mobirise.com

Marzec 2018:

Partnerzy odbyli drugą wizytę szkoleniową - we Włoszech. Nauczciele pracowali nad Europejskim Przewodnikiem na temat włączania uczniów autystycznych w powszechnej edukacji.

ZDJĘCIA


Luty/marzec 2018:

Uczniowie wszystkich szkół partnerskich stworzyli zakładki do książek oraz ozdobili je hasłami/obrazkami o tematyce edukacji włączającej, tolerancji i równości. Szkoły wymieniły się kartkami oraz zaprezentowały otrzymane kartki na wystawach. ZAKŁADKI


Listopad 2017:

Uczniowie szkół partnerskich z pomocą nauczycieli wykonali plakaty multimedialne PowToon na temat swoich krajów:

POLSKA    HISZPANIA    PORTUGALIA    WŁOCHY


Październik 2017:

O naszym projekcie oraz wizycie w "Dalej Razem" napisała Gazeta Wyborcza w swoim artykule na temat historycznego budynku, w którym mieści się Stowarzyszenie:

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,52361,22529420,relaks-w-grocie-wulkanicznej-nie-musisz-jechac-na-sycylie.html


Czerwiec 2017:

Z okazji Dnia Europy szkoły partnerskie nagrały teledyski/filmy. Choregrafię do polskiego teledysku przygotowała Beata Zabłocla wraz z uczniami:

https://www.youtube.com/watch?v=CdCgY-8nQqg&feature=youtu.be


Maj 2017:

O wizycie projektowej w naszym mieście opowiedziało Radio Zielona Góra:

http://rzg.pl/radio-zielona-gora/zmienianie-autyzmu-dla-przyszlych-pokolen-w-europie-projekt-erasmus-w-zielonej-gorze/


25-26 maja 2017:

Tym razem gościliśmy partnerów projektu w naszej szkole. Nauczyciele zostali przywitani Hymnem Europy oraz obejrzeli przedstawienie teatralne. Następnie goście zwiedzili szkołę, odbyli spotkanie projektowe oraz przyjrzeli się pokazowym zajęciom terapeutycznym.

W nawiązaniu do tematyki projektu, razem z partnerami odbyliśmy również wizytę w stowarzyszeniu „Dalej Razem” dla osób ze spektrum autyzmu. Goście byli pod wrażeniem działalności placówki.

Udaliśmy się również z wizytą do Ratusza na spotkanie z władzami oświatowymi miasta.

ZDJĘCIA


27-31 marca 2017:

Partnerzy odbyli kolejną wizytę - szkoleniową w Portugalii. W czasie warsztatów przedstawili po 4 prezentacje multimedialne na temat włączania edukacyjnego uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w swoich placówkach. Warsztaty stanowiły przygotowanie do stworzenia Europejskiego Przewodnika na temat włączania uczniów autystycznych w powszechnej edukacji. Ponadto, odbyło się spotkanie z Sekretarzem Edukacji, nauczyciele zwiedzili szkołę w Funchal oraz poznali tamtejsze realia szkolne.

ZDJĘCIA


Luty 2017:

Na potrzeby projektu nagrane zostały filmy prezentujące szkoły:

POLSKA    HISZPANIA    PORTUGALIA    WŁOCHY


Luty 2017:

Rozpoczęła się realizacja jednego z zadań projektu - "przerwy włączające". Organizacją przerw zajmuje się, wg swojego autorskiego programu, terapeuta szkolny Jolanta Wojtas. 

PRZERWY WŁĄCZAJĄCE


5 stycznia 2017:

O projekcie napisał Łącznik Zielonogórski:

http://www.lzg24.pl/artykul/aktualnosci/podpatruja-jak-uczyc-dzieci


22 listopada 2016: 

Dla zielonogórskiego radia o projekcie opowiedzieli dyrektor szkoły Adam Szymczak oraz szkolny koordynator projektu Weronika Łacna:

http://rzg.pl/radio-zielona-gora/wiadomosci/inspiracje-w-edukacji-zielonogorska-sp-1-ponownie-w-programie-erasmus/


26-29 października 2016:

Partnerzy projektu odbyli pierwszą wizytę projektową w Hiszpanii. Nauczyciele zwiedzili szkołę w Badajoz, poznali tamtejsze realia szkolne, specyfikę nauczania oraz sposób wdrażania edukacji włączającej, jak również rozpoczęli przygotowania do następnej, dłuższej wizyty - szkoleniowej w Portugalii.
ZDJĘCIA