Data: 2019-08-23

Data: 2019-08-21

Przydział sal tutaj.

Data: 2019-07-01 

Data: 2019-07-01

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

 

Data: 2019-06-19

Zakończenie klas ósmych.

więcej...

Data: 2019-06-18

XVI Zielonogórska Olimpiada Klas III

14 czerwca na hali sportowej UZ na ul. Podgórnej odbyła się XVI Zielonogórska Olimpiada Klas III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a, których przygotowała pani Jolanta Sztejna. Dzielnie wspierał ich pan Przemysław Mielniczuk oraz kibice- pozostali uczniowie klasy 3a. Miło mi poinformować, że świetnie poradzili sobie we wszystkich konkurencjach i ostatecznie zajęli II miejsce.

Gratulujemy !!!

 

Data: 2019-06-18

Wycieczka do Expondo

13 czerwca udaliśmy się do firmy Expondo, w której pracuje tata Tymona. Firma znajduje się w Parku Technologicznym w Nowym Kisielinie i zajmuje się sprzedażą internetową różnych produktów. Mogliśmy zobaczyć ogromne hale, w których przechowywane są towary; obejrzeć, jak kręci się filmy reklamowe; zobaczyć siebie na ekranie. Na koniec zjedliśmy pyszną watę cukrową i popcorn. Wycieczka była fantastyczna.

Dziękujemy !!!

uczniowie klasy 3a

wraz z wychowawczynią Jolantą Sztejna

Data: 2019-06-18

Występ zespołu ludowego PROLISOK z Ukrainy

5 czerwca gościliśmy w naszej szkole zespół ludowy z Ukrainy PROLISOK pod kierownictwem pani Oksany Humieniuk. Młodzi artyści w dwugodzinnym widowisku wokalno- tanecznym zaprezentowali kulturę swojego regionu. Dopracowana choreografia oraz piękne stroje sprawiły, że występ zostanie zapamiętany na długo.

koordynator Jolanta Sztejna

 

Data: 2019-06-17

14 czerwca klasa 4B i 4D wraz ze swoimi wychowawcami panią Katarzyną Wojtkowiak i panią Małgorzatą Żwir wybrali się na całodniową wycieczkę autokarową do Pirackiego Parku Rozrywki „Nenufar” w Kościanie. Rozrywki oczywiście nie zabrakło. Dzieci pod czujnym okiem organizatora wycieczki biura podróży Eurotrops w Zielonej Górze odbyły podróż dookoła świata. Począwszy od gorących piasków Sahary, gdzie zamieniły się w archeologów i odkopywały kości dinozaurów, po niespokojne wody oceanów, które pokonywali tratwą. Były oczywiście budowle świata, jak również miejsca pełne zabaw, chiński park rozrywki, park dmuchawców, jumplandia, domki na drzewie, czarna dziura, zakręcony domek, Wioska Indiańska oraz wiele innych atrakcji. Wielką frajdę sprawiła dzieciom możliwość sprawdzenia się w roli kierowców kolorowych samochodzików. Po takiej dawce ruchu i aktywności fizycznej, zgłodniała gromadka, udała się na przepyszny obiad i lody. W ten upalny dzień największą atrakcją była możliwość oblewania się wodą w miejscowych fontannach. Czas mijał tak szybko, a atrakcji starczyłoby jeszcze na kilka kolejnych dni. Na zakończenie wycieczki oczywiście musiał być czas na zakup pamiątek i zdjęcia w fotobudce. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone, ale i bardzo zmęczone.

Data: 2019-06-17

Data: 2019-06-17

Data: 2019-06-14

13 czerwca 2019  klasę 2b odwiedził tata Weroniki Nowak – zawodowy żołnierz. Pan Dominik opowiedział uczniom o swojej służbie, zaprezentował swój mundur. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Uczniowie mieli okazję zadać wiele ciekawych pytań, przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy. Dużą atrakcją było prowadzenie rozmów przez  radiostację  oraz degustacja żołnierskiego prowiantu. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Uczniowie klasy 2b

z wychowawczynią Agnieszką Ilkowską

Data: 2019-06-14

Sukcesy Teatru TU I TAM 

W dniach 31 - 2 czerwca Teatr  TU I TAM   wziął udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Nominację do udziału w festiwalu zespół otrzymał już drugi raz z rzędu, a warto podkreślić, że Europejskie Centrum Bajki zaprasza do siebie tylko wybranych laureatów ogólnopolskich festiwali teatralnych. W ramach tego wydarzenia Teatr TU I TAM wziął udział w XIII  Spotkaniach Mistrzów Teatru, gdzie zaprezentował spektakl "Pajęczyna" w reżyserii Renaty Trzaskowskiej.

Z radością informujemy, że zespół przywiózł z odległego Pacanowa kilka nagród:

* I miejsce za spektakl "Pajęczyna" od Profesjonalnego Jury, w składzie którego zasiedli: Ewa Lubacz,  Hanna Świętnicka, Anna Lwasiuta - Dudek i Przemysław Żmiejko 

* II miejsce Jury Dziecięcego

* nagrody aktorskie dla Leona Siateckiego i Dominika Dembieckiego

 

Po powrocie z Pacanowa Teatr TU I TAM wybrał się w podróż do Opola, gdzie na XX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury 2019" zaprezentował spektakl "Coś" w reżyserii Renaty Trzaskowskiej. Przedstawienie zebrało piękne recenzje Jurorów i publiczności, a zespół otrzymał za nie wyróżnienie. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach teatralnych i kolorowym korowodzie, który przeszedł ulicami miasta. Miniatury obchodziły w tym roku swoje 20-te urodziny, atrakcjom zatem nie było końca. Choć zmęczenie dawało się już we znaki, to był piękny teatralny czas, który z pewnością będziemy wspominać...

 

Renata Trzaskowska - instruktor Teatru TU I TAM

Data: 2019-06-14

Pierwsze występy Teatru No i... Kropka

Zespół  No i... Kropka to nowa grupa teatralna, którą tworzą pierwszaki z 1d.  Dzieci mają za sobą udział w pierwszym przeglądzie teatralnym. To już XI Edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych. Teatr zaprezentował spektakl  pt."Śnieżka" w reżyserii Renaty Trzaskowskiej.  Piękny dyplom Laureata będzie ozdabiał klasę, w której na co dzień uczą się dzieci.  Gratulujemy!

Data: 2019-06-14

12 czerwca 2019 roku klasa 2c udała się do Lubuskiego Centrum Książki „ Green Book”.   Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą biblioteczną oraz wziąć udział w zajęciach

ph. „ Dobre maniery, czyli savoir-vivre”. Dzieci przypomniały sobie zasady dobrego wychowania, działając praktycznie. A więc przygotowywały odpowiednie nakrycie stołu na różne okazje, wykorzystywały „czarodziejskie słowa” oraz prezentowały kulturalne zachowanie. W czasie zajęć wykorzystano film, prezentację multimedialną, literaturę dziecięcą oraz scenki rodzajowe. Odbył się też quiz i były nagrody J. Zajęcia bardzo podobały się uczniom i na pewno zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane przez nich w życiu codziennym.

 

                                                                          Wych. Janina Kiersnowska

Data: 2019-06-14

10 czerwca 2019 r w naszej szkole gościły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze. Zostały one zaproszone przez panie J. Kiersnowską i A. Gałęzewską - Grysak. Spotkanie odbyło się w sali komputerowej. W trakcie spotkania przeprowadzono pogadankę o zaletach i zagrożeniach podczas korzystania z internetu. Następnie dzieci  obejrzały film

 „ Białe owce”, który skłaniał do zastanowienia się, czy wszystkie informacje podawane w internecie są prawdziwe i bezpieczne. Jednak najwięcej radości dzieciom sprawiła praca przy komputerach. Wszyscy wykonywali rysunek korzystając z programu Paint . Na pożegnanie przedszkolacy otrzymali list skierowany do rodziców oraz słodki upominek.

Data: 2019-06-12

Z okazji Dnia Dziecka klasa 5D wzięła udział w warsztatach zumby prowadzonych przez przesympatyczną Panią Milenę.
Zarówno dziewczynki jak i chłopcy doskonale radzili sobie ze skomplikowanymi krokami tanecznymi.
To pierwsze próby przed balem, który czeka ich w ósmej klasie
J
Nie zabrakło innych atrakcji … była pizza i rywalizacja sportowa między dziewczętami a chłopcami.
Zabawa była „przednia” , wszyscy zadowoleni i radośni wracali do domu.

                                                                       wychowawca: Patrycja Kośmider

 

Data: 2019-06-12

5 czerwca 2019 roku klasa 5D wzięła udział w uroczystym odsłonięciu figury „Banachusa” na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Należy podkreślić, że rzeźba wykonana została przez artystę rzeźbiarza Roberta Tomaka.
 Nazwa „Banachus”, nawiązuje żartobliwie do dokonań Stefana Banacha, jednego z najwybitniejszych matematyków XX wieku, należącego do grona założycieli Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Następnie uczniowie klasy 5D wzięli udział w uroczystej Gali podsumowującej konkurs „Matematyka bez granic” w którym to uczniowie wspomnianej klasy zdobyli pierwsze miejsce wśród klas piątych w regionie lubusko – zachodniopomorskim.

Wychowawca klasy: Patrycja Kośmider

 

 

Data: 2019-06-11

             
   
BEZPIECZNE WAKACJE !

       W czerwcu, w klasach 1B, 1D oraz 4E, gościliśmy ratownika medycznego z Centrum Ratownictwa „Rescue” Panią Natalię, która przeprowadziła warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Natalia wyjaśniła uczniom na czym polega jej praca oraz zaprezentowała używane przez nią akcesoria. Ratownicy wodni uświadomili uczniom jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, a podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachować się z osobą nieprzytomną zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się też jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, czy zasłabnięć. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Ponadto uczniowie utrwalili znane im już numery alarmowe służb ratowniczych. Zajęcia uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, która być może przyczyni się do uratowania komuś życia oraz pozwoli bezpiecznie spędzić wakacje.

  DZIĘKUJEMY Pani Urszuli Brosławskiej –Białowąs, mamie Natana z kl. 1D oraz Nel z 4E za zorganizowanie tak wspaniałych lekcji.

Renata Łado

Data: 2019-06-11

Patriotyczna majówka

            W maju i czerwcu 2019r.  w naszej szkole przeprowadzono akcję pod hasłem „Patriotyczna majówka”. Uczniowie klas 8 oraz z koła turystycznego SP 1 wraz z nauczycielami prowadzącymi zajęcia z kultury fizycznej oraz koła udali się na wycieczkę po Zielonej Górze szlakiem miejsc upamiętniających ważne wydarzenia historyczne i polskich patriotów. Grupy otrzymały plan miasta. Miały dotrzeć do Ronda Nauczycieli Tajnego Nauczania,  Parku gen. Józefa Sowińskiego i pod pomnik Konstytucji 3 Maja.

            Ten spacer, oprócz poprawy sprawności i kondycji uczniów, miał na celu zapoznanie młodzieży z tym, jak ważne i niebezpieczne zadania mieli nauczyciele kształcący Polaków w okresie okupacji. „Oni stanęli do walki z okupantem, posługując się książką i pozostawiając nam swój pedagogiczny testament” - mówiła na uroczystym otwarciu Ronda pomysłodawczyni jego nazwy, szefowa  Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze - Bożena Mania. Łez nie kryła Adela Stojanowska - Han, jedyna żyjąca w Zielonej Górze nauczycielka szkoły tajnych kompletów.

            Kolejnym punktem „edukacji patriotycznej młodego pokolenia” był Park z pięknym starodrzewiem i nazwą upamiętniającą bohaterstwo polskiego generała, o którym po upadku powstania listopadowego w 1831r. Juliusz Słowacki napisał wiersz  pt. "Sowiński w okopach Woli".

            Ostatnim miejscem  „Patriotycznej majówki” był pomnik Konstytucji 3 Maja, który znajduje się na skraju parku im. gen. Józefa Sowińskiego. Pomnik został postawiony w 190 rocznicę uchwalenia konstytucji. Składa się z pionowo połączonych ze sobą prostokątnych płyt. Na górnej płycie umieszczony jest wizerunek orła w koronie, a poniżej, na płycie środkowej, umieszczono tablicę o treści " KONSTYTUCJA 3 MAJA ŚWIADECTWEM MĄDROŚCI NASZEGO NARODU" oraz datę 1791 – 1981.

             Konstytucja 3 Maja była uchwalona 03 .05.1791 r.  Regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów i była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Dzień, w którym została uchwalona, został uznany świętem i uroczyście obchodzony.

            Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców, sowietów a po wojnie przez władze komunistyczne. Od 1990 r. ponownie było uroczyście obchodzone.

 Oby pamięć o ludziach, miejscach i ważnych wydarzeniach dla naszego Państwa zawsze była żywa.    

 Fotorelacja z wydarzenia poniżej.                                                        

           

 

Data: 2019-06-11

„Wiosna z Turystami” – II semestr roku szkolnego 2018-2019

W II semestrze roku szkolnego 2018/2019 zorganizowaliśmy dwie sobotnie wycieczki

dla turystów z koła SP 1 i jego sympatyków. Jedna z nich , 6,5 godzinna odbyła się do

Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus na film pt. „Polaris” oraz do Centrum

Przyrodniczego w Zielonej Górze na stałą ekspozycję do sali stanowisk interaktywnych oraz

wystawy czasowe. Po drodze uczniowie poznawali też historię miasta Zielonej Góry. A więcco

znajdowało się kiedyś na ulicy Zamkowej, w budynkach Centrum Przyrodniczego oraz

inne historyczne wydarzenia i ciekawostki.

Druga 4,5 h wycieczka pod hasłem „Patriotycznym szlakiem” miała na celu pokazać

miejsca upamiętniające ważne wydarzenia historyczne i ludzi, którzy zasłużyli się Polsce i są

w pamięci zielonogórzan w nazwach ulic, rond, placów, parków, pomników.

Z planem miasta w ręku odszukaliśmy te miejsca. Poznaliśmy bohaterów, którzy dla

dobra Ojczyzny kładli na szali swoją wolność i życie. Na koniec za sprawne wykonanie

zadania byliśmy na lodach w zielonogórskiej Palmiarni. Interesujące dla uczniów było jej

otoczenie. Dzieci świetnie bawiły się w zielonym labiryncie, przy fontannie, oglądając faunę i

florę obiektu oraz podczas trwającej w Palmiarni imprezy z radiem Zachód . Było to III

Nintendo Show.

Jako koło turystów, przy okazji wernisażu o tematyce turystycznej, pt. „Podróżować

jest bosko” zaprosiliśmy do Galerii SP 1 przedstawiciela Towarzystwa Turystycznego

Chapacz pana Waldemara Pieńkowskiego. Towarzystwo to zrzesza ludzi, których pasją jest

turystyka, sport oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Tematem spotkania była oferta

skierowana do najmłodszych turystów oraz opowieści z turystycznego podwórka.

Dla naszych turystów organizujemy już kolejny rok kolonie. Tym razem zapraszamy

do malowniczego Jarnołtówka w Górach Opawskich oraz w kolejnym terminie do

Szklarskiej Poręby – miasta pomiędzy Karkonoszami i Górami Izerskimi. Na spotkaniu

ciekawie o swoich podróżach opowiadała nasza nauczycielka pani Jolanta Szumilas.

Jeden z naszych turystów Marek przeprowadził wywiad ze swoim dziadkiem

pracownikiem Polskiej Wełny w latach 80 i 90 XX wieku. Wymaga on jeszcze autoryzacji,

więc zamieścimy go w terminie późniejszym. Prosimy o udostępnianie wspomnień swoich

bliskich z miejsc pracy w dawnych zielonogórskich zakładach, do kórych wiodły bocznice

Kolei Zielonogórsko-Szprotawskiej. Czekamy też na pomysły i propozycje wycieczek i

działań turystycznych na kolejny rok szkolny.

Z turystycznym pozdrowieniem : nauczyciele prowadzący koło Miłośników Kolei

Szprotawskiej Jolanta Szumilas, Bożena Waszczyk.

Fotorelacja z imprez poniżej.

Data: 2019-06-10

Data: 2019-06-07

 _________________________________

Data: 2019-06-07

Podczas festynu, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 1a, 1b i 1c nie zabrakło atrakcji. Było wspólne szukanie skarbów z wojskiem, malowanie garbusa, a także fotobudka. Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze strażakami i policjantami na temat zagrożeń pożarami oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci dostały nagrody za udział w konkursie plastycznym a od policjantów edukacyjne książeczki o bezpieczeństwie. Krwiodawcy oddawali krew w krwiobusie. Zabawa na festynie była wspaniała a cenne wskazówki o bezpieczeństwie przydadzą się na wakacje.                                                 

Renata Łado

_________________________________

Data: 2019-06-07

 

_________________________________

 

Data: 2019-06-06

WARSZTATY PLASTYCZNE

W poniedziałek, 3 czerwca klasa IV c ponownie wzięła udział w warsztatach w Domu Harcerza, tym razem z okazji Dnia Dziecka. Podczas zajęć dzieci stworzyły dinozaury oraz notesy. Pani Oldze i Pani Ani jeszcze raz dziękujemy za ciekawe zajęcia!                                             

wych. Weronika Łacna

 

_________________________________

Data: 2019-06-05

Wycieczka „Powrót do przeszłości”

W czwartek, 30 maja klasy IV c i IV g udały się na wycieczkę do „Zaurolandii” oraz Biskupina.  W parku dinozaurów dzieci miały okazję pobawić się w geologów oraz obejrzeć modele dinozaurów w skali 1:1.  W Biskupinie uczniowie zwiedzili osadę, posłuchali na temat najstarszych zawodów oraz mogli spróbować strzelania z łuku. Wycieczka była bardzo udana.

wych. Paulina Olichwer
wych. Weronika Łacna
Małgorzata Antkiewicz
Diana Król-Tuczyńska

 

 _________________________________

 _________________________________

Data: 2019-06-03

SP 1  z medalem Mistrzostw Polski szkół w szachach!!!
W dniach 29.05-1.06.2019 w Pokrzywnej w województwie opolskim odbywały się Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Szkół w szachach w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( zawody szkół podstawowych oraz gimnazjów). W zawodach prawo udziały miały trzy najlepsze drużyny z każdego województwa. . Sumarycznie w zawodach wzięło udział 18 czołowych drużyn w kraju. Poziom zawodów był w tym roku wyjątkowo wysoki, o czym świadczy sklasyfikowanie  SP 1- aktualnego mistrza województwa lubuskiego i bardzo silnej rankingowo drużyny- na liście startowej  dopiero na 9 pozycji . Tym bardziej cieszy  fakt, że po trzech dniach zmagań i rozegraniu sumarycznie 44 partii nasza drużyna zdobyła  brązowy medal Mistrzostw Polski! Było to zadanie szczególnie trudne, gdyż  praktycznie każda szkoła prezentowała  wyrównany, wysoki  poziom i" na papierze" każdy mógł wygrać z każdym.    Jest to zdecydowanie największe osiągnięcie szkolnych szachistów w historii naszej szkoły. 
Skład drużyny (wg gry na szachownicach):
1. Mateusz Górkiewicz 8e I kategoria
2. Michał Tomczyk 8d       II kategoria
3. Mikołaj Lisiecki 7b         II kategoria
4. Julia Lisiecka8c         III kategoria
Dodatkowo  Mateusz Górkiewicz został  indywidualnie wyróżniony jako najlepszy uczestnik zawodów  grający na najważniejszej, pierwszej szachownicy . Mateusz  w jedenastu partiach zdobył 10,5 pkt. i  powtórzył w ten sposób sukces sprzed 8 lat innego  ucznia naszej szkoły, Karola Kuczy, (obecnie pierwszego zielonogórskiego mistrza szachów w historii miasta) który także triumfował na pierwszej szachownicy . 

  więcej...

_________________________________

Data: 2019-06-03

WICEMISTRZOWIE

WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU FINAŁOWEGO

„Edukacja przez szachy w szkole”

31 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się Finałowy Turniej „Edukacja przez szachy w szkole”.  Do rozgrywek zgłosiły się 22 drużyny z całego województwa. Nasza szkolna drużyna w składzie: Weidner Jan 1a, Rak Dzmitry 2c, Bożek Igor 3a, Cichoń Natalia 3a, wywalczyła  II MIEJSCE. Rywalizacja była zacięta, wszystkim cały czas towarzyszyły wielkie emocje. WICEMISTRZOM wręczono puchar, medale i dyplom, otrzymali też wiele nagród. 

Data: 2019-05-31

Dnia 29 maja uczniowie klas drugich po raz kolejny uczestniczyli w zawodach sportowych pod hasłem ,,BIEG PO ZDROWIE”. Celem sportowego spotkania była profilaktyka i promocja zdrowia wśród dzieci. Zawody przeprowadziła Pani Ewa Kalińska Kosiorek, mama Oliwii z klasy 2d. Uczestnicy dali z siebie wszystko i wspaniale się bawili. Nagrodą dla wszystkich dzieci były pamiątkowe medale.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie. Uczniowie i wychowawcy klas drugich.

Iwona Panek

  _________________________________

  _________________________________

Data: 2019-05-31

Uczniów klasy 2 c ponownie odwiedził tata Wiktora R.  Przygotował i przeprowadził turniej klasowy. Dzieci pracowały w trzech grupach wykonując różne zadania. Wszystkie ćwiczenia były niezwykle ciekawe i wzbudzały sporo emocji. Wszyscy starali się jak najlepiej pracować. Poprzez taką formę zajęć, uczniowie doskonale bawili się, utrwalając jednocześnie  zdobyte umiejętności w klasie drugiej. Na zakończenie zajęć, każda grupa otrzymała kolorowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Dziękujemy. 

Wych. Janina Kiersnowska

  _________________________________

Data: 2019-05-30

  _________________________________

Data: 2019-05-29

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami realizowali w naszej szkole, podczas zajęć, ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”. Realizując program, dzieci uczyły się  jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Na lekcje zapraszana była Pani Pielęgniarka, która prezentowała poprawne szczotkowanie zębów. Każdy uczestnik otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły.

Renata Łado

 _________________________________

Data: 2019-05-28

Spotkanie z ratownikiem medycznym

27 maja świetlicę szkolną odwiedził Pan Maciej, który jest ratownikiem medycznym. Nasz gość opowiedział uczniom m.in. na czym polega jego praca, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób powinniśmy wzywać pomoc, jak zatamować krwawienia.  Z dużą cierpliwością odpowiadał na liczne pytania. Dzieci z uwagą obserwowały jak ratownik wykonuje sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Fajlandczycy mieli także okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

U. Barczyszyn, A. Głuszyk, L. Witkowska

 _________________________________

Data: 2019-05-28

 _________________________________

Data: 2019-05-27

       WYCIECZKA – JEZIORY WYSOKIE

23 maja 2019 roku uczniowie z klasy 1B i 2D udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich.
   Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania muzeum, w którym znajdowały się ciekawe eksponaty oraz tablice informacyjne z wiadomościami o lesie i ochronie przyrody. Każda z sal miała swoją nazwę. Najpierw zwiedziliśmy pomieszczenie, gdzie znajdowały się informacje na temat hodowli lasu. Zobaczyliśmy szyszki z różnych stron świata. Szczególnie zachwyciła nas ogromna szyszka z drzewa w Kanadzie. 

   Następnie udaliśmy się na wieżę, która ma 41 metrów wysokości. Aby dotrzeć na taras widokowy na jej szczycie, należy pokonać aż 176 schodów. Wysiłek zostaje jednak nagrodzony piękną panoramą na lasy, jeziora, stawy hodowlane oraz rozrzucone wśród lasów i łąk wsie i miasteczka - zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie.
   Bardzo ciekawa okazała się „Lekcja o lesie w Lesie”. Pan leśniczy opowiadał nam o warstwach lasu, zwierzętach tam żyjących oraz drzewach. 
   Na zakończenie posiłek – wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Taka wycieczka to wspaniała lekcja przyrody i na długo zostanie w pamięci.

Wychowawczynie: Renata Łado, Iwona Panek.

 

 _________________________________

Data: 2019-05-27

          WARSZTATY MYDLARSKIE

 

 

 

 

      24 maja sala nr 2 w naszej szkole zamieniła się w pracownię mydlarską. Uczniowie z klasy 1B pod nadzorem specjalistki, Pani Joanny, wykonali własnoręcznie pachnące i idealne do kąpieli mydełka dla swoich mam z okazji ich święta. Dzieci samodzielnie wybierały kształt, zapach i ozdoby. Zajęcia pozwoliły przenieść uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiły poznanie mydlarskiej historii oraz pobudziły kreatywne myślenie.

Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia.

Wychowawczyni Renata Łado.

 _________________________________

Data: 2019-05-27

 IV C DLA MAM

W poniedziałek, 20 maja klasa IV c wzięła udział w warsztatach z papieroplastyki przestrzennej zorganizowanych w Domu Harcerza przez mamę jednego z uczniów klasy - panią Olgę, oraz panią Anię. Podczas zajęć dzieci stworzyły upominki dla mam z okazji Dnia Matki. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia, a wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego!

wych. Weronika Łacna z klasą IV c

 _________________________________

Data: 2019-05-24

Data: 2019-05-24

Data: 2019-05-24

Uczniowie klasy 2c zadbali o niezwykłe  upominki dla swoich mam z okazji Dnia Mamy. Najpierw na zaproszenie mamy Antosia, udali się do Krainy Eksperymentów i tam przygotowali  kolorową sól do kąpieli. Natomiast innego dnia gościli w Castoramie  i w ramach zajęć „ Majsterkowo”,  wykonali skrzyneczki na drobiazgi.  Zajęcia wszystkim bardzo podobały się. Dzieci były dumne ze swojej pracy i na pewno była to miła niespodzianka dla mam.

Wych. J. Kiersnowska

 _________________________________

Data: 2019-05-24

SUKCES NASZEGO TEATRU  NA III FESTIWALU PROFILAKTYCZNYM "MOŻESZ WSZYSTKO"

14 maja w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się III Festiwal Profilaktyczny  "Możesz wszystko" zorganizowany przez Biuro Profilaktyki Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Celem festiwalu było propagowanie szeroko rozumianej profilaktyki wśród młodych ludzi naszego miasta. Uczniowie zielonogórskich placówek wystawili spektakle zawierające treści profilaktyczne. Pokazali, że o trudnych sprawach można mówić na różne sposoby.

 Zespół teatralny POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA przedstawił na festiwalu  spektakl "Dziób w dziób". Porusza  on wiele problemów, z którymi styka się dzisiejsza młodzież w szkole  i poza nią - inność, odrzucenie, budowanie pozycji w grupie, zemstę, zachowania agresywne. Jednak, co najważniejsze,   jednocześnie wskazuje  wartości, dzięki którym życie może stać się dla nas wszystkich łatwiejsze i piękniejsze, a każdy może znaleźć w nim swoje miejsce.

Zaprezentowany spektakl  bardzo spodobał  się Radzie Artystycznej, która  przyznała  teatrowi z naszej szkoły II MIEJSCE, zaś Franciszek Wojciechowski, grający rolę Heńka, został wybrany najlepszym aktorem festiwalu. GRATULUJEMY ZESPOŁOWI I ZYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Renata Trzaskowska - instruktor zespołu

 _________________________________

 Data: 2019-05-22

_________________________________

 Data: 2019-05-22

UWAGA!!! WYSTAWA W MEDIATECE "SZKLANA PUŁAPKA" W PALMIARNI ZIELONOGÓRSKIEJ
Zapraszają nauczyciele bibliotekarze SP nr 1: Edyta Koselnik-Winowicz i Justyna Zakrzewska-Woźniak

Zobacz   wiadomości- kliknij link

_________________________________

 Data: 2019-05-22

POMOC dla Basi

Wiosną w naszej szkole przeprowadzone zostały różnego rodzaju akcje charytatywne, podczas których zbieraliśmy fundusze na leczenie naszej uczennicy

Basi Wiercińskiej z kl. 4g.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności SP 1 udało nam się w sumie zebrać dla Basi 11 403, 20 zł.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Św. Jan Paweł II

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, uczniom i rodzicom, którzy pomogli w organizacji kiermaszów i zbiórek pieniężnych.

Szczególne podziękowanie dla, p. Lucyny Witkowskiej, p. Uli Barczyszyn, p. Gosi Lipińskiej, p. Gosi Antkiewicz za kiermasze rękodzieła, p. Ani Mizdrak za pomoc w organizacji akcji oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu „SP 1 dla Basi.”

Paulina Olichwer

Koordynator akcji

 

_________________________________

 Data: 2019-05-21

17 maja uroczystym polonezem rozpoczął się bal klas ósmych. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali taniec przed szerokim audytorium rodziców i nauczycieli.

Następnie udano się na obiad, a po nim nastąpiło oficjalne otwarcie. Uczniów przywitał Pan Dyrektor Adam Szymczak, który przywołał słowa czarnoleskiego poety „miło szaleć, kiedy czas po temu”.

Następnie czas wszystkim umilił występ Julity Łotyszonek, która waz z partnerem zaprezentowała taniec towarzyski. Kolejnymi atrakcjami były zdjęcia w Fotobudce. Całości dopełnił taniec tzw. belgijki, wykonany przez wszystkich uczniów a nawet nauczycieli.

Zabawa w miłej atmosferze trwała do wieczora.

_________________________________

Rok szkolny 2018/2019

1 2 3 4 5

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1