Data: 2019-03-08

Szkolne Koło Wolontariatu Super Jedynka rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2011 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Pan Dyrektor Adam Szymczak. Od początku istnienia agendy opiekunem grupy jest szkolna terapeutka Pani Jolanta Wojtas. Od 2011 roku bierzemy udział w ogólnopolskich kampaniach ( Pola Nadziei, WOŚP) oraz lokalnych wydarzeniach. Wolontariusze brali udział w konkursach i zostawali ich laureatami.

Poszukiwany – Poszukiwana – Kasia Polaczyk kl.6

Ośmiu Wspaniałych – Wiktoria Mąkowska kl.6

Ośmiu Wspaniałych- Laura Bezaniuk kl. 7

Powstaniu Szkolnego Koła Wolontariatu Super Jedynka przyświecały idee budowania postaw prospołecznych wśród uczniów oraz chęć pomagania innym. Zapraszamy wszystkich do wspólnego  czerpania radości z pomagania. :-)

Jolanta Wojtas

Data: 2018-11-13

Data: 2018-10-25

Data: 2018-10-18

Szkolne Koło Wolontariatu „Super Jedynka

Laureatka „8 Wspaniałych”

Bezpieczni w ferie!

Wkrótce rozpoczynamy ferie zimowe. Meteorolodzy obiecują powrót zimy i śnieg. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Rodzice i nauczyciele przypominają nam o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. My postanowiliśmy przypomnieć o nich grupie uczniów z klas młodszych. We wtorek 06.02.2018r. przeprowadziliśmy lekcję na ten temat.

Z pozdrowieniami

Jolanta Wojtas & Wolontariusze

Razem dla szkoły

Należy pomagać słabszym i tym, którzy są w potrzebie. Pomagać można też w swoim otoczeniu. My pomogliśmy Pani Ingrid Kamińskiej w konkursie, który zorganizowała. Przyszliśmy do szkoły w sobotę, a Pani odwdzięczyła się miłym przyjęciem.

Pozdrawiamy                                                                                                          Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Super Jedynka”

W Dniu Życzliwości pomagamy!

Lubimy pomagać, dlatego każde wydarzenie w szkole jest ku temu dobrą okazją. W Dniu Życzliwości zorganizowaliśmy kiermasz. Sprzedawaliśmy drewniane listki, a dochód przekazaliśmy słubickiemu hospicjum dla dzieci. Oprócz zaopatrzenia się w pamiątki uczniowie mogli:

 otrzymać uśmiechniętą naklejkę

 skorzystać z Życzliwej poczty i przekazać przyjaciołom coś miłego

 usłyszeć pozdrowienia przez radiowęzeł

Dziękujemy wszystkim za udział.

Z pozdrowieniami

Jolanta Wojtas & Wolontariusze Diana Król – Tuczyńska

Dzień Wolontariusza

W dniu 05.12.2017r. obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji spotkaliśmy się, aby wzajemnie podziękować sobie za wspólną pracę. Wolontariusze otrzymali dyplomy oraz odznaki „ Kocham pomagać ”.

Z pozdrowieniami Jolanta Wojtas

Nauka i zabawa

Luty zaczęliśmy od edukacji. Przeprowadziliśmy lekcję o wolontariacie w klasie 4b. Zaprosiła nas Pani Katarzyna Wujda. W trakcie zajęć opowiadaliśmy o naszych zasadach, spotkaniach i pracy. Przeprowadziliśmy także konkurs oraz rozdaliśmy ulotki informacyjne. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy.

Bez nazwy