Data: 2019-02-22

 _________________________________

Data: 2019-02-20

Z okazji Walentynek klasa 5d wzięła udział w zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych przez Panie: Klaudię Michalewicz oraz Itę Szczepańską.

Zaj
ęcia odby
ły się w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze i dotyczył
y straszyków – mistrzów kamuflażu.

W czasie spotkania uczniowie mieli mo
ż
liwość wzięcia na ręce te piękne i oryginalne owady.
Mieli równie
ż okazj
ę dowiedzieć się w jaki sposób się je hoduje. Każdy uczeń miał również okazję zrobić własną ściankę do terrarium w którym mieszkają patyczaki.

Zabawa by
ła „przednia”. Myślę, że po tym spotkaniu nie jedno dziecko wierciło dziurę w brzuchu swoim rodzicom by móc w domu hodować patyczaki.
                                                        wychowawca: Patrycja Ko
śmider

 _________________________________

Data: 2019-02-19

POMOC  DLA BASI

Podczas zebrania z rodzicami 13 lutego odbyła się kwesta oraz sprzedaż ciast na leczenie Basi uczennicy naszej szkoły z klasy 4g. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona przez panią Janinę Kiersnowską i panią Karolinę Macudę wraz z uczniami. Dzięki hojności rodziców udało nam się uzbierać dla Basi ponad 2800 zł!

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy i przygotowujemy już TYDZIEŃ DLA BASI,

który odbędzie się od poniedziałku 25.02 do piątku 01.03.

Na terenie szkoły przeprowadzone zostaną kiermasze na rzecz Basi.

Zapraszamy!!!

 _________________________________

Data: 2019-02-19

LAUREACI TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA

      18 lutego w sali Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza,
w którym wzięło udział 50 młodych poetów z Zielonej Góry. Uczniowie  zielonogórskich szkół podstawowych prezentowali  na scenie własne utwory poetyckie. Po wysłuchaniu wszystkich wierszy, Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.  Z radością informujemy, że czwórka naszych finalistów została laureatami konkursu! Gratulujemy Alicji Zambroziewicz, Zuzannie Kanieckiej, Lenie Daiksler i Leonowi Siateckiemu (wszyscy z klasy 4e)
:)

                                                                                                                                  Renata Trzaskowska

 _________________________________

Data: 2019-02-18

Mój zawód, moje pasje” 

W ramach realizacji projektu „ Mój zawód, moje pasje” klasę 2c odwiedził  tata  Wiktora R. Pan Adam bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, czym wzbudził ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród chłopców. Jest on  kierowcą TIRa i przewozi towary sypkie o ogromnej masie. Gość poruszył też bardzo istotny temat, a mianowicie bezpieczne zachowanie na drodze pieszych, znaczenie elementów odblaskowych oraz uzmysłowił dzieciom, że nie należy korzystać z komórek w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Całość spotkania została uatrakcyjniona filmem nakręconym przez pana Adama, ukazującym jego obowiązki w pracy. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami, zadawali pytania i serdecznie podziękowali koledze Wiktorowi R. za zaproszenie taty.

 

                                                            Wych. klasy Janina Kiersnowska

 _________________________________

Data: 2019-02-18

Dlaczego warto brać udział w zawodach sportowych?

      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dziadka Tomka Walkowiaka aktywnego uczestnika  maratonów. Bieganie stało się dla pana Mariusza pasją i okazją do dbania o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Gość pokazał uczniom swoje pamiątki m.in. : numer startowy, medale i puchary. Potem opowiedział uczniom o długim procesie jakim jest przygotowanie do maratonu. Zwrócił uwagę na odpowiedni strój, odżywianie i systematyczne ćwiczenia. Zachęcał uczniów do podejmowania różnorodnej aktywności ruchowej.

W drugiej części uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat ,, Jak obliczyć trasę maratonu? w ramach realizacji projektu ,,Matematyka z klasą’’ objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podczas lekcji uczniowie wcielili się w rolę organizatorów wydarzenia sportowego. Ich zadaniem było przygotowanie biegu maratońskiego. Wykorzystując działania matematyczne wyznaczali jego trasę oraz rozmieszczali na niej punkty kontrolne.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią Agnieszka Ilkowską

 _________________________________

Data: 2019-02-15

Olimpiada języka angielskiego „PIONIER” – wyniki 

W grudniu 2018 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „PIONIER” organizowana przez Instytut Rozwoju Oświaty. 7 uczniów uzyskało w niej wysoki wynik:

Alexandra Szykuła, V b – 3 miejsce w kategorii klas V, tytuł laureata

Błażej Witkiewicz, VII a – 5 miejsce w kategorii klas VII, tytuł laureata

Marta Garbacz, V b – 7 miejsce w kategorii klas V, wyróżnienie

Oliwia Pilarczyk, VII a – 11 miejsce w kategorii klas VII, wyróżnienie

Patrycja Mickiewicz, VIII e – 9 miejsce w kategorii klas VIII, wyróżnienie

Dominika Cieślik, VIII d – 13 miejsce w kategorii klas VIII, wyróżnienie

Alina Jankowska, VIII a – 15 miejsce w kategorii klas VIII, wyróżnienie

 

Gratulujemy!

Nauczycielki języka angielskiego

 _________________________________

Data: 2019-02-12

Udział klas 4-8 w szkolnym konkursie na gazetkę szkolną w ramach projektu „Twoje dane – Twoja sprawa”

I miejsce zajęła klasa 4f

 _________________________________

Data: 2019-01-31

więcej...

 _________________________________

Data: 2019-01-11

Ferie, ferie, ferie to zabawy czas....

Dnia 10 stycznia, przy muzyce "Zima"  Antonio Vivaldiego, Pani Zima w asyście śnieżynek i bałwanków odwiedziła uczniów klas młodszych naszej szkoły. Wraz ze swoją świtą udzielała rad jak spędzić bezpiecznie i zdrowo ferie zimowe. Następnie wspólnie z uczniami zaśpiewała piosenkę o bezpiecznych feriach. Dzieci były bardzo mile zaskoczone wizytą niespodziewanych gości. Mamy nadzieję , że przekazane rady zostały zapamiętane, a ferie zimowe będą udane, wesołe i bezpieczne.

Angelika  Świątczak i Wiesława Łukasiewicz

 _________________________________

Data: 2019-01-10

       9 stycznia w świetlicy szkolnej mieliśmy niezwykłego gościa. Odwiedziła nas pani Ania, która jest lekarzem weterynarii i prowadzi przychodnię weterynaryjną GreenVet. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, jak ważny jest to zawód dla świata zwierząt. Uczulił dzieci jak należy właściwie opiekować się zwierzętami i poświęcać im czas oraz jak zachować się w sytuacji gdy zobaczymy pokrzywdzone  zwierzątko. Pani Ania wspomniała też o nietypowych pacjentach – wężach. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat własnych zwierząt, jak również zadawały pytania dotyczące pracy weterynarza. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło dzieciom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Ani za dostarczenie tak wielu cennych informacji.

Lucyna Witkowska, Ula Barczyszyn, Adrianna Głuszyk

 

 _________________________________

Data: 2018-12-21

więcej...

 _________________________________

Data: 2018-12-20

Warsztaty i kiermasz w klasie 4E

12 grudnia w klasie 4e odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na których uczniowie wykonali piękne stroiki na stół świąteczny. Pomysłodawczynią tej akcji jest pani Beata Słowińska, która zaproponowała poprowadzenie warsztatów oraz przygotowała materiały do wykonania tych pięknych ozdób. W warsztatach pomagała także pani Agnieszka – mama Zuzi z naszej klasy, pani Urszula- mama Nel oraz nauczyciele, pani Aleksandra Markowska i Przemysław Mielniczuk. Dziękujemy za pomoc i wspólne wykonanie stroików.  Do naszej akcji dołączyła się także klasa 1a, uczniowie tej klasy wykonali kartki świąteczne. Efekty naszej pracy można było zobaczyć i kupić na kiermaszu 13 grudnia. Zebraną kwotę przeznaczyliśmy dla pana Andrzeja Bukowicza. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w warsztaty i kiermasz oraz tym, którzy zakupili stroiki i ozdoby.  Poniżej galeria.

Uczniowie klasy IV e  z wychowawcą A.Katrycz

 

 _________________________________

Data: 2018-12-20

W dniu 18 grudnia 2018 r. klasa 4D wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze zawitała na warsztaty krawieckie do Mini Bambini. Dzieci pod opieką Pani Moniki i Pani Pauliny szyły choinki bożonarodzeniowe oraz stworzyły kartki świąteczne. Było mega kolorowo, twórczo, świątecznie i wesoło.

                                                                                              Wychowawca klasy 4D

                                                                                              Małgorzata Mikunda - Żwir

 _________________________________

Data: 2018-12-19

   W dniach 5 - 7 grudnia odbył się kiermasz świąteczny. Przygotowania do niego trwały kilka dni. Na kiermaszowym stoliczku można było znaleźć pięknie pomalowane i ozdobione figurki, choinki, kartki, świeczniki, obrazki i wiele innych ręcznie wykonanych ozdób. Nikogo nie trzeba było zachęcać do nabycia świątecznych prac. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale i dorosłych, przyciągały chętnych do wsparcia potrzebujących zwierząt. Wszystkie zebrane na kiermaszu pieniądze zostały przekazane na konto OTOZ – Animals – Inspektorat Zielona Góra.

   Dzięki Wam – uczniom naszej szkoły zebraliśmy również mnóstwo darów dla zwierzaków, które zapewne będą bardzo pomocne, zwłaszcza w tym zimowym okresie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję charytatywną.

Lucyna Witkowska, Ula Barczyszyn

 

 _________________________________

Data: 2018-12-19

„Ratujmy na lądzie, w wodzie i na lodzie”

13 grudnia w klasach  3a i 4b przeprowadzone zostały zajęcia teoretyczne i praktyczne podczas, których uczniowie dowiedzieli się podczas zajęć jak prawidłowo wezwać pomoc do zdarzenia lub wypadku. Już będą pamiętali, że podczas wezwania służb ratunkowych  najważniejsze to: podać miejsce, gdzie powinna przyjechać pomoc razem z nazwą miasta (gdzie?); potem trzeba krótko opisać zdarzenie (co się stało?) i podać liczbę poszkodowanych (ile?). Czyli krótko mówiąc: Gdzie? Co? Ile?. Nie wolno też pierwszemu odkładać słuchawki, trzeba wykonać polecenia dyspozytora. Potem w części praktycznej uczniowie ćwiczyli na różnych fantomach uciski klatki piersiowej, czyli pośredni masaż serca. Na specjalnym manekinie dowiedzieli się, czy są wstanie doprowadzić krew do mózgu osoby poszkodowanej. Całość poprowadził Instruktor WOPR Adam Szopa w asyście Martyny i Alberta (młodszych ratowników WOPR). Szkolenie przeprowadzono dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Jolanta Sztejna

 

 _________________________________

Data: 2018-12-19

Kraina Eksperymentów w klasie 3a

27 listopada  klasa 3a zamieniła się w pracownię chemiczną. Pod czujnym okiem pani Joanny Dudkiewicz z Krainy Eksperymentów dzieci wykonały swoje pierwsze doświadczenia. Wszyscy cierpliwie słuchali i wykonywali polecenia mamy Gabrysi, by na koniec stworzyć wulkan, z którego wydobywała się „lawa”. Radości było co niemiara. Serdecznie dziękujemy!

Jolanta Sztejna

uczniowie klasy 3a

_________________________________

Data: 2018-12-17

_________________________________

 Data: 2018-12-17

Festiwal piernika

12 grudnia na parterze szkoły unosiły się świąteczne zapachy,  a wszystko to za sprawą pierników, które przygotowały na „Festiwal piernika” mamy uczniów klas IIa i IIIa. Obok pierniczków lukrowanych, ręcznie zdobionych pojawiły się przepyszne świąteczne ciasta. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej.

Tego dnia w szkole było słodko i pachnąco…

Uczniowie klasy IIa i IIIa i wych. M. Lipińska, J. Sztejna

_________________________________

Rok szkolny 2018/2019

1 2 3

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1