V Dni Polsko-Niemieckie na UZ

W dniu 29 września 2017 w ramach V Dni Polsko-Niemieckich na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się w naszej szkole, w klasie IVE ”Spotkanie z kulturą i językiem niemieckim”, które poprowadziła pani Barbara Krzeszewska – Zmyślony z Centrum Kultury i Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dzieci uczyły się wierszyka „Bunte Blatter fallen”, prezentowały swoją wiedzę z języka niemieckiego oraz dowiedziały się o wycinance.

Marta Sierachan

________________________________

Przylep / Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich

W dniach 18-25 września 2017 roku odbyły się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie polsko – niemieckie warsztaty językowe pod hasłem „Sąsiedzi”. W obozie brało udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze oraz 10 uczniów ze szkoły partnerskiej z Cottbus. Uczniowie uczestniczyli codziennie w zajęciach jazdy konnej, zajęciach językowych, oraz grach i zabawach integracyjnych. Zaplanowano również interesujące warsztaty i zajęcia edukacyjne: „W krainie piernika”, „Zajęcia edukacyjne z karmelem”, „Malowanie na szkle”, „Polskie i niemieckie tańce integracyjne”, „Szyciowanki” oraz „Moje DECOUPAGE”.

Było jak zawsze mnóstwo wrażeń, radości i niezapomnianych chwil.

KOORDYNATOR PROJEKTU:  MARTA

________________________________