Data: 2024-02-12

SUKCESY MŁODYCH POETÓW

6 lutego w sali Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza. Zaproszono do niego najlepszych młodych poetów z zielonogórskich szkół, których wyłoniono spośród autorów nadesłanych tekstów. Na scenie własne utwory zaprezentowali także uczniowie naszej szkoły. Ogromnie cieszymy się, że Rada Artystyczna postanowiła nagrodzić i wyróżnić niektórych z nich.

Laureatami konkursu zostali : Nikola Rytelewska (6d), Amelia Jaskulska (3d)  i  Kalina Motyl (3d) 

Wyróżnienia otrzymali : Laura Piotrowska (3d), Liliana Palonka (3d), Julian Potoczny (3d) i Urszula Mielniczuk (3d)

Podczas uroczystości publiczność poznała również autorów, których wiersze znalazły się w nowym Tomiku Poetyckim Młodych  „Półuśmiechy”.  Są wśród nich poeci z naszej szkoły: Laura Piotrowska, Julian Potoczny, Liliana Palonka i nasi zeszłoroczni absolwenci – Zuzanna Kaniecka, Amelia Zając, Leon Siatecki i Kacper Borowski.

G R A T U L U J E M Y  !

Renata Trzaskowska

Data: 2024-02-10

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej c pod opieką M. Marczak i I. Panek przygotowali audycję oraz zorganizowali dla kolegów i koleżanek quiz wiedzy ze znajomości zasad obowiązujących podczas zimowego wypoczynku. Zainteresowanie było ogromne, a każda poprawna odpowiedź była nagrodzona.


Data: 2024-02-09

        Klasa 1a przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „ Dzień Bezpiecznego Internetu”.  Wydarzenie to patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja bezpiecznego korzystania z nowych technologii oraz Internetu wśród dzieci. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach, a więc tworzyli sieć internetową z włóczki, obejrzeli filmy edukacyjne, ułożyli choreografię do   piosenki „ Necio -fajnie w Internecie”, odgrywali scenki ukazujące właściwe zachowanie w Internecie. Następnie w grupach wykonali plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu. Projekt był realizowany wspólnie z  klasą pierwszą „e” z Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Zielonej Górze. Uwieńczeniem tych zajęć było połączenie się online z tą klasą. Była to ciekawa forma współpracy.

Wych. Janina Kiersnowska

Data: 2024-02-08

Dnia 7 lutego 2024r. w Galerii SP 1 „Za Drzwiami” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów z klas 1-8 pt. "Plastyczny miszmasz". Mogliśmy podziwiać prace o różnorodnej tematyce – był to prawdziwy, tematyczny MISZMASZ. Obejrzeliśmy pokonkursowe wystawy pt. „Jesteśmy bezpieczni w sieci” , „Na zdrowie” oraz prace wykonane w świetlicy szkolnej i na zajęciach szkolnych kół plastycznych m.in.: „Pingwinki z lodowej krainki”, „Kamieniczki”, „Portrety” „Zwierzęta”, „Bo miłość to…” . Uczniowie do tworzenia swoich dzieł wykorzystali różne techniki plastyczne : malowanie farbami, pastelami, kredkami świecowymi, wodnymi, techniką wyklejanki, wydzieranki, kolażu i z zastosowaniem technik mieszanych. Wernisaż rozpoczęli uczniowie z klasy 1a i 1b, zaprezentowali nam piosenkę "migową" pt. "Bohater". Pani Katarzyna Trojanowska - nauczyciel biblioteki SP 1wystapiła z prezentacją zdjęć z działalności biblioteki szkolnej. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów szkolnych konkursów. Następnie pani Bożena Waszczyk zaprosiła wszystkich na e-prezentację prac plastycznych, które zostały wysłane na pozaszkolne konkursy plastyczne i zdjęć uczniów, podczas tworzenia swoich prac plastycznych. "Zima zima"- to kolejna piosenka wernisażu i wspólny śpiew wszystkich uczniów.

Nie obyło się też bez niespodzianek – rozwinęliśmy naszą ” Ulicę Długą " – „ulicę” złożoną z wielu rysunków uczniów ze świetlicy szkolnej. Na zakończenie wernisażu pani Agnieszka Wojtasik i pani Bożena Waszczyk zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy z nagrodami. Były to: „Bezpieczna zima – bezpieczne ferie zimowe” ( zabawa tak, czy nie ), „Bezpieczny internet (zabawa prawda, czy fałsz). Uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat bezpiecznych, zimowych zabaw oraz potrafią - w sposób im niezagrażający - korzystać z internetu. Temat tych aktywności nie był wybrany przypadkowo. Już w sobotę rozpoczynają się ferie zimowe. Kochani uczniowie życzymy wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Uważajcie na siebie: w domu i w sieci. Serdecznie dziękujemy za obecność na wernisażu Gościom, Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom i Wychowawcom klasy 1a i 1b.

Data: 2024-02-06

W naszej szkole jak co roku, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu w klasach 3-8 zostały omówione zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz wykonane zostały plakaty.

By zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie, należy przestrzegać 10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci:

  • Korzystaj z mocnych haseł
  • Korzystaj tylko z zaufanych sieci
  • Używaj kluczy sprzętowych
  • Stosuj oprogramowanie antywirusowe
  • Nie otwieraj podejrzanych maili
  • Aktualizuj przeglądarkę i system operacyjny
  • Odwiedzaj jedynie bezpieczne strony
  • Nie działaj pod wpływem emocji
  • Nie klikaj w wyskakujące ekrany i podejrzane reklamy
  • Nie podawaj swoich danych osobowych

Data: 2024-02-06

„Karnawałowy Bal Przebierańców”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 26 stycznia 2024r.  odbył się „Karnawałowy Bal Przebierańców” w klasach I-III.

Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów …nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Podziękowania dla Rady Rodziców za dofinansowanie karnawałowej zabawy.

więcej...

Rok szkolny 2023/2024

06_02_2024 - 06_02_2024

26_10_2023 - 13_12_2023

01_09_2023 - 26_10_2023