Data: 2023-01-17


 

Data: 2023-01-05

Uczennice naszej szkoły brały udział w konkursie międzyszkolnym "Sztuka Ziemi" organizowanym przez SP 2 w Zielonej Górze.

Miło jest nam poinformować, że prace Svitlany i Hani z klasy 2B oraz Zuzi z 1A pod opieką Pani Beaty G. i Agnieszki G. zostały docenione i nagrodzone przez organizatorów. Uczennice dostały dyplomy oraz upominki natomiast szkoła otrzymała sadzonki drzew, które w przyszłości będą zdobić teren naszej szkoły. 

wychowawcy świetlicy

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej – ogłoszenie wyników.

Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla klas VI został rozstrzygnięty. Celem konkursu było popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej i rozwijanie zdolności recytatorskich u młodzieży. W konkursie wielu uczniów zaprezentowało swoje talenty.
I miejsce zajęła Zuzia z klasy 6d.

                                                                                                                      Alicja Katrycz

 

Data: 2023-01-04

 

Zabawa z chustą animacyjną trwa w najlepsze. Zaczęła się w klasie 6c a później bawiliśmy się wspólnie  z 5d, 3a i 7a. Dołączyły do nas nawet studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Bardzo dziękuję uczniom, wychowawcom i studentkom za wspólną zabawę.

Jolanta Wojtas- terapeuta

Data: 2023-01-03

             Uczeń klasy 3b Michał Modzelewski zajął 2 miejsce w  konkursie  ogłoszonym przez Wojewodę Lubuskiego na kartkę świąteczną. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło ponad 1500 prac. Cieszymy się i jesteście dumni, że to właśnie uczeń naszej szkoły został nagrodzony w kategorii klasy 1-3. Gratulujemy.

                                                                                   Wych. klasy Janina Kiersnowska

Data: 2023-01-02

Wystawa pt. Zielona Góra- moje miasto”, wernisaż.

 

W czwartek 8 grudnia 2022r. uroczyście otwarto wystawę prac plastycznych uczniów klas 1-8 pt. „Zielona Góra- moje miasto”. W tym roku obchodzimy 800 letnią rocznicę powstania naszego Miasta i 700 letnią rocznicę uzyskania przez Zieloną Górę praw miejskich z lokacją na prawie magdeburskim.

Na wystawie można podziwiać prace prezentujące ciekawe miejsca w naszym Mieście tj. zabytkowe kamieniczki, bachusiki, Bachusa, Ratusz,  Ogród Botaniczny, Palmiarnię , Park Piastowski, stadion żużlowy i inne atrakcje. Prace wykonano kredkami, farbami wodnymi,  akrylowymi i technikami mieszanymi pod kierunkiem nauczycieli prowadzących koła plastyczne w SP 1: pana Roberta Tomaka i pani Bożeny Waszczyk. We współtworzenie wystawy włączyli się uczniowie ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Beaty Grodowskiej i pani Natalii Nowak a także uczniowie z klasy pani Małgorzaty Lipińskiej i pani Renaty Łado. Piosenką - wernisażowych gości przywitały dzieci z klasy 1b, a wierszem o Zielonej Górze uczniowie : Urszula Mielniczuk,  Julia Jaskulska z 2d , Anna Schmidt z 6b oraz Oliwia Biniak z 8 b. W programie spotkania nagrodzono oklaskami autorów prac plastycznych, autorkę indywidualnej ekspozycji plastycznej – uczennicy Beaty Nalerskiej z klasy 3d. Zaproszeni goście obejrzeli prezentację o Zielonej Górze przygotowaną przez panią Agnieszkę Górecką, wzięli udział w quizie o Mieście- przygotowanym przez p. Beatę Grodowską. Za poprawne odpowiedzi nagrodą były plany Miasta z wykazem i lokalizacją zielonogórskich bachusików oraz świąteczne choinki wykonane z materiałów z recyklingu. Dekoracje i ozdoby ekologiczne przygotowała pani Bożena,  a informacyjne- plakaty pan Robert Tomak.

Zapraszamy na wystawę Wychowawców ze swoimi klasami. Będzie czynna do stycznia 2023r. Kolejna ekspozycja planowana jest w lutym 2023r. a jej tematem jest : „Zwierzyniec, czyli - i kudłate, i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te co skaczą i fruwają… tj. zwierzęta w technice kolażu i innych technikach - ulubionych przez uczniów. Organizatorami obecnej uroczystości, jej kuratorami i prowadzącymi spotkanie byli nauczyciele : pani  Beata Grodowska, Robert Tomak i  Bożena Waszczyk.

Link do zdjęć.

Data: 2022-12-22

Dzisiaj nasza Szkoła rozświetliła się wieloma gwiazdami. Podczas świątecznego koncertu "Gwiazdki na gwiazdkę" nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy udanych występów.

 

 

 

 

 

 

Świąteczna Akademia  Muzyki w Zielonogórskiej Filharmonii.

         19 grudnia uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli w lekcji muzyki z udziałem muzyków Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej. Dzieci słuchały świątecznych utworów, śpiewały kolędy, rozwiązywały zagadki oraz robiły łańcuch na choinkę.  Niektórzy uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi muzycy występując na scenie. Lekcja wprowadziła słuchaczy w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Renata Łado.

 

Data: 2022-12-19


Podziękowania
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za ofiarność i zaangażowanie w akcję „Wielka Zbiórka Książek dla Oddziałów Dziecięcych Szpitala Uniwersyteckiego”.

Dzięki Wam  uśmiech zagości nie na jednej twarzy i przekazane książki na pewno sprawią pacjentom szpitala ogromną radość.

 

Data: 2022-12-16

MATEMATYKA BEZ GRANIC

Uczniowie klasy 6a a obecnie 7a z SP-1

zajeli II lokate w Polsce i V miejsce w Regionie

w XXXIII Międzynarodowym Konkursie

w kategorii klas szóstych szkół podstawowych

GRATULUJEMY

Prezydent Miasta Zielona Góra


Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. W misyjnych przychodniach brakuje wszystkiego. Potrzebne rzeczy można nabyć, w każdej aptece za niewielkie pieniądze. A dla nich każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze jest wielka radość i święto.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?

Przyda się każdy:

·       bandaż (czy to dziany czy elastyczny)

·       gazy (jałowe i niejałowe)

·       kompresy (jałowe i niejałowe)

·       plastry opatrunkowe

·       rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

·       wata

·       płyny do odkażania ran (Oktanisept, Octedin itp.)

·       opaski dziane i elastyczne

 

Zbiórka opatrunków w naszej szkole potrwa do 10.01.2023

Gdzie dostarczyć zebrane opatrunki?

 

Materiały opatrunkowe prosimy zostawiać w kartonie w przedsionku szkoły. Każda osoba, która zaangażuje się w Akcję otrzyma pochwałę. Prosimy więc pamiętać o podpisaniu podarunku swoim imieniem i nazwiskiem oraz wpisać klasę. Wszystkie pochwały zostaną wpisane po zakończeniu zbiórki.

Zebrane dary przekażemy dalej do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, która prześle je do Afryki.

 

Zachęcamy do włączenia się w Akcję!

 

Koordynatorzy: Jolanta Garbowska, Joanna Górniak, Marta Graba

Data: 2022-12-15

Bezpiecznie z Ognikiem

13 grudnia uczniowie klasy 1B  wybrali się  do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze,  gdzie uczestniczyli w zajęciach  edukacyjnych w ramach realizacji programu „Ognik”. Głównym celem zajęć było przypomnienie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposobami zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz poznanie pracy strażaka „od podszewki”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak  dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Nauczyły się również jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, jak zachować się podczas burzy czy pożaru lasu. Z całą pewnością wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie wizyty zwiększą poziom bezpieczeństwa uczniów.

 Urszula Barczyszyn

Data: 2022-12-14

Data: 2022-12-13

Turniej Mikołajkowy

8 grudnia w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas 1. Uczniowie wyglądali bardzo świątecznie ubrani w mikołajkowe czapki. Wszyscy dzielnie zmagali się z konkurencjami, z którymi też musi zmagać się w okresie świątecznym Mikołaj, np.  „Czemu przewróciłeś choinkę”, „Ćwiczenia w uciekaniu z komina”, „Potknięcie Św. Mikołaja”, „Zbieranie prezentów”. Każda klasa przygotowała również wspaniały okrzyk. Jury w gronie, którego zasiedli pani wicedyrektor Anna Radczyc- Grzelak, pani pedagog Jolanta Garbowska  miało trudny orzech do zgryzienia. Oczekiwanie na werdykt umilała nam piosenka „Kochany Panie Mikołaju”. Ostatecznie okazało się, że wszystkie dzieci w takim samym stopniu zasłużyły na wygraną. Gratulujemy dzielnym pierwszoklasistom i ich wychowawczyniom!

Organizatorzy: Jolanta Sztejna Małgorzata Antkiewicz Urszula Barczyszyn Przemysław Mielniczuk Beata Zabłocka


Data: 2022-12-12

Mikołajki w kręgielni 6cW dniu 6 grudnia w Jedynce odbył się  już XX Mikołajkowy Turniej Szachowy . W zawodach wzięło 26 uczniów naszej szkoły, którzy rywalizowali w 7 rundach na dystansie 6minut + 4 sekundy na ruch. W kategorii uczniów klas V-VIII triumfowali:
1. Kamil Burczyński VIII f
2. Igor Bożek VII a
3. Hubert Burda VIII a
W klasyfikacji uczniów klas I-IV  miejsca na podium zajęli:
1. Wojtek Cichoń IV c
2. Brajan Sokołowski
3.Adam Modzelwski Ic
Najlepszą dziewczynką okazała się, jak rok temu Natalia Cichoń  z VIIa.
Frekwencja i humory dopisały. Na koniec imprezy wszystkim uczestnikom nagrody i upominki  wręczyła Pani Dyrektor.

\

 Podczas tegorocznych Mistrzostw Szkół Podstaowwych Województwa Lubuskiego w Szachachw kategorii Igrzyska Dzieci indywidualnym wyróżnieniem została nagrodzona uczennica klasy VII a- Natalia Cichoń. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zajęła III miejsce , wygrywając 6 z 7 partii. Gratulujemy


Rok szkolny 2022/2023
      1  2  3  4  5  6  7

 

 

Rok szkolny 2021/2022    1     2    3