Data: 2024-05-29

Data: 2024-06-13

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka Bez Granic" 2024

Klasa 8a wraz z w-ce Dyrektor p. A.Radczyc- Grzelak

Data: 2024-06-13

„Niespodzianka dla Taty”12 czerwca uczniowie klasy 1b pod czujnym okiem p. Joanny Janik-Sabadasz wzięli udział w „warsztatach krawieckich pod chmurką”. Dzieci przygotowały breloczki na klucze ze starych, kolorowych skarpetek – igła z nitką nie okazały się trudnym i skomplikowanym narzędziem pracy. Zajęcia te rozwinęły kreatywność najmłodszych, którzy wykazali się dużą pomysłowością w szyciu. Warsztaty na świeżym powietrzu okazały się strzałem w dziesiątkę😊

Wychowawczyni  Małgorzata Lipińska

Data: 2024-06-09

Zakończenie klasy 8a w Hubertowce

Uczniowie zaskoczyli Nas na początku tańcem, czyli Belgijką. Następnie było dużo śmiechu i przebieranek w fotobudce. A już nie wspomnę o pysznym jedzonku, a tort był przepychotka. Dziękujemy za miło spędzony czas z Uczniami, Rodzicami i Gronem Pedagogicznym oraz Dyrekcja.

 więcej...

Data: 2024-06-06

Data: 2024-06-04

Klasa 1a wybrała się do Filharmonii Zielonogórskiej na koncert z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknych utworów granych przez zielonogórskich muzyków oraz bliżej poznać instrumenty muzyczne. Tematem przewodnim koncertu było  poszukiwanie skarbu.

Po koncercie wybraliśmy się na lody, które wszystkim smakowały wyśmienicie.

Wych. Janina Kiersnowska

 

Data: 2024-05-30

Bezpiecznie z prądem!

Nasza świetlica miała kolejnego gościa! Tym razem uczniowie zapoznali się
z zawodem Energetyka – odwiedzili nas pani Agnieszka i pan Bartek z Enea. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pozyskiwana jest energia elektryczna oraz jak można ją oszczędzać. Tajniki pozyskiwania prądu zdradził dzieciom Krzyś z bajki edukacyjnej. Nasi goście zaprezentowali dzieciom kulę plazmową, dzięki której mogli oni poznać zasady powstawania wyładowań elektrycznych. Fajlandczycy mogli również poczuć się jak prawdziwi monterzy, dzięki możliwości przymierzenia odzieży, która na co dzień chroni ich w pracy. Na koniec, w nagrodę za aktywność, wszyscy uczestnicy otrzymali niespodziankę – piórnik z kredkami oraz książeczkę z zadaniami, utrwalającą wiedzę na temat prądu i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

M. Andrynowska, P. Barczyszyn, N. Nowak

Bezpiecznie z prądem!

Data: 2024-05-29

„Wiosenne przebudzenie”- finisaż wystawy prac plastycznych uczniów z klas 1-8

28 maja 2024r. w szkolnej galerii SP 1 „Za Drzwiami” odbył się uroczysty finisaż wystawy plastycznej ph. „Wiosenne przebudzenie”. Na tej ekspozycji mogliśmy obejrzeć prace plastyczne wykonane przez uczniów kół plastycznych SP 1 z klas 1-8,  świetlicy szkolnej oraz klas 4-8 wykonane różnymi technikami plastycznymi. Gościnnie - Galeria „Za Drzwiami” zaprezentowała pokonkursowe prace wykonane w ramach międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Wiosenne motyle”. Na uroczystym finisażu oprócz prac plastycznych zaproszeni goście wysłuchali piosenki z wykorzystaniem języka migowego pt. „To wiosna” w wykonaniu uczniów z klas młodszych, rozwiązywali zagadki, wysłuchali prezentacji o polskich motylach, oklaskami nagrodzili autorów wiosennych prac plastycznych. Nie zabrakło też drobnych upominków dla aktywnych uczestników spotkania.
Organizatorami tego wiosennego projektu byli nauczyciele: pani Magdalena Andrynowska, Bożena Waszczyk, Agnieszka Wojtasik. Poniżej link do e-galerii
.

 

Data: 2024-05-24

Mistrzostwa Miasta Zielona Góra w pływaniu klas II

22 maja odbyły się  na basenie MOSiR przy ul. Wyspiańskiego 17 Mistrzostwa Miasta Zielona Góra w pływaniu klas II. W zawodach brały udział 23 szkoły.

Miło nam poinformować, ze uczniowie naszej szkoły w składzie: 2a-Kandefer Liliana, Pietralik Gabriela, Ptaszyński Natan, Wrocławska Zosia,  2b- Wodnicka Hanna, Petrenko Arsenij, 2c- Sewruk Julian, Kuśnierz Robert, Lachowicz Oliwier, Katolik Alex, Nagórna Kornelia, Przybyła Karolina,  Władyka Gabriela, Moszak Amelia, Gorgiel Kacper, Widoniak Zosia zajęli III miejsce drużynowo.

Gratulacje należą się także młodym sportowcom, którzy mieli najlepsze wyniki w starcie indywidualnym: Karolinie Przybyle- 2c , która zajęła 1 miejsce wśród dziewcząt 25 m stylem dowolnym, Kornelii Nagórnej- 2c, która zajęła 4 miejsce wśród dziewcząt 25 m stylem dowolnym oraz Robertowi Kuśnierzowi- 2c, który zajął 3 miejsce wśród chłopców 25 m stylem grzbietowym.

Jolanta Sztejna

Małgorzata Antkiewicz

Urszula Barczyszyn

więcej...

Data: 2024-05-23

POZNAJEMY ZAWÓD STRAŻAKA

Fajlandczycy i klasa II b uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem naszą szkołę odwiedził strażak- pan Tomek. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfikę pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka nie należy do najłatwiejszych zawodów i jest bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, a nawet mogli go założyć  i przekonać się, ile czasu to zajmuje. Dużą atrakcją dla dzieci było rozwinięcie węża strażackiego. Na zakończenie spotkania pan Tomasz odpowiedział na pytania dzieci. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

M. Andrynowska, P. Barczyszyn, N. Nowak

Data: 2024-05-22

Co to były za występy!

20 maja w Lubuskim Teatrze odbyło się wspaniałe teatralne spotkanie zorganizowane przez Fundację BawMy. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymał nasz szkolny teatr TU I TAM I TU.

Widownia, wypełniona po brzegi, podziwiała młodych aktorów ze Stowarzyszenia Syndrom i warsztatów terapii zajęciowej w spektaklu „Drzewo, które umiało dawać”  w reżyserii Elzbiety Donimirskiej. Jako drugi, gościnnie wystąpił  teatr z naszej szkoły. Dzieci pokazały spektakl „O Pryszczyrycerzu i Królewnie Pięknotce” wyreżyserowany przez Renatę Trzaskowską.

Na widowni pojawiły się osoby ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Promyk w Zielonej Górze, Alternatywy – Aktywna Przestrzeń Seniora, WTZ Przystań Zielona Góra, WTZ Tęcza. Oklaskom nie było końca!

To było piękne wydarzenie i cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział 😊

Przy okazji informujemy, że Teatr TU I TAM I TU został zakwalifikowany do udziału w międzynarodowym festiwalu teatralnym „TEATRRRAŁKI 2024” w Jeleniej Górze  i już w czwartek wyruszy w drogę. Trzymajcie za nas kciuki!

 Renata Trzaskowska

więcej...

Data: 2024-05-20

Data: 2024-05-14

więcej...

Data: 2024-05-13

Dni Patrona Szkoły  „Kwadrans z Patronem”

W dniach 06 – 10 maja 2024r. obchodziliśmy Dni Patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza. Była to doskonała okazja, by przybliżyć naszym uczniom postać tego wielkiego Polaka, wybitnego pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. 

Mały Samorząd Uczniowski, przy współpracy z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej zaplanował szeroki wachlarz konkursów i akcji.

„Dzień Patrona” to święto całej społeczności szkolnej, dlatego też najmłodsi uczniowie aktywnie wzięli udział w:

Ø konkursie ortograficznym o pióro Henryka Sienkiewicza;

Ø wystawie prac plastycznych ph. „Zwierzęta Afryki - bohaterowie „W pustyni i w puszczy”;

Ø konkursie pięknego czytania fragmentów utworów H. Sienkiewicza;

Ø rozgrywkach sportowych dla klas II.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali „Bajki” Henryka Sienkiewicza w wykonaniu pań -wychowawczyń.

Na parterze szkoły działała „Kawiarenka u Litwosa”, gdzie można było zakupić słodkości przygotowane przez Rodziców klas 1b, 1c i 2c.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wychowawców klas I-III za zaangażowanie w obchody „Dni Patrona Szkoły”, rodzicom za przygotowanie słodkości oraz Radzie Rodziców za ufundowanie dyplomów i nagród w przeprowadzonych konkursach.

M. Lipińska, J. Sztejna

Mały Samorząd Uczniowski

 więcej...

 Data: 2024-05-13

WIZYTA PANI KRAWCOWEJ

Dnia 10 maja w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty krawieckie z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki. Spotkanie poprowadziła pani Renata, która opowiedziała uczniom na czym polega praca krawcowej. Przyniosła ze sobą maszynę do szycia, opowiedziała historię powstania tego urządzenia oraz wytłumaczyła zasady jej działania. Zaprezentowała dzieciom także różne rodzaje materiałów i przybory, którymi w swojej pracy posługują się krawcy. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia i pokazała jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie. Efektem spotkania były własnoręcznie uszyte serduszka, które będą idealnym upominkiem dla kochanych mam z okazji ich święta. Pani Renacie serdecznie dziękujemy za wizytę!

M. Andrynowska, P. Barczyszyn, N. Nowak

 

Rok szkolny 2023/2024

06_02_2024 - 13_05_2024

13_12_2023 - 06_02_2024

26_10_2023 - 13_12_2023

01_09_2023 - 26_10_2023