Data: 2019-10-17

Data: 2019-10-17

Wycieczka do Skansenu Archeologicznego „Wołkołatka”

9 października klasy V a i V c wybrały się na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego "Wołkołatka" mieszczącego się niedaleko Wolsztyna. Korzystając z uroków pięknej złotej jesieni polskiej poznawaliśmy zwyczaje Słowian z czasów przed Mieszkiem I oraz z okresu rządów Piastów w Polsce.
Najpierw odwiedziliśmy chatę rybaka i garncarza z X wieku. Zapoznaliśmy się z pracą na kole garncarskim oraz dowiedzieliśmy się jak ogrzewano domy przed stosowaniem pieców i po ich wprowadzeniu do użytku. Dowiedzieliśmy się kiedy zaczęto stosować szyby w oknach, skąd pochodziły oraz co umieszczano w oknach przed używaniem szyb.
W dalszej kolejności poznaliśmy świat wierzeń słowiańskich: złożyliśmy wizytę w świętym gaju, rozpoznawaliśmy totemy bogów słowiańskich, a także braliśmy udział w wiecu sprzed tysiąca lat. Poznaliśmy różnicę między czarownicą a wiedźmą, przy okazji goszcząc w chacie tej drugiej. Następnie braliśmy udział w polowaniu na żubra i niedźwiedzia i poznaliśmy zasady konstrukcji szałasów leśnych. Mieliśmy także okazję strzelać z kuszy do dzika oraz walczyć na średniowieczne miecze przy oraz brać udział w różnych średniowiecznych sprawdzianach sprawności. Dowiedzieliśmy się dlaczego rozwój broni palnej spowodował zmierzch epoki rycerzy oraz na własne uszy przekonaliśmy się o potędze średniowiecznych hakownic i bombard. Odwiedziliśmy chatę zbrojnych wojów Mieszka I, a w niej zapoznaliśmy się z prehistorycznymi i średniowiecznymi instrumentariami muzycznymi. Można powiedzieć, że braliśmy udział w prawdziwym prehistorycznym oraz średniowiecznym koncercie muzyki. Na koniec wszyscy braliśmy udział w nauce strzelania z łuku, a na pożegnanie mincerz, czyli rzemieślnik wytwarzający monety obdarował każdego z nas średniowiecznym lokalnym denarem.
Wizyta w "Wołkołatce" to zdecydowanie żywa lekcja historii i archeologii oraz miejsce, które warto odwiedzić!

wych. Roman Igielski wych. Weronika Łacna  Jolanta Szumilas


Data: 2019-10-17

Koordynatorzy projektu: Edyta Koselnik-Winowicz i Justyna Zakrzewska-Woźniak

 

Data: 2019-10-15

4 października 2019 roku obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole odbyły się liczne konkursy i zabawy związane z tabliczką mnożenia.

W klasach trzecich wybrano mistrzów mnożenia, którzy otrzymali specjalne nagrody.

Wyróżniono też ucznia klasy 1a Piotrusia N. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się również do miasta, aby sprawdzić znajomość tabliczki wśród dorosłych mieszkańców naszego grodu. Wszyscy egzaminowani spisali się znakomicie, mając tabliczkę mnożenia w przysłowiowym „jednym paluszku”. Każdy z nich otrzymał  odznakę  „ Ekspert tabliczki mnożenia”.  Wszystkim  gratulujemy.     J. Kiersnowska i A. Ilkowska

Data: 2019-10-09

  Uczniowie klasy 3c po raz kolejny zostali zaproszeni przez

mamę Antosia do Krainy Eksperymentów. Wszyscy bardzo lubią te zajęcia i czekają na nie z niecierpliwością. Pani Małgosia potrafi pięknie opowiadać i odpowiednio zachęcić dzieci do eksperymentowania. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Uczniowie klasy 3c wraz z wych. J. Kiersnowską

Data: 2019-10-09

Lekcja obywatelska

W piątek, 4 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się Lekcja obywatelska. Lekcja była nagrodą dla szkoły za zdobycie tytułu laureata w konkursie Lubuska Szkoła Europejska organizowanym przez Urząd Marszałkowski.

Lekcję dla klas VII i VIII przeprowadzili Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Pani Poseł na Sejm RP Krystyna Sibińska oraz Radny Miasta Zielona Góra Sławomir Kotylak. Goście opowiedzieli o pełnionych przez siebie funkcjach oraz o swojej codziennej pracy i obowiązkach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadając wiele ciekawych pytań. Lekcja zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wpisem zaproszonych gości do kroniki szkolnej.

Zachęcamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia zdjęć i filmu Urzędu Marszałkowskiego:

http://lubuskie.pl/news/26111/27/Z-uczniami-o-samorzadnosci/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=173&v=31FdIMuDhpM

 

Organizatorki: Weronika Łacna Katarzyna

Katarzyna Wojtkowiak

Data: 2019-10-09

Dzień urodzin K.C Norwida w „GreenBook”

We wtorek 24 września uczniowie klasy 5E brali udział w zajęciach w Lubuskim Laboratorium Książki „GreenBook” . W pierwszej części zajęć była pogadanka pani Marii Radziszewskiej z Działu Zbiorów Specjalnych o kulisach wyboru patrona naszej Biblioteki.
Po mini-wykładzie każdy mógł przygotować swój rysunek wraz z wpisem do sztambucha. Kolejnym punktem dnia było spotkanie z aktorem Jerzym Machowskim,który opowiedział
o zawodzie aktora / reżysera. Licznie uczestniczący w spotkaniu piątoklasiści zasypali gościa wieloma pytaniami.

 

Data: 2019-10-04

Uczniowie klas 3b i 3c wybrali się do Janowca i uczestniczyli  w warsztatach Od ziarenka do bochenka”. Poznali różne rodzaje zbóż ozimych i jarych,  korzystając z doświadczenia cioci Joli wyrobili i upiekli chleb oraz bułeczki. Ponadto dzieci brały udział w zabawach przy muzyce oraz wykonały piękny jesienny obrazek z kolorowych liści. Ciocia Jola wszystkich ugościła smacznymi naleśnikami z własną konfiturą oraz przepyszną zupą pomidorową. Wyjazd udał się i każdy uczestnik wrócił do domu ze swoim chlebkiem.                                                                       

Wych. klas A. Ilkowska i J. Kiersnowska

Data: 2019-10-03

Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze ma swoje święto obchodzone na całym świecie 30 września 2019 r.   Z tej okazji uczniowie klasy 1a, 1b i 3a, postanowili uczcić „Święto Jabłka”. W czasie zajęć dzieci robiły m. in.  owocowe szaszłyki, prace plastyczne metodą origami, rozpoznawały jabłkowe wyroby i brały udział w rozmaitych konkursach. Na koniec odbyła się  degustacja przygotowanych jabłkowych pyszności.
Celem akcji było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów oraz wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania.

PAMIĘTAJ - „JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE !!!”

M. Antkiewicz, U. Barczyszyn, M. Lipińska

 

Data: 2019-10-02

 

Data: 2019-10-01

Dzień Chłopaka w klasie Id

"Ale w szkole jest super!". Tak zgodnie wypowiadali się uczniowie klasy Id. A to za sprawą dyskoteki klasowej z konkursami, która zorganizowana była z okazji Dnia Chłopaka. Oprócz wspólnej zabawy dzieci  miały również pyszny poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów.  Na zakończenie każdy otrzymał upominek, który sprawił pierwszakom ogromną radość.

 

Data: 2019-10-01

Data: 2019-10-01

Dzień Chłopca w V c 

W piątek, 27 września, z okazji Dnia Chłopca, klasa V c udała się do Planetarium Wenus na akcję bicia rekordu (udaną!) w najdłuższym rapowaniu bez przerwy przez zielonogórskiego rapera Rademenez. Uczniowie wzięli aktywny udział w rapowanej lekcji wf-u oraz wysłuchali monologu nt. korzyści płynących z ćwiczeń fizycznych.

Wychowawca klasy V c,

Weronika Łacna

 

Data: 2019-09-27

            Dzień Chłopaka 

           Z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klasy 2B wybrali się do Krainy Eksperymentów na warsztaty chemiczne. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik otrzymał biały fartuszek i zajął przygotowane miejsce przy stole. Na początku odbył się ciekawy pokaz eksperymentu chemicznego przy udziale asystentów, czyli uczniów z naszej klasy. Chwilę później wszyscy mogli już się zająć swoimi doświadczeniami i eksperymentami. Takie warsztaty to ciekawy sposób na świętowanie Dnia Chłopaka.

Wychowawczyni: Renata Łado

Data: 2019-09-24

Prezydium Rady Rodziców  zaprasza na
Zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się
26.09.2019r(czwartek) o godz.17:00 -stołówka szkolna.
PRR Monika Szajner-Rola

 

 Data: 2019-09-23

 Data: 2019-09-23

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja 🙂. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się rozmowa na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Uczniowie klasy 1a i 1b przygotowali prace plastyczne, których bohaterami byli „Kropersi”, śpiewali piosenkę pt. „Kropka” oraz pracowali z matą do kodowania z kropkami w roli głównej.  Natomiast uczniowie klasy 3a wykonali „kropkowe” plakaty.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

 

Data: 2019-09-23

W dniu 17 września 2019 roku klasy 5B i 5D wraz z wychowawczyniami udały się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy, aby uczcić na sportowo Dzień Chłopaka. Na miejscu czekały liczne zmagania – strzelanie z łuku, przeciąganie liny, strzelanie z paintballu do celu oraz tor przeszkód. Klasy dzielnie stawiały czoła zadaniom. Na koniec po ciężkim wysiłku dzieci piekły kiełbaski i chleb na grillu, które zostały zjedzone ze smakiem. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale humor dopisywał do samego końca. 

                                                                                   Małgorzata Mikunda – Żwir

                                                                                   Katarzyna Wojtkowiak

Data: 2019-09-23

Data: 2019-09-23

Data: 2019-09-23

Wycieczka do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida

Spotkanie z książką

Dnia 12 września 2019r. klasa 3b z wychowawczynią Agnieszką Ilkowską odwiedziła Bibliotekę Pana Kleksa. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat różnorodnych książek. Następnie podczas zajęć warsztatowych prezentowały zdobytą wiedzę. Uczniowie doskonale poradzili sobie z porządkowaniem historyjki obrazkowej oraz tworzeniem opowiadania. Na zakończenie uważnie wysłuchali fragmentu książki, której bohaterem był znany pies Reksio.

 Dzieci obiecały, że odwiedzą jeszcze raz bibliotekę  wraz ze swoimi  rodzicami.

 

_________________________________

Rok szkolny 2019/2020

1Rok szkolny 2018/2019

1 2 3 4 5

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1