We wtorek (28.03.2017) uczniowie z klasy 3f wybrali się na warsztaty do Zespołu Szkół Plastycznych. W budynku czekało na nich wiele różnych atrakcji, mieli okazję zobaczyć jak "od środka" wygląda szkoła, mogli podziwiać wiele prac plastycznych, barwne korytarze i wyjątkowo udekorowane sale. Zostały dla nich zorganizowane zajęcia plastyczne, na których tworzyli pracę pt.: "Ludzie drzewa", uczestniczyli również w warsztatach informatycznych, tworząc w specjalnym programie modele trójwymiarowych figurek, które następnie "drukowała" znajdująca się w pomieszczeniu drukarka 3D. Na koniec zostały dzieciom wykonane pamiątkowe zdjęcia, na wybranym przez nich tle. To był z pewnością dzień pełen wrażeń i uczniowie na długo zapamiętają warsztaty w tak wyjątkowej szkole. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z wycieczki !!! :)

_________________________________

 Pomimo, że wiosna już się rozpoczęła, za oknem jeszcze dość szaro. Jednak z Krainą Eksperymentów na brak kolorów nie można narzekać !!! 
Tęcze w probówkach i buzujące kolory to dzisiejsze doświadczenia przeprowadzane przez uczniów klasy 2f. Pani eksperymentator zabrała nas w magiczną podróż, podczas której nauczyliśmy się robić śnieg, tęczę , burzę i tornado. Bardzo nam się podobał puszysty, kolorowy śnieg, który mogliśmy zabrać do domu.

Bardzo dziękujemy Pani dr Małgorzacie Zubaszewskiej za ciekawą lekcję chemii i fizyki.

Uczniowie klasy 2f z wychowawczynią Renatą Łado.

 

_________________________________

 

Uczniowie klasy 3d  powitali wiosnę  uroczyście i wesoło.  W  tym dniu przyszli  zabawnie poprzebierani, oczywiście w kolorach zielonych. Były też  konkursy i zabawy. Swoje wiosenne stroje zaprezentowali na klasowym pokazie mody.

                                                                            Wych. J. Kiersnowska

 

 

_________________________________

        W trakcie omawiania lektury R. Pisarskiego „ O psie, który jeździł koleją”, uczniów klasy 3d  odwiedziła mama Elizy, która przez kilkanaście lat mieszkała we Włoszech, ojczyźnie głównego bohatera lektury.  Bardzo ciekawie opowiadała nam o tym kraju, nauczyliśmy się też kilku słówek w języku włoskim. Wszyscy byli zachwyceni.

 Wych. J. Kiersnowska

                                                                               

 

_________________________________


 Dzień Otwartych Drzwi

22 marca 2017r.

„ W MOJEJ MAGICZNEJ SZKOLE”

      W środę 22 marca podczas Dnia Otwartego gościliśmy w naszej szkole rodziców i dzieci, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Zapoznano rodziców i przyszłych pierwszoklasistów z oferta edukacyjną szkoły. Niewątpliwą atrakcja dla dzieci była możliwość gier i zabaw  we wszystkich salach szkoły. Mamy nadzieję że Dzień Otwarty wszystkim się spodobał, oraz że dzięki tej imprezie i naszemu zaangażowaniu w szkole będzie coraz więcej uczniów.

 

 

 

 

 

więcej...

 

_________________________________

 

_________________________________

 

Wizyty zielonogórskich przedszkolaków w świetlicy szkolnej

15 marca w piękne słoneczne przedpołudnie Fajlandię odwiedziły „Sówki”
z przedszkola nr 20. Panie: Lucyna Witkowska, Bożena Waszczyk i Agata Pilipczuk przygotowały dla małych gości zajęcia plastyczne, oraz muzyczno- ruchowe. Dzieci wykonały kolorowe ptaszki na klamerkach, zaśpiewały pięknie piosenkę o wiośnie i ochoczo wzięły udział w zabawach ruchowych.

16 marca 2017r. w świetlicy szkolnej gościliśmy grupę dzieci – „Chichotki”
z przedszkola nr 10. Najpierw dzieci wysłuchały wiersza pt. „Kaczka- dziwaczka” przeczytanego przez p. Agatę Pilipczuk. Następnie p. Magda Sycha i p. Marta Graba zaprosiły przybyłych do wykonania pracy plastycznej - „Kaczki- dziwaczki” na słomce
i zaśpiewania „Kaczki – dziwaczki” (wraz z żywiołową gestykulacją). Na koniec „Chichotki” wraz z paniami Martą i Magdą bawiły się chustą Klanza.

Ostatniego dnia, czyli w piątek, w naszej Fajlandii gościliśmy dzieci z przedszkola nr8. Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Godzina duchów”, które przygotowała pani Paulina Olichwer z dziećmi ze świetlicowego koła teatralnego. Następnie panie: Anna Mizdrak i Alicja Katrycz zaprosiły gości do udziału w zajęciach plastycznych, podczas których dzieci wykonywały króliczki na patyczkach.

Wszystkie trzy wizyty kończyły się zwiedzaniem szkoły. Dodatkowo każde z dzieci otrzymało upominek: zakładkę do książki zaprojektowaną przez p. Anną Mizdrak i gipsową figurkę do malowania przygotowaną przez p. Lucynę Witkowską. Panie wychowawczynie dostały pamiątkowe kwiatki wykonane przez panią Alicję Katrycz.

Przedszkolaki opuszczały szkolne mury z uśmiechami na twarzach, własnoręcznie wykonanymi ptaszkami, kaczuszkami i króliczkami, oraz podarunkami w rączkach. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na kolejną wizytę w szkole- 22 marca podczas Dnia Otwartych Drzwi. Mamy nadzieję, że również później, we wrześniu, wrócą do nas jako pierwszoklasiści

Koordynator Dnia Otwartych Drzwi Agata Pilipczuk

 _________________________________

Klub języka niemieckiego „BERLINER TEDDYBAER  

 „Rotkaepchen – Czerwony kapturek” zaprasza ponownie..... Kto jeszcze nie widział  naszego spektaklu teatralnego zapraszamy gorąco na bis w galerii podczas Dni Otwartych w SP1, 22 marca w środę o godzinie 17.00.

 Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w autorskim projekcie pani Agnieszki Ilkowskiej p.t.: „Europejski pociąg przyjaźni”. Będzie to kolejna okazja, ażeby zaprezentować się szerszej publiczności.

 Ogromnie cieszę się, że program artystyczny, przygotowany na uroczystość

w „Galerii za drzwiami” dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, dlatego jeszcze raz dziękuję „klubowiczom” za zaangażowanie i ciężką pracę a rodzicom oraz wszystkim gościom za tak liczne przybycie.

 Kolejny już raz potwierdziła się reguła, iż za każdym sukcesem językowym kryje się dobra zabawa.  Do zobaczenia!!!!!

                                                                                Anna Więcek.

 

_________________________________

                             Nasze zalety i wadyPodczas zajęć etyki dzieci z klas I-III brały udział projekcie, który miał na celu pokazać uczniom cechy charakteru, które posiada każdy z nas na bazie wierszy Juliana Tuwima. Poeta żartuje z niektórych znanych nam cech i zachowań, robi to jednak w sposób łagodny, z humorem, pobłażliwie dla bohaterów. Utwory Tuwima nikogo nie obrażają, ale uczą zrozumienia i szacunku dla innych. Uczniowie mieli uświadomić sobie, że nasze zachowania są postrzegane przez innych i jak je można zmienić na lepsze. Zrozumieli również, że kłamstwo, sprzeczki czy wymądrzanie się nie są dobrze odbierane przez innych.

Zachęcamy do czytania wierszy Juliana Tuwima oraz do oglądania albumu wykonanego przez uczniów, który powstał po zajęciach w bibliotece szkolnej.

                                         Uczniowie klas I-III z opiekunem Angeliką Świątczak

 

_________________________________


_________________________________


_________________________________

     

Lekcja w Bibliotece Pana Kleksa

         Biblioteka Pana Kleksa to oddział dla dzieci w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida. Tam wybraliśmy się 9 marca na bardzo ciekawą lekcję biblioteczną. Dowiedzieliśmy się co to jest biblioteka, po co nam książki, do czego służy książka, czy tylko do czytania, czy książka może bawić, jakie mamy książki, jakie są rodzaje bibliotek, jakie zbiory biblioteczne posiada biblioteka i jak można stać się czytelnikiem.  Mogliśmy samodzielnie wyszukać na półkach ciekawych pozycji, a te osoby, które już są zapisane wypożyczyły wybrane woluminy. Biblioteka Pana Kleksa, oprócz bogatego księgozbioru, posiada stanowiska komputerowe dla czytelników z dostępem do Internetu. Jest to miejsce, w którym czytelnik może usiąść, odpocząć, poczytać książki i prasę, pograć, pobawić się. Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki za wspaniałą lekcję. Przyda nam się taka wiedza o książkach.

Uczniowie klasy 2f z wychowawczynią Renatą Łado

 

więcej...

 

 

_________________________________

 

Dnia 28 lutego 2017roku klasa 3b bawiła się na dyskotece zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet.

Tańce i pląsy odbywały się przy głośnej muzyce, którą przygotował didżej pan Przemysław Sokołowski. Kolorowe światła i dymy uświetniły atmosferę zabawy. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursach i zabawach integracyjnych.

 Bawiono się wspaniale, klasowy „parkiet” był przez cały czas zatłoczony, muzyka grała głośno, a nóżki same rwały się do tańca.  Dzieci przygotowały również wiele życzeń, które były odczytywane w czasie imprezy. Nie zabrakło na stołach słodkości. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości . Jeszcze następnego dnia wspominano  świetną atmosferę z poprzedniego wieczoru.  

Wychowawczyni 3b Agnieszka Ilkowska

 

_________________________________

 

Dzień Kobiet w klasie 2 f

       8 marca obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek piękne prezenty. Były to kwiaty, maskotki, słodkości oraz kartki z życzeniami. Nasza Pani również dostała od naszych chłopców moc życzeń. Kamil wszystkich częstował pysznym „ptasim mleczkiem”, a Mateusz słodkimi lizakami. To był wspaniały dzień w naszej klasie. Dziękujemy naszym chłopcom za zorganizowanie tak miłego i sympatycznego Dnia Kobiet.

Uczniowie klasy 2f z wychowawczynią Renatą Łado

_________________________________

 

     7 marca odbyła się I Edycja Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych Biblista- Junior 2016/2017 z Ewangelii św. Jana. W etapie rejonowym reprezentowało naszą szkołę troje uczniów. Miło nam jest poinformować, że dwójka z nich została laureatami i będzie nadal nas reprezentować w konkursie na szczeblu wojewódzkim.
I Miejsce zdobyła Kinga Herbut z klasy VI;
II Miejsce zdobył Mikołaj Lisiecki z klasy V b
Serdecznie gratulujemy!
Opiekunowie: Jolanta Szumilas i Regina Śmiejczak

_________________________________

 

Majsterkowo

      W lutym i na początku marca uczniowie klas 1a, 2c, 2g, 3c oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Castoramę pod nazwą Majsterkowo. Dzieci w trakcie godzinnych zajęć musiały sobie poradzić z takimi umiejętnościami jak : posługiwanie się młotkiem, wbijanie gwoździ, wiercenie otworów w drewnie. Uczniowie klas 1a,  2g i oddziału przedszkolnego wykonali stojaki na kubki,  klasy 3d skrzynkę na narzędzia  a 2c karmnik. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Było super!!!

uczniowie klas 1a, 2c, 2g, 3c

oraz oddziału przedszkolnego

z wychowawczyniami:

Jolantą Sztejna, Małgorzatą Antkiewicz, Małgorzatą Marczak

 Różą Kaźmierską, Małgorzatą Lipińską, Urszulą Barczyszyn

_________________________________

 

W świecie baśni”-wernisaż i wystawa w Galerii SP-1 „ Za Drzwiami”

            Za nami kolejny wernisaż w Galerii SP-1 „Za Drzwiami”. Na spotkaniu pod hasłem „W świecie baśni z niespodzianką”, pośród baśniowego anturażu mogliśmy obejrzeć prace plastyczne do utworów Braci Grimm wykonane przez  uczniów z klas 1-3 i 4-6 pod opieką nauczycieli : Roberta Tomaka, Bożeny Waszczyk, Anny Więcek, Agaty Pilipczuk, Pauliny Olichwer, Alicji Katrycz oraz rewelacyjny finisaż prezentujący zabytkowe kamieniczki autorstwa uczniów pana Roberta Tomaka na wystawie „ Na Piętrze”.

            Ekscytującą niespodzianką czwartkowego wernisażu były występy grupy teatralnej klubu języka niemieckiego „Teddybaer”. Młodzi artyści zaprezentowali nam bajkę Braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek” w niemieckiej wersji językowej, następnie żywiołowo zatańczyli i zaśpiewali przebój „La Cucaracha” też po niemiecku. Pani Anna Więcek przygotowała także quiz językowy sprawdzający wiedzę zaproszonych uczniów z klas 2b i 2f.

            Występy wszystkim się bardzo podobały, dostarczyły wielu miłych wrażeń uczestnikom oraz publiczności.

 Liczna widownia,  złożona z dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz rodziców, gorącymi oklaskami nagrodziła młodych artystów. Zapraszamy do oglądania wystawy. Organizatorzy.

 

 

 

 

_________________________________

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1