Data: 2024-05-09

Data: 2024-05-09

Data: 2024-05-07

6 maja 2024r. uczniowie klasy 3d wzięli udział w Paradzie Schumana na zielonogórskim deptaku, Została ona zorganizowana z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zwieńczeniem uroczystości był koncert plenerowy na Placu Teatralnym. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz doskonałej zabawy! 🇪🇺 

Justyna Suchorska

 

więcej...

Data: 2024-04-23

W kwietniu zorganizowana została II edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne motyle”. W tym roku ponownie uczniowie zielonogórskich szkół chętnie przystąpili do udziału w nim i wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością. Prace, które wzięły udział  można oglądać w galerii szkolnej „Za drzwiami”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Magdalena Andrynowska, Paula Barczyszyn

Data: 2024-04-22

Podwodne Szachy

20 kwietnia uczniowie klas: 4a- Franciszek Cincio, 5a- Tuszig Gambat, 5c- Wojciech Cichoń, Vlad Prodan, 8a- Natalia Cichoń wzięli udział w niezwykłym turnieju szachowym. Dlaczego niezwykłym? Bo rozegrany został pod wodą. Okazało się, że nurkowanie połączone z grą na szachownicy to świetna forma spędzania czasu przez dzieci. Te jakże inne rozgrywki międzyszkolne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze. Nasza reprezentacja uplasowała się na podium i zajęła wysokie II miejsce. Gratulacje !!!

Jolanta Sztejna

więcej...

Data: 2024-04-02

Data: 2024-04-17


Data: 2024-04-16

                                                   Najlepsi z najlepszych….

    Z radością informujemy, że naszych dwóch uczniów zdobyło tytuł Laureata w Kuratoryjnym Konkursie Wojewódzkim „ Biblista Junior”.

    Do zmagań przystąpiło ponad 80 uczniów z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; w tym nasi uczniowie : Marta Staniszewska; Joanna Sokalska i Piotr Burzyński z klasy 6c.

    Najpierw był pisemny test, z którego wyłoniono 10- tkę z największą ilością punktów. Potem były zadawane pytania jak w teleturnieju jeden z dziesięciu.

    Na podium stanęła Joanna Sokalska zdobywając 1 miejsce; zaraz za Nią z 2 miejscem uplasował się Piotr Burzyński.

    Gratulujemy naszym Laureatom, jak również wszystkim, którzy wzięli udział w finale. Wszyscy byli fantastyczni!!!

                                                          Opiekun uczniów: R. Śmiejczak

Data: 2024-04-11

Konkurs plastyczny  „Kapelusz Pani Wiosny”

Tuż z nadejściem wiosny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym ph. „Kapelusz Pani Wiosny”. Do organizatorów wpłynęło 22 prac, kreatywnych i ciekawych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas Dni Otwartych Szkoły – Rodzice wraz z dziećmi oddawali głosy na najpiękniejszy Ich zdaniem kapelusz. Po zliczeniu głosów nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali Zuzia W. z klasy 1b, Zosia W. z klasy 2a, Tomek S. z klasy 2a oraz Michał W. z klasy 2a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy😊

M. Antkiewicz, M. Lipińska

 

Data: 2024-04-11

Już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia o godzinie 12:00 zapraszamy na akcję Cała Polska Czyta Dzieciom! Odbędzie się ona we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1. Podczas wydarzenia nauczyciele, Katarzyna Trojanowska oraz Renata Łado, udzielą Państwu porad, jak zachęcić dzieci do czytelnictwa. Wystąpi również Teatr Kamishibai z przedstawieniem Brzydkie Kaczątko.  Po spektaklu odbędą się warsztaty kreatywne, podczas których stworzymy wspólnie zakładki do książek. Wstęp: bilety do Ogrodu Botanicznego - 2zł dla osoby dorosłej i 1zł dla dziecka. Zapraszamy serdecznie!

Data: 2024-04-10

„Dzień Marchewki”

W dniu 8 i 9 kwietnia uczniowie klas 1b i 2b obchodzili Dzień Marchewki. Na początek dzieci zostały zapoznane z ogólnymi informacjami na temat marchewki. Między innymi skąd pochodzi, jak wygadała kiedyś, że w Holandii wyhodowano pomarańczową odmianę marchewki najpopularniejszą do dziś. Do pomarańczowego koloru marchewki jesteśmy tak mocno przyzwyczajeni, że trudno nam uwierzyć, że wśród 100 odmian tego warzywa znajdują się także białe, żółte, czerwone, a nawet ciemnofioletowe okazy. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym. Uczniowie dowiedzieli się o właściwościach odżywczych i leczniczych marchewki, a także wymyślali potrawy, które można zrobić z tego warzywa. Następnie pod czujnym okiem wychowawców została wykonana surówka z marchewki oraz powstały oryginalne prace plastyczne.

Celem zajęć  było zachęcenie dzieci do spożywania marchwi i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie wśród dzieci nawyku zdrowego odżywiania. Dzień ten dał możliwość skosztowania marchewkowych pyszności i rozkoszowania się ich smakiem.

U. Barczyszyn, M. Lipińska

więcej...

Data: 2024-04-09

więcej...

Data: 2024-04-04

 

 

więcej...

Data: 2024-03-26

Data: 2024-03-26

Sportowy Turniej Wiosenny

 22 marca 2024r po raz kolejny odwiedziły nas grupy przedszkolne z zaprzyjaźnionych przedszkoli (numer 8, 10 i 20). Tym razem 6- latkowie wzięli udział w II Wiosennym Turnieju Sportowym.

Wszystkie konkurencje sportowe związane był z wiosną, np. „ A sio zimo!”, „ Sadzenie kwiatków”, „ Przyjazd wiosny na skuterze”, „ Wesołe żabki” czy „ Mam pierwszego kwiatka”.

Dzieci bardzo dzielnie pokonywały przeszkody zaliczając każdą konkurencję. W tym turnieju nie było przegranych, wszyscy otrzymali upominki, a przedszkola pamiątkowe dyplomy.

                   Organizatorzy : Jolanta Sztejna, Janina Kiersnowska, Damian Kociszewski

                                                więcej...

Data: 2024-03-26

Data: 2024-03-25

Po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy mł.asp. Pana Piotra Palczyńskiego, strażaka pracującego w Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Pan Piotr przybył wraz ze swym wiernym towarzyszem- psem Bibim i opowiadał uczniom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z agresywnym psem. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się również, jak należy opiekować się pieskiem, jak bezpiecznie się z nim bawić oraz jaką rolę pełnią psy w społeczeństwie ( pies ratownik, przewodnik, terapeuta). Bibi zna wiele sztuczek, którymi zachwycił wszystkich uczestników zajęć. Zajęcia odbyły się w klasach 1a,1c,1d.

Alicja Katrycz

więcej...

Data: 2024-03-25

„Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa, których symbolem są dwie różne, kolorowe skarpetki, nasza szkoła po raz drugi włączyła się do wojewódzkiego happeningu „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”. Uczniowie poszczególnych klas oraz Fajlandczycy wykonali piękne, kolorowe i różnorodne skarpetki, które zawisły na szkolnym korytarzu oraz w świetlicy.

Data: 2024-03-22

SUKCES HANKI I LAURY

19 marca w Regionalnym Centrum Animacji Kultury odbył się finał miejski Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie zaprezentowali się recytatorzy w trzech kategoriach wiekowych. Z radością informujemy, że decyzją Rady Artystycznej,  w kategorii klas I-III  tytuł laureata i nominację do udziału w finale wojewódzkim w Żaganiu otrzymały uczennice  naszej szkoły – Hanna Kościucha i Laura Piotrowska (klasa 3d).  

Wielkie gratulacje!

Renata Trzaskowska

Data: 2024-03-22

WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

18 marca gościliśmy w naszej szkole dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 „Wyspa Dzieci”.

Przedszkolaki miały okazję zasiąść w ławkach szkolnych, zobaczyć niektóre miejsca w naszej szkole, a w galerii ZA DRZWIAMI czekała grupa szkolnych aktorów z teatru TU I TAM I TU (klasa 3d), aby pokazać młodszym kolegom swój spektakl teatralny. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie i entuzjastycznie podziękowały za występ. Zobaczyły przy okazji, że szkoła to nie tylko nauka, ale także doskonała zabawa…

                                                                                                      R. Trzaskowska

Data: 2024-03-20

Data: 2024-03-18

Data: 2024-03-15

Data: 2024-03-14

Data: 2024-03-13

Zwycięzcy Konkursu Biblijnego  

Nasi uczniowie wzięli udział w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „ Biblista Junior” w Leśniowie Wielkim.

Z radością informujemy, że I miejsce zdobyła Joanna Sokalska, II miejsce Piotr Burzyński, a wyróżnienie Marta Staniszewska.

Cała trójka jest z klasy VI c i wszyscy znaleźli się w finale wojewódzkim, który odbędzie się już w kwietniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Regina Śmiejczak

Data: 2024-03-12

Godzina dla Młodych Głów
- program profilaktyczny realizowany w naszej szkole

Program profilaktyczny Godzina dla MŁODYCH GŁÓW ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego, które są prowadzone podczas roku szkolnego według ośmiu opracowanych scenariuszy.

Jakie są cele Programu profilaktycznego Godzina dla MŁODYCH GŁÓW?
-przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmowy o umiejętności rozpoznania czterech podstawowych emocji i określenia własnych potrzeb;
-budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród osób uczniowskich;
-normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc (każde dziecko otrzyma informację, gdzie i w jaki sposób może szukać pomocy);
-zaopatrzenie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i wychowawców w narzędzia, dzięki którym udzielanie komuś i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;
-profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży;
-edukacja i działania profilaktyczne.

W pierwszym półroczu  zapoznaliśmy uczniów i nauczycieli z zasadami pierwszej pomocy psychologicznej (PPP), w drugim półroczu skupimy się na higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci.

Data: 2024-03-11

Data: 2024-03-11

Klasa 1a z okazji Dnia Kobiet uczestniczyła w warsztatach krawieckich w pracowni „Mini Bambini”. Każdy uczeń korzystając z maszyny do szycia uszył dla siebie worko-plecak. Dodatkowo wykonaliśmy różnokolorowe tulipany. Warsztaty bardzo podobały się wszystkim uczestnikom.

Wych. Janina Kiersnowska

Data: 2024-02-29

Plastyczne sukcesy

9 lutego 2024r. Rada Artystyczna Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Bo miłość to…” -org. ZOK  - w składzie: Florentyna Bukowicz – przewodnicząca, Tomasz Daiksler oraz Anna Przytulska po obejrzeniu 386 nadesłanych prac konkursowych z 29 zielonogórskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych przyznała  nagrody, wyróżnienia i zakwalifikowała  prace uczniów do wystawy. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych. Są to : Kacper Gorgiel z kl. 2a - nagroda, Kornelia Wróbel kl. 1d, Zofia Jurczak z kl. 6a, Marta Staniszewska z kl. 6c – otrzymały wyróżnienia.

Do wystawy zakwalifikowała się praca Mai Kozik z kl. 2b.  GRATULUJEMY!

Poniżej linki do zdjęć z wernisażu.

       

                                                                                                                   Robert Tomak, Bożena Waszczyk

Data: 2024-02-27

„ZIMOLANDIA 2024”

W czasie ferii zimowych w naszej szkole uczniowie klas I  brali aktywny udział w półkolonii „Zimolandia 2024”.

Pod opieką pani Jolanty Sztejny dzieci uczestniczyły w szerokim wachlarzu zajęć : plastycznych, sportowych, umysłowych, badawczych, muzycznych i integracyjnych.

Zimolandię”  rozpoczęliśmy od spotkania z  Panem Policjantem - rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Tego dnia odwiedziliśmy również Salę Zabaw „Arek” – było fantastycznie. Wyjście na kręgle dostarczyło nam również dużo pozytywnych emocji i przeżyć. Niektórzy z nas zostali Mistrzami Toru.

W kolejnym dniu „Kraina Eksperymentów” przygotowała dla nas ciekawe warsztaty – zrobiliśmy kolorowe glutki, kolorowy suchy śnieg .

Bardzo ciekawe warsztaty rękodzielnicze poprowadziła artystka p. Sylwia Gromacka-Staśko – na lnianych torbach malowaliśmy piękne, bajkowe domki. Było fantastycznie!!! Staliśmy się rękodzielnikami!!!

Aktywnie i wesoło bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych w sali gimnastycznej.

Panie przygotowały również dla nas łamigłówki – „kodowanie dla każdego”, łamigłówki i krzyżówki.

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy: „Wesołego klowna” oraz karteczki okolicznościowe z okazji Walentynek.

W piątek  świetnie spędziliśmy czas w Cinema City.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator M. Lipińska

Data: 2024-02-12

SUKCESY MŁODYCH POETÓW

6 lutego w sali Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza. Zaproszono do niego najlepszych młodych poetów z zielonogórskich szkół, których wyłoniono spośród autorów nadesłanych tekstów. Na scenie własne utwory zaprezentowali także uczniowie naszej szkoły. Ogromnie cieszymy się, że Rada Artystyczna postanowiła nagrodzić i wyróżnić niektórych z nich.

Laureatami konkursu zostali : Nikola Rytelewska (6d), Amelia Jaskulska (3d)  i  Kalina Motyl (3d) 

Wyróżnienia otrzymali : Laura Piotrowska (3d), Liliana Palonka (3d), Julian Potoczny (3d) i Urszula Mielniczuk (3d)

Podczas uroczystości publiczność poznała również autorów, których wiersze znalazły się w nowym Tomiku Poetyckim Młodych  „Półuśmiechy”.  Są wśród nich poeci z naszej szkoły: Laura Piotrowska, Julian Potoczny, Liliana Palonka i nasi zeszłoroczni absolwenci – Zuzanna Kaniecka, Amelia Zając, Leon Siatecki i Kacper Borowski.

G R A T U L U J E M Y  !

Renata Trzaskowska

Data: 2024-02-10

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej c pod opieką M. Marczak i I. Panek przygotowali audycję oraz zorganizowali dla kolegów i koleżanek quiz wiedzy ze znajomości zasad obowiązujących podczas zimowego wypoczynku. Zainteresowanie było ogromne, a każda poprawna odpowiedź była nagrodzona.


Data: 2024-02-09

        Klasa 1a przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „ Dzień Bezpiecznego Internetu”.  Wydarzenie to patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja bezpiecznego korzystania z nowych technologii oraz Internetu wśród dzieci. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach, a więc tworzyli sieć internetową z włóczki, obejrzeli filmy edukacyjne, ułożyli choreografię do   piosenki „ Necio -fajnie w Internecie”, odgrywali scenki ukazujące właściwe zachowanie w Internecie. Następnie w grupach wykonali plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu. Projekt był realizowany wspólnie z  klasą pierwszą „e” z Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Zielonej Górze. Uwieńczeniem tych zajęć było połączenie się online z tą klasą. Była to ciekawa forma współpracy.

Wych. Janina Kiersnowska

Data: 2024-02-08

Dnia 7 lutego 2024r. w Galerii SP 1 „Za Drzwiami” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów z klas 1-8 pt. "Plastyczny miszmasz". Mogliśmy podziwiać prace o różnorodnej tematyce – był to prawdziwy, tematyczny MISZMASZ. Obejrzeliśmy pokonkursowe wystawy pt. „Jesteśmy bezpieczni w sieci” , „Na zdrowie” oraz prace wykonane w świetlicy szkolnej i na zajęciach szkolnych kół plastycznych m.in.: „Pingwinki z lodowej krainki”, „Kamieniczki”, „Portrety” „Zwierzęta”, „Bo miłość to…” . Uczniowie do tworzenia swoich dzieł wykorzystali różne techniki plastyczne : malowanie farbami, pastelami, kredkami świecowymi, wodnymi, techniką wyklejanki, wydzieranki, kolażu i z zastosowaniem technik mieszanych. Wernisaż rozpoczęli uczniowie z klasy 1a i 1b, zaprezentowali nam piosenkę "migową" pt. "Bohater". Pani Katarzyna Trojanowska - nauczyciel biblioteki SP 1wystapiła z prezentacją zdjęć z działalności biblioteki szkolnej. Podczas spotkania zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów szkolnych konkursów. Następnie pani Bożena Waszczyk zaprosiła wszystkich na e-prezentację prac plastycznych, które zostały wysłane na pozaszkolne konkursy plastyczne i zdjęć uczniów, podczas tworzenia swoich prac plastycznych. "Zima zima"- to kolejna piosenka wernisażu i wspólny śpiew wszystkich uczniów.

Nie obyło się też bez niespodzianek – rozwinęliśmy naszą ” Ulicę Długą " – „ulicę” złożoną z wielu rysunków uczniów ze świetlicy szkolnej. Na zakończenie wernisażu pani Agnieszka Wojtasik i pani Bożena Waszczyk zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy z nagrodami. Były to: „Bezpieczna zima – bezpieczne ferie zimowe” ( zabawa tak, czy nie ), „Bezpieczny internet (zabawa prawda, czy fałsz). Uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat bezpiecznych, zimowych zabaw oraz potrafią - w sposób im niezagrażający - korzystać z internetu. Temat tych aktywności nie był wybrany przypadkowo. Już w sobotę rozpoczynają się ferie zimowe. Kochani uczniowie życzymy wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Uważajcie na siebie: w domu i w sieci. Serdecznie dziękujemy za obecność na wernisażu Gościom, Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom i Wychowawcom klasy 1a i 1b.

Data: 2024-02-06

W naszej szkole jak co roku, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu w klasach 3-8 zostały omówione zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz wykonane zostały plakaty.

By zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie, należy przestrzegać 10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci:

  • Korzystaj z mocnych haseł
  • Korzystaj tylko z zaufanych sieci
  • Używaj kluczy sprzętowych
  • Stosuj oprogramowanie antywirusowe
  • Nie otwieraj podejrzanych maili
  • Aktualizuj przeglądarkę i system operacyjny
  • Odwiedzaj jedynie bezpieczne strony
  • Nie działaj pod wpływem emocji
  • Nie klikaj w wyskakujące ekrany i podejrzane reklamy
  • Nie podawaj swoich danych osobowych

Data: 2024-02-06

„Karnawałowy Bal Przebierańców”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 26 stycznia 2024r.  odbył się „Karnawałowy Bal Przebierańców” w klasach I-III.

Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów …nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Podziękowania dla Rady Rodziców za dofinansowanie karnawałowej zabawy.

więcej...

Rok szkolny 2023/2024

06_02_2024 - 13_05_2024

13_12_2023 - 06_02_2024

26_10_2023 - 13_12_2023

01_09_2023 - 26_10_2023