Data: 2023-05-15

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno -edukacyjne dla uczniów. W  2023 roku przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne.

 

 

ROSNĘ ZDROWO! – KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

Rodzaj konkursu: konkurs indywidualny.

Zadanie konkursowe:odnosi się do hasła przewodniego kampanii. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy, która kojarzy mu się z motywem przewodnim kampanii „Rosnę zdrowo!”. Interpretacja hasła zależy od wyobraźni uczestnika. Może to być praca pokazująca, co sprawia nam przyjemność, co jest dla nas ważne, jak widzimy swoją przyszłość czy jak dbamy o swoje zdrowie.

Technika wykonania pracy: prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką.

Prace literackie: forma dowolna; praca może liczyć najwyżej trzy strony A4 znormalizowanego druku (5400 znaków).

Cele konkursu:głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów do przyjrzenia się swoim talentom, zastanowienia się nad swoimi zaletami, wzbudzenie kreatywności. Pokazanie, że każdy z nas jest w czymś dobry i może się tym pochwalić. Celem konkursu jest docenienie trudu uczniów i ich zaangażowanie w wykonanie pracy.

Termin nadsyłania prac:do 12 czerwca 2023

Gdzie oddać  pracę:do wychowawcy, gabinet pedagoga/psychologa

                  

MÓJ POMYSŁ NA ZDROWIE! – KONKURS NA PLAKAT PROFILAKTYCZNY

Rodzaj konkursu:konkurs indywidualny.

Zadanie konkursu:zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu profilaktycznego zachęcającego swoich rówieśników do dbania o swoje zdrowie/ postawienie na zdrowy styl życia. Plakat może odnosić się do różnych rodzajów profilaktyki prozdrowotnej: zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego.

Technika wykonania pracy: praca powinna być wykonana za pomocą techniki plastycznej, która pozwala na utrwalenie obrazu na papierze. Może to być m.in.:rysowanie, malowanie, wycinanka papierowa etc. Praca może zostać również wykonana na tablecie graficznym.

Cele konkursu: celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na fakt, że mają oni wpływ na miejsce, w którym żyją, na to, co ich otacza, jakich dokonują wyborów. Swoją wiedzą i doświadczeniem mogą pochwalić się z innymi i tym samym kształtować postawy swoich rówieśników. Tym sposobem mogą również współtworzyć profilaktykę!

Termin nadsyłania prac:do 12 czerwca 2023

Gdzie oddać  pracę:do wychowawcy, gabinet pedagoga/psychologa 

 

Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.
Czekają na Was nagrody.

 

Data: 2023-05-15

Data: 2023-05-15

Podziękowanie

 

Pięknie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji – „Zbiórka gier planszowych, komputerowych, puzzli dla pacjentów Szpitala w Zaborze” organizowanej przez Ogród Botaniczny „Bajkowa zagroda”. Szczególe podziękowania dla uczniów klasy 1a i 1c za ogromne zaangażowanie. Udało nam się zebrać ponad 40 gier, puzzli i kart😊Za pomocą małych gestów możemy zmieniać rzeczywistość - dziękujemy za dary, które wywołają uśmiech na twarzach wielu Pacjentów!

 

Koordynatorzy akcji

M. Antkiwiecz, M. Lipińska, J. Sztejna

Data: 2023-05-15

Wycieczka do Karczmy Taberskiej w Janowcu

8 maja klasy uczniowie klas 1c i 2b udali się na wycieczkę do Karczmy Taberskiej w Janowcu  na zajęcia dydaktyczne ,,Od ziarenka do bochenka’’. Na początku dzieci zostały powitane po staropolsku przez ciocię Jolę chlebem. Podczas zajęć miały okazję poznać etapy powstawania chleba, rodzaje ziaren, mąki. Każdy uczeń upiekł swój chleb, który zabrał do domu. Następnie dzieci poznały tradycje regionalne Ziemi Babimojskiej. Przy śpiewie oraz tańcach regionalnych świetnie się bawiły. Potem udały się na przyrodniczą ścieżkę edukacyjną w Parku w Kolesinie nad brzegiem Jeziora Wojnowskiego. Ponadto tworzyły obrazy z naturalnych surowców, poznawały zwierzęta zagrodowe. W czasie wolnym korzystały z atrakcji placu zabaw. Po wyczerpującym dniu na dzieci czekały pyszne naleśniki i zupa pomidorowa. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Jolanta Sztejna, Renata Łado

więcej zdjęć...

Data: 2023-05-11

więcej...

Data: 2023-05-08

„Zainspiruj się wiosną”

Dnia 20 kwietnia 2023 r. w galerii szkolnej „Za drzwiami” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Zainspiruj się wiosną”. Uczniowie klas 1-8, pod kierunkiem nauczycieli: pani Bożeny Waszczyk, pana Roberta Tomaka, pani Agnieszki Góreckiej oraz pani Natalii Nowak, wykonali ponad 70 prac, które zaprezentowano w galerii oraz świetlicy szkolnej.

W trakcie otwarcia miało miejsce nagrodzenie laureatów konkursu „Wiosna kredką malowana” przeprowadzonego przez nauczycielkę bibliotekarkę panią Justynę Zakrzewską-Woźniak.

Dodatkową atrakcją dla zaproszonych gości była wystawa pokonkursowa pt. ”Wiosenne motyle”. Konkurs zorganizowały nauczycielki świetlicy, tj. pani Magdalena Andrynowska, pani Paula Barczyszyn oraz pani Agnieszka Górecka.  Wernisaż uświetnił występ artystyczny ph.”Starsi uczniowie dla młodszych”, przygotowany przez uczniów klasy 6d pod kierunkiem pani Alicji Katrycz, którzy zaprezentowali swoje autorskie wiersze o wiośnie. Utwór “Powitanie wiosny” autorstwa Marii Konopnickiej zaprezentowała grupa czytelnicza “Moli książkowych” pod opieką nauczycielki bibliotekarki pani Justyny Zakrzewskiej-Woźniak. Uczennice klas 3a, 3c i 5c pod kierunkiem stażystki Laury Bezaniu wykonały układ taneczny, natomiast Pola z klasy 3a zaśpiewała “Piosenka o wiośnie” z repertuaru Małej Orkiestry Dni Naszych.

Kuratorami wystawy były nauczycielki: pani Agnieszka Górecka, pani Natalia

Nowak i pani Justyna Zakrzewska-Woźniak.

Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2023r.

Organizatorki

Agnieszka Górecka, Natalia Nowak

MALI PATRIOCI

Z okazji MAJOWYCH ŚWIĄT w świetlicy szkolnej powstała wystawa prac dzieci w postaci kącika patriotycznego. Podczas wielu warsztatów plastycznych, na których powstawały prace, dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie znajomości symboli narodowych, poznawały tańce narodowe oraz piosenki o Polsce przeznaczone dla dzieci.

Prace plastyczne powstały pod okiem wychowawców świetlicy: Magdaleny Andrynowskiej, Pauli Barczyszyn, Agnieszki Góreckiej, Beaty Grodowskiej, Natalii Nowak, Bożeny Waszczyk i Lucyny Witkowskiej.

 

zobacz więcej...

Data: 2023-05-04

„Kiermasz słodkości dla Nikosia”

27 i 28 kwietnia w naszej szkole odbył się „Kiermasz słodkości dla Nikosia”. Dzięki wielkim sercom naszej szkolnej społeczności udało sie zebrać kwotę 4400 zł.

Składamy ogromne podziękowania Rodzicom, którzy wsparli nas swoimi wypiekami i innymi słodkościami oraz przekazali na sprzedaż różne wyroby rękodzielnicze. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców, która dofinansowała zakup materiałów na kiermaszowe rękodzieła. Dziękujemy naszym szkolnym wolontariuszom oraz studentkom II roku Logopedii i terapii pedagogicznej za pomoc w sprzedaży.

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom za udział w akcji i wsparcie Nikosia. Kolejny raz nie zawiedliście i okazaliście wielkie serce!

Koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu „Super Jedynka”

Lucyna Witkowska, Urszula Barczyszyn

 

 

Data: 2023-04-24

21 kwietnia uczniowie klasy 3c aktywnie uczestniczyli w akcji „Ziemia pozytywnej energii” przygotowanej przez Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus z okazji Dnia Ziemi.

Uczniowie wzięli udział w grze ekologicznej oraz w wyścigach samochodzików solarnych.

Wszystkie te działania kształtowały proekologiczną postawę najmłodszych mieszkańców miasta.

Data: 2023-04-19

Data: 2023-04-19

W dniu 18 kwietnia br. uczennice naszej szkoły, Amelia K. (1a) i Zosia M. (3a) wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pt.  "W krainie baśni i bajek", w którym zajęły I miejsce. Dziewczynki rywalizowały z innymi uczniami z pięciu zielonogórskich szkół. W konkursie dzieci wykazały się znajomością siedmiu bajek i baśni Charles'a Perrault'a. Dzieci do konkursu zostały przygotowane przez wychowawczynie świetlicy: Agnieszka Górecka, Magdalena Andrynowska i Paula Barczyszyn. Serdecznie gratulujemy! 

Data: 2023-04-14

FINAŁ  WOJEWÓDZKI LUBUSKIEGO  KONKURSU  RECYTATORSKIEGO

Tuż przed  Świętami Wielkanocnymi odbył się w Żaganiu Wojewódzki Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego „Pro Arte 2023”. W Sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury przez dwa dni można było śledzić zmagania najlepszych lubuskich recytatorów. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowało ponad stu młodych ludzi, wyłonionych w konkursach powiatowych. Jury wybrało najlepszych. Z radością informujemy, że jednym z trzech laureatów konkursu w kategorii klas VII-VIII został Leon Siatecki (8e). Pięknie także zaprezentowała się Maja Mocek (5d)- finalistka w kategorii klas IV-VI.

Gratulujemy recytatorom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach :)

Renata Trzaskowska


Data: 2023-04-13

„WIOSNA NA TALERZU”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ramach akcji „Wiosna na talerzu” przygotowali pyszne zdrowe
śniadanie.

 Na talerzach dominowały warzywa, czuć było smak witamin, żelaza i innych mikroelementów bardzo ważnych dla zdrowia . Na stołach znalazło się dużo warzyw, takich jak: pomidory, ogórki, rzodkiewki, sałata, szczypiorek i papryki. Dzieci z apetytem zajadały samodzielnie wykonane, kolorowe kanapki pełne witamin.

Uczniowie klas I przygotowali zdrowe, wiosenne koreczki warzywno-owocowe. Każdy talerz pełen witamin przygotowany był w sposób twórczy i z fantazją.

To były wspaniałe  kulinarne zajęcia😊

więcej...

Data: 2023-04-12

 

więcej...

 

Rok szkolny 2022/2023
      1   3  4  5  6

 

 

 

Rok szkolny 2021/2022


    1     2    3