Szóstoklasisto!

W bieżącym roku szkolnym kończysz szkołę podstawową i dalszą naukę kontynuować będziesz
w gimnazjum.

Do wniosku o przyjęcie do publicznego gimnazjum, który złożyłeś w szkole pierwszego wyboru musisz dostarczyć:

• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach sprawdzianu (oryginały lub kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem)
  • 2 zdjęcia legitymacyjne,
    oraz odpowiednio
    • zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub tytułu laureata konkursów przedmiotowych
      o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim,
    • kartę zdrowia,
    • opinie, orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

KWALIFIKACJA KANDYDATÓW DO GIMNAZJÓW

2  lipca 2015 roku o godz. 12.00
nastąpi ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego
i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do danego gimnazjum
.

Wyniki kwalifikacji będą dostępne równolegle, w tym samym momencie, dwiema drogami:

za pośrednictwem serwisu www:

Po wybraniu opcji Wyniki będziesz mógł się zalogować (podając numeru PESEL oraz kod
PIN) sprawdzisz, do którego gimnazjum zostałeś przyjęty.

na listach wywieszanych w gimnazjach:
W gimnazjum pierwszej preferencji sprawdzisz, do której ze wskazanych na liście preferencji szkoły zostałeś zakwalifikowany. W tym tradycyjnym sposobie informacji na tablicy ogłoszeń znajdziesz 3 rodzaje list:

Lista kandydatów zakwalifikowanych
To lista zawiera kandydatów zakwalifikowanych do danej szkoły.

Lista kandydatów zakwalifikowanych w innych gimnazjów (przesuniętych)
To lista kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do szkoły pierwszej preferencji, ale zostali przydzieleni do innego gimnazjum z listy preferencji lub powrócili do gimnazjum obwodowego.

Lista kandydatów niezakwalifikowanych
Jest to lista kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do żadnego gimnazjum.
Ci kandydaci wracają do swojego gimnazjum obwodowego.

POTWIERDZENIE WOLI PODJĘCIA NAUK

Pamiętaj, aby do dnia 6 lipca 2015 roku do godz. 12.00 potwierdzić wolę nauki
w gimnazjum, do którego zostałeś zakwalifikowany [ZAŁĄCZNIK NR 10].
Jeżeli rodzic/opiekun prawny, w wyznaczonym terminie, nie potwierdzi woli podjęcia nauki przez swoje dziecko, będzie to jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w tej szkole. Wówczas kandydat zostanie automatyczne wpisany na listę uczniów gimnazjum obwodowego.

LISTY PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH KANDYDATÓW

7 lipca 2015 roku o godz. 12:00 nastąpi ogłoszenie listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych do danego gimnazjum.

Wyniki będą dostępne równolegle, w tym samym momencie, dwiema drogami:

za pośrednictwem serwisu www:

Po wybraniu opcji Wyniki będziesz mógł się zalogować (podając numeru PESEL
            oraz kod PIN) sprawdzisz, do którego gimnazjum zostałeś przyjęty.

na listach wywieszanych w gimnazjach:

W gimnazjum, do którego zostałeś zakwalifikowany sprawdzisz czy zostałeś do niego przyjęty. Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych będzie umieszczona w widocznym miejscu
w siedzibie danego gimnazjum.

Jeżeli nie zostałeś przyjęty do żadnego gimnazjum, które wskazałeś we wniosku,
ze względu na zbyt małą liczbę punktów wynikającą z obowiązujących kryteriów przyjęć do gimnazjów, zostajesz automatycznie przyjęty do gimnazjum obwodowego.

Harmonogram naboru do gimnazjów 2015/2016

Lp.

Rodzaj czynności

1.

Publikacja w Internecie szczegółowego informatora o gimnazjach w Zielonej Górze.

13 kwietnia 2015 roku

2.

Składanie zgłoszeń/wniosków o przyjęcie do gimnazjum.

od 4 maja do 8 czerwca 2015 roku
do godz. 15:00

3.

Przeprowadzenie próby sprawności fizycznej
(w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych sportowych gimnazjów i oddziałów sportowych
w gimnazjach oraz gimnazjów mistrzostwa sportowego).

od 8 czerwca
do 30 czerwca 2015 roku

4.

Składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej
i zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu
w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej (oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem).

do 1  lipca 2015 roku
(w godz. pracy sekretariatów szkół)

5.

Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego
i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

2 lipca 2015 roku
o godz. 12:00

6.

Potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki
w wybranym gimnazjum.

do 6 lipca 2015 roku
do godz. 12:00

7.

Ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

7 lipca 2015 roku
o godz. 12:00

załączniki:

zgłoszenie do gimnazjum obwodowego

wniosek o przyjęcie dziecka do gimnazjum

załącznik do wniosku - deklaracja

potwierdzenie woli przyjęcia