Data: 2020-09-18

Data: 2020-09-01

Data: 2020-09-21

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot”, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Historia ta każdego roku inspiruje tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Tak też było i w naszej szkole - uczniowie klas 1c, 2a i 2b chętnie włączyli się w różnorodne działania, m. in. „kropkowe przebieranki”, prezentowanie swoich talentów, wykonanie „drzewka talentów”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych ph. „z kropką na sportowo”. Kreatywność dzieci była nieograniczona, a wspaniała zabawa z kropkami w roli główniej towarzyszyła uczniom przez cały dzień.

M. Antkiewicz, U. Barczyszyn, M. Lipińska

Rok szkolny 2020/2021