Data: 2022-12-09

Data: 2022-12-08

Szanowni Państwo,

z powodu nieobecności nauczycieli bibliotekarzy, w dniu jutrzejszym biblioteka szkolna będzie nieczynna. Pozdrawiam, Katarzyna Trojanowska

 

Data: 2022-12-07

Barbórka

4 grudnia obchodzony jest bardzo uroczyście Dzień Górnika, czyli Barbórka. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Dariusza Klimasa, który pracuje w sektorze górniczym. Pan Dariusz przybył do szkoły w pełnym górniczym umundurowaniu, dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej- czako, zobaczyły lampę naftową, taką jak wiele lat temu skonstruował Ignacy Łukasiewicz. Opowiedział jak ważna, ale też ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Dzieci dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel, ale również ropę naftową i gaz ziemny. Nasz gość przybliżył dzieciom także wizerunek patronki górników św. Barbary. Spotkanie wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Bardzo dziękujemy za to ciekawe spotkanie.

Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 3c

Wychowawczynie:

Małgorzata Antkiewicz, Urszula Barczyszyn,

Jolanta Sztejna, Małgorzata Lipińska

 

Zapraszamy na wystawę naszych uczniów z klas 7 i 8 ,,Kosmiczne fantazje". Filia nr 11 Biblioteki Norwida w Zielonej Górze na ulicy Ptasiej 32  czeka na wszystkich zainteresowanych naszą twórczością. Wystawa będzie czynna od 9 grudnia do 31 stycznia 2023



Najnowsza wystawa na naszym szkolnym korytarzu ,,Zwierzaki cudaki"- prace klas 4 listopad/grudzień 2022, wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki Roberta Tomaka

Data: 2022-12-06

Loteria św.Mikołaja w bibliotece szkolnej 

Mikołajki w klasie 2b.

Data: 2022-12-05

Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole

 

Dnia 30 listopada 2022 roku Duży Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby andrzejkowe dla całej szkoły. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka, a na specjalnie przygotowanych stanowiskach, przez uczniów klas 4 - 8, można było „wywróżyć” imię najlepszego przyjaciela, sprawdzić moc przyjaźni, dowiedzieć się kim będzie się w przyszłości. Dla 8- klasistów była nawet specjalna wersja z profilami szkoły ponadpodstawowej do jakiej powinni iść. Najwięcej radości budziły przepowiednie bogactwa, popularności i szczęścia. 

 Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Duży Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem

Data: 2022-12-01

1 miejsce w międzyszkolnym konkursie “Wielki Test o Zielonej Górze” zajęli uczniowie naszej szkoły:

·       Julia Sokolik, kl. 3b, wych. Janina Kiersnowska

·       Szymon Talaga, kl. 3c, wych. Małgorzata Lipińska

Gratulujemy!

Data: 2022-11-30

Międzynarodowy Projekt  Edukacyjny „Dotknij, poczuj, zobacz”

Od września 2022r. nasza szkoła przystąpiła do  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ”Dotknij, poczuj, zobacz”. Projekt realizują w naszej świetlicy pani Beata Grodowska oraz pani Bożena Waszczyk. W ramach tego przedsięwzięcia realizujemy kolejne zaproponowane zadania, których celem jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego,  integracja zespołu klasowego,  rozwijanie umiejętności pracy w grupie  oraz niwelowanie napięć emocjonalnych.

 

„Dotknij , poczuj , zobacz” – „Gniotek”,  „Samorosnący balon”

 

W listopadzie 2022r. z grupą uczniów wykonaliśmy dwa konkursowe zadania w ramach Międzynarodowego Programu Edukacyjnego „ Dotknij, poczuj, zobacz”. Były to : „Gniotki” oraz „Samorosnący balon”. Gniotek to zabawka sensoryczna, wielopokoleniowa, którą można wykonać w kilku prostych krokach, bardzo tanim kosztem. Do jej stworzenia wystarczy balon i mąka. Potem jeszcze ciekawie można ją ozdobić. I to zrobiliśmy. Gniotki pomagają dzieciom w rozładowaniu stresu oraz ćwiczeniach małej motoryki. W naszej szkole  gniotki wykonali uczniowie koła plastycznego oraz świetlicy pod opieką p. Beaty i p. Bożeny.

Drugie zadanie – było mniej znane uczniom , niemniej jego wykonanie sprawiło wiele radości dzieciom. Był to „Samorosnący balon”.  Jak nadmuchać balon bez użycia ust i pompki? Czy to możliwe? Okazało się to bardzo proste. Wystarczyło mieć tylko ocet, sodę oczyszczoną, butelkę i oczywiście balony. W wyniku reakcji chemicznej - połączenia się sody z octem powstał gaz, który wypełnił balonik. Swoje prace dzieci zabrały- do zabawy w domu.

 

„Meduza w butelce”

Meduza w butelce to ciekawe doświadczenie, a jednocześnie ważna lekcja przyrody na temat morskich  głębin i podwodnego świata.  Eksperyment polegający na tworzeniu przez dzieci meduzy, to również świetne  ćwiczenie motoryki małej. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i chętnie w nich uczestniczyły.

Opracowanie: Beata Grodowska, Bożena Waszczyk

Data: 2022-11-29

Teatr TU I TAM  - Nasze festiwalowe wspomnienia...

Z przyjemnością powracamy do festiwalowych chwil w Łodzi. Z Dziatwy przywieźliśmy nie tylko pierwszą nagrodę, ale i mnóstwo wspomnień.  Oto one, zamknięte w krótkim filmiku, który zmontowała dla nas Pani Agnieszka Górecka :)

Poniżej link do tekstu, który niedawno ukazał się w Gazecie Lubuskiej. Co o nas napisano w gazecie...?

 

 

               Z okazji 800-lecia Zielonej Góry oraz 700-lecia nabycia praw miejskich przez Zieloną Górę , 23 listopada, w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Zielonej Górze dla uczniów z klas 3, finansowany ze środków miasta. W rozgrywce brały udział dwuosobowe zespoły z 9 zielonogórskich szkół.

Konkurs był podzielony na 2 etapy. W pierwszym etapie zespoły rozwiązywały test. W etapie drugim wytypowane osoby z trzech zespołów, które zdobyły w teście największą ilość punktów zmierzyły się w finale i odpowiadały na pytania pokazując poprawną odpowiedź a, b lub c na przygotowanych znakach. W przerwie konkursu, Jury - uczennice klasy 8b naszej szkoły: Patrycja Kobel, Dagmara Kurzyńska oraz Kornelia Przybyła, sprawdzało prace. W tym czasie  uczniowie mogli posilić się oraz obejrzeć prezentacje multimedialne o Zielonej Górze. Po podliczeniu punktów okazało się, że 1 miejsce zajęła SP1, 2 miejsce SP21, 3 miejsce SP6. Wszyscy uczestnicy, otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Opiekunom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie uczniów, których wiedza okazała się ogromna.

Organizatorki: Renata Łado, Katarzyna Wojtkowiak.

Zobacz więcej na stronie Radia Zielona Góra:

 

Zakończył się ,,Tydzień dobrego nastroju”. Mamy nadzieję, że dobry nastrój pozostanie z nami na długo.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom za zorganizowanie Dnia niespodzianek, zainteresowań, dobrych relacji…

 Przez cały tydzień dużo się działo…Zdjęcia, to tylko zatrzymane w kadrze…

Zachęcamy do podtrzymywania dobrych relacji i atmosfery życzliwości na co dzień.

Data: 2022-11-28

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci z naszej szkoły uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia  przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami, które były honorowymi gośćmi. Uczniowie klas 1a, 1 c, 2c i 3c zapoznali się z teorią powstania pluszowego misia, wysłuchały ciekawostek o swoich małych niedźwiadkach. Największą  niespodzianką w tym dniu były jednak odwiedziny prawdziwego Misia Pandy. Cudownie było przytulić do takiego ogromnego brzucha.  Miś bawił się z dziećmi, tańczył, śpiewał, a nawet ćwiczył. Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z wspaniałym gościem. To był niezapomniany dzień dla wszystkich.

Jolanta Sztejna Małgorzata Lipińska Małgorzata Antkiewicz Małgorzata Marczak

 

Data: 2022-11-22

TYDZIEŃ DOBREGO NASTROJU
Z okazji TYGODNIA DOBREGO NASTROJU życzymy dobrej zabawy i miło spędzonego czasu na najbliższe dni i nie tylko.

więcej...

Data: 2022-11-21

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

 

20 października 2022 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało „Krajobraz doświadczam w pełni”. Ideą tego święta było zwrócenie uwagi na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć.
Odbieranie krajobrazu poprzez różne zmysły umożliwia nam doświadczanie go w pełni i nierzadko odkrywanie na nowo
.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu klasy 4c i 4d wraz z Panią leśnik, wychowawcami i nauczycielem przyrody odbyły spacer ścieżką przyrodniczo – leśną „Do Wieży”. Trasa rozpoczęła się w pobliżu siedziby nadleśnictwa i prowadziła do zabytkowej, murowanej wieży przeciwpożarowej zbudowanej na najwyższym wzniesieniu tych okolic, czyli Kosowej Górze. Dzieci w trakcie spaceru poznały gatunki drzew, roślin, grzybów i zwierząt występujących w ich naturalnym środowisku. Na koniec spotkania przy siedzibie nadleśnictwa odbyło się ognisko. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi z ogromem nowej wiedzy dotyczącej krajobrazu, o który musimy wszyscy dbać a jego ochrona pozwoli nam zachować procesy, przyrodę, panoramy i miejsca, z którymi często się identyfikujemy i doświadczamy wszystkimi zmysłami.

Małgorzata Mikunda – Żwir Joanna Soszyńska Beata Zabłocka

 

Data: 2022-11-18

Data: 2022-11-17

15. listopada 2022 roku w Szkole odbył się "Przegląd piosenki i pieśni patriotycznej". Niezwykle wzruszające chwile. Gratulujemy uczestnikom występu a wychowawcom zaangażowania w przygotowanie wychowanków do występu.

Rada Rodziców dofinansowała zakup nagród książkowych dla uczestników w wysokości 125,74 zł.

Data: 2022-11-16

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć” – te słowa Oskara Kolberga są mottem wielu festiwali i przeglądów. W piosenkach i pieśniach patriotycznej jest coś bardzo szczególnego, coś prawdziwego i bliskiego – to poczucie przywiązania i przynależności do Ojczyzny. Nasza Ojczyzna przeszła wiele ciężkich momentów, przez 123 lata zniknęła z mapy Europy i świata. Polacy wytrwale walczyli o Jej niepodległość. Otuchy w tych trudnych czasach dodawały im m.in. pieśni. Aby upamiętnić naszych dzielnych rodaków i oddać im cześć, 15 listopada uczniowie klas I-III zaśpiewali utwory o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy udanych występów, dziękujemy za doznania estetyczne i chwile wzruszeń.

Urszula Barczyszyn, Małgorzata Lipińska

Data: 2022-11-14

 

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI I SZTUKI STARA KOPALNIA W WAŁBRZYCU ORAZ DO EXPOLORAPARK-u

 

Dnia 7 listopada 2022r. klasy IIIc i IIId odbyły wycieczkę do Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Uczniowie zwiedzali zespół naziemnych budowli górniczych oraz trasę podziemną, które należały niegdyś do kompleksu Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”.

Uczestniczyli w praktycznych zajęciach edukacyjnych, gdzie poznali specyfikę pracy górnika pod ziemią. Uczniowie wyruszyli na swoją pierwszą szychtę i zobaczyli etapy przygotowań górnika do pracy (przebranie się, kompletowanie ekwipunku, zjazd pod ziemię).

Wyprawa w głąb ziemi wszystkim się podobała, najbardziej w pamięci uczniów pozostanie wcielenie się w rolę prawdziwego górnika i wykonywanie lekkich górniczych prac. 

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w ExploraParku, gdzie uczniowie mieli możliwość poszukiwania i odkrywania związków między pojęciami matematycznymi, a obszarami naszej rzeczywistości. Każde dziecko miało okazję zapoznać się z różnymi sposobami rozwiązywania łamigłówek matematycznych, świetnie się przy tym bawiąc. Uczniowie byli zafascynowani szerokim wachlarzem zabaw i łamigłówek.

M. Lipińska, I. Panek

Rok szkolny 2022/2023
      1  2  3  4  5
   

 

 

Rok szkolny 2021/2022



    1     2    3