22 grudnia 2016 roku zielonogórscy strażacy odwiedzili naszą szkołę
 i przekazali uczniom oraz nauczycielom dystrybuowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej  w Warszawie darmowe podręczniki do prowadzenia zajęć dydaktycznych w zakresie realizacji programu  „ Bezpieczne życie”.  Program edukacyjny oparty jest na pomyśle wywodzącym się ze Szwecji. Celem programu jest wzrost świadomości dzieci  o zagrożeniach, wyrobienie umiejętności i nawyków zachowania się w trudnych sytuacjach. Nauczane treści wzbogacą program nauczania, a jednocześnie uczniowie zdobędą informacje z bardzo szeroko pojętego bezpieczeństwa.                      

                                                                             Koordynator programu
Janina Kiersnowska

 

_________________________________

 

 

 

_________________________________

 

        Wigilia klasowa

         W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, każda klasa organizuje swoją wigilię. Takie spotkanie wigilijne odbyło się również w klasie 2f w ostatni dzień przed świąteczną przerwą od zajęć szkolnych. Do przygotowania wigilii zaangażowana była cała klasa. Uczniowie równo podzielili się obowiązkami i do sprawy podeszli bardzo poważnie. Każdy, kto brał udział w przygotowaniu wigilii, dostał konkretne zadanie. Klasie najbardziej zależało, aby stół wigilijny wyglądał wyjątkowo. Dzień wcześniej zrobiliśmy dekoracje na stół – pomarańcze zdobione goździkami, które zapachem wszystkich wprowadziły w świąteczny nastrój.

Wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Mamy nadzieję, że spełnią w Nowym Roku. Następnie raczyliśmy się potrawami przygotowanymi dla nas przez rodziców i śpiewaliśmy kolędy.

Wszystkim bardzo podobało się świętowanie podczas wigilii klasowej. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie smacznych potraw.

Uczniowie kl. 2f z wychowawczynią Renatą Łado.

 

 

_________________________________

 

 

 

 

_________________________________

 

Dnia 16 grudnia 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, w składzie:

                     Michalina Adler, kl. II d (opiekun Marta Graba),

                     Klara Budych, kl. II f (opiekun Paulina Olichwer),

                     Aleksander Adamiec, kl. III e (opiekun Anna Więcek),

otrzymali wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie literackim pt.: „Moja opowieść wigilijna”, organizowanym przez SP nr 18 w Zielonej Górze.

 

Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

_________________________________

 

więcej...

_________________________________

 

9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego odbyła się XII edycja konkursu międzyszkolnego dla uczniów klas szóstych "Uzależnienia a zdrowie". Naszą szkołę reprezentowali Tosia i Mikołaj, którzy zmagali się z trudnymi zadaniami o uzależnieniach, zdrowiu i funkcjonowaniu organizmu człowieka. Okazało się, że wśród rywalizujących drużyn w tym roku byli najlepsi. Gratulacje!

 Małgorzata Sipowicz 

_________________________________

 

      Kolejny finał akcji Szlachetna Paczka za nami! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc. Ze zbiórki pieniężnej oraz kiermaszu przygotowanego przez p. Lucynę Witkowską zebraliśmy w sumie 697,96 zł. Za te pieniądze udało nam się kupić: mikser, drukarkę Canon, keyboard Casio, cztery pary butów, kołdrę, pościel, koc, ręcznik i dwa zestawy kosmetyków. W sumie przygotowaliśmy 30 pakunków, w tym biurko. Dzięki Waszym otwartym i hojnym sercom udało nam się spełnić wszystkie potrzeby wybranej przez nas rodziny.

Z informacji zwrotnej dowiedzieliśmy się, że nasza „szlachetna paczka” sprawiła rodzinie wiele szczęścia i  przeszła jej najśmielsze oczekiwania! Wzruszeni członkowie rodziny prosili wszystkim z osobna podziękować za pomoc i przekazali z wyrazami wdzięczności własnoręcznie wykonane upominki z najlepszymi świątecznymi życzeniami dla wszystkich darczyńców.

koordynatorzy akcji w SP 1
Paulina Olichwer
Jolanta Wojtas
Anna Mizdrak

 

_________________________________

 

WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA W SZACHACH 

       
         12 grudnia  w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych, do których zakwalifikowała się nasza szachowa reprezentacja, po tym jak w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych wywalczyła złoty medal. Na Mistrzostwach Województwa drużyna w składzie Mateusz Górkiewicz 6e, Tomczyk Michał 6d, Mikołaj Lisiecki 5b, Julia Lisiecka 6c i Jarosław Szetela  6f, miała okazję zmierzyć się z reprezentacjami szkół z całego województwa. Po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach wywalczyli II miejsce w województwie i awans do Drużynowych Mistrzostw Polski, co nie było łatwe mając takich przeciwników.

Gratulacje ogromne dla naszych zawodników.

 

 

_________________________________

 

 

 

XV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY ZA NAMI

 

    

6 grudnia w naszej szkole odbył się kolejny, już XV Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 25 zawodników z klas I-VI. Rozegrano 7 rund i wyłoniono najlepszych z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Zarówno na sali jak i na szachownicach panowały wielkie emocje, ale w powietrzu wyczuwało się miłą i serdeczną atmosferę. Wszyscy dobrze się bawili, a rozdane puchary, dyplomy i nagrody były miłym podsumowaniem.

Szachowe zmagania sędziował p. Zdzisław Krzysztofiak.

 

Wyniki XV Mikołajkowego Turnieju Szachowego

 

Klasy IV -VI

1.  Górkiewicz Mateusz 6e

2.   Szetela Jarosław 6f

3.   Lisiecki Mikołaj 5b

4.   Tomczyk Michał 6d

5.   Lisiecka Julia 6c

6.   Schmidt Rafał 4d

7.   Ambroż Bartosz 6f

 

Klasy I-III

 

1.     Burczyński Kamil 2f

2.     Kopecki Wojciech 3b

3.     Smoleń Miłosz 2b

4.     Maciejewski Kacper 3d

5.     Czechowski Grzegorz 3d

6.     Dybaś Karol  2b

7.     Babczyszyn Mikołaj 2f

 

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i upominki.

 

_________________________________więcej ...

_________________________________

Mikołajkowo , ale sportowo….

Dnia 6 grudnia w sali gimnastycznej zgromadzili się najmłodsi uczniowie z naszej szkoły. Sportowy Turniej Mikołajkowy przygotowany przez panią Angelikę Świątczak oraz panią Agnieszkę Ilkowską jest coroczną imprezą organizowaną w  szkole. Było gwarnie i wesoło.  Uczniowie dzielnie i szybko zmagali się z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez panią Karolinę Macudę oraz pana Damiana Kociszewskiego. Nad przebiegiem imprezy czuwał pomocnik Mikołaja pani wicedyrektor Katarzyna Tylicka.

Dziękujemy Dyrekcji oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie tej imprezy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sprawności i chęci do zabawy.

 

_________________________________

 

                                               Dzień Wolontariatu

Dnia 5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariatu. Dzieci, które uczęszczają na lekcje etyki spotkały się z panią Jolą Wojtas, która oprócz tego, że jest terapeutą w naszej szkole to również jest opiekunem wolontariuszy. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca wolontariuszy, jak bardzo jest potrzebna w życiu,  kto może nim być i jakiego wymaga trudu.

Zachęcamy wszystkich do niesienia bezinteresownej pomocy oraz starajmy się zauważać potrzeby innych, a świat będzie piękniejszy.

                     Uczniowie klas I-III wraz z p. A.Świątczak i p.Jolantą Wojtas

 

________________________________

Mikołajki na sportowo


         8 grudnia na hali sportowej CRS odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas 1-3. Brało w nich udział 17 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1a, 2d, 3a, 3c, 3d. Były trudne konkurencje: przenoszenie worka z prezentami, rzuty do celu, mini biathlon, do łatwiejszych należało przeskakiwanie przez płotek i łapanie kółek. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji zajęliśmy III miejsce (przegrywając jednym punktem). Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowała

Jolanta Sztejna

________________________________

 

Mikołajki

6 grudnia do każdej klasy w naszej szkole zawitał Mikołaj. Był też w klasie 1a, a ponieważ byliśmy bardzo grzeczni w tym roku dostaliśmy wspaniałe prezenty. Nawet Pani Jola dostała prezent.

Dziękujemy Mikołajowi!!!

Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią Jolantą Sztejna

 

________________________________

Andrzejki

                    30 listopada w klasie 1 a odbyły się Andrzejki. To było bardzo ważne wydarzenie, ponieważ była to nasza pierwsza impreza, w której uczestniczyli również rodzice. Na początku przywitała nas wróżka, która zaprosiła nas do udziału we wróżbach. Wszystkie wróżby przygotowali rodzice. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w przyszłości. Było  też stoisko z malowaniem twarzy. Na koniec bawiliśmy się przy muzyce. Nastrój tworzyła dyskotekowa kula i dym. Było świetnie!!! 

Jolanta Sztejna

 

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1