Data: 2019-11-26

Zielona Szkoła w DWD w Przemkowie

W dniach 18 -22.11.2019 uczniowie klasy IIIa aktywnie spędzili czas na Zielonej Szkole w DWD w Przemkowie.

W ramach zajęć uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Przemków, mieliśmy spacer ścieżką historyczno-przyrodniczą „Każde miejsce ma swoją historię” oraz bardzo interesujące historyczne warsztaty ph. „Poznajemy historię”.

Obok zajęć mieliśmy również warsztaty artystyczne „EKO- torby” oraz wycieczkę krajoznawczą do Rezerwatu Przyrody „Buczyna Szprotawska”. Oglądaliśmy również zniszczony już pomnik przyrody „Dąb Chrobry”.

Obok zajęć edukacyjnych był również czas na poznawanie nowych kolegów i wspaniałą zabawę – „Mam talent”, „Zumba”, łamigłówki dla każdego, to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nas czekały każdego dnia.

Czas spędzony w Przemkowie był wspaniałym przeżyciem, nowym doświadczeniem i wielką przygodą!!!

wych. Małgorzata Lipińska

Data: 2019-11-25

 

 

20 listopada nasza szkoła wspólnie z organizacją UNICEF brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ponieważ w tym roku przypada wyjątkowa 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Uczniowie SP1 ubrani na niebiesko okazali wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Na korytarzach, oknach i drzwiach do klas pojawiły się plakaty i informacje o prawach dziecka. Przeprowadzono 14 lekcji pt. „ Prawa dziecka – twoje prawa”. Zainteresowanym nauczycielom przekazano materiały do przeprowadzenia zajęć. Przez szkolny radiowęzeł nadano komunikat dla całej społeczności szkolnej. Wydano broszurkę informacyjną dla uczniów klas młodszych, a także nagrano film z uczniami kl. 7d.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, pomoc i współpracę.

Koordynator Anna Mizdrak

więcej...

Data: 2019-11-21

Data: 2019-11-21

„Od zabawy do sukcesu”

W poniedziałek klasa Id w ramach programu „Od zabawy do sukcesu” brała udział w matematycznych zajęciach edukacyjnych. Celem zajęć było kształcenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10. Rywalizacja odbywała się na dużej grze planszowej, która zachęciła uczniów do wysiłku umysłowego i szybkiego rozwiązania swojego działania. Każdy chciał jak najszybciej  dotrzeć do mety, na której czekały nagrody. Wszyscy świetnie się bawili, łącząc naukę z zabawą.

                           Koordynatorki programu: L. Witkowska, U. Barczyszyn

                                            Wychowawczyni klasy A. Świątczak

Data: 2019-11-18

Uczniowie klas 3b i 3c, aby godnie uczcić Święto Niepodległości wzięli udział w wielu przedsięwzięciach. A więc śpiewali pieśni patriotyczne, poznawali fakty historyczne związane z tym okresem, rozwiązywali quizy. Bardzo dużo emocji wzbudziło układanie godła naszej Ojczyzny z puzzli oraz pisanie życzeń dla Niepodległej z okazji jej święta. Uczniowie życzyli Polsce dobrych sąsiadów, znakomitego rozwoju i braku wojen. Wyrażali swoje uznanie dla Ojczyzny i szacunek dla Orła Białego. Oto fragmenty z niektórych kartek :

    Życzę mojej Ojczyźnie, żeby była domem wszystkich Polaków, do którego zawsze będzie można powrócić ( Wojtek)

„ … Abyś była zawsze naszą jedyną, spokojną i bezpieczną Ojczystą Krainą” ( Maciek)

Ojczyzno moja życzę Ci, żebyś już zawsze była niepodległa i coraz większa. Abyś już nigdy nie musiała brać udziału w żadnej wojnie – Twoja obywatelka Julia”.

               Wych. klas A. Ilkowska i J. Kiersnowska  

Data: 2019-11-18

Festiwal poezji i pieśni patriotycznej

5 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły – Natan z klasy 3a oraz Julia G., Zuzanna K., Amelia M., Zuzanna J., Amelia K z klasy 3d brali udział w Festiwalu poezji i pieśni patriotycznej zorganizowanym Szkołę Podstawową nr 21 przy Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze. Tego dnia miał miejsce pierwszy etap przeglądu. Uczestnicy śpiewali piosenki patriotyczne, by w ten sposób wyrazić miłości i troskę o nasz kraj. Zaangażowanie i wyraz artystyczny młodych Polaków słychać było w każdym słowie, widać było w każdym geście. Po każdym występie brawom nie było końca. Wszyscy uczestnicy Festiwalu zakwalifikowali się do drugiego etapu, którym jest występ 14 listopada 2019r. podczas koncertu laureatów w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że w pięknej formie okazują swój patriotyzm.

Każdy artysta otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Małgorzata Lipińska i Iwona Panek

Data: 2019-11-13

Uczniowie klas 3b i 3c aktywnie włączyli się w projekt  ,,Moda na ciszę’’. Zorganizowali na przerwach wiele ciekawych gier, zabaw i konkursów, aby umilić wolny czas  kolegom i koleżankom z innych klas.  Strażnicy ciszy zachęcali uczniów do spokojnego i bezpiecznego spędzania  przerw. Przypominali o ważnych zasadach obowiązujących podczas przebywania na korytarzu.                                           Wych. A. Ilkowska, J. Kiersnowska

7 listopada uczniowie klasy III a – Zosia i Natan brali udział w międzyszkolnym konkursie „Mały Omnibus”, który zorganizowała SP 21. Do konkursu przystąpiło 14 szkół z całego miasta. Uczniowie zmagali się z wieloma konkurencjami umysłowymi z zakresu przyrody, matematyki i ortografii. Zabawa była wspaniała. I choć nie zajęliśmy miejsca na podium wiemy, że wiedzę mamy ogromną i potrafimy wykorzystać ją w praktyce.

Wychowawca klasy M. Lipińska

Data: 2019-11-07

 

 

Data: 2019-11-07

Warsztaty kulinarne

4 listopada uczniowie klasy 1c byli na warsztatach kulinarnych w pizzerii Bella Napoli, której właścicielami są rodzice Tymona. Znajduje się ona blisko naszej szkoły, w Parku Piastowskim. Dzieci poznały tajne składniki, z których powstaje pizza, a następnie same tworzyły własną, niepowtarzalną potrawę włoską. Było pysznie, smacznie i fantastycznie. Dziękujemy za zaproszenie.

                                                                        uczniowie klasy 1c

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

Kącik kulinarny w 1c

W zeszłym tygodniu w naszej klasie robiliśmy kolorowe przysmaki z jajek.  Powstały różne, pyszne potrawy: łódki, myszki, bałwanki, muchomorki, kurczaczki, świnki, ozdobne kanapki. Było fantastycznie, smacznie i kolorowo.

uczniowie klasy 1c

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

Data: 2019-11-07

 MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

      W październiku obchodziliśmy Światowy Miesiąc Świadomości Dysleksji. 

Z tej okazji w naszej szkole została wydana specjalna gazetka o dysleksji, która była sprzedawana w klasach. Całkowity dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na zakup gier terapeutycznych dla uczniów z dysleksją. 

         Ponadto uczniowie klas 6c, 8b, 8c przeprowadzili wśród młodszych kolegów  bardzo interesujące zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, czym jest dysleksja oraz poznały sławne osoby zmagające się z dysleksją. Z kolei klasy siódme pod opieką p. Janowiaka wzięły udział w szkolnym konkursie na prezentację multimedialną pt. "Dysleksja". 

       Również rodzice naszych uczniów mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat dysleksji, dzięki otrzymaniu elektronicznych listów z najważniejszymi informacjami o tym: jak rozpoznać dysleksję u dziecka i jak można mu pomóc.

     Wszystkie te działania z pewnością wpłynęły na większą świadomość uczniów i rodziców SP 1 na temat dysleksji. 

                                                                                   Paulina Olichwer

                                                                                       organizator

Data: 2019-11-06

W dniu 05.11.2019 r.  uczniowie klasy Va udali się pod pomnik  bohaterów II wojny światowej aby  w skupieniu i ciszy uczcić pamięć tych Polaków, którzy swoje życie poświęcili dla dobra Ojczyzny. Klasa wysłuchała  krótkiej opowieści  nauczyciela historii o losach Polaków w trakcie II wojny światowej oraz zapaliła znicze przy pamiątkowym obelisku.

W dniach 30 i 31 października uczniowie SP 1  brali udział w  Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Powiatu  w Szachach w kategoriach Igrzyska Dzieci ( klasy I-VI) i I Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( klasy VI-VIII).

Młodszą grupę reprezentowali uczniowie: Igor Bożek ( IV a), Kamil Burczyński ( 5f), Michał Kała ( 6d), oraz Natalia Cichoń ( IV a). Drużynie tej udało się zająć II miejsce , a Kamil i Michał mogli pochwalić się kompletem zwycięstw. 

Starszą drużynę reprezentowali Mikołaj Lisiecki ( VIII b), Kamil Hurna ( VII c) , Kacper Grosse ( VII d) i Amelia Urbańska ( VIII b). Uczniowie Ci zdobyli I miejsce, a Mikołaj i Kacper mogli pochwalić się kompletem zwycięstw.Gratulujemy. Obie drużyny będą reprezentować  Jedynkę w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach. Gratulujemy

Data: 2019-10-31

                                            
 
W poniedziałek 28 października 2019 roku, klasę 3c odwiedziła mama Oliwii M. Na co dzień Pani Magdalena M. jest farmaceutką. W tym dniu jednak zaprezentowała nam eksperyment  „ Reakcja zegarowa – zegar jodowy”. Do przeprowadzenia reakcji chemicznej wykorzystano między innymi witaminę C, jodynę, mąkę ziemniaczaną, wodę utlenioną. Zegar jodowy jest jedną z tak zwanych reakcji zegarowych, które polegają na sprzężeniu dwóch równoległych reakcji: szybkiej i powolnej. Efekt objawia się zmianą barwy roztworu zachodzącą nagle po pewnym czasie. Eksperyment bardzo dzieciom podobał się i zaprosiliśmy mamę Oliwii na następne spotkanie.

                                                                             Wych. klasy J. Kiersnowska

Data: 2019-10-24

                 Chętnie migamy, bo porozumienia szukamy

      Dziś dzieci mające problemy ze słuchem mogą się uczyć w szkołach razem z tymi, którzy doskonale słyszą. Jak połączyć te dwa światy? Na pewno pomoże w tym znajomość języka migowego. Dlatego wszyscy pedagodzy edukacji wczesnoszkolnej, a także specjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczą się języka migowego  w ramach projektu Porozumienie Bez Barier. Nauką języka migowego objęci są również wszyscy uczniowie z klas I, którzy mają obowiązkowo ten przedmiot w swoim planie lekcji. Więcej na ten temat można przeczytać w gazecie lubuskiej

więcej...

serdecznie zapraszam do lektury- Angelika Świątczak

 

serdecznie zapraszam do lektury- Angelika Świątczak

Data: 2019-10-24

Data: 2019-10-22

Klasa 6A rozpoczęła niezwykle dynamicznie nowy rok szkolny…..
Chłopcy otrzymali wyjątkowy prezent z okazji Dnia Ch
łopaka, który sprawił im ogromną radość!!!
A w październikowe popo
łudnie  udaliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego na kolejne ekscytujące
warsztaty z cyklu „Lubuskie koduje”.
 

 Anna Więcek.

Data: 2019-10-22

Dnia 17 października 2019 r.  w auli CKZiU ”Ekonomik”  odbyło się  uroczyste podsumowanie kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tegoroczne działania profilaktyczne odbywały się pod hasłem Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności. 

Głównymi celami kampanii w 2019 roku było m.in.: podnoszenie motywacji uczniów i zachęcanie ich do rozwijania swoich zainteresowań oraz doskonalenia talentów.

Nasza szkoła ma powód do dumy. W ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim ,,Ja za 20 lat”  dwunastu uczniów zdobyło wyróżnienie i otrzymało nagrody książkowe. Ponadto w zielonogórskim konkursie plastycznym ,,Mój sposób na nudę”  nagrodzono ośmiu  uczniów.

Wszystkim uczniom, zaangażowanym nauczycielom serdecznie gratulujemy. 

                                                                           Jolanta Garbowska-pedagog

Data: 2019-10-21

15 października 2019r. odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Edukacji Narodowej.   Jego wykonawcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy  prezentowali przybyłym gościom swe muzyczne  życzenia . Piosenki, gra na instrumentach oraz wiersze, były uczniowskimi prezentami dedykowanymi wszystkim pracownikom naszej szkoły.
                                     Uroczystość przygotowała Joanna Soszyńska ze swymi uczniami

Data: 2019-10-17

Wycieczka do Skansenu Archeologicznego „Wołkołatka”

9 października klasy V a i V c wybrały się na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego "Wołkołatka" mieszczącego się niedaleko Wolsztyna. Korzystając z uroków pięknej złotej jesieni polskiej poznawaliśmy zwyczaje Słowian z czasów przed Mieszkiem I oraz z okresu rządów Piastów w Polsce.
Najpierw odwiedziliśmy chatę rybaka i garncarza z X wieku. Zapoznaliśmy się z pracą na kole garncarskim oraz dowiedzieliśmy się jak ogrzewano domy przed stosowaniem pieców i po ich wprowadzeniu do użytku. Dowiedzieliśmy się kiedy zaczęto stosować szyby w oknach, skąd pochodziły oraz co umieszczano w oknach przed używaniem szyb.
W dalszej kolejności poznaliśmy świat wierzeń słowiańskich: złożyliśmy wizytę w świętym gaju, rozpoznawaliśmy totemy bogów słowiańskich, a także braliśmy udział w wiecu sprzed tysiąca lat. Poznaliśmy różnicę między czarownicą a wiedźmą, przy okazji goszcząc w chacie tej drugiej. Następnie braliśmy udział w polowaniu na żubra i niedźwiedzia i poznaliśmy zasady konstrukcji szałasów leśnych. Mieliśmy także okazję strzelać z kuszy do dzika oraz walczyć na średniowieczne miecze przy oraz brać udział w różnych średniowiecznych sprawdzianach sprawności. Dowiedzieliśmy się dlaczego rozwój broni palnej spowodował zmierzch epoki rycerzy oraz na własne uszy przekonaliśmy się o potędze średniowiecznych hakownic i bombard. Odwiedziliśmy chatę zbrojnych wojów Mieszka I, a w niej zapoznaliśmy się z prehistorycznymi i średniowiecznymi instrumentariami muzycznymi. Można powiedzieć, że braliśmy udział w prawdziwym prehistorycznym oraz średniowiecznym koncercie muzyki. Na koniec wszyscy braliśmy udział w nauce strzelania z łuku, a na pożegnanie mincerz, czyli rzemieślnik wytwarzający monety obdarował każdego z nas średniowiecznym lokalnym denarem.
Wizyta w "Wołkołatce" to zdecydowanie żywa lekcja historii i archeologii oraz miejsce, które warto odwiedzić!

wych. Roman Igielski wych. Weronika Łacna  Jolanta Szumilas


Data: 2019-10-17

Koordynatorzy projektu: Edyta Koselnik-Winowicz i Justyna Zakrzewska-Woźniak

 

Data: 2019-10-15

4 października 2019 roku obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole odbyły się liczne konkursy i zabawy związane z tabliczką mnożenia.

W klasach trzecich wybrano mistrzów mnożenia, którzy otrzymali specjalne nagrody.

Wyróżniono też ucznia klasy 1a Piotrusia N. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się również do miasta, aby sprawdzić znajomość tabliczki wśród dorosłych mieszkańców naszego grodu. Wszyscy egzaminowani spisali się znakomicie, mając tabliczkę mnożenia w przysłowiowym „jednym paluszku”. Każdy z nich otrzymał  odznakę  „ Ekspert tabliczki mnożenia”.  Wszystkim  gratulujemy.     J. Kiersnowska i A. Ilkowska

Data: 2019-10-09

  Uczniowie klasy 3c po raz kolejny zostali zaproszeni przez

mamę Antosia do Krainy Eksperymentów. Wszyscy bardzo lubią te zajęcia i czekają na nie z niecierpliwością. Pani Małgosia potrafi pięknie opowiadać i odpowiednio zachęcić dzieci do eksperymentowania. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Uczniowie klasy 3c wraz z wych. J. Kiersnowską

Data: 2019-10-09

Lekcja obywatelska

W piątek, 4 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się Lekcja obywatelska. Lekcja była nagrodą dla szkoły za zdobycie tytułu laureata w konkursie Lubuska Szkoła Europejska organizowanym przez Urząd Marszałkowski.

Lekcję dla klas VII i VIII przeprowadzili Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Pani Poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska oraz Radny Miasta Zielona Góra Sławomir Kotylak. Goście opowiedzieli o pełnionych przez siebie funkcjach oraz o swojej codziennej pracy i obowiązkach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadając wiele ciekawych pytań. Lekcja zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wpisem zaproszonych gości do kroniki szkolnej.

Zachęcamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia zdjęć i filmu Urzędu Marszałkowskiego:

http://lubuskie.pl/news/26111/27/Z-uczniami-o-samorzadnosci/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=173&v=31FdIMuDhpM

 

Organizatorki: Weronika Łacna Katarzyna

Katarzyna Wojtkowiak

Data: 2019-10-09

Dzień urodzin K.C Norwida w „GreenBook”

We wtorek 24 września uczniowie klasy 5E brali udział w zajęciach w Lubuskim Laboratorium Książki „GreenBook” . W pierwszej części zajęć była pogadanka pani Marii Radziszewskiej z Działu Zbiorów Specjalnych o kulisach wyboru patrona naszej Biblioteki.
Po mini-wykładzie każdy mógł przygotować swój rysunek wraz z wpisem do sztambucha. Kolejnym punktem dnia było spotkanie z aktorem Jerzym Machowskim,który opowiedział
o zawodzie aktora / reżysera. Licznie uczestniczący w spotkaniu piątoklasiści zasypali gościa wieloma pytaniami.

 

Data: 2019-10-04

Uczniowie klas 3b i 3c wybrali się do Janowca i uczestniczyli  w warsztatach Od ziarenka do bochenka”. Poznali różne rodzaje zbóż ozimych i jarych,  korzystając z doświadczenia cioci Joli wyrobili i upiekli chleb oraz bułeczki. Ponadto dzieci brały udział w zabawach przy muzyce oraz wykonały piękny jesienny obrazek z kolorowych liści. Ciocia Jola wszystkich ugościła smacznymi naleśnikami z własną konfiturą oraz przepyszną zupą pomidorową. Wyjazd udał się i każdy uczestnik wrócił do domu ze swoim chlebkiem.                                                                       

Wych. klas A. Ilkowska i J. Kiersnowska

Data: 2019-10-03

Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze ma swoje święto obchodzone na całym świecie 30 września 2019 r.   Z tej okazji uczniowie klasy 1a, 1b i 3a, postanowili uczcić „Święto Jabłka”. W czasie zajęć dzieci robiły m. in.  owocowe szaszłyki, prace plastyczne metodą origami, rozpoznawały jabłkowe wyroby i brały udział w rozmaitych konkursach. Na koniec odbyła się  degustacja przygotowanych jabłkowych pyszności.
Celem akcji było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów oraz wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania.

PAMIĘTAJ - „JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE !!!”

M. Antkiewicz, U. Barczyszyn, M. Lipińska

 

Data: 2019-10-02

 

Data: 2019-10-01

Dzień Chłopaka w klasie Id

"Ale w szkole jest super!". Tak zgodnie wypowiadali się uczniowie klasy Id. A to za sprawą dyskoteki klasowej z konkursami, która zorganizowana była z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz wspólnej zabawy dzieci  miały również pyszny poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów.  Na zakończenie każdy otrzymał upominek, który sprawił pierwszakom ogromną radość.

 

Data: 2019-10-01

Data: 2019-10-01

Dzień Chłopca w V c 

W piątek, 27 września, z okazji Dnia Chłopca, klasa V c udała się do Planetarium Wenus na akcję bicia rekordu (udaną!) w najdłuższym rapowaniu bez przerwy przez zielonogórskiego rapera Rademenez. Uczniowie wzięli aktywny udział w rapowanej lekcji wf-u oraz wysłuchali monologu nt. korzyści płynących z ćwiczeń fizycznych.

Wychowawca klasy V c,

Weronika Łacna

 

Data: 2019-09-27

            Dzień Chłopaka 

           Z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klasy 2B wybrali się do Krainy Eksperymentów na warsztaty chemiczne. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik otrzymał biały fartuszek i zajął przygotowane miejsce przy stole. Na początku odbył się ciekawy pokaz eksperymentu chemicznego przy udziale asystentów, czyli uczniów z naszej klasy. Chwilę później wszyscy mogli już się zająć swoimi doświadczeniami i eksperymentami. Takie warsztaty to ciekawy sposób na świętowanie Dnia Chłopaka.

Wychowawczyni: Renata Łado

Data: 2019-09-24

Prezydium Rady Rodziców  zaprasza na
Zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się
26.09.2019r(czwartek) o godz.17:00 -stołówka szkolna.
PRR Monika Szajner-Rola

 

 Data: 2019-09-23

 Data: 2019-09-23

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja 🙂. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się rozmowa na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Uczniowie klasy 1a i 1b przygotowali prace plastyczne, których bohaterami byli „Kropersi”, śpiewali piosenkę pt. „Kropka” oraz pracowali z matą do kodowania z kropkami w roli głównej.  Natomiast uczniowie klasy 3a wykonali „kropkowe” plakaty.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

 

Data: 2019-09-23

W dniu 17 września 2019 roku klasy 5B i 5D wraz z wychowawczyniami udały się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy, aby uczcić na sportowo Dzień Chłopaka. Na miejscu czekały liczne zmagania – strzelanie z łuku, przeciąganie liny, strzelanie z paintballu do celu oraz tor przeszkód. Klasy dzielnie stawiały czoła zadaniom. Na koniec po ciężkim wysiłku dzieci piekły kiełbaski i chleb na grillu, które zostały zjedzone ze smakiem. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale humor dopisywał do samego końca. 

                                                                                   Małgorzata Mikunda – Żwir

                                                                                   Katarzyna Wojtkowiak

Data: 2019-09-23

Data: 2019-09-23

Data: 2019-09-23

Wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida

Spotkanie z książką

Dnia 12 września 2019r. klasa 3b z wychowawczynią Agnieszką Ilkowską odwiedziła Bibliotekę Pana Kleksa. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat różnorodnych książek. Następnie podczas zajęć warsztatowych prezentowały zdobytą wiedzę. Uczniowie doskonale poradzili sobie z porządkowaniem historyjki obrazkowej oraz tworzeniem opowiadania. Na zakończenie uważnie wysłuchali fragmentu książki, której bohaterem był znany pies Reksio.

 Dzieci obiecały, że odwiedzą jeszcze raz bibliotekę  wraz ze swoimi  rodzicami.

 

_________________________________

Rok szkolny 2019/2020

1Rok szkolny 2018/2019

1 2 3 4 5

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1