_____________________________

 

_____________________________

 

 

 

_____________________________

 

Hasta la Vista

   13 lutego uczniowie klasy 1a wzięli udział w nietypowych warsztatach. W Centrum Sportowym Hasta la Vista pod czujnym okiem trenera uczyli się podstaw gry w squasha.  Po krótkiej rozgrzewce ćwiczyli podbijanie piłeczki rakietą, odbijanie od ściany, a na koniec grali zastępując piłeczkę balonem. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ większość dzieci pierwszy raz miała styczność z tą dyscypliną sportową.

uczniowie klasy 1a

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

 

 

_____________________________

Składać słowo do słowa, myśli układać w wiersze....

    23 lutego w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Jednego Wiersza dla uczniów zielonogórskich szkół podstawowych. Swoje pierwsze próby poetyckie zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły. Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić autorów wybranych wierszy. Wśród nich znaleźli się: Amelia Zając, Zuzanna Kaniecka, Leon Siatecki i Hubert Kawecki (wszyscy z klasy 2e).  Gratulujemy młodym poetom!

                                                                                                         Renata Trzaskowska

 

_____________________________

Szkoła z baśni
Z baśni szkoła
Każda lekcja jest wesoła
Tutaj każdy jest na pewno
królewiczem i królewną….

                Tak śpiewali uczniowie klasy 3 b o Szkole Podstawowej nr1.

       Dnia 17.02. 2017 roku zaprezentowali rodzicom inscenizację pt. ,,Ananasy z naszej klasy’’. W żartobliwy sposób pokazali  różne postawy i zachowania uczniów w czasie zajęć lekcyjnych. Skarżypyta, spóźnialski, marzyciel, pytalski to tylko niektóre z postaci występujących  w przedstawieniu. Dzięki nim rodzice mogli się przenieść pamięcią do czasów, kiedy sami chodzili do szkoły.  Gromkie brawa świadczyły o tym, że inscenizacja się podobała.

Agnieszka Ilkowska

wychowawczyni 3b

_____________________________

 

       

 

TŁUSTY CZWARTEK

           Mikołaj Babczyszyn, uczeń naszej klasy, 2f, zrobił nam dzisiaj wielką niespodziankę. Przyniósł dla wszystkich uczniów z klasy pączki. Nikt z nas nie spodziewał się, że rano o godzinie 8.00 ktoś dostarczy nam takie słodkości. Byliśmy bardzo zaskoczeni i zadowoleni, a co najważniejsze okazało się, że Mikołaj za swoje kieszonkowe kupił dla nas te pyszne pączki. Zjedliśmy je ze smakiem. Ten nasz Mikołaj to tak jak prawdziwy Mikołaj, dzieli się tym co ma z innymi. Dziękujemy.

              

Uczniowie klasy 2f

z wychowawczynią Renatą Łado.

_____________________________

 

https://www.youtube.com/watch?v=oTSKfSce_Bc&feature=youtu.be

 

Szkolny koordynator projektu,
Weronika Łacna

  

_____________________________

 

„ZIMOLANDIA 2017”

W czasie ferii zimowych w naszej szkole uczniowie klas I - III brali aktywny udział w półkolonii „Zimolandia 2017”.

Pod opieką pań M. Antkiewicz, R. Łado i A. Katrycz dzieci uczestniczyły w szerokim wachlarzu zajęć : plastycznych, sportowych, umysłowych, badawczych, muzycznych i integracyjnych.

„Zimolandię”  rozpoczęliśmy od spotkania filmem – byliśmy w Cinema City na bajce ”Waiana: Skarb oceanu”.

We wtorek odbyło się spotkanie z Panią Policjantką. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych.

Razem z Przewodnikiem Lubuskim zwiedziliśmy nasze miasto.

Środa była dniem eksperymentów. Pod czujnym okiem specjalistów z „Krainy eksperymentów” dzieci wykonywały wiele ciekawych doświadczeń. Każdy uczestnik warsztatów zrobił specjalny płyn do baniek mydlanych oraz sztuczny, kolorowy śnieg.

Muzeum Ziemi Lubuskiej przygotowało dla naszych dzieci warsztaty związane z zimą ph. „Wokół zimy”. Dzieci obejrzały obrazy artystów malarzy o tematyce zimowej ze zbiorów MZL oraz na prezentacji multimedialnej, a także wysłuchały pogadanki na ten temat. Następnie wykonały przy użyciu rożnego rodzaju materiałów – farb, pasteli, kredek, bibułki, krepy, wycinanek – prace plastyczne, których tematem był pejzaż zimowy.

Aktywnie i ciekawie spędziliśmy również czas w Media Markt na warsztatach fotograficznych. Obok  wykonania sesji zdjęciowej naszym zadaniem było rozwiązywanie wielu zadań i zagadek. Było wspaniale!!!

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy: „Kartkę z pingwinkiem”, „Zimowe domki z papieru”, kolorowe maski karnawałowe oraz ciekawe obrazki z dzikimi zwierzętami.

Wesoło było również w czasie zabaw z chustą animacyjną i w czasie zabaw ruchowych z piosenką – dzieciaki były pełne siły i pomysłów na zabawę.

Gry planszowe pozwoliły integrować się wszystkim uczniom.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator M. Lipińska

Ps. Bardzo dziękujemy paniom kucharkom za przygotowywanie dla nas zdrowych kanapek i pysznych zup, a pani pielęgniarce dziękujemy za fachową opiekę medyczną nad nami.

 

więcej...

_____________________________

                  Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z okazji tego święta do naszej szkoły zawitały sieciaki – Netka i NetRobi. Omawiane były zasady korzystania z Internetu, rozdawano ulotki oraz drobne upominki.

             Szkoła wzięła udział w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, gdzie otrzymaliśmy Certyfikat –

SZKOŁA STRAŻNIKÓW SIECI 2016r.

 

Gratulujemy J

Organizatorzy: Aneta Gałęzewska-Grysak, Andrzej Janowiak

 

_____________________________

_____________________________

IV Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszą szkołę i ZOK już za nami. 20 stycznia po raz kolejny w stołówce SP 1 wybrzmiały piękne melodie polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z wielu zielonogórskich szkół podstawowych. Konkurs uświetnił dodatkowo występ wokalistek związanych z naszą szkołą, które kształcą swój głos w Domu Harcerza - Wiktorii Wiater z kl.3b i absolwentki SP 1 Mai Sułtanowskiej.

Szanowne jury w składzie: pan Krzysztof  Mroziński (ZOK) i pani Elżbieta Sawicka (Dom Harcerza), wziąwszy pod uwagę poziom artystyczny, walory głosowe oraz oryginalną interpretację, przyznało nagrody w dwóch kategoriach.

 

KATEGORIA ZESPÓŁ

 

I MIEJSCE  Zespół Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej

 

II MIEJSCE Zespół  SP 1

III MIEJSCE Zespół  ZE 1

IV MIEJSCE Zespół SP 22

 

KATEGORIA SOLIŚCI

 

I MIEJSCE Nella Wojtkowiak - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

 

II MIEJSCE  Klara Budych - SP 1

 

III MIEJSCE Julia Sobecka - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

 

IV MIEJSCE Aleksandra Gąsiorek – SP 8

 

V MIEJSCE  Lena Mamet – ZE 1

 

 

 

Zwycięzcom gratulujemy i jesteśmy dumni z reprezentacji naszej szkoły!

 

Paulina Olichwer

organizator festiwalu

 

PS Festiwal nie odbyłby się bez zaangażowania i pomocy pani Ani Mizdrak, pani Alicji Katrycz oraz pana Andrzeja Janowiaka.  Dziękujemy również pani Małgorzacie Lipińskiej i pani Lucynie Witkowskiej za wykonanie upominków dla uczestników i jury. 

_____________________________

 

,,Potrafię bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii zimowych”

26 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 3e udzielili wszystkim dzieciom rad, jak bezpiecznie
i zdrowo wypoczywać w czasie ferii. W wierszu i w piosence, zachęcali koleżanki i kolegów do zabawy na świeżym powietrzu. Przypomnieli
  również, jak należy zachować się w różnych nieoczekiwanych sytuacjach i gdzie szukać pomocy, gdy wydarzy się coś złego. To było bardzo ważne i potrzebne spotkanie.

Wychowawczyni klasy 3e   Iwona Panek

 

 

_____________________________

                    Konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową

               Konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, ogłoszony przez Duży Samorząd Uczniowski , został już rozstrzygnięty. Prace były przepiękne i wspaniale prezentowały się przy naszej choince, dlatego jury miało niełatwe zadanie. A oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce:            Wiktoria i Szymon Nerynk  4b

II miejsce:           Iga Gazińska  4a

III miejsce:          Iga Olszewska  5a  i Michał Racino  5c

Wyróżnienie:     Jakub Kuczak  4d i Kacper Lutowski  ,,O’’

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom!

 

_____________________________

 

Lodowa przygoda

23 stycznia w klasach 0, 1a i 2d odbyły się warsztaty naukowe „Lodowa przygoda”. Głównym bohaterem jak nazwa wskazuje był lód. Dowiedzieliśmy się o nim wielu ciekawych informacji. Przeprowadzaliśmy eksperymenty z suchym lodem: wyczarowaliśmy bańki, zamienialiśmy w gaz. W tym celu korzystaliśmy z probówek i kolb. To było bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na następne.

Jolanta Sztejna

Małgorzata Lipińska

Angelika Świątczak

_____________________________

21 stycznia- Dzień Babci

22 stycznia- Dzień Dziadka

Co my byśmy zrobili bez naszych babć i dziadków. Z okazji ich święta uczniowie klas 0, 1a, 2d i 3d przygotowali inscenizacje słowno-muzyczne. Uczniowie recytując wiersze, śpiewając piosenki, grając i tańcząc wyrazili swoją wdzięczność i podziękowanie za wszystko co dla nas robią. Na koniec każda babcia i dziadek otrzymał prezent przygotowany własnoręcznie przez wnuków i wnuczki. Były łzy wzruszenia. Kochamy Was  dziadkowie i  dziękujemy za to, że jesteście!!!

uczniowie klas 0, 1a, 2d i 3d z wychowawczyniami

J. Sztejna, A. Świątczak, M. Lipińska, R. Kaźmierska

_____________________________

 

17 stycznia 2017 roku  klasy 3b i 3d wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej na ul. Sulechowską 42 w Zielonej Górze. Uczniowie  mieli okazję zapoznać się z pracą strażaków, obejrzeć sprzęt, który jest wykorzystywany do ratowania życia ludzkiego. Ponadto została tam przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznych ferii zimowych oraz  zachowania się na lodzie. Dzieci obejrzały też film „ Bezpieczny lód”. Uczniowie zadawali wiele interesujących pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

                                                                            Wych. klasy J. Kiersnowska i A. Ilkowska__________________________________________________________

 

 

 Media o nas.....

_____________________________

 

 „Galeria za Drzwiami” zaprasza. 

            W „Galerii za Drzwiami” można obejrzeć kolejną wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Wszystkie z nich wykonali nasi wychowankowie pod opieką nauczycieli świetlicy oraz instruktorów plastyki. Wystawie towarzyszą jeszcze świąteczne klimaty. „W blasku świąt” - to jej przewodni motyw. Wszystkie prace można podziwiać do końca stycznia.

            W lutym planujemy otworzyć kolejną ekspozycję, której autorami są miłośnicy języka niemieckiego w naszej szkole. Kto jeszcze poczuje w sobie wenę plastyczną i językową – może wziąć w niej udział. Do wykonania jest praca poświęcona bajkom i baśniom niemieckich bajkopisarzy. Ilustrację bądź trudniejszą formę – komiks w języku niemieckim przynosimy do świetlicy szkolnej do końca stycznia. A poniżej migawki z otwarcia wystawy ph.” W blasku świąt”

 

_____________________________

 

Ekslibrisy z Sienkiewiczem

16 Grudzień 2016

Oryginalne, pomysłowe ekslibrisy biblioteki w Szkole Podstawowej nr 1 stworzyli jej uczniowie.

Konkurs plastyczny placówka zorganizowała wspólnie z biblioteką wojewódzką, dla uczczenia setnej rocznicy śmierci patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza. Autorką zwycięskiej pracy jest Katia Koza z drugiej klasy, jej ekslibris będzie oficjalnym logo szkolnej biblioteki. Dzieci wykonały prace pod okiem nauczycielek: Bożeny Waszczyk i Lucyny Witkowskiej oraz artysty Roberta Tomaka. Organizatorkami konkursu były nauczycielki bibliotekarki z SP 1 Edyta Koselnik-Winowicz i Justyna Zakrzewska-Woźniak.

(red) Łącznika Zielonogórskiego

_________________________________

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1