Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz Uczniom i ich Rodzicom Szkoły Podstawowej nr 1
 w Zielonej Górze za zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek dla Tosi. Cieszymy się, że los naszej córki nie jest Wam obojętny. Raz jeszcze DZIĘKUJEMY za wszystkie zebrane do tej pory nakrętki i prosimy o dalszy udział w akcji.

 koordynator Angelika Świątczak

_________________________________

 

 

_________________________________

 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ramach realizowanego projektu "Aktywne dzieci = aktywna młodzież", klasa 3e wybrała się do Parku Trampolin -Skokoloco. Aktywnie, łącząc sport z rozrywką, dzieci spędziły czas, korzystając  z boiska do gry w zbijaka i areny z przeszkodami, umieszczonych na sprężystych batutach. Można było też skakać do basenu z gąbkami lub rzucać piłką do kosza, odbijając się z trampoliny! To był czas intensywnych ćwiczeń i świetnej zabawy.

Renata Trzaskowska

_________________________________

 

_________________________________

To nasi kochani chłopcy z klasy 1b!

            Dnia 28 września 2017 roku świętowaliśmy Dzień Chłopca w pizzerii Dominium. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy historii o księżniczce Margaricie. To jej imieniem nazwano pizzę, którą przyrządziliśmy.

Potem szybko ustaliliśmy składniki, jakie były nam potrzebne do zrobienia pizzy. Pani kelnerka przygotowała pytania, które sprawdzały naszą wiedzę po przeczytaniu bajki. Doskonale poradziliśmy sobie z udzieleniem odpowiedzi. Następnie pan kucharz pokazał, w jaki sposób przygotować pizzę. Wszystkim podobało  się, jak w powietrzu kręcił kawałkiem ciasta. Na degustację nie musieliśmy czekać długo. Uczta była wyśmienita!

Potem dziewczynki i pani Agnieszka złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły upominki. Następnego dnia mama Cypriana upiekła  pyszne babeczki.

 Uczniowie z klasy 1b i pani Agnieszka Ilkowska

 

_________________________________

 

    Już w czwartek dziewczyny z klasy 3f złożyły życzenia swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Po raz kolejny wręczyły samodzielnie przygotowane upominki oraz kartki z życzeniami. Dziewczynki przygotowały również słodki poczęstunek. Były pyszne ciasteczka i galaretki. Taki dzień to okazja do miłej rozmowy i wspomnień przy wspólnym stole. Do życzeń przyłączyli się też rodzice, którzy przygotowali upominki i słodkości. Dziękujemy.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

_________________________________

_________________________________

 

W piątek 29 września 2017r. z okazji Dnia Chłopca dziewczęta oraz wychowawca klasy zaprosiły chłopców klasy 4D na wieczór z filmem i grami planszowymi zorganizowany w szkole. 
Była pizza, muffinki,  zabawny quiz dla chłopaków, bajka „Trolle”, gry planszowe oraz mnóstwo śmiechu
J
Po zakończeniu spotkania już padały pytania, kiedy możemy taki wieczór powtórzyć … wniosek można wysunąć tylko jeden – zabawa była udana
J

Wychowawcza klasy 4D: Patrycja Kośmider

więcej...

_________________________________

 

Zaproszenie - wycieczka z cyklu "Poznajemy naszą małą ojczyzne"

      Koło turystyczne SP- 1 „Miłośników kolei szprotawskiej” 7 października 2017r. ( sobota )  organizuje wycieczkę pod hasłem „ Poznajemy naszą małą Ojczyznę”. Tym razem powędrujemy do Przylepu, poznamy historię tej części miasta, zwiedzimy małą kolejową stacyjkę podmiejską- Przylep, obejrzymy neogotycką wieżę, Stary Młyn, będziemy podziwiać panoramę z Góry Mystka, Złotą Łączę. Jesteśmy w trakcie załatwiania wejścia na lotnisko, by przyjrzeć się z bliska samolotom Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Zbiórka SP 1 (główne wejście ) o godz. 8.30 planowany powrót ok. 14.45. Koszt - to cena biletów na pociąg i autobus, własny prowiant. Szczegóły wycieczki oraz zapisy na nią przyjmowane są w świetlicy szkolnej  lub u Pani J. Szumilas.

 W wycieczce biorą udział wyłącznie - wcześniej zapisani uczniowie z klas 3-7.

 Prosimy o przekazanie tej informacji w swoich klasach łącznikom turystycznym, zainteresowanym uczniom oraz rodzicom. Dziękujemy B.Waszczyk, J.Szumilas

 

_________________________________

 

V Dni Polsko-Niemieckie na UZ

W dniu 29 września 2017 w ramach V Dni Polsko-Niemieckich na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się w naszej szkole, w klasie IVE ”Spotkanie z kulturą i językiem niemieckim”, które poprowadziła pani Barbara Krzeszewska – Zmyślony z Centrum Kultury i Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dzieci uczyły się wierszyka „Bunte Blatter fallen”, prezentowały swoją wiedzę z języka niemieckiego oraz dowiedziały się o wycinance.

                                                                  Marta Sierachan

 

_________________________________

 

          W czwartek 28 września 2017 r.  z okazji  Święta Chłopców, uczniowie  klasy 1c wraz z wychowawczynią Janiną Kiersnowską udali się do hiszpańskiej restauracji Es la passion mieszczącej się przy  ulicy Lisowskiego. Wszyscy mieli okazję spróbować specjałów hiszpańskiej kuchni, a przy okazji zobaczyć  ogromną ośmiornicę. Uczniowie byli zachwyceni pobytem w tym miejscu, za co serdecznie dziękujemy rodzicom naszego kolegi Wojtusia Krzykawskiego, którzy nas zaprosili do swojego lokalu.

 

_________________________________

 

Świat jest taki ciekawy

       Afrykarium we wrocławskim zoo to doskonałe miejsce, aby móc z bliska zobaczyć rafę koralową  i poobserwować zwierzęta związane ze  środowiskiem wodnym Afryki - płaszczki, rekiny, hipopotamy, krokodyle, manaty czy też ryby słodkowodne żyjące w tamtejszych jeziorach.  Wrocławskie zoo daje schronienie 10 500 zwierząt, wśród nich znajdują się również i te zagrożone wyginięciem, a nawet niewystępujące już w naturalnym środowisku.  Dzięki realizacji projektu edukacyjnego "Blisko natury i przyrody", klasa 3e miała okazję zobaczyć to wszystko na własne oczy. Dziecięcym zachwytom i zadziwieniom nie było końca.  Wycieczka, która odbyła się 21 września, długo będzie powracać we wspomnieniach, a być może nakłoni niektórych do zgłębiania wiedzy o świecie i  zwierzętach zamieszkujących naszą planetę.

 Wychowawca klasy 3e - Renata Trzaskowska

 

_________________________________

 

Przylep / Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich

W dniach 18-25 września 2017 roku odbyły się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie polsko – niemieckie warsztaty językowe pod hasłem „Sąsiedzi”. W obozie brało udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze oraz 10 uczniów ze szkoły partnerskiej z Cottbus. Uczniowie uczestniczyli codziennie w zajęciach jazdy konnej, zajęciach językowych, oraz grach i zabawach integracyjnych. Zaplanowano również interesujące warsztaty i zajęcia edukacyjne: „W krainie piernika”, „Zajęcia edukacyjne z karmelem”, „Malowanie na szkle”, „Polskie i niemieckie tańce integracyjne”, „Szyciowanki” oraz „Moje DECOUPAGE”.

Było jak zawsze mnóstwo wrażeń, radości i niezapomnianych chwil.

 

KOORDYNATOR PROJEKTU:  MARTA

więcej...

 

________________________________

 

Pola Nadziei

         Szanowni Państwo, w dniu 20.09.2017r. w naszej szkole odbyła się zbiórka datków na rzecz hospicjum w Zielonej Górze. Udało nam się zebrać  i przekazać 935, 89 zł. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom. Dziękujemy uczniom, którzy przeprowadzili akcję: Michałowi Głodkowi 6a, Wiktorii Sapucie 5c, Patrycji Gracz 5c, Kai Steciąg 5c.

protokoł

 

________________________________

 

 

Pożegnanie lata w klasie 1a

W piątek 22 września uczniowie klasy 1a ubrani w kolorze żółtym pożegnali lato. Choć było im trochę smutno , to wiedzą doskonale, że wróci ono do nas za rok…

„ …Żegnamy Cię lato, kochamy Cię za to
że czas twój słoneczny, jest dla nas bajeczny.
Lecz razem z latawcem odejść Ci już pora,
bo za drzwiami czeka jesień….”

Uczniowie klasy 1a i wychowawczyni  M. Lipińska

 

_________________________________

 

 

Jesienna Zielonogórska Akcja Sprzątania Świata

Uczniowie klas piątych z wielkim zaangażowaniem włączyli się do Zielonogórskiej Akcji Sprzątania Świata, która w tym roku odbywała się w dniach 18-21 września i przebiegała pod hasłem: „Nie ma  śmieci - są surowce!”. Odpowiednio wyposażeni w worki i rękawice ochronne, które zapewnił ZGKiM, uczniowie ruszyli z wychowawcami do porządkowania przydzielonych im terenów.
 Tym drobnym gestem dali  dobry przykład i pokazali, jak na co dzień należy dbać o swoje środowisko naturalne.

                                                                       Dominika Kosidło

 

 

_________________________________

 

 

 _________________________________


            W miniony weekend   na terenie WOSiR w Drzonkowie odbyły się Wojkowe Mistrzostwa Świata  w Pięcioboju Nowoczesnym.   Uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać wielu wybitnych sportowców, między innymi  medalistki Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 Oktawię Nowacką czy Elodie Clouvel. Nasza reprezentantka chętnie podzieliła się wrażeniami z Rio i cierpliwie pozowała do zdjęć  J                                                                    Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych sportowców.

                                                                                        Uczniowie klasy III G z wychowawczynią Małgorzatą Antkiewicz.

_________________________________ 

15 września 2017 roku klasa 1b świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tego dnia uczniowie ubrani w stroje pełne kropek oglądali  film o Vashti, który pomógł zrozumieć, że każdy człowiek ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Następnie namalowali własny świat kropek. Był on dla każdego inny.Na przerwie dzieci  tworzyły wspólnie  plakat – oczywiście z kropek. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów.

 Uczniowie stwierdzili, że w przyszłym roku też kropkujemy!            

Uczniowie klasy 1b i wychowawczyni Agnieszka Ilkowska

.

 

 _________________________________

 

         W dniach 11-16 września 2017 r. na terenie Ośrodka odbywały się Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym,  w ramach którego mieliśmy okazję zwiedzić wystawę najnowszych pojazdów oraz uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego.  Skorzystaliśmy z zaproszenia i poczuliśmy się jak w wojsku. Wchodziliśmy do czołgu oraz innych pojazdów wojskowych. To było wspaniała militarna przygoda.

Uczniowie kl. 3f z wychowawczynią Renatą Łado.


 

 

 

_________________________________

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10