11 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbyła się V edycja miejskiego konkursu "Przyroda i zdrowie" z udziałem 36 uczniów klas piątych 12 zielonogórskich szkół podstawowych. Celem imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia.
Tradycyjnie
konkurs składał się z 5 zadań: zagadki o lesie, rekreacji i wypoczynku, plakatu, zadania "Czy wiesz, co jesz ?" i krzyżówki o przyrodniczej. Zadanie "Rekreacja i wypoczynek" w roku olimpiady w Atenach miało charakter sportowy i polegało na kozłowaniu piłką na czas.
Odczytany został APEL OLIMPIJSKI, a olimpijczyk Pan Marian Filipiuk honorowo zasiadał w jury.
Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14, przed SP-18 -SP-1.
Nagrodami były plecaki turystyczne, śpiwory, namioty, piłki, rakietki do gry w kometkę oraz albumy przyrodnicze. Organizację imprezy wsparli: Urząd Pełnomocnika d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zielonej Górze, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze,

Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Zielonej Górze i "Bakoma" S.A.

informacje archiwalne

1  2   3  4  5   6  7  9  8  10  11  12  13  14