Osiągnięcia klas IV – VI

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie “Ada, to nie wypada” organizowanym przez SP 1 i W i M B P Julita Lis zajęła II miejsce, a Krzysztof Mataczyna III miejsce.(4f)

W Turnieju Jednego Wiersza organizowanym przez ZOK Monika Zalas i Aleksandra Chełmińska zdobyły wyróżnienie.(4b)

Również wyróżnienie, ale w Lubuskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Dom Harcerza uzyskali : Monika Krajewska i Bartosz Czarkowski.( 4b )

W Rejonowym Konkursie Języka Polskiego wzięli udział: Kamila Kacprzak (5e), Szymon Płóciennik , Monika Ślesicka , Radosław Furman (6a), Marta Dudek.( 5b)

Natomiast w szkolnym konkursie recytatorskim Telimena Jakóbczyk (4e) oraz Szymon Płóciennikk (6a) uzyskali I miejsce.

W Międzyszkolnym konkursie wiedzy o Baśniach Andersena organizowanym przez SP 14 , drużyna w składzie: Ola Chełmińska, Monika Zalas i Paweł Żegot zdobyła IV miejsce (4b, 4c)

W szkolnym dyktandzie Ola Chełmińska (4b) uzyskała III miejsce, a Jakub Hanuszewski (5a) V miejsce. (pozostałe wyniki nieznane )

W Turnieju wiedzy o Policji LUPO Maciej Turkowski oraz Michał Wysocki zajęli indywidualnie I miejsce. (5c)

W Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym Daniel Furman (5b) zdobył V miejsce.

W szkolnym konkursie matematycznym 1 z 10 indywidualnie I miejsce zdobyli: Michał Początek, Daniel Furman, Karol Grębski, a Adrian Gryszko zajął III miejsce. ( V b )

W konkursie literackim “Inni to także my” organizowanym przez W i MBP Aleksander Żuk ( Vb) uzyskał wyróżnienie.

W Mistrzostwach Zielonej Góry w biegach przełajowych drużyna w składzie Natalia Kuik, Malwina Gasztyk, Sandra Paruszewska (Va) zajęły I miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Osiągnięcia uczniów klas I-III w miesiącach luty-kwiecień

Laureatem konkursu jednego wiersza organizowanego przez ZOK zostali: Joasia Jarzyna z IIIg, Kinga Rzeczkowska IIF, Aleksandra Krępa IF,

W lubuskim konkursie recytatorskim organizowanym przez Dom Harcerza wyróżnienie otrzymali Natalia Krynicka i Krzysiu Walczak z If.

Srebrny certyfikat i tym samym II miejsce otrzymał Marcin Kosiński z IIIb w Miejskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14.

Natomiast w konkursie ortograficznym, który odbył się w bibliotece na ul. Ptasiej wyróżnienie zdobył Piotr Podhorecki z klasy IIIe

Swoimi sukcesami w grze w szachy mogą pochwalić się Michał Kaźmierski i Maciej Filipowicz z klasy IIIc, którzy w Międzyszkolnych zawodach w Babimoście zajęli IV m.

Swoje wiadomości z zakresu wiedzy o prądzie mogli sprawdzić uczniowie naszej szkoły w Międzyszkolnym konkursie “Światło” przy sponsoringu Grupy Energetycznej Enea, w którym drużynowo zajeliśmy I m.

W tym semestrze odbyło się dużo konkursów szkolnych , które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem z waszej strony, dlatego nie sposób wymienić wszystkich. Skupiając się tylko na organizowanych co roku to

w klasówce szkolnej- Martyna Baran z kl. IIIe zajęła I m., Basia Malczyńska z kl. IIIa zajęła IIm., Martyna Janicka z IIIg zaś zajęła IIIm,

w konkursie na rymowankę o hałasie wyróżnienie zdobył Jakub Pawlicki z IIa, Jacek Jasiński z IIIb, oraz Piotr Gościński, Emilia Perwińska, Monika Szymańska wszyscy z klasy IIIc,

W konkursie plastycznym zaś o tym samym tytule zespołowo wyróżnienie otrzymali uczniowie z klasy III d, a indywidualnie Sara Czyżewska z kl. I e, oraz Joasia Kukla i Sandra Wszołek z klasy III b.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W NASTĘPNYCH KONKURSACH!!!!!!!!!

W piątek 16.04.2004r. odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Świetlicowego Turnieju " W krainie bajek i baśni telewizyjnych".
W turnieju wzięły udział drużyny z czterech szkół:
SP1, SP14, SP15, SP22. Zabawa była świetna, dzieci zmagały się z wieloma konkurencjami. Miedzy innymi: "chatka z pierników", "bajkową rekwizytornią" z odgadywaniem zagadek z bajek i baśni. Oprócz tego miały miejsce konkurencje sportowe:
rzut do tarczy, strzelanie krążkiem hokejowym do bramki, wyścig na skaczących piłkach.

Ostatecznie turniej zakończył się naszym zwycięstwem, II miejsce zajęła SP 14, III m-ce SP 22 i m-ce IV SP 15.
                                                                    Opracowała Marta Graba

informacje archiwalne