Data: 2023-04-05

 

Świąteczne warsztaty wielkanocne

Wielkanoc to czas radości, nadziei i wiosennego odrodzenia. To także to czas, kiedy wiele osób chętnie sięga po ręcznie robione dekoracje, które wprowadzą w ich domach świąteczny nastrój.4 kwietnia uczniowie klas 2c, 2d i 3c uczestniczyli w warsztatach, na których samodzielnie stworzyli wielkanocne świeczki. Podczas zajęć uczestnicy rozwijali swoje zdolności manualne i artystyczne, ćwiczyli kreatywność i poznali  tradycje związane z nadchodzącymi świętami.Własnoręcznie wykonane szklane świece będą idealnym prezentem dla bliskich lub elementem świątecznej dekoracji każdego domu.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

M. Lipińska, M. Marczak, R. Trzaskowska


 

NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w naszej szkole przygotowano gazetkę  z najważniejszymi informacjami dotyczącymi m. in.  trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Ponadto w poniedziałek na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. 


Data: 2023-04-04

„MAŁY KSIĄŻĘ” – ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ.

Uczniowie z klasy 8b i 8e, korzystając ze smartfona lekcji,  mogli zobaczyć w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni bohatera jednej z ulubionych lektur– Małego Księcia,  jego planetę i to, co przeżył podczas swej wędrówki. Mały Książę zabiera nas na interaktywną wędrówkę po odwiedzanych planetach. Dzięki nowej technologii, czytając tę książkę, uczniowie jeszcze bardziej mogli pobudzić wyobraźnię i stać się towarzyszem przygód małego bohatera.

                                                                                                                      Alicja Katrycz

Dni otwarte oraz prezentacje szkół ponadpodstawowych

 

W styczniu rozpoczęliśmy cykl spotkań i wyjść do szkół ponadpodstawowych.
24 stycznia gościliśmy w naszej szkole uczennice CKZiU nr 2 „Ekonomik”, a 7 marca uczniowie klas 8a,8b,8e odwiedzili szkołę na ul.Długiej.
Uzyskali tam informacje
o kierunkach i praktykach, zwiedzili pracownie zawodowe, wzięli udział w konkursach  
z niespodziankami i słodkim poczęstunkiem.

14 marca  gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego nr 1. To nie koniec spotkań. Wkrótce kolejna relacja….

                                                                                                                                     Alicja Katrycz

MIĘDZYNARODWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W lutym odbywa się coroczne święto- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klasy 6d uczestniczyli w zabawie, podczas której wykonali ćwiczenia o różnym stopniu trudności na stacjach zadaniowych.

                                                                                         Alicja Katrycz

Data: 2023-03-30

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. 21 marca kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej szkoły.

Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet suszarki na pranie czy odkurzacze. Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

Co ciekawe "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

                                                                                              Duży Samorząd Uczniowski

Data: 2023-03-27
Mamy laureata !

    W Paradyżu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu z Wiedzy Biblijnej Biblista Junior.

O zwycięstwo grało dziesięciu najlepszych uczestników w części ustnej konkursu, która miała formę popularnego teleturnieju telewizyjnego "Jeden z dziesięciu".

Wcześniej 71 uczestników z diecezji zielonogórsko- gorzowskiej – uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej - sprawdziło swoją znajomość Pisma Świętego w części pisemnej konkursu, odpowiadając na 24 pytania testowe. Wszystkie pytania w tegorocznej szóstej edycji konkursu dotyczyły Ewangelii według św. Mateusza wraz z wstępem, przypisami i pojęciami wyjaśnionymi w słowniku.

   Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń z naszej szkoły Piotr Burzyński z klasy 5c uzyskując tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!!!

Gratulujemy też naszym dwóm finalistkom: Marcie Staniszewskiej i Joannie Sokalskiej również z 5c.
   Organizatorem Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Biblijnej (DKWB) jest Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego oraz lubuskiej kurator oświaty Ewy Rawy.

                                                                                     Regina Śmiejczak

 

Data: 2023-03-23

KLASOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

4 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry. Wszyscy doskonale wiedzą, że gry planszowe nie tylko wspomagają rozwój intelektualny, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, orientację przestrzenną, logiczne myślenie, ale przede wszystkim uczą zasad komunikacji między sobą. Gra planszowa jest zabawą, ale także  świetnym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera i smartfona.

Wiedzą o tym również uczniowie klas młodszych, którzy doskonale bawili się podczas Klasowego Dnia Gier Planszowych.

Uczniom bardzo podobał się tak spędzony czas, który był nie tylko zabawą, ale również nauką.

 

więcej....

Data: 2023-03-23

     Uczniowie klasy 2 b z wychowawczynią Renatą Łado świętowali Pierwszy Dzień Wiosny podczas warsztatów "Mały Kucharz" w pizzerii "Da Grasso". Dzieci same przygotowały pizzę, którą po upieczeniu przez kucharza degustowały ze smakiem. Otrzymały też dyplomy ukończenia warsztatów małego kucharza oraz słodkie lizaczki.

 

 Data: 2023-03-22

           Tradycyjnie, jak co roku w marcu naszą szkołę odwiedziły grupy przedszkolne 6-latków. Dzieci poznały szkołę, wzięły udział w zajęciach oraz miały możliwość obejrzenia bajki

„ Czerwony Kapturek” teatrzyku kamishibai .

 Ponadto dzieci z  pięciu placówek przedszkolnych ( MP 7, MP 8, MP 10, MP 20 oraz Jacek i Agatka)   wzięły udział w „ Wiosennym Turnieju Sportowym”. Wszyscy dzielni walczyli o punkty w konkurencjach sportowych. Była to świetna zabawa, a jednocześnie możliwość poznania się nawzajem. Wszyscy startujący otrzymali drobne upominki , a przedszkola dyplomy.

Nad przygotowaniem i sprawnym przebiegiem wszystkich działań czuwały nauczycielki klas trzecich  ( A. Ilkowska, J, Kiersnowska, M. Lipińska, I. Panek) oraz p. J. Sztejna i nauczyciele w-f.

 

Data: 2023-03-17

Marzec wita nas słońcem, początkiem wiosny oraz Dniem Kobiet. Z okazji ich święta nasi Fajlandczycy wykonali piękne i kolorowe kwiaty z papieru, które zostały przekazane do Rodzinnego Domu Seniora „Cichy Dom” w Iłowie Żagańskiej.

Realizacja zajęć: Natalia Nowak i Beata Grodowska.

Data: 2023-03-16

Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią Renatą Łado gościli dzisiaj w pedagogicznej Bibliotece Pedagogicznej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt."Moje drzewo-zajęcia z elementami biblioterapii
z wykorzystaniem wierszy Danuty Wawiłow", które poprowadziła pani Aleksandra Kmiećkowiak.


 

Data: 2023-03-15

 

Data: 2023-03-14

 

Data: 2023-03-14


SUKCESY MŁODYCH POETÓW

Pod koniec lutego w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza. Do udziału w nim zaproszono  najlepszych młodych poetów z zielonogórskich szkół. Spośród 43 utworów zaprezentowanych na scenie przez ich autorów, Rada Artystyczna wybrała te, które najbardziej poruszyły ich serca.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Julian Potoczny,  klasa 2d

Kacper Borowski, klasa 8e

Leon Siatecki,  klasa 8e

Wyróżnienia otrzymali : Laura Piotrowska (2d), Liliana Palonka (2d), Amelia Zając (8e), Zuzanna Kaniecka (8e).

W finale konkursu znaleźli się również: Hania Kościucha, Szymon Smarż, Konrad Ogonowski, Kacper Wojtczak ( 2d).

Podczas tego pięknego poetyckiego spotkania zaprezentowano także nowy tomik poetycki „Gwiezdny pył”, w którym znalazły  się najlepsze wiersze konkursów poetyckich z 2022 roku. Otrzymali go w prezencie laureaci zeszłorocznego turnieju, a wśród nich Jakub Potoczny (4b).

 

G   R  A  T  U  L  U  J  E  M  Y  !

 

Data: 2023-03-13

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI PRO ARTE 2023

6 marca w Regionalnym Centrum Animacji Kultury odbył się powiatowy etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.  

Z radością informujemy, że Rada Artystyczna nominowała do Finału Wojewódzkiego uczniów naszej szkoły - Maję Mocek (5d) oraz Leona Siateckiego (8e). Wyróżnienie natomiast otrzymała Laura Piotrowska (2d). Cieszymy się ogromnie, a laureatom życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu.

                                                                                                    Renata Trzaskowska


 

„Czy łaciate, czy kudłate, pręgowane i skrzydlate, te co skaczą i fruwają"

wystawa, wernisaż

23 lutego 2023 r. w naszej szkolnej galerii „Za Drzwiami” otworzyliśmy kolejną wystawę prac uczniów pod hasłem „Czy łaciate, czy kudłate, pręgowane i skrzydlate, te co skaczą i fruwają – czyli  zwierzęta”. Pomiędzy znanymi nam- tymi, które widzimy na co dzień - jak psy czy koty- znalazły się stworzenia egzotyczne - takie jak papugi, żyrafy czy tukan.

Przez cały styczeń i luty uczniowie naszej szkoły z klas 1-8 pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki, Beaty, Bożeny, Natalii i pana Roberta przygotowywali prace plastyczne i program artystyczny – planowanej  na luty wystawy i jej wernisażu.

Organizatorom tego wydarzenia  przekazano ponad 100 prac plastycznych. Najciekawsze z nich zakwalifikowały się na wystawę w galerii i ozdobiły szkolną świetlicę. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Swoje prace wykonali różnymi technikami. W niektórych bardzo ciekawie wykorzystano surowce wtórne takie jak: przeczytane czasopisma, gazety, kartony, butelki plastikowe, pojemniki po jajkach, itp. Na wystawie można obejrzeć też prace przestrzenne. Swoje artystyczne pomysły uczniowie realizowali indywidualnie lub zbiorowo.

Na wernisażu - w formie plastycznej - zaprezentowano też bohatera książki Hanny Łochockiej pt. „O Wróbelku Elemelku”. Projekt edukacyjny jemu poświęcony realizują w naszej szkole  panie: Beata i Natalia. Głównym założeniem tego zadania jest promowanie czytelnictwa - literatury dziecięcej oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

W programie wernisażu wystąpiły dzieci z klas: Ic, Ia i 3c. Przedstawiły nam wiersze Agaty Chmury oraz inscenizację przygptowaną przez p. Beatę pt. „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”. Z piosenką projektową o wróbelku  wystąpiła grupa dzieci z klasy Ia.

Na koniec programu uczniowie odpowiadali na pytania quizu poświęconego zwierzętom. Poprawne odpowiedzi były nagradzane niespodziankami przygotowanymi przez panią Beatę i Bożenę. Gościom spotkania również wręczono ekologiczne upominki na piku.

Ciekawą prezentację multimedialną o zwierzętach,  tych znanych i mniej znanych  dzieci  przygotowała p. Agnieszka. Była ona zaprezentowana uczniom z różnych grup – aż trzykrotnie w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia uczniowskiej wystawy w Galerii „Za Drzwiami”. Jest ona przygotowana w postaci e-galerii. Link poniżej.

https://photos.app.goo.gl/MeSCohdeUn9aqDzq7

Organizatorami kulturalnego wydarzenia w naszej szkole oraz kuratorami wystawy są nauczyciele: Beata Grodowska, Robert Tomak, Bożena Waszczyk.

Data: 2023-03-10

 

Data: 2023-03-09

 Chłopcy z klasy 2b z okazji Dnia Kobiet zaprosili dziewczynki do Sali Zabaw "Arek"

Data: 2023-03-07

Dzień Dinozaura

W związku z Dniem Dinozaura do naszej Świetlicy zagościły pradawne stwory. Nasi Fajladnczycy udali się w podróż do dalekiej przeszłości, gdzie dowiedzieli się ciekawostek o dinozaurach, zapoznali się obszarami ich występowania oraz, jak to się dzieje, że powstają skamieliny. Uczniowie wykonali portrety swoich ulubionych dinozaurów, spróbowali prehistorycznej gimanstyki, a także zrobili zdjęcie w pamiątkowej fotobudce. To był bardzo ciekawy dzień.

Realizacja zajęć: Natalia Nowak, Beata Grodowska.

27 lutego odbyły się eliminacje rejonowe Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior, który jest adresowany do uczniów klas 4-6.
Do finału Konkursu dostali się nasi uczniowie:
I miejsce- Piotr Burzyński; II m Marta Staniszewska; III m Joanna Staniszewska. Cieszy fakt, że cała trójka z naszej szkoły stanęła na podium; serdecznie gratulujemy.
Zawody biblijne objęli patronatem bp T. Lityński oraz lubuska kurator oświaty Ewa Rawa.

Regina Śmiejczak

Data: 2023-03-03

„Sukcesy naszych uczniów”

 

Szymon Talaga – uczeń klasy IIIc w miniony weekend brał udział w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, które odbywały się w Bydgoszczy. Indywidualnie Szymon zajął 4 miejsce w swojej klasie niepełnosprawności S8, a w sztafecie był 5. WIELKIE BRAWA!!!

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem sukcesu Szymona, gdyż to jego pierwszy start w życiu i rekord życiowy. 

Trzymamy kciuki za kolejne starty😊

 

Wychowawczyni M. Lipińska

 

Data: 2023-03-02

 

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole został zrealizowany projekt profilaktyczny "Na przerwie razem". Projekt ten jest autorskim programem Biura Profilaktyki  i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Głównym jego celem jest zmniejszenie zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, poprzez wsparcie szkoły w budowaniu jej pozytywnego klimatu.

Pozytywny klimat szkoły jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa i wiąże się z rzadszym występowaniem, mniejszym nasileniem lub późniejszym rozpoczynaniem takich zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży jak używanie substancji psychoaktywnych, przemoc, wykroczenia i przestępstwa, zaburzenia zachowania, wagary, ryzykowne zachowania seksualne.

W ramach projektu szkoły otrzymały:

·         wielkoformatowe kolorowe naklejki podłogowe do gier i zabaw rówieśniczych, którymi zostały wyklejone korytarze szkolne (szkoły podstawowe)

·         naklejki ścienne i schodowe – zawierają hasła, które motywują i wspierają uczniów,

·         duże i małe kolorowe pufy- ułatwiają uczniom interakcje z rówieśnikami,

·         kartonowe stojaki z ulotkami- zawierają informacje o miejscach pomocy
i profilaktycznego wsparcia.

Projekt „Na przerwie razem” został sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Mieście Zielona Góra.

 

 

Data: 2023-02-27

Data: 2023-02-27

Walentynki to czas wyznawania miłości, sympatii, jak i przyjaźni.  Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu również pamiętali o tym dniu i swoją życzliwość  skierowali do podopiecznych Rodzinnego Domu Seniora „Cichy Dom”. To dla nich wykonali serduszka z dobrym słowem, kartki z wierszykami, kwiatki oraz różne dekoracje. Wszystkie te prace wywołały uśmiech na twarzach obdarowanych.

Data: 2023-02-23

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma  na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie na często trudny koci los.

W tym dniu uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły maskotki, niektórzy nawet przebrali się za koty, opowiadali o swoich pupilach. Poznali wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych zwierząt. Rozmawiali o kocich obyczajach oraz o sposobie pielęgnacji i opieki jakiej wymagają, a nawet gościli w szkole kota Mata. Obejrzeli również prezentacje o znanych i mniej znanych kotach. Natomiast na warsztatach plastycznych powstały kolorowe kociaki, które okazały się doskonałą przytulanką. Kocie zabawy towarzyszyły uczniom przez cały dzień. Bez względu na to, czy  kot jest rudy, czarny, w plamki, pręgi czy cętki, rasowy czy dachowiec, na pewno dla właściciela pozostanie najpiękniejszym, najukochańszym i najzabawniejszym stworzeniem.


Data: 2023-02-23

Data: 2023-02-19

Data: 2023-02-17

„OPATRUNEK NA RATUNEK” – PODZIĘKOWANIE

 

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Za bezinteresowną chęć czynienia dobra.

Za pomoc.

 

DZIĘKUJEMY!

 

Dzięki Waszej hojności i otwartości serc udało się zgromadzić sporą ilość artykułów opatrunkowych do szpitali misyjnych. Przedstawiciele Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio skierowali podziękowania dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze, która przyłączyła się do Akcji.

 

Z wyrazami szacunku koordynatorzy:

Jolanta Garbowska, Joanna Górniak, Marta Graba

                                                                                                                                

Data: 2023-02-15

 

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku odbył się on pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność dobroczynną dla osób potrzebujących wsparcia i pomocy. Dzięki temu uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących.
Chcąc wesprzeć akcję Fajlandczycy przygotowali gipsowe
serduszka, które zostały przekazane na kiermasz do Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim,
z którego dochód został przeznaczony na WOŚP.

Magdalena Andrynowska, Paula Barczyszyn

Data: 2023-02-13

Bal karnawałowy

W ostatnim dniu nauki przed feriami uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Na sali nie zabrakło księżniczek, rycerzy, batmanów, zwierzątek czy sportowców. Wszyscy uczestnicy wyglądali  barwnie i znakomicie wcielili się w swoją postać. Animatorzy zabawy dostarczyli uczniom wielu wrażeń, organizując ciekawe  gry i konkurencje. Czas umilała nam odpowiednio dobrana muzyka.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tej imprezy.

Wychowawczynie klas 1-3Śladami pamięci"- piesza wycieczka turystów.

 

14 września 2022r. odbyła się turystyczna wycieczka pt. "Śladami pamięci". Wzięli w niej udział - uczniowie  świetlicy oraz turyści SP 1. Celem wycieczki było zapoznanie z miejscami pamięci w najbliższej okolicy Szkoły . Kształcenie postaw patriotycznych i szacunku do historii narodu polskiego. Promowanie aktywnych i prozdrowotnych postaw uczniów. Trasa wycieczki wiodła ulicą Wyszyńskiego 22 do Parku Piastowskiego. Na ulicy Wyszyńskiego poznaliśmy historię związaną z pomnikiem – obeliskiem ufundowanym „W 40 rocznicę zwycięstwa  nad faszyzmem oraz powrotu Miasta do Macierzy”. Ciekawa jest też historia głazów narzutowych- które posłużyły do wykonania tego pomnika i innych pomników oraz wielu innych  głazów   występujących w Zielonej Górze i na Ziemi Lubuskiej. W Parku Piastowskim odnaleźliśmy kolejne dwa. Jeden to pomnik- ufundowany w rocznicę 70 lecia Towarzystwa Polskich Rzemieślników w Zielonej Górze, którego założycielem był Kazimierz Lisowski , żył w latach 1863-1935.

więcej...

                  „ZIMOLANDIA 2023”

W czasie ferii zimowych w naszej szkole uczniowie klas I – II brali aktywny udział w półkolonii „Zimolandia 2023”.

Pod opieką pań M. Antkiewicz, R. Łado dzieci uczestniczyły w szerokim wachlarzu zajęć : plastycznych, sportowych, umysłowych, muzycznych i integracyjnych.

„Zimolandię”  rozpoczęliśmy od spotkania filmem – „Kot w butach. Ostatnie życzenie”.

We wtorek odbyło się spotkanie z Panem Policjantem. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Razem z Przewodnikiem Lubuskim zwiedziliśmy nasze miasto. Odwiedziliśmy również salę plenarną posiedzeń Rady Miasta Zielona Góra.

Środa była dniem  zajęć artystycznych - odwiedziła nas Pani artystka Sylwia Gromacka-Staśko i pod jej czujnym okiem wykonaliśmy piękne, dębowe serca dla najbliższych.. Było fantastycznie!!! Staliśmy się rękodzielnikami!!!

BWA przygotowało dla naszych dzieci warsztaty plastyczne na wielkim formacie. Obejrzeliśmy również wystawę grupy „Twożywo”.

Wesoło było również w czasie zabaw ruchowych w sali gimnastycznej.

Panie przygotowały również dla nas łamigłówki – „kodowanie dla każdego”, „wykreślanki” wyrazowe i ortograficzne.

Gry planszowe pozwoliły integrować się wszystkim dzieciom a zabawy z klockami kreatywnymi pozwoliły tworzyć wspaniałe dzieła małe i duże.

W piątek bawiliśmy się cały dzień a Sali Zabaw „Arek” – było fantastycznie!!!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Radzie Rodziców dziękujemy za dofinansowanie naszych działań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator M. Lipińska

Ps. Bardzo dziękujemy paniom kucharkom za przygotowywanie dla nas zdrowych kanapek i pysznych zup, a pani pielęgniarce dziękujemy za fachową opiekę medyczną nad nami.

 

więcej...

 

Data: 2023-01-27

 

 Międzynarodowy Projekt  Edukacyjny „Dotknij, poczuj, zobacz”

Od września 2022r. nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ”Dotknij, poczuj, zobacz”. Projekt realizują w naszej świetlicy pani Beata Grodowska oraz pani Bożena Waszczyk. W ramach tego przedsięwzięcia realizujemy kolejne, zaproponowane zadania, których celem jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego,  integracja zespołu, grupy uczniów,  rozwijanie umiejętności pracy w grupie  oraz niwelowanie napięć emocjonalnych.

Eksperyment  „Galaktyka w pojemniku”

 W  świetlicy szkolnej przeprowadzono  zadania w ramach realizowanego projektu, była to: „Galaktyka w pojemniku”, „Dekoracje w wazonie z kolorowej soli” oraz „Tęcza z  serwetek”. Do pierwszej pracy wykorzystaliśmy sodę, ocet, barwniki, plastikowe tacki, kubeczki i srebrny brokat. W kubeczkach - różnymi barwnikami barwiliśmy ocet i nanosiliśmy go na posypane sodą talerzyki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wielobarwna plama, ozdobiona brokatem, stworzyła niepowtarzalny obrazek, przypominający galaktykę z pieniącymi się efektami.

„Dekoracyjne słoiczki”- (dekoracja w wazonie z kolorowej soli)

Druga praca - „Dekoracje w wazonie z kolorowej soli” - była równie efektowna. Szklane naczynia wypełnialiśmy różnymi warstwami barwionej soli, którą najpierw musieliśmy zrobić, wykorzystując do tego celu startą, kolorową kredę. W ten sposób powstało dużo, różnobarwnych słoiczków, które przyozdobione wstążeczką stanowiły dekorację świetlicowej wystawy lub mogły być wręczone babci lub dziadkowi z okazji ich święta. Obie prace mocno zaangażowały liczną grupę naszych uczniów, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Eksperyment „Tęcza z serwetek”

To ostatnie z zadań projektowych, którego podjęły  się dzieci ze świetlicy  „Fajlandia”,  tym razem było to wykonanie  eksperymentu pt. „Tęcza z serwetek”.  Uczniowie bawili się kolorami, obserwowali wędrujące kolory. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Opracowła: Beata Grodowska, Bożena Waszczyk

 

Talenty w świetlicy” Fajlandia”

Beatka Nalerska to uczennica klasy III, która zaprezentowała  swój talent plastyczny na wystawie w szkolnej Galerii „Za drzwiami” na wernisażu pt.” Zielona Góra- moje miasto.” Gratulujemy!!!!!

Data: 2023-01-26

Jestem Laura, mam 8 lat, chodzę do klasy 2d.  Kocham zwierzęta, a zwłaszcza konie. Lubię obserwować konie na pastwisku, a później je rysować. Mam dużą kolekcję własnoręcznie wykonanych prac przedstawiających te piękne zwierzęta. Prezentuję tutaj  wybrane rysunki.

Data: 2023-01-22

W naszej szkole odbył się I Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej klas 4-8. Udział w turnieju wzięło 20 zespołów. Poziom zawodów był bardzo wysoki i wyrównany, emocje sięgały zenitu.

Klasyfikacja końcowa:

Wśród klas 8 - 1 miejsce 8b, 2 miejsce 8c, 3 miejsce 8d, 4 miejsce 8a, 5 miejsce 8g, 6 miejsce klasa 8f/8e

Wśród klas 7 - 1 miejsce 7a

Wśród klas 6 - 1 miejsce 6a, 2 miejsce 6b, 3 miejsce 6c, 4 miejsce 6d

Wśród klas 5 - 1 miejsce 5a, 2 miejsce 5b,

3 miejsce 6c, 4 miejsce 6d

Wśród klas 4 - 1 miejsce 4c, 2 miejsce 4a, 3 miejsce 4b, 4 miejsce 4 d

Najlepszy zespół w każdej kategorii otrzymał dyplom, piłkę i słodycze. Pozostałe zespoły dyplomy i słodycze.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników.

Podziękowania dla RADY RODZICÓW SP1 za pomoc w zorganizowaniu turnieju.

 

Rok szkolny 2022/2023
      1  2  3  4  5  6 7