Uczniowie klas 3b i 3d w ramach lekcji w-f  uczestniczyli w zajęciach sportowych w klubie squasha Hasta la Vista.  Dzięki tym zajęciom wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tej grze.  Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i  drobne upominki. Lubimy takie lekcje.

                                                                    Wych. A. Ilkowska i J. Kiersnowska

 

 

_________________________________

5 KWIETNIA GOŚCILIŚMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ UCZNIÓW KLASY 1 A

WIZYTA ZAPOCZĄTKOWAŁA CYKL ZAJĘĆ W BIBLIOTECE „PIERWSZE KSIĄŻKI PIERWSZAKÓW”, PODCZAS KTÓRYCH UCZNIOWIE OPOWIADAJĄ O PRZECZYTANYCH PRZEZ SIEBIE KSIĄŻECZKACH

WYCH. KLASY 1 A - JOLANTA SZTEJNA

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE - EDYTA KOSELNIK-WINOWICZ , JUSTYNA ZAKRZEWSKA-WOŹNIAK

_________________________________

6 KWIETNIA 2017 ODBYŁY SIĘ  ZAJĘCIA Z CYKLU „ZALETY CZYTANIA KSIĄŻEK” PIERWSZA KLASĄ, KTÓRA WZIĘŁA UDZIAŁ W LEKCJI BIBLIOTECZNEJ BYŁA KLASA  6F

UCZNIOWIE OBEJRZELI PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ DOTYCZĄCĄ ZALET CZYTANIA KSIĄŻEK ORAZ WYPEŁNILI ANKIETY SONDUJĄCE CZYTELNICTWO W ICH KLASIE

NA ZAKOŃCZENIE SPOTKANIA BYŁ CZAS NA WYPOŻYCZENIA I ZWROTY

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UMAWIANIA SIĘ         NA KOLEJNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

Justyna Zakrzewska-Woźniak
Edyta Koselnik-Winowicz

 

_________________________________

 

KONKURS WOJEWÓDZKI

      6 kwietnia w Gościkowie- Paradyżu odbył się finał diecezjalnego konkursu

„ Biblista Junior” dla szkół podstawowych.

Do ścisłego finału dostało się  66 osób z niemalże każdego zakątka województwa, a nawet diecezji, w tym dwoje naszych uczniów: Kinga Herbut z klasy 6 c; oraz Mikołaj Lisiecki z klasy 5b.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z Ewangelią według św. Jana.

Po części pisemnej do kolejnego ustnego etapu do czołowej dziesiątki udało się przejść  i Kindze i Mikołajowi.

Do finału dostał się Mikołaj Lisiecki zdobywając III miejsce; zaś Kinga została wyróżniona.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom takich sukcesów.

 

_________________________________

 

SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

5 kwietnia  w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się finał miejski Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.  Naszą szkołę reprezentowali :

 - kategoria klas I-III - Amelia Zając, Leon Siatecki, Alan Klimek, Wiktoria Wiater,  Laura Gwizdek,

- kategoria klas IV-VI - Amelia Kacprzak, Julia Słońska.

Po wysłuchaniu 131 recytatorów,  Jury postanowiło  przyznać nagrody i wyróżnienia. Miło nam poinformować, że tytuł laureata i nominację do udziału w finale wojewódzkim uzyskali : Leon Siatecki, Alan Klimek i  Julia Słońska. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Zając, Laura Gwizdek oraz Amelia Kacprzak.

Gratulujemy recytatorom i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim.

Renata Trzaskowska


 

_________________________________

 

                 ”Bieg po kropelkę”

5 kwietnia uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w akcji organizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” ph. „Bieg po krew”. Celem imprezy było m in.:

·         upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży,

·         popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku,

·         promocja krwiodawstwa jako formy ratowania życia,

·         propagowanie zdrowego stylu życia.

Zadaniem dzieci był udział w biegu na dystansie 100 m. Bieg ten w kategorii przedszkola wygrał nasz kolega Kajetan i zdobył puchar oraz drobne nagrody. Każdy uczestnik również był zwycięzcą - wziął udział w tak szlachetnej akcji - otrzymał medal w kształcie piernikowego serca oraz pamiątkowy dyplom. Po zakończonym biegu w gmachu szkoły został zaprezentowany nam film o krwiodawstwie a na boisku szkolnym panie masowały nasze dłonie, malowały twarze.

Należy również wspomnieć o dwóch mamach, które aktywnie włączyły się do akcji „Bieg po krew” i przebiegły dystans 1,6 km. alejkami Parku Tysiąclecia. Brawo!

p. Małgosia i p. Ula_________________________________

 

DZIEŃ KULTURY  NIEMIECKIEJ

            Europejski pociąg przyjaźni zatrzymał się w Niemczech. Uczniowie klasy III b i III d poznali bliżej naszych zachodnich sąsiadów. Obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą położenie, zwyczaje oraz kulturę Niemiec. Przygotowali starannie flagi tego kraju. Następnie uczestniczyli w warsztatach językowych, które poprowadziła nauczycielka języka niemieckiego pani Ania Więcek. Uczniowie obejrzeli bajkę pt. ,,Czerwony Kapturek”

w języku niemieckim oraz nauczyli się  kilku zwrotów grzecznościowych.

 Przygoda z kulturą niemiecką nie skończyła się , bowiem 25 kwietnia uczniowie wyjadą na jednodniową wycieczkę do Cottbus i Hornow.

 

Wych. A. Ilkowska, J. Kiersnowska

_________________________________

Uczniowie klasy 3d ( wych. J. Kiersnowska)  poznali historię Zielonej Góry w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Była to ciekawa lekcja, gdyż dotyczyła naszej  Małej Ojczyzny.

 

 

_________________________________

 

 ”KARTKA DLA BASI”

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się doskonałą okazją do wykonania kartek świątecznych dla najbliższych. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego pod czujny okiem Pań wykonali szereg kartek z różnymi motywami świątecznymi. Wykonane karteczki zostały przekazane na kiermasz, z którego dochód przeznaczony został na leczenie koleżanki z II klasy – Basi.

Bardzo dziękujemy z duże zaangażowanie Pani Anity, która rozprowadziła  nasze „dzieła” na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 p. Małgosia i p. Ula

 

 

_________________________________

 

Warsztaty „Historia mierzenia czasu”

29 marca odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wybraliśmy się tam na zajęcia ph. „Podróże w dawne czasy”.

Podczas zajęć pani opowiedziała nam czym jest czas, w jaki sposób widać, że upływa i jak można go zmierzyć. Pokazała również  dużą tarczę zegarową, wytłumaczyła  jak chodzi zegarek, a następnie sami nastawialiśmy zegarki.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej zobaczyliśmy stare zegary ze zbiorów Muzeum oraz inne przyrządy służące do mierzenia czasu. Spotkanie zakończyło  się warsztatem plastycznym, podczas którego wykonaliśmy swoje własne,  kolorowe zegarki.

p. Małgosia i p. Ula

 

 

_________________________________

  

 

 

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym jego przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły na znak solidarności z osobami z autyzmem przyłączyli się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu” oraz „Milion Swingów dla Autyzmu”.

U. Barczyszyn, M. Lipińska

 

_________________________________

"Pisanki, pisanki, jajka malowane...... "


Święta Wielkanocne są już blisko. Dlatego  uczniowie z klas II-  a,c,d,e  wraz ze swoimi wychowawczyniami p.S.Grabowicz, p.A.Świątczak, p. M.Marczak, p. R.Trzaskowską wybrali się do skansenu w Ochli. Dzieci zapoznały się z jedną z metod zdobienia jajek- batikową. Z dużym zainteresowaniem  słuchali pogadanki na temat tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi, a następnie po uprzednim pokazie zdobiły jajka za pomocą wosku pszczelego i patyczka. Już od pierwszych kresek uczniowie odkryli swoje zdolności w ozdabianiu jajek. Efekt końcowy był zdumiewający, szczególnie gdy zostały odkryte kolory i wzory po "ściągnięciu" wosku. Dzieciom tak się spodobały zajęcia, że za rok wybierają się na naukę wykonywania palm wielkanocnych.

Angelika Świątczak
Sylwia Grabowicz
Renata Trzaskowska
Małgorzata Marczak

 

 

 

_________________________________

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1