Data: 2024-01-30

Data: 2023-09-21

Data: 2023-09-14

Data: 2023-05-18

9 maja 2023 r. podczas szkolnych obchodów Dnia Europy Pan Dyrektor wręczył nagrody w konkursie międzynarodowym „Podziel się naszymi legendami i mitami”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu Erasmus+ „Legendy i mity”.

Uczniowie z Polski, którzy zajęli I miejsce w swoich kategoriach wiekowych to Zofia Macholak z klasy 3a oraz Oleg Rusiński z klasy 5c. Zadaniem uczniów było stworzenie przy pomocy narzędzi cyfrowych historii opartych na legendach lub mitach, które zostały przetłumaczone na język angielski. Efektem pracy uczniów są literacko-plastyczne ebooki.

Spośród reprezentantów wszystkich krajów partnerskich projektu „Legendy i mity” wyłoniono zwycięskie prace. Są to:

Grupa młodsza: Włochy The myth of sand

Groua starsza: Turcja Shahmaran

Zapraszamy do lektury wszystkich prac!

Data: 2023-03-17

Data: 2022-10-24

PL\AN

Data: 2022-09-05

Data: 2022-04-28

W dniach 7-8 kwietnia w Rumunii odbyło się spotkanie inaugurujące rozpoczęcie projektu ,,Mity i legendy’’ realizowanego w ramach projektu Erasmus+.

W projekcie bierze udział pięć szkół z:

Polski –Szkoła Podstawowa nr 1

Rumunii   Liceul Tehnologic Francisc Neuman (liceul-neuman.ro)

Portugalii   Scholé - Início (schole.pt)

Włoch     Direzione Didattica 2 Spoleto (2circolospoleto.edu.it)

i Turcji  ibbaksemsettinortaokulu.meb.k12.tr

Głównym celem projektu jest rozwijanie kreatywności i umiejętności czytania i pisania poprzez wykorzystanie narzędzi cyfrowych.

W ramach  działań  projektowych przewidziane   są   międzynarodowe  spotkania   grup  partnerskich,  szkolenia,  zajęcia, które nie tylko  pozwolą na nawiązanie międzynarodowych kontaktów i przyjaźni, ale przede wszystkim wpłyną na poprawę znajomości języka angielskiego wśród uczniów i usprawnią posługiwanie się nim oraz dadzą możliwość rozwoju zawodowego nauczycielom.

Czeka nas wiele niesamowitych przygód z programem Erasmus plus.

Projekt zakończy się 1 grudnia 2023 roku.

Koodynator projektu

Justyna Suchorska

Współpraca międzynarodowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, w ramach programu Erasmus+ (dawniej Comenius)

„Przyjaciele” polsko-niemiecki obóz

Przylep / Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich

W dniach 25.09-02.10. 2018 roku odbyły się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie polsko – niemieckie warsztaty językowe pod hasłem „Przyjaciele”. W obozie brało udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze oraz 10 uczniów ze szkoły partnerskiej z Cottbus. Uczniowie uczestniczyli codziennie w zajęciach jazdy konnej, zajęciach językowych oraz grach i zabawach integracyjnych. W trakcie obozu odbyły się również interesujące warsztaty i zajęcia edukacyjne: „W krainie piernika”, „Zajęcia edukacyjne z karmelem”, „Malowanie na szkle”, „Warsztaty świec żelowych, „Warsztaty artystyczne”, „Wesołe tworzenie” oraz „Moje DECOUPAGE”.

Było mnóstwo wrażeń, zabawy, radości i niezapomnianych chwil.

KOORDYNATOR PROJEKTU:  MARTA SIERACHAN

V Dni Polsko-Niemieckie na UZ

W dniu 29 września 2017 w ramach V Dni Polsko-Niemieckich na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się w naszej szkole, w klasie IVE ”Spotkanie z kulturą i językiem niemieckim”, które poprowadziła pani Barbara Krzeszewska – Zmyślony z Centrum Kultury i Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dzieci uczyły się wierszyka „Bunte Blatter fallen”, prezentowały swoją wiedzę z języka niemieckiego oraz dowiedziały się o wycinance.

Marta Sierachan

________________________________

Przylep / Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich

W dniach 18-25 września 2017 roku odbyły się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie polsko – niemieckie warsztaty językowe pod hasłem „Sąsiedzi”. W obozie brało udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze oraz 10 uczniów ze szkoły partnerskiej z Cottbus. Uczniowie uczestniczyli codziennie w zajęciach jazdy konnej, zajęciach językowych, oraz grach i zabawach integracyjnych. Zaplanowano również interesujące warsztaty i zajęcia edukacyjne: „W krainie piernika”, „Zajęcia edukacyjne z karmelem”, „Malowanie na szkle”, „Polskie i niemieckie tańce integracyjne”, „Szyciowanki” oraz „Moje DECOUPAGE”.

Było jak zawsze mnóstwo wrażeń, radości i niezapomnianych chwil.

KOORDYNATOR PROJEKTU:  MARTA

________________________________