Data: 2020-09-01

Data: 2021-04-14

Data: 2021-04-08

 

Data: 2021-04-01

 Data: 2021-03-24

Na podstawie § 11ga ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, z późn. zm.),

Zarządzam

powołanie Komisji Nadzorującej przebieg III etapu zawodów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z:

Dyrektor

Adam Szymczak

Data: 2021-03-20

...do prezentacji wykorzystano materiały archiwalnne

Data: 2021-03-22

      Powitanie wiosny w kolorowych skarpetkach

      Uczniowie klas 1-3  w tym roku przywitali pierwszy dzień wiosny w dość nietypowy sposób. W tym dniu na ich stopach dominowały dwie różne skarpetki, dlatego że 21.03.2021 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.

          Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień trzeciego miesiąca w roku , ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.

          Co symbolizują kolorowe skarpetki? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

W czasie zajęć lekcyjnych w tym dniu uczniowie wykonywali kolorowe skarpetki. Ukazano najmłodszym, że ludzie z  zespołem Downa potrzebują podobnie jak my wszyscy miłości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. W ten sposób  budujemy  świadomość na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także uczymy tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych tą chorobą. Cała akcja odbyła się z inicjatywy Małego Samorządu naszej szkoły.

                     Opiekunowie Małego Samorządu: J. Kiersnowska i A. Ilkowska

 

Data: 2021-03-19

„Wielkanocny kiermasz dla Ani”

W dniach od 10 do 12 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się „Wielkanocny kiermasz dla Ani”, zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu „Super  Jedynka” oraz  wychowawców świetlicy. Podczas kiermaszu  można było kupić m.in.  wiosenne kwiaty, świąteczne dekoracje, kurki, kurczaczki,  figurki gipsowe, kartki wielkanocne, pudełka wykonane metodą decoupage.

Sprzedawane rękodzieła cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki wielkim sercom naszych uczniów udało się zebrać kwotę w wysokości 1650 zł, która  zostanie  przekazana  na leczenie małej  Ani Orłowskiej.  

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Urszula Barczyszyn, Lucyna Witkowska

Data: 2021-03-16

„ Bez matematyki nic nie byłoby,
więc znać ją musi każdy, duży i mały ”.

Matematyka, jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień

12 marca. Z tej okazji na uczniów klas 1-3  czekały wyjątkowe, matematyczne zabawy i zadania, podczas których mogli sprawdzić swoje umiejętności. Wszyscy liczyli, przeliczali, rozpoznawali figury geometryczne i tworzyli z nich oryginalne obrazy. Chętni uczniowie mogli zabawić się w tropicieli matematycznych zadań. Oczywiście Dzień Matematyki nie skończył się 12 marca, gdyż uczniowie klas 1-3lubią nowe wyzwania matematyczne.

 

Mały Samorząd wraz wychowawcami klas 1-3

Data: 2021-03-13

Data: 2021-03-12

Data: 2021-03-08

 

Data: 2021-03-07

Pandemia to bardzo trudny czas dla najmłodszych. Aby zachęcić uczniów klas 1-3 do noszenia maseczek, Mały Samorząd zorganizował konkurs fotograficzny ph.

„ O zdrowie swoje dbamy, więc maseczkę zakładamy”. Nadesłano wiele zdjęć, które pokazały, że w maseczce można pięknie wyglądać.  Spośród wszystkich prac nagrodzono 3 zdjęcia: Sebastiana Sz z 3b, Sylwii G z 1d oraz Wojtka C z 2c.

Przyznano również 3 wyróżnienia : Mai K klasa 3c,  Lenie K 1d, Amelii K 1b.

  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 J. Kiersnowska  i A. Ilkowska 

Data: 2021-03-05

Data: 2021-03-04


Wyniki konkursu

„Hałas – nie dla nas!”

Nagrody za prace plastyczne – klasy I – III:

Alicja Kobel 1c

Gracjan Kaczorowski 1c

Szymon Jędrych 1c

Kuba Martowicz 1d

Beatka Nalerska 1d

Maja Dolińska 1d

Kacper Grzegorzewski 2b

Julia Hereszczyk 2d

Lena Petela 3b

Julian Czajka 3b

Wojciech Sokal 3b

Maja Kędzierska 3c

Joanna Sokalska 3c

Marcel Grzegorzewski 3a

 

Nagrody za wiersz lub plakat – klasy IV – VI:

Laura Borowska 4a

Zosia Jurczak 4a

Marysia Kwiecińska 4a

Weronika Nowak 4b           

Aleksandra Dolata 4b

Dominik Jędrzejewski 4c

Filip Jankowski 6a

 

Nagrody za prezentacje multimedialne – klasy VII – VIII:

Gabriela Wiszniowska 7f

Julia Rybarczyk 7f

Jakub Rudziński 7c

Amelia Zakrzewska 8b

Oliwia Pigulska 8e

Hubert Wiśniewski 8e

Nagrodzone prezentacje:

Amelia Zakrzewska 8b

Gabriela Wiszniowska 7f

Hubert Wiśniewski 8e

Jakub Rudziński 7c

Julia Rybarczyk 7f

Oliwia Pigulska 8e

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie. Uczniowie z klas IV – VIII otrzymają nagrody po powrocie do szkoły.

Organizator konkursu: Renata Łado

Data: 2021-03-03

Data: 2021-03-01

Data: 2021-02-23

Nagrody w konkursie plastycznym klas I -IIII zorganizowanym przez Zespół Promocji Zdrowia pt.: „Uczeń mały i duży wie co zdrowiu służy” otrzymali:

1. Adrian Drężek klasa 1a
2. Natalia Mielnicka 1b
3. Julia Kamińska 2b
4. Mikołaj Kałużny 2b
5. Paweł Czecholiński 2b
6. Nadia Kujtkowska 2b
7. Ala Cieszadlik 3d

 

Zabawa karnawałowo-walentynkowa”

12 lutego 2021 roku w naszej szkole pojawiły się księżniczki, wróżki, przybyli rycerze oraz inne postacie bajkowe i filmowe. Nie zabrakło też policjantów, żołnierzy oraz przedstawicieli firm ochroniarskich. Wszystko to za sprawą zorganizowanej zabawy karnawałowo-walentynkowej dla uczniów klas 1-3. Aby zachować reżim sanitarny każda klasa bawiła się w swojej sali. Były pokazy strojów, konkursy, tańce i słodki poczęstunek. Nie zapomniała o nas też Rada Rodziców, która przygotowała dla każdej klasy torbę cukierków. To był udany dzień.

 

Data: 2021-02-20

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego uczniowie klas 1c, 2a, 2b i 2c obchodzili nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. W tym dniu dzieci zamieniły się w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w zabawach, takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł?”. Każda klasa wykonała fantastyczne prace plastyczne.

Zabawie towarzyszyła również pogadanka na temat niesienia pomocy bezdomnym kotom – zachęcamy do włączenia się w akcję Szkolnego Wolontariatu  „My zwierzętom pomagamy co potrzeba pozbieramy” na rzecz podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały go w pamięci.

Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom i medal.

M. Antkiewicz, U. Barczyszyn, M. Lipińska, J. Sztejna

„Walentynka dla Seniora”

Szkolne Koło Wolontariatu „Super Jedynka” przy udziale „Fajlandczyków” i uczniów klasy 2b przygotowało dla podopiecznych z Rodzinnego Domu dla Seniora „Cichy Dom” walentynkowe kartki oraz  serduszka z gipsu i papieru. Te drobne upominki były miłą niespodzianką i wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

 

Rok szkolny 2020/2021