Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji

21 kwietnia uczniowie klasy 1a oraz  oddziału przedszkolnego udały się z wizytą do Komendy Miejskiej Policji. Wycieczkę zorganizowała babcia Nadii, która tam pracuje. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą zielonogórskich policjantów. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Dzieci miały okazję poznać specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas służby w ruchu drogowym oraz podczas zabezpieczania imprez sportowych. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Uczniowie klasy 1a, oddziału przedszkolnego

z wychowawczyniami Jolantą Sztejna,

Małgorzatą Lipińską  i Urszulą Barczyszn

Konkurs platyczny „Namaluj swój dom”

Uprzejmie informuję, że uczennica klasy 1a Laura Tomkiewicz  została laureatką  I etapu Międzynarodowego Dziecięcego Konkursu Plastycznego Jiangsu 2017, pt. "Namaluj swój dom". Gratulujemy.

Wychowawczyni Jolanta Sztejna

Wycieczka na Pocztę

24 kwietnia uczniowie klasy 1a udali się z wizytą na Pocztę. Wycieczkę zorganizowała mama Ali- pani Wioletta Goińska-Jacek, która tam na co dzień pracuje. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Dzieci zwiedziły hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski, a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę worki na listy, a nawet udało się zważyć całą klasę na ogromnej wadze. Dzieci razem z wychowawczynią ważą 358,5 kg. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wróciły z bagażem ciekawych doświadczeń.

Uczniowie klasy 1a

z wychowawczynią Jolanta Sztejna

„W świecie książki”  Galeria SP-1 zaprasza.

W środę 19 kwietnia 2017r.  odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej wystawy prac uczniów naszej szkoły pt.„W świecie książki”. Na wystawie można było zobaczyć kolorowe rysunki przedstawiające ulubionych bohaterów oraz  ilustracje do wybranych  książek. Cieszy oko bogactwo kolorów i uczniowskich interpretacji lektur. Otwarciu wystawy towarzyszyły występy świetlicowej grupy teatralnej pracującej pod kierunkiem Pani Pauliny Olichwer . Dzieci zaprezentowały uczestnikom dwa przedstawienia pt. „O królewnie zaklętej w żabę” oraz „ Godzinę duchów” a na zakończenie zaprosiły wszystkich obecnych do zatańczenia tańca „Czekolada”.

Finisaż wystawy poświęcony karykaturze obejrzeliśmy na I piętrze naszej szkoły. Prace powstały pod opieką Pana Roberta Tomaka. Obecnym na spotkaniu gościom , autorom prac, najbardziej podobała się karykatura znanego z mediów Kuby Wojewódzkiego.

Niespodzianką wystawy jest też ekspozycja exlibrisów Biblioteki SP-1. Pani Edyta Koselnik z biblioteki szkolnej wprowadziła nas w tę tematykę. Ekslibrysy wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: B.Waszczyk, R.Tomaka, L.Witkowskiej. Wcześniej były prezentowane w Mediatece „Szklana Pułapka” w Palmiarni. Była o nich już wzmianka w regionalnej prasie a także w radiu Zielona Góra.

Posługiwanie się ekslibrysem jest uważane za wyraz wielkiego szacunku do książek i dbałości
o nie. Ekslibris ma motywować wypożyczającego książkę do podobnej dbałości o nią i do terminowego jej zwrotu. Poza tym pięknie wykonany - podnosi jej walory artystyczne.

Komisarzami wystawy są : R.Tomak, E.Koselnik - Winowicz, B.Waszczyk. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Galerii. Fotorelacja z wernisażu – poniżej.

ZAJĘCIA   POZALEKCYJNE

Grupa uczniów z naszej szkoły uczestnicząca w zajęciach Oazy Dzieci Bożych brała udział w konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej organizowanym dla miasta przez Stowarzyszenie Pro Cultura et Musica:” Pielęgnujemy tradycje i symbole chrześcijańskie”. Z radością informujemy, że zdobyliśmy nagrodę główną, dzięki której dofinansujemy  dzieciom 3- dniowy wyjazd w czerwcu nad jezioro.

Opiekunowie grupy: Ks. P. Kot i R. Śmiejczak

Wizyta w Bibliotece Pana Kleksa

11 kwietnia uczniowie klasy 1a byli z pierwszą wizytą w Bibliotece Pana Kleksa.  Jest to oddział dla dzieci Wojewódzkiej Biblioteki im. C. K. Norwida. Podczas zajęć dowiedzieli się, jakie są zasady korzystania z biblioteki. Następnie zapoznali się ze zwyczajami świątecznymi. To na pewno nie była ich ostatnia wizyta w tym miejscu.

Uczniowie klasy 1a

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

KONKURS  PAPIESKI

Tradycją w naszej szkole od wielu już lat są przeprowadzane przez katechetów konkursy poświęcone Wielkiemu Polakowi Świętemu Janowi II. W klasach młodszych jest to konkurs plastyczny a w starszych z wiedzy.

Miło nam jest poinformować, że zwycięzcami w konkursie z wiedzy o Papieżu w kategorii klas IV są:

I Miejsce: Maksymilian Al- Shaik- 4a;

II Miejsce: Wiktoria Wojcieszak- 4a;

III Miejsce: Anastazja Lubańska- 4a;

III Miejsce: Hubert Bortkiewicz- 4c.

W kategorii klas 5-6 nagrody zdobyli:

I Miejsce: Przemek Rola- 5c;

II Miejsce: Jakub Chutko- 6e

III Miejsce: Dominika Cieślik- 6d;

III Miejsce: Mikołaj Lisiecki- 5b.

Wyróżniono również 6 prac plastycznych uczniów z klasy 1a:

NATALIA CICHOŃ,  ZUZIA CZUJ,  LIWIA HORBACZ,  ZOSIA PILARSKA,  HANIA CICHOWSKA,  ANTONI ROMELCZYK.

Wszyscy dostali piękne nagrody za sprawą RADY RODZICÓW, której serdecznie dziękujemy!!!