Data: 2023-12-11

Turniej Mikołajkowy

6 grudnia w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas 1. Uczniowie wyglądali bardzo świątecznie ubrani w mikołajkowe czapki. Wszyscy dzielnie zmagali się z konkurencjami, z którymi też często musi zmagać się Mikołaj, np.  „Czemu przewróciłeś choinkę”, „Ćwiczenia w uciekaniu z komina”, „Potknięcie Św. Mikołaja”. Każda klasa przygotowała również wspaniały okrzyk.  Jury w gronie, którego zasiedli pani wicedyrektor Regina Sobków, pani psycholog Joanna Górniak miało trudny orzech do zgryzienia. Oczekiwanie na werdykt umilały nam świąteczne utwory. Ostatecznie okazało się, że wszystkie dzieci w takim samym stopniu zasłużyły na wygraną. Gratulujemy dzielnym pierwszoklasistom i ich wychowawczyniom!

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Jolanta Sztejna, Małgorzata Antkiewicz, Urszula Barczyszyn, Beata Zabłocka, Przemysław Mielniczuk

więcej...

Data: 2023-12-11

Data: 2023-12-08

SZKOLNY KONKURS POETYCKI I PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej to właśnie okazji uczniowie klas młodszych wzięli udział w dwóch konkursach zatytułowanych MÓJ PRZYJACIEL – MIŚ.

Pierwszoklasiści wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające ich ulubionego pluszowego przyjaciela. Uczniowie klas drugich i trzecich  pisali wiersze o tej samej tematyce.

Oto lista laureatów  konkursu plastycznego: Tymon Weltrowski 1d, Nicola Dawidzińska 1a, Magdalena Sadura 1a, Ola Kaniuk 1a, Julia Kuźniarowska 1d. Jury przyznało także kilka wyróżnień.

Laureaci konkursu poetyckiego: Hanna Kościucha 3d, Tomasz Sidorowicz 2a, Adam Karapka 2b, Kacper Wojtczak 3d i Gabriela Władyka 2c. Kilka osób otrzymało wyróżnienia.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym 😊

więcej...

Data: 2023-12-07

Uczniowie naszej szkoły od lat zaangażowani są w działania ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tegoroczne hasło „Rosnę zdrowo” realizowane było w konkursie plastycznym o tym tytule.

Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do przyjrzenia się swoim talentom, zastanowienia się nad swoimi zaletami, wzbudzenie kreatywności. Pokazanie, że każdy z nas jest w czymś dobry i może się tym pochwalić. Celem konkursu jest docenienie trudu uczniów i ich zaangażowanie w wykonanie pracy

Spośród tysięcy nadesłanych prac, w ogólnopolskiej edycji Kampanii ZTU wyróżniono  ucznia naszej szkoły. Jest  to:

Kacper Kuberacki, kl.3c

Ponadto   w Zielonogórskim konkursie plastycznym ,,Wybieram zdrowie"  organizowanym przez Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom nasi uczniowie również zostali nagrodzeni. Oto oni:

1. Laura  Piotrowska, kl.3d

2. Julia Jaskulska kl.3d       

3. Zofia Macholak, kl.4a   

Wszystkim laureatom i zaangażowanym nauczycielom  serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!!

więcej...

Data: 2023-12-07

Data: 2023-12-06

Data: 2023-12-04

04 grudnia w klasie 1b odbyły się warsztaty logopedyczne. Cykl „Łamańców językowych” miał na celu stymulację mowy i ćwiczenie umiejętności językowych. Dzieci miały okazję spróbować różnych ćwiczeń oddechowych, artykulacyjnych i słuchowych. Gry planszowe i kreatywne klocki edukacyjne sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły doskonale bawić się językiem ojczystym. Warsztaty przygotowały studentki koła naukowego UZ „Mowa bez barier”, pod kierunkiem p. dr Anity Famuły-Jurczak.

M. Lipińska

więcej...

Data: 2023-12-03

więcej...

Data: 2023-11-29

Data: 2023-11-29

Wycieczka do sądu

22 listopada klasa 2c udała się na wycieczkę do sądu. Zorganizowała ją mama Roberta Pani Małgorzata Kuśnierz. Uczniowie mieli okazję wejścia na salę rozpraw. Pani sędzina i mama Roberta bardzo ciekawie opowiadały o swojej pracy. Dzieci zrozumiały, że ludzie, którzy nie szanują przepisów i łamią prawo, zostają ukarani. Natomiast o tym, czy prawo zostało złamane i na jaką karę zasługuje osoba łamiąca prawo, decyduje sąd.  Dzieci mogły założyć łańcuch sędziowski, usiąść na miejscu sędziego, prokuratora i adwokata. Niektórzy zasiedli zaś na miejscu publiczności. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich atmosfera panująca w sądzie. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Dziękujemy !

uczniowie klasy 2c

wychowawczyni Jolanta Sztejna

więcej...

Data: 2023-11-29

Jak sprzedawać w Internecie?

15 listopada w klasie 2c pani Marta Kuropatwa- mama Zosi przeprowadziła zajęcia na temat sprzedaży internetowej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda droga przesyłki od jej zamówienia aż do dostarczenia do klienta. Najpierw na podstawie specyfikacji trzeba było znaleźć określony towar, następnie dostarczyć do pracowników, którzy go spakowali i dokładnie sprawdzili, czy nie było pomyłki w zamówieniu, który potem kurierzy dostarczyli do paczkomatu. Na koniec zajęć każdy odebrał swoją paczkę. Zwieńczeniem zajęć było pokolorowanie paczkomatu. Dziękujemy pani Marcie za bardzo ciekawe zajęcia.

 uczniowie klasy 2c

Jolanta Sztejna

więcej...

Data: 2023-11-24

więcej...

Data: 2023-11-23

Data: 2023-11-22

więcej...

Data: 2023-11-16

Data: 2023-11-16

Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych

15 listopada uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3a i 3b  wzięli udział w Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznych. Swoimi występami podkreślili jak ważna jest pamięć o historii kraju. Wykonane utwory przypomniały nam drogi do wolności, a uczniowie wykazali prawdziwie postawy patriotyczne. Przez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu oraz wyrabiają pozytywne postawy. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się postawę szacunku wobec symboli narodowych, jak również przywiązanie do własnego kraju.

Jesteśmy z Nich dumni!

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie książek dla uczestników Przeglądu.

U. Barczyszyn, M. Lipińska

więcej...

Data: 2023-11-16

W dniu 15.11.2023 r. odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej; Rada Rodziców - wzorem ubiegłego roku - ufundowała nagrody książkowe dla uczestników przeglądu Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

Przewodnicząca Rady Rodziców

Anita Famuła-Jurczak

Data: 2023-11-15

    pod takim tytułem uczniowie klas 1a i 1b zakończyli omawianie tematyki jesiennej. Jako podsumowanie wykonali przepiękne lapbooki, wykorzystując różnorodne materiały oraz dary jesieni.                           

                                       Wych.  J. Kiersnowska i M. Lipińska

więcej...

Data: 2023-11-14

 PASOWANIE NA FAJLANDCZYKA

W dniach 24,26,30 października oraz 2 listopada 2023roku w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na fajlandczyka”. W trakcie uroczystości dzieci zagrały  w „Coś tu nie gra”, rozwiązywały zagadki, wykonały test : prawda – fałsz. Podczas pasowania uczniowie klas 1 przypomnieli sobie zasady obowiązujące w świetlicy oraz odśpiewały hymn szkoły: „Jedynka”. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały zakładki do książki oraz tekturowe jedyneczki.

więcej...

Data: 2023-11-13

U W A G A ! U W A G A ! Rozpoczynamy AKCJĘ „Czary – Mary Okulary”

Akcja „Czary – Mary Okulary” – zbiórka okularów dla Afryki. Okulary mogą być zarówno używane jak i nowe. Akcja w naszej szkole potrwa od 13 listopada do 30 listopada 2023 roku. Okulary można zostawiać w kartonie w przedsionku szkoły. Prosimy, aby okulary były składane w zawiązanym woreczku, do którego należy włożyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia. O ile to możliwe można opisać moc korekcyjną okularów. Każda osoba, która zaangażuje się w Akcję otrzyma pochwałę i dodatkowe punkty. Okulary przyniesione przez Was pomogą wielu ludziom i dzieciom afrykańskim. Zachęcamy do włączenia się w Akcję!
Koordynatorzy: Jolanta Garbowska, Joanna Górniak, Marta Graba

Data: 2023-11-13

Data: 2023-11-10

Data: 2023-11-10

„Pierwsza pomoc - ważna sprawa!”

Dnia 8 listopada w klasie 2b odbyły się warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy, które zorganizowała mama Hani p. Anna Wodnicka oraz p. Stanisław Leszczyński, którzy na co dzień pracują w firmie Centrum BHP i PPOŻ. Sela.  Podczas zajęć rozmawialiśmy m. in. na temat zasad BHP, przypomnieliśmy sobie gdzie należy zadzwonić po fachową pomoc, przećwiczyliśmy m.in. wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycję boczną, postępowanie w przypadku zakrztuszeń. Podawaliśmy również przykłady zagrożeń jakie mogą się przydarzyć w zależności od miejsca występowania np. w szkole, w domu, na drodze. Następnie każdy z nas miał możliwość praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomu. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy Dyplom Małego Ratownika. Dziękujemy p. Ani i p. Staszkowi z Centrum BHP i PPOŻ. Sela  za możliwość udziału w tak ciekawych i świetnie przeprowadzonych zajęciach. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Urszulą Barczyszyn

więcej...

Data: 2023-11-09

więcej...

Data: 2023-11-08

W ostatnich dniach października wszystkie klasy pierwsze odwiedziła przedstawicielka Straży Miejskiej w Zielonej Górze, Pani Katarzyna. Nasz gość przeprowadził z dziećmi bardzo ciekawą pogadankę związaną z  bezpieczeństwem, zarówno na drodze, jak i w kontaktach z osobami nieznajomymi czy zachowanie się podczas niebezpiecznej sytuacji wywołanej agresją psa.

Pani Katarzyna opowiedziała dzieciom o obowiązkach  Straży Miejskiej, zaprezentowała ciekawy sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem i już zaprosili Panią Katarzynę na następne zajęcia związane z bezpieczeństwem .

Dziękujemy.               

                                                      Wychowawcy klas pierwszych.

więcej....

Data: 2023-11-06

Data: 2023-10-31

Sprzątanie grobów i Alei Pamięci

26 października 2023 roku Duży Samorząd Uczniowski, Wolontariat szkolny oraz klasa 4C wraz z wychowawcą zorganizowali akcję sprzątania zaniedbanych, opuszczonych grobów i Alei Pamięci. Grupa uczniów pod opieką pani Małgorzaty Mikunda - Żwir wybrała się na Cmentarz Komunalny w Zielonej Górze. Młodzież z wielką ochotą przystąpiła do pracy. Sprzątali zaniedbane i opuszczone groby. Na końcu uczniowie zapalili na nagrobkach zakupione znicze. Dzięki tej akcji młodzież uczy się niesienia bezinteresownej pomocy na rzecz środowiska lokalnego. Mam nadzieję, że w kolejnych latach równie chętnie uczniowie naszej szkoły będą przyłączać się do podobnych akcji. 

    Duży Samorząd Uczniowski,  Wolontariat szkolny

Data: 2023-10-30

Akcja Pola Nadziei

W dniu 18.09.2023 w naszej szkole ruszyła akcja Pola Nadziei. Jest to akcja, która ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na chorobę innych ludzi, na ich cierpienie i ból. Pola Nadziei są swoistego rodzaju symbolem zjednoczenia z chorymi. Za akcję w naszej szkole odpowiedzialny był Duży Samorząd Uczniowski.

Na czym polegała ta akcja?

Od 18.09.2023 r. do 18.10.2023 na terenie szkoły można było zakupić cebulkę żonkila (cena minimalna 2 zł).

W dniu 18 października w naszej szkole odbył się finał akcji „Pola Nadziei 2023”. Uczniowie klasy 1B wraz z opiekunem Małgorzatą Lipińską oraz przedstawicielami Dużego Samorządu Uczniowskiego samodzielnie posadzili sadzonki żonkili w wyznaczonym miejscu przed budynkiem szkoły. To właśnie żonkil jest symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Dlatego też jesienią sadzimy cebulki kwiatków i „siejemy” nadzieję, wyciągając pomocną dłoń, życząc wytrwałości w chorobie. Wierzymy, że zima nie będzie sroga, a pięknie kwitnące żonkile przyniosą na wiosnę nadzieję w sercu tym, którzy tego najbardziej potrzebują – cierpiącym z powodu choroby nowotworowej. Akcja skierowana była do całej społeczności szkolnej i każdy mógł wziąć w niej udział. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze – 1400 zł zostały przekazane osobom ciężko chorym i cierpiącym.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy pragnęli ofiarować swoją pomoc podopiecznym z HOSPICJUM im. Lady Ryder of Warsaw ,ul.  Zyty 26, 65-046 Zielona Góra.

                                                                                              Duży Samorząd Uczniowski

Data: 2023-10-30

Spotkanie z radczynią prawną

27 października  zaprosiliśmy do klas 2a i 2 c  na lekcję  panią radczynię prawną. Dowiedzieliśmy się, kim jest radca prawny, gdzie pracuje oraz jakie są jeszcze inne zawody prawnicze. W grupach odczytaliśmy krótkie wierszyki na podstawie, których dowiedzieliśmy się jakie mamy prawa i obowiązki  jako dzieci. Na koniec mogliśmy się poczuć jak sędzia, prokurator, adwokat lub radca prawny nakładając togę. Po tej lekcji na pewno grono prawników w Zielonej Górze za kilkanaście lat się powiększy.

 

Data: 2023-10-30

OGÓLNOPOLSKA AKCJA KOCHAM SŁYSZEĆ Dnia 20 października 2023r. świetlica wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #KOCHAMSŁYSZEĆ. Zajęcia rozpoczęły się od omówienia działania zmysłu słuchu, jego znaczenia w naszym życiu i trudności, z jakimi mogą spotykać się osoby z niepełnosprawnością słuchową. Uczniowie dowiedzieli się, czy niedziałające ucho można zastąpić oraz zapoznali się z wyglądem aparatów i implantów słuchowych. W ramach ciekawostki obejrzeli oni również występ artystyczny przygotowany przez dzieci głuchonieme.

Magdalena Andrynowska, Paula Barczyszyn

Data: 2023-10-30

Poznajemy pasje naszych rodziców

27 października klasę 2b odwiedził tata Amelki - Pan Łukasz, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o swojej rowerowej pasji. Zaprezentował rowery, na których startuje m. in. w wyścigach MTB i dojeżdża nimi do pracy, a także akcesoria typu kask i buty. Przyniósł ze sobą również część zdobytych przez siebie medali. Z dużą cierpliwością odpowiadał na `niezliczoną ilość zadawanych mu pytań oraz podkreślał korzyści aktywnego spędzania czasu wolnego. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję, na  pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią

Data: 2023-10-27

Kramik z zagadkami

Mały Samorząd wspiera inicjatywy młodszych uczniów. Dziewczynki z 2c stworzyły Kramik  z zagadkami. Kramik otwarty był na przerwach. Uczniowie za rozwiązanie jesiennej zagadki otrzymywali drobny upominek i cukierka.  Dzięki takim pomysłom  nie nikt nie nudzi się w czasie przerw.

Data: 2023-10-27

Wycieczka na stadion żużlowy

12 października klasa 2c była na wycieczce na stadionie żużlowym. Dzieci zobaczyły, gdzie znajduje się park maszyn. Potem weszły na tor, na którym odbywają się mecze. Kto chciał mógł zrobić jedno okrążenie. Niespodzianką była możliwość zobaczenia pucharu, który Falubaz otrzymał po zwycięskim meczu 8 października. Jest on naprawdę wielki. Niesamowitym przeżyciem, było również to, że można było zrobić sobie zdjęcie na prawdziwym motorze żużlowym. Dziękujemy Falubazowi.

więcej...

Data: 2023-10-26

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność i współpracę a poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, wprowadzamy dzieci w świat programowania i nowych technologii. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy Wszystkie klasy 1 wzięły aktywny udział w Code Week 2023. Zajęcia odbywały się po hasłem ,,Zakodowane kolory jesieni". Uczniowie zapoznali się z Robotem, poznali jego możliwości, kodowali  na matach, wykorzystywali ekran interaktywny, karty pracy czy kolorowe cegiełki.

Wychowawczynie klas pierwszych.

 

więcej...

Data: 2023-10-26

WYCIECZKA DO JANOWCA

„OD ZIERENKA DO BOCHENKA”

19 i 20 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Karczmy Taberskiej w Janowcu. W czasie tej wyprawy poznali tradycje Regionu Kozła, zwiedzili  eko-park w Kolesinie oraz wesoło bawili się przy muzyce ludowej poznając miejscowy folklor. Ponadto samodzielnie przygotowali eko-ciasteczka z dodatkiem soku z buraka i szpinaku. Gorące, pachnące wypieki dzieci zabrały ze sobą do domu. To była wspaniała lekcja.

więcej...

Data: 2023-10-26

 Uczniowie klasy 1a ( wych. Janina Kiersnowska) we współpracy z Małym Samorządem w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt zorganizowali akcję „ Pełna miska dla schroniska”. Głównym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie dzieci na potrzeby naszych małych przyjaciół. Uczniowie wykazali się dużą empatią i dobrym serduszkiem.  Dostarczyli bardzo dużo smakołyków dla zwierząt ze schroniska. Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu mieszkańców schroniska.

 

Rok szkolny 2023/2024

26_10+2023 - 13_12_2023

01_09_2023 - 26_10_2023