PASMO SUKCESÓW TEATRÓW SZKOLNYCH

Oj działo się...

Ten rok obfituje w wydarzenia teatralne. Zaczęło się od XXV Przeglądu Dziecięcej Twórczości Teatralnej "O Złote Pióro Koszałka Opałka". Wzięło w nim udział trzydzieści zespołów teatralnych. Decyzją Jury Teatr TU I TAM otrzymał nagrodę za spektakl "Coś", a Teatr POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA otrzymał Srebrne Pióro Koszałka Opałka za spektakl "Dziób w dziób" oraz uzyskał nominację do udziału w Lubuskiej Gali Teatralnej.LUBUSKA GALA TEATRALNA

Lubuska Gala Teatralna odbyła się w tym roku w Sulęcinie. Wystąpiły tam najlepsze teatry z całego województwa. Rada Artystyczna, po obejrzeniu kilkunastu spektakli, postanowiła przyznać Teatrowi POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA tytuł Laureata. Gratulacje!

Instruktor zespołów teatralnych - Renata Trzaskowska

XVI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Teatr TU I TAM  ze Złotą Podkową !

Początek czerwca to radosny czas dla Teatru TU I TAM.  31 maja dzieciaki wyruszyły w bardzo daleką podróż aż do Pacanowa, podobnie jak niegdyś Koziołek Matołek :) Tam miały okazję uczestniczyć w XVI Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej, na który wcześniej otrzymały specjalna nominację od Europejskiego Centrum Bajki. W ramach festiwalu odbyły się Spotkania Mistrzów Teatru. Zostały na nie zaproszone teatry, które w roku 2017 lub 2018 zostały laureatem ogólnopolskich lub międzynarodowych przeglądów teatralnych. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach teatralnych i miały okazję zwiedzić niezwykle interesującą, interaktywną bajkową wystawę. Odbył się również Bajkowy Korowód, w którym wszystkie teatry i inne zgłoszone grupy przedstawiały swoje bajkowe prezentacje. Miło nam poinformować, że Teatr TU I TAM zdobył Złotą Podkowę i nagrodę wartości 2 tysięcy złotych za najlepszą prezentację! "Zdarzyło się po raz pierwszy, że główna nagroda - Złota Podkowa trafiła aż tak daleko. Na drugi koniec Polski - do Zielonej Góry." - pisano o nas w jednej z lokalnych gazet. Można nas było nawet zobaczyć w wiadomościach TVN 24 :)

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/bajkowe-laury-z-pacanowa-pojechaly-az-do-zielonej-gory,13230330/

Dziękujemy z całego serca sponsorom, dzięki którym nasze teatralne wyjazdy stały się możliwe. Wspomogli nas : Urząd Miasta Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury, EObuwie.pl , Piąta Pora Roku, Pan Artur Piosik, Państwo Siateccy, Ziton, Ekonbud Fadom, Toyota, Lumel, Betmar, Rodzice uczniów naszej szkoły.

        Instruktor zespołu - Renata Trzaskowska

Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury 2018 " w Opolu

Złota Miniatura  po raz drugi dla Teatru TU I TAM!

W dniach 7 - 9 czerwca w Opolu odbyło się XiX Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury 2018", gdzie wystąpiły najlepsze teatry z całej Polski. Teatr TU I TAM zaprezentował spektakl "Pajęczyna", który wzbudził zachwyt widowni oraz Jury. Decyzją jurorów. nasz teatr uzyskał tytuł laureata i zdobył - kolejną już - Złotą Miniaturę! Gratulujemy!

 Instruktor zespołu Renata Trzaskowska

 

_________________________________

6 czerwca 2018 roku – to było wspaniałe i niezwykłe popołudnie. Uczniowie klasy 3f podczas zebrania podsumowali semestr 2 wspaniałą inscenizacją, która składała się z trzech części. Pierwsza „O hałasie, który w szkole panuje i zdrowie psuje”, druga część – patriotyczna „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja”, trzecia – z okazji Dnia Matki. Były wiersze, piosenki, scenki oraz prezentacje multimedialne. Rodzicom bardzo podobały się występy dzieci. Było dużo braw i podziękowań. Na zakończenie konkurs dla mam – rozpoznawanie siebie na portretach przygotowanych przez dzieci, który dostarczył wszystkim wiele emocji. Wszystkie mamy otrzymały swoje portrety, będą wspaniałą pamiątką.

Wychowawczyni klasy 3f Renata Łado.

 

_________________________________

 

Piknik Rodzinny.

     9 czerwca 2018 roku rodzice uczniów z klasy 3f zorganizowali rodzinne spotkanie klasowe w Przylepie. Były gry, zabawy, jazda konna oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Chociaż było bardzo gorąco nie zabrakło pysznych, upieczonych na ognisku kiełbasek. Miło było spotkać się z uczniami i ich rodzicami, tym bardziej, że żegnamy się i w czwartej klasie moi uczniowie będą mieć już nową wychowawczynię. Życzę im wszystkiego najlepszego.

 Wychowawczyni klasy 3f Renata Łado.

 

_________________________________

 

Uczniowie klasy1c wybrali się do WiMBP im. C.K. Norwida, filia nr 11 przy ulicy Ptasiej, aby poszukać ciekawej książki na wakacje. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem wypożyczeń  książek, przypomniała zasady zachowania się w takim miejscu, dzieci rozwiązywały zagadki, mogły też wybrać dla siebie książkę na wakacje.

                                                                                             Wych. J. Kiersnowska

 

_________________________________

6 czerwca 2018 roku klasy 1b i 1c odwiedziły Jeziory Wysokie. W czasie wycieczki uczniowie poznali budowę lasu, podziwiali przepiękny krajobraz z wieży widokowej, zwiedzili ogród, gdzie mogli zobaczyć różnej wielkości szyszki, a na koniec upiekli  kiełbaski przy ognisku, które bardzo im smakowały. Pogoda i humory dopisywały wyśmienicie, a więc wycieczka została uznana za udaną.

                                                                        Wych. A. Ilkowska i J. Kiersnowska

_________________________________

 

Dotarła do nas fantastyczna wiadomość dotycząca udziału uczniów naszej szkoły w Projekcie z ZUS. 
Zadaniem uczniów biorących udział w projekcie było wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.
Prace uczennic z klas: 7a i 7f:

Szymczak Magdalena
Celuch Oliwia
Jabłecka Aleksandra
Gorczyca Zuzanna

Jaryczkowska Julita
Kozaczyńska Natalia
Hawrylczak Julia
Żołądziejewska Kinga

w konkursie regionalnym zajęły pierwsze miejsce w kategorii film oraz komiks.
Wyróżnione w konkursie prace przesłane zostały do Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Prace te wezmą udział w finale konkursu. Z niecierpliwością czekamy na informację o wynikach.

                                                                  Szkolny opiekun projektu: Patrycja Kośmider

_________________________________

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uczniowie klasy 4d mieli możliwość dowiedzieć się jak wygląda praca kierowcy „tira” oraz przyjrzeć się z bliska jak wygląda kabina tego pojazdu.

Powszechnie stosowane nazewnictwo „tir” jest potoczna. Poprawna nazwa to ciągnik siodłowy z naczepą lub ciągnik siodłowy z silosem (oba rodzaje ciągników mieliśmy okazję zobaczyć).

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że tir bez załadunku waży około 15 ton, długość naczepy to około 14m, a maksymalna jej wysokość od ziemi to 4m. Samochody tego typu spalają, bez załadunku  do 27 litrów paliwa na 100km, natomiast z załadunkiem do 33 litrów na 100km.

Ślicznie dziękuję w imieniu swoim i klasy za udostępnienie pojazdów do zwiedzania oraz poświęcony czas rodzicom Elizy.

                                                                                                        Patrycja Kośmider

_________________________________

WAKACJE – tuż, tuż.....

Klasa 4 A wraz z panią Anią Więcek udała się na pyszne, naturalne lody koło Parku Piastowskiego. Był to świetny pomysł z uwagi na ogromny upał oraz bardzo dobra okazja na podsumowanie kończącego się już powoli roku szkolnego 2017 / 2018...

Wspominaliśmy także fantastyczną wycieczkę do Wrocławia i tamtejsze Oceanarium!!!

Ferie letnie za pasem: Hej, hej przygodo!!!

                                                        Wychowawczyni kl. 4 A

                                                                      ANNA WIĘCEK

 

_________________________________

„Przyjaciele” polsko-niemiecki obóz

Przylep / Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich

W dniach 22 maja - 29 maja 2018 roku odbyły się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie polsko – niemieckie warsztaty językowe pod hasłem „Przyjaciele”. W obozie brało udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze oraz 10 uczniów ze szkoły partnerskiej z Cottbus. Uczniowie uczestniczyli codziennie w zajęciach jazdy konnej, zajęciach językowych oraz grach i zabawach integracyjnych. Zaplanowano również interesujące warsztaty i zajęcia edukacyjne: „W krainie piernika”, „Zajęcia edukacyjne z karmelem”, „Malowanie na szkle”, „Szyciowanki”, „Warsztaty artystyczne”, „Wesołe tworzenie” oraz „Moje DECOUPAGE”.

Było mnóstwo wrażeń, zabawy, radości i niezapomnianych chwil.

 

KOORDYNATOR PROJEKTU:  MARTA SIERACHAN

 

_________________________________

 

Strona Tancbuda Challenge - zawody taneczne Hip Hop i Breakdance jest na Facebooku. Aby połączyć się z Tancbuda Challenge - zawody taneczne Hip Hop i Breakdance, zaloguj się na Facebooku.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=470156113428954&id=292919004486000 Prześlij na grupe klasową wejdźcie w linka i dajcie like

_________________________________

*spotkanie przeznaczone tylko dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów .

_________________________________

Klasa 4d to wyjątkowy zespół klasowy, pod każdym względem J
Dlatego też Dzień Dziecka musiał być dla nich jedyny w swoim rodzaju.
Było kino i film „Kaczki z gęsiej paczki” – gorąco polecamy
J
Później pizza. Pomimo zjedzonego w kinie popcornu, pizza znikała z talerzy w zawrotnym tempie. To zasługa wspaniałych umiejętności pracowników pizzerii „Soho” oraz cudownej atmosfery, którą zapewniła nam obsługa lokalu.
W drodze powrotnej „zahaczyliśmy” jeszcze o lody.
Zmęczeni, najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Czy wspólnie spędzony czas należał do udanych? Odpowiedź jest oczywista … jasne, że TAK.

 

_________________________________

Konkurs


Konstytucja 3 Maja


1. Jak nazywał się prezydent miasta Warszawy , który w czasie Sejmu Wielkiego domagał się poprawy sytuacji mieszczan w Polsce. 
2. Pod jaką nazwą przeszła do historii manifestacja w obronie praw mieszczan, która była zorganizowana  podczas trwania Sejmu Czteroletniego?  

 

_________________________________

 

,,Bieg po zdrowie”

25 maja 2018 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zawodach sportowych pod hasłem ,,Bieg po zdrowie”. Celem sportowego spotkania była profilaktyka i promocja zdrowia wśród dzieci. Zawody zorganizowała i przeprowadziła Pani Ewa Kalińska-Kosiorek, mama Oliwki z klasy Id. Po rozgrzewce, uczniowie w biegu pokonywali tor przeszkód. Wszyscy wspaniale się spisali i na zakończenie otrzymali pamiątkowe medale. Przed zawodami uczniowie obejrzeli prezentację na temat biegania, w której pani Ewa zachęcała dzieci do takiej formy aktywności fizycznej.

Serdecznie dziękujemy!!! Uczniowie i wychowawcy klas I.


_________________________________

 

25 maja uczniowie klasy 1a zaprosili swoje Kochane Mamy na warsztaty plastyczne, w trakcie  których wspólnie z dziećmi wykonały przepiękne szklane lampiony. Pod czujnym okiem p. J. Pilarskiej powstały przepiękne, aromatyczne lampiony ze świeczką w środku. Na zakończenie uroczystego spotkania dzieci przygotowały dla Mam niespodziankę – wiersz, piosenkę i laurkę. Mamy nie kryły wzruszenia. Uśmiechem i całusem dziękowały swoim dzieciom za wspaniały występ. Słodki poczęstunek zakończył radosne, rodzinne spotkanie.

Wych. Małgorzata Lipińska

_________________________________

 

W dniach 21-23.05.2018  w  Pokrzywnej w województwie opolskim odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Szkół w szachach, będące nieformalnymi Mistrzostwami Polski Szkół Podstawowych w szachach. ( Wg nowej ustawy o sporcie nazwa  Mistrzostwa Polski  jest zarezerwowana jedynie dla  krajowych związków sportowych nie zaś szkolnego związku sportowego, stąd zmiana nazwy imprezy ). Zawody odbyły się w kategorii roczników 2002-2004 a to oznacza, że uczniowie klas siódmych musieli rywalizować ze starszymi, „ gimnazjalnymi rocznikami.” Natomiast uczniowie klas młodszych niż siódme ( czyli „ nie-gimnazjalne” ), nie mogli brać udziału w zawodach, co bardzo   osłabiło  szkolną drużynę,  Mimo to, uczniowie SP 1 zajęli 9 miejsce na 18 czołowych  drużyn z całej Polski. Jest to zarazem pierwszy raz , gdy uczniowie szkoły przebili się do pierwszej dziesiątki zawodów ogólnopolskich. O randze i poziomie zawodów świadczy fakt, że nasza drużyna startowała z 12 numerem startowym.

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie jedynki spisali się rewelacyjnie, bowiem aż troje z nich: Julia Lisiecka – na  czwartej desce,  Michał Tomczyk na trzeciej  i Mateusz Górkiewicz – na pierwszej szachownicy, zajęli bardzo wysokie piąte miejsca.

Wyniki na poszczególnych szachownicach:

1)    Górkiewicz Mateusz  7 pkt/11 meczy

2)    Łukasz Krępa  3 pkt/11 meczy ( uczeń niegrający regularnie, który trafił do drużyny w zastępstwie, z  powodu wymagań regulaminu  który dopuszczał do zawodów tylko siódmoklasistów )

3)    Michał Tomczyk 7,5 pkt / 11 meczy

4)    Juia Lisiecka 8,5 pkt / 11 meczy.

Wyniki napawają optymizmem na przyszły rok , kiedy drużyna wzmocni się uczniami z obecnych szóstych klas.

 Szczegóły przebiegu zawodów: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_2940/results.html?l=pl&tb=202_

 

_________________________________

18 maja 2018 r. klasa 1c w ramach realizacji programu edukacyjnego Tesco „ Od uprawy do potrawy” udała się na wycieczkę do sklepu Tesco. W czasie tej ekspedycji  uczniowie zapoznali się z  różnorodnością produktów i smaków oraz przekonali się, że zdrowe odżywianie nie jest trudne. Dzięki tym zajęciom najmłodsi konsumenci zostali zainspirowani do odkrywania ciekawych historii kryjących się za każdą etykietą, brali udział w degustacji najróżniejszych produktów.  A wszystko to w sposób, który dzieci lubią najbardziej – poprzez zabawę! Uczniowie byli zachwyceni tą wyprawą.

                                                                            Wych. klasy Janina Kiersnowska

_________________________________

24 maja 2018 roku z okazji zbliżającego się Dnia Mamy, uczniowie klasy 1c zaprosili swoje mamy do szkoły. W tym dniu odbyły się warsztaty, w trakcie których wykonano pachnące mydełka w różnych kolorach. Dzieci podziękowały swoim mamom za trud wychowania i przekazały wyrazy miłości. Zadbano też o słodki poczęstunek. Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Zubaszewska, mama naszego kolegi z klasy Antosia, za co jej serdecznie dziękujemy.

Wych. Janina Kiersnowska

_________________________________

 

                    Spotkania z językiem migowym

Wokół nas jest wiele osób i dzieci słabo słyszących lub niesłyszących, a przy tym nie porozumiewających się werbalnie, jedynie za pomocą gestów.

W ramach projektu studentki III roku kierunku Pedagogika, specjalność  Logopedia i język migowy przeprowadziły w klasach 1 i w klasie 2a cykliczne zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom umiejętności posługiwania się językiem migowym, tak bardzo przydatnym w porozumiewaniu się z osobami  niesłyszącymi.

Dzieci  poznały kilkanaście wyrazów i zwrotów języka migowego. Były to bliskie dzieciom nazwy przedmiotów z tematów : dom, szkoła, rodzina, owoce i warzywa.  Poznały również sposób przedstawiania za pomocą ręki cyfr i wszystkich liter alfabetu.

Nauka odbywała się poprzez zabawę: gestykulację, z rekwizytami oraz manualnie. Radosna zabawa sprawiła, że dzieci zapamiętały wszystkie zwroty i wyrazy.

Pani dr Katarzynie Kochan bardzo dziękujemy za zaangażowanie p. studentek w realizację projektu, a p. studentkom za przeprowadzenie wspaniałych lekcji.

Koordynator – Małgorzata Lipińska

 

 

_________________________________

 

XV edycja wojewódzkiego konkursu  „W Europie Jeździmy Bezpiecznie”

W sobotę, 12 maja  przy pięknej pogodzie w naszej szkole została przeprowadzona XV edycja Wojewódzkiego Konkursu „W Europie Jeździmy Bezpiecznie”.   W imprezie wzięło udział dwanaście najlepszych drużyn wyselekcjonowanych  w eliminacjach rejonowych, konkurs ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym

Podczas konkursu wzmagaliśmy się następującymi konkurencjami.

1.    Test teoretyczny ,

2.    Miasteczko ruchu drogowego,

3.    Tor przeszkód,

4.    Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Uczniowie klasy 3b pod opieką Pani Wiesławy Łukasiewicz wystąpili                                           z przedstawieniem. Które urzekło wszystkich uczestników i organizatorów.

Gratulacje dla uczniów Filipa Szumowskiego z kl. 6a,  Marcina Pilarskiego z kl. 5b                      i Kacpra Maciejewskiego z kl. 4d. To oni wywalczyli dla naszej szkoły Rower który posłuży nam do nauki jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i pomoże nam uzyskać karty rowerowe.

                                                                                     Ingrid Kamińska – opiekun drużyny

 

 

więcej...

_________________________________

 

 

Sienkiewiczowski Bieg dla Autyzmu

8 maja 2018 r. odbył się „Sienkiewiczowski Bieg dla Autyzmu” dla klas I-IV, w którym gościnnie udział wzięli uczniowie „Dalej Razem” - Szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia: https://youtu.be/2BVqV52pYvg 

Organizatorzy biegu:

Urszula Barczyszyn
Damian Kociszewski
Weronika Łacna
Karolina Macuda
Jolanta Sztejna
Beata Zabłocka

_________________________________

15 maja 2018 roku klasa 4d udała się na wycieczkę do Wrocławia z wychowawcą klasy oraz Panią Alicją Katrycz i Panią Anną Mizdrak.

Uczniowie na miejscu zbiórki pojawili się dużo wcześniej niż zaplanowano ponieważ jak mówili emocje i podekscytowanie nie pozwalały na sen. Ponieważ kontrola autokaru przebiegła szybko i sprawnie zgodnie z planem wyruszyliśmy w drogę.

Już po 5 minutach jazdy paczki z paluszkami, chipsami i innymi łakociami poszły w ruch.

Bezpiecznie dojechaliśmy do Wrocławia w którym odwiedziliśmy najwyższy wieżowiec w Polsce – Sky Tower. Widoki z 49 piętra (ponad 200 metrów) zapierały dech w piersi.

Następnie udaliśmy się do Macdonalda w którym miałam okazję przekonać się jaki ogromny apetyt i możliwości mają moi podopieczni
J Najedzeni do syta ruszyli w dalszą drogę.

Kolejny nasz przystanek to Hydropolis – miejsce w którym przemiła Pani przewodnik opowiedziała nam w bardzo ciekawy i fascynujący sposób o wodzie.

Troszkę już zmęczeni ruszyliśmy w kierunku Afrykarium. Trudno powiedzieć co najbardziej spodobało się uczniom w ZOO ponieważ  cały czas wyrażali zachwyt nad mijanymi przez nas zwierzętami. Oczywiście w trakcie zwiedzania uczniowie mieli możliwość zakupienia pamiątek dla swoich najbliższych. Wśród upominków królowały pluszowe zwierzątka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się monety pamiątkowe.

O godzinie 17:00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Perspektywa powrotu nie była zbyt przyjemna ponieważ trafiliśmy na godziny szczytu. Mimo to uczniowie dzielnie znieśli tą podróż a to wszystko zasługa przesympatycznego Pana kierowcy który bezpiecznie i na czas dowiózł nas do Zielonej Góry.

Wychowawca klasy: Patrycja Kośmider

 

_________________________________

 

 

Wyniki szkolnego konkursu internetowego o krajach anglojęzycznych “The English Speaking World”: \

I miejsce – Iga Gazińska, 5a

II miejsce – Julia Lipińska, 7f

III miejsce – Laura Pilarczyk, 6b

 

Gratulacje!

Weronika Łacna, organizator konkursu

_________________________________

 

14 maja klasy 3 c i 3 g wybrały się na wycieczkę do Deli Parku w  Trzebawiu k/ Poznania.

Jest to przepiękny park edukacyjno-rozrywkowy. Dzieci poznały prehistoryczne zwierzęta. Na ekspozycji „Gigantyczne owady” w DELI Parku obejrzały to, co na co dzień jest niedostrzegalne – chronione gatunki owadów z Wielkopolskiego Parku Narodowego w rozmiarze XXL.  Odbyły podróż dookoła świata w „Parku Miniatur” podziwiając najważniejsze światowe zabytki. W mini Zoo spotkały nie tylko zwierzęta domowe, ale także alpaki i lemury. Wielką atrakcją dla dzieci był spacer po „Podniebnej Eko Wiosce”. To 250 m tras wiodących wśród drzew: domki, tarasy, wiszące mosty, tajemnicze przejścia oraz tablice interaktywne z wieloma zagadkami.

Klasy 3 g i 3 c wych. M. Antkiewicz i M. Marczak

 

_________________________________

_________________________________

 

      

            W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła bierze udział w Wojewódzkim Konkursie dla szkół podstawowych „Droga do Niepodległej”. Konkurs ten trwa przez cały rok szkolny i składa się z kilku etapów, podczas których realizujemy kolejne zadania. W związku z tym 18 kwietnia odbył się w naszej szkole koncert pieśni patriotycznych „Śpiewajmy dla Niepodległej”. Wzięło w nim udział 13 solistów, uczniów klas I-VII naszej szkoły. Konkurs ten stanowił jednocześnie eliminacje do koncertu finałowego, który odbył się 27 kwietnia w Nowogrodzie Bobrzańskim.  Podczas rywalizacji na etapie wojewódzkim naszą szkolę wspaniale  reprezentowały dwie uczennice -  Lena Jackiewicz z klasy Vc oraz Adrianna Kotońska z klasy IIIb, która zdobyła wyróżnienie. Obu dziewczętom serdecznie gratulujemy !                    

 

_________________________________

 

 

  H. Sienkiewicz – nasz patron

„Ten, który Litwosem był zwany, na patrona naszej szkoły został wybrany.

Sienkiewicza wszyscy znają i często o nim rozmawiają.

Napisał on mnóstwo wspaniałych utworów, nie można zaliczyć go do amatorów…

W twórczości pisarza każdy znajdzie coś dla siebie

I podczas czytania poczuje się jak w niebie.

W ramach obchodów Dni Patrona naszej szkoły uczniowie klasy III g przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klasy Ia ciekawe spotkanie z H. Sienkiewiczem „Na trawie…”. Dziewczynki przeczytały wiersze  o patronie oraz fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”. Na zakończenie wszyscy rozwiązywali zagadki. Pierwszoklasistom spotkanie bardzo się podobało.

Klasa IIIg i Ia, wych. M. Antkiewicz, M Lipińska

 

_________________________________

 

Wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego

11 maja uczniowie klasy 2a byli na wycieczce w Obserwatorium Astronomicznym, które znajduje się w Wieży Braniborskiej. W trakcie wykładu dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat Układu Słonecznego, m. in. jak wyglądają planety i ich księżyce oraz słońce, za pomocą jakich urządzeń bada się wszechświat, jak zbudowana jest satelita, łazik. Na koniec podziwiały panoramę miasta z wieży widokowej. To była bardzo ciekawa lekcja astronomii.

uczniowie klasy 2a

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

 

_________________________________

 

„Ortografia z Henrykiem”

Z okazji Dnia Patrona naszej szkoły podczas zajęć z p.Pauliną Olichwer uczniowie z klas IV-VII napisali dyktando, które zostało oparte na fragmencie powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.  Najmniej błędów wśród uczestników klas IV zrobili: Natalia Urbaniak (4a) i Maciek Piznal (4f). W klasach V zwycięzcą został Dominik Tumas (5e), w klasach VI – Wiktor Morawski (6a). Na poziomie klas VII tekst bezbłędnie napisały: Nikola Oliwa (7e) i Alicja Witkowska Ribeiro-Ferreira (7e).

GRATULUJEMY J!

 

 

_________________________________

 

 

_________________________________

 

 

_________________________________

To już kolejne zajęcia przeprowadzone przez rodziców klasy 1b. Mama Zuzi Mendyk i mama Cypriana Sypniewskiego przygotowały dla uczniów ciekawą zabawę matematyczną ,,Bingo’’. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły  w zajęciach sprawnie rozwiązując działania matematyczne. Na zakończenie otrzymały nagrody i słodkie niespodzianki.

Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią Agnieszką Ilkowską

 

 

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1