_________________________________

NASZA SZKOŁA W OBIEKTYWIE ....
_________________________________


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

 

 

 

 

„MY JESTEŚMY RADOŚCIĄ – GDYBYM MIAŁ ZACZAROWANY OŁÓWEK …”

 

         Uczennica klasy 2 f Klara Budych zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ My jesteśmy radością – gdybym miał zaczarowany ołówek …”. Nagrody przesłane zostały aż  ze Słupska, a na dyplomie praca plastyczna, którą wykonała Klara. Gratulujemy!

 

 

 


 

 wychowawczyni Renata Łado

_________________________________

 

 

_________________________________

 

Bezpieczne wakacje - spotkanie z ratownikiem WOPR

Zbliżają się wakacje, wszyscy uczniowie udadzą się na zasłużony wypoczynek, który aby sprawił satysfakcję musi być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego też zaprosiliśmy do naszej szkoły ratownika WOPR- pana Adama Szopę, który zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznej kąpieli wodnej i słonecznej. Uwrażliwił dzieci na zagrożenia wynikające ze skakania do wody, niestosowanie się do warunków pogodowych. Wszyscy usłyszeli  praktyczne porady, jak reagować w nagłych sytuacjach podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzieci  słuchały tych rad z wielką uwagą. Teraz wiedzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

 Jolanta Sztejna

_________________________________

_________________________________

 

W dniach 29.05. – 2.06. 2017r. w naszej szkole odbyły się XII Dni Promocji Zdrowia. Oprócz konkursów wiedzy, plastycznych, fotograficznych, degustacji zdrowych pokarmów, zorganizowano także lekcje na temat profilaktyki chorób , higieny osobistej i udzielania  pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez panią pielęgniarkę i  studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego . W profilaktycznym programie „Cukierki” uczestniczyli  pod okiem p.pedagog uczniowie klas 3. Zaprezentowano również prace plastyczne uczniów kl. 4-6 nt. szkodliwości nałogów i klas I-III „Bezpieczne wakacje”. Mogliśmy też obejrzeć spektakl profilaktyczny, w którym aktorami byli nasi uczniowie z klas 4-6. Ukoronowaniem tygodnia zdrowia był Dzień Dziecka na sportowo, przygotowany przez Radę Rodziców i nauczycieli.

 

 

_________________________________

 

WYCIECZKA SZKOLNA DO COTTBUS, 24  maja 2017

W ramach współpracy partnerskiej naszych szkół uczniowie z klas niemieckojęzycznych wraz z nauczycielkami uczestniczyli w dniu 24 maja 2017r. w wyjeździe do szkoły partnerskiej w Cottbus. W tym dniu uczestniczyli w Dniu Sportu w szkole partnerskiej, zwiedzili szkołę oraz odwiedzili Zoo Cottbus. Cały dzień spędzony w Cottbus  stworzył uczniom sporo sytuacji i możliwości komunikacji w języku niemieckim. Pogoda dopisała, było mnóstwo wrażeń, śmiechu i radości.

 Marta Sierachan

 

_________________________________

 

 

Złota Miniatura dla Teatru TU I TAM !

W dniach 8 - 10 czerwca odbył się w Opolu  XVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych "Miniatury 2017". Na scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zaprezentowały się grupy teatralne z całej Polski. Z radością informujemy, że po obejrzeniu spektakli konkursowych, Jury postanowiło  przyznać Złotą Miniaturę  Teatrowi "TU I TAM" z naszej szkoły. Radości nie było końca! Dzieci przywiozły z sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń, zawiązały nowe przyjaźnie, przeżyły wielką przygodę. Trzymamy kciuki za kolejne teatralne przedsięwzięcia! GRATULUJEMY!

                                                                               Instruktor teatralny - Renata Trzaskowska

_________________________________

Konkurs ortograficzny ,,O pióro Henryka Sienkiewicza’’

 9 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs ortograficzny ,,O pióro Henryka Sienkiewicza’’ dla uczniów klas II - III. Uczniowie pisali tekst dyktanda pt. „Na szlaku przygody”, który dotyczył przygód Stasia i Nel opisanych w książce „W pustyni i w puszczy” w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas II i III.

Laureatami zostali: Kornel Obuchowicz z klasy 2b oraz Filip Skałecki z klasy 3b.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy i gratulujemy!

Organizatorki: Renata Łado, Jolanta Sztejna

 

_________________________________

 

12 czerwca 2017 roku odbyła się kolejna edycja konkursu „ Talenciaki”. Udział w nim wzięli reprezentanci  klas trzecich. Uczestnicy odpowiadali na pytania, rozwiązywali rebusy, wykonywali zadania związane ze spostrzegawczością oraz układali hasła promujące zdrowy styl życia. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, a zwycięzcami zostali:

Dominik Cieciorowski kl. 3b ( Im),  Hania Bykowska kl. 3e ( IIm.)  i Wojtek Bryszewski

kl. 3b ( IIIm.).  Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

                                                                                                             Organizatorzy

J. Garbowska    J. Kiersnowska

                                                                                          

 

_________________________________

 

 

MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH DRUŻYNOWO

Drużyna szachistów  w składzie  Mateusz Górkiewicz 6e, Michał Tomczyk 6d, Jarosław Szetela 6f,  Mikołaj Lisiecki 5b i Julia Lisiecka  6c,  reprezentowała naszą szkołę na Mistrzostwach Polski. Przypomnijmy, że do mistrzostw zakwalifikowali się po tym,  jak zostali WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA.  Na Mistrzostwa Polski do Pokrzywny przyjechały 32 szkoły. Nasi zawodnicy w drużynowych rozgrywkach wywalczyli XV miejsce w Polsce. Kapitan drużyny Mateusz Górkiewicz uzyskał tytuł II wicemistrza na pierwszej szachownicy.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

_________________________________

WOJEWÓDZKI TURNIEJ FINAŁOWY

„Edukacja przez szachy w szkole”

 

Dnia 1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się Finałowy Turniej „Edukacja przez szachy w szkole”.  Do rozgrywek zgłosiło się 49 drużyn z całego województwa. Z naszej szkoły wzięły udział dwie drużyny. Pierwsza drużyna w składzie: Kamil Burczyński 2f, Miłosz Smoleń 2b, Michał Kała 3d i Maja Gaweł 3d w rozgrywkach drużynowo zajęli VI miejsce w województwie, a Michał Kała zajął I miejsce na III szachownicy. Druga nasza drużyna złożona z ochotników, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w składzie: Wojciech Kopecki 3b, Kacper Maciejewski 3d, Grzegorz Czechowski 3d i Wiktoria Wiater 3b, zajęła XXVII miejsce. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

_________________________________

 

„Sąsiedzi” polsko-niemiecki obóz

Przylep / Centrum Spotkań Polsko – Niemieckich

W dniach 26 maja - 2 czerwca 2017 roku odbyły się w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Przylepie polsko – niemieckie warsztaty językowe pod hasłem „Sąsiedzi”. W obozie brało udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze oraz 10 uczniów ze szkoły partnerskiej z Cottbus. Uczniowie uczestniczyli codziennie w zajęciach jazdy konnej, zajęciach językowych, zajęciach na basenie oraz grach i zabawach integracyjnych. Zaplanowano również interesujące warsztaty i zajęcia edukacyjne: „W krainie piernika”, „Zajęcia edukacyjne z karmelem”, „Malowanie na szkle”, „Polskie i niemieckie tańce integracyjne" „Szyciowanki” oraz „Moje DECOUPAGE”.

Było mnóstwo wrażeń, radości i niezapomnianych chwil.

 

KOORDYNATOR PROJEKTU:  MARTA SIERACHAN

 

 

 

_________________________________

 

 

_________________________________

 

         5 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach „Uczymy się pomagać” zorganizowanych na Uniwersytecie Zielonogórskim w ramach Festiwalu Nauki.

Uczelnia przygotowała w tym dniu wiele ciekawych projektów, warsztatów, wystaw i wykładów.

Była to doskonała okazja do tego, by przyjrzeć się osiągnięciom nauki z bliska.

  Uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalili umiejętność opatrywania różnego rodzaju ran.

Studenci wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu z dużym zaangażowaniem przekazali  nam wiele wskazówek i rad, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik warsztatów otrzymał książeczkę z zadaniami i łamigłówkami logicznymi.

p. Małgosia i p. Ula

 

_________________________________

 

 

MAŁY OMNIBUS

 

Uczniowie z klasy 2d- Maciej Śliwa i 2f -Kamil Burczyński reprezentowali naszą szkołę w  konkursie dla uczniów klas II "Mały Omnibus", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 22 na os. Pomorskim. Obejmował on wiedzę z różnych dziedzin nauki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną, przyrodniczą, ortograficzną, logicznym myśleniem, spostrzegawczością i sprawnością ruchową. O miano  omnibusa walczyły drużyny z 12 zielonogórskich szkół. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Dzielnie walczyli o III miejsce. W rezultacie jednak po dogrywce, która była bardzo zacięta ,bo chłopcy dwa razy zremisowali, za trzecim razem zostali jednak pokonani zajęli IV miejsce. Serdecznie gratulujmy wiedzy i determinacji sportowej!

                                                              Angelika Świątczak

 

_________________________________

                         " Mama, mamusia, mateczka......"

Tymi słowami uczniowie klasy 2d powitali swoje kochane mamy.

Gościły w naszej szkole, ponieważ brały udział w lekcji otwartej z okazji ich święta . Mamy mogły zobaczyć jak  wygląda nauka w edukacji wczesnoszkolnej. Następnie po zakończonych zajęciach  razem ze swoimi dziećmi wzięły udział w warsztatach fizyczno-chemicznych wykonując wspólnie pachnące, kolorowe mydełka. Całość spotkania uwieńczył walczyk zatańczony razem z najwspanialszą partnerką, jaką jest mama.

Po spotkaniu mamy chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, nie kryjąc łez wzruszenia. Bardzo dziękujemy, że byłyście, jesteście i zawsze będziecie!

                                                             

                                                                                       Angelika Świątczak

 

_________________________________

 

Sukces poetycki Zuzi

      Z przyjemnością informujemy, że Zuzanna Gandecka z klasy 2e została laureatką XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego TPD "JA I CZTERY PORY ROKU". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca w sali Muzeum Ziemi Lubuskiej. Gratulujemy!

                                                                                       Renata Trzaskowska

 

 

_________________________________

 

      Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku powstał by służyć przedsiębiorstwom w celu opracowywania nowych technologii, modyfikacji i doskonaleniu jakości wytwarzanych produktów jak i poszukiwaniu nowych i innowacyjnych rozwiązań branżowych.

       Właśnie tam uczniowie klas 2f i 2g w Dniu Dziecka wybrali się na wycieczkę, by poznać ciekawy i nowoczesny obiekt oraz wziąć udział w warsztatach: kulinarnym oraz chemicznym.

W ośrodku odbywa się cały szereg różnorodnych badań w zakresie przetwórstwa spożywczego, szkółkarstwa i ogrodnictwa. Byliśmy w laboratoriach, pracowni piekarskiej oraz szklarni. W jednym z pomieszczeń laboratoryjnych wzięliśmy udział w warsztacie chemicznym „Uciekające kolorki” oraz oglądaliśmy pokazy chemiczne „Wybuchający wulkan”, „Podwodny ogród”, „Magiczny balon”. Prowadziliśmy też obserwacje przez mikroskop. W pracowni piekarskiej sami tworzyliśmy pizzerki z wybranymi składnikami, które po upieczeniu wspólnie degustowaliśmy. Rozmawialiśmy również na temat zdrowego żywienia. Zwiedziliśmy część szkółkarską i dowiedzieliśmy się tam o warunkach uprawy roślin w domu i ogródku. Każdy dostał begonię, którą będzie opiekował się w domu. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Chętnie wrócimy tam na inne warsztaty, które oferuje ośrodek.

Uczniowie 2f i 2g oraz

wychowawczynie Renata Łado i Małgorzata Antkiewicz.

więcej...

_________________________________

_________________________________

Promocja Zdrowia

      Podczas Szkolnych Dni Promocji Zdrowia uczniowie klasy 2f przygotowali stoisko z pysznymi przekąskami. Dzień wcześniej w domu z rodzicami zrobili owocowe galaretki. Następnie z produktów przyniesionych do klasy własnoręcznie wykonali pyszne i zdrowe kanapki. Wszystko umieścili na wspólnie zorganizowanym stoisku, które podczas przerw cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów młodszych i starszych oraz pracowników szkoły. Ceny produktów były symboliczne, ale i tak udało nam się zebrać 136 zł. Zostało również przekąsek na degustację klasową. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!

W nagrodę za tak wspaniałą pracę pójdziemy na lody. 

Uczniowie klasy 2 f z wych. Renatą Łado.

 

 

  

więcej...

 

_________________________________

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI ZAGRANICZNCH SZKÓŁ PARTNERSKICH W SP1

czytaj więcej...

 

 

 

_________________________________

 

Rozruszaj swój umysł!

     Uczniowie koła matematycznego przygotowali krzyżówkę z okazji Dnia Dziecka dla swoich kolegów i koleżanek z klas 1 – 3.

 Na rozwiązanie czekamy do 9 czerwca (sala nr 5). Mamy przygotowane niespodzianki dla pierwszych pięciu osób. Powodzenia!

Opiekun koła matematycznego Renata Łado.

 

 

18 maja w Żaganiu odbył się wojewódzki finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły, którzy wcześniej zostali laureatami finału miejskiego: Julia Słońska, Leon Siatecki i Alan Klimek. Recytacje odbywały się w pięknej Sali Kryształowej żagańskiego pałacu. Miło nam poinformować, że Leon Siatecki decyzją Jury został wyróżniony w konkursie.

_________________________________

Wizyta pana Marcina Horbacza

W poniedziałek gościliśmy w naszej szkole znanego pięcioboistę nowoczesnego pana Marcina Horbacza. Pan Marcin jest tatą Liwii z klasy 1a i Matyldy z klasy 5d. Nasz gość jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz olimpijczykiem, gdyż reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004r. i w Pekinie w 2008r. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tej trudnej dyscyplinie sportowej. W jej skład wchodzą: pływanie, szermierka, jeździectwo, strzelanie z pistoletu i bieg przełajowy. Dzieci mogły obejrzeć zdobyte medale oraz przymierzyć strój szermierczy. Każdy mógł również strzelić do tarczy z pistoletu. Na pewno wśród nas znajdzie się godny następca pana Marcina. Dziękujemy!

Jolanta Sztejna i Małgorzata Sipowicz

oraz uczniowie klasy 1a oraz klas  5 i 6

 

 

Dnia 23 maja 2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się z wizytą do swoich kolegów  ze Szkoły Podstawowej dla Dzieci z zaburzeniami ze spektrum Autyzmu "Dalej Razem" . Dzieci miały okazję zobaczyć sale szkolne i przedszkolne,  poznać alternatywne metody  komunikacji  osób autystycznych, uczestniczyć  we wspólnych zajęciach i zabawach oraz  spróbować przepysznych paluszków gryczanych (wypiekanych przez dorosłych autystów).  Ten wspólnie spędzony czas upłynął na dobrej zabawie, wzajemnym poznawaniu, a także na wzbogacaniu wiedzy.

U. Barczyszyn, M.Lipińska

 

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10