Z inicjatywy Rady Rodziców w naszej szkole został zorganizowany konkurs na kalendarz adwentowy. Konkurs ten wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Wpłynęło bardzo dużo prac, przy czym pomysłowość ich wykonania, estetyka przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów. Kalendarze zostały wykonane przepięknie i można je podziwiać w naszej szkolnej galerii. Oceny prac dokonała Pani Dyrektor Regina Sobków.

Wyłoniła po 7 laureatów z każdego poziomu klas, pozostali otrzymali wyróżnienia.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenie za swoje dzieła. Gratulujemy J.

 Nagrody ufundowała Rada Rodziców. 
Osoby odpowiedzialne:M. Rola, R. Śmiejczak i J. Kiersnowska


 

_________________________________

 

 W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 1c doskonale bawili się, jednocześnie utrwalając dodawanie i odejmowanie liczb. Do tego celu została wykorzystana gra matematyczna, którą wykonali uczniowie na zajęciach „ Jesteśmy kreatywni” wspólnie z p. Lucyną Witkowską. Zajęcie te bardzo podobały się dzieciom, wszyscy starali się poprawnie wykonywać obliczenia, aby wyjść na prowadzenie. Na pewno jeszcze powtórzymy takie zajęcia.

  Wych. Janina Kiersnowska


 

_________________________________

 

Świąteczna wystawa „ Anioły, Aniołki, Aniołeczki” w Galerii SP-1 „Za Drzwiami”

W środę 13 grudnia 2017r. odbyło się uroczyste otwarcie świątecznej wystawy prac uczniów                    pt.” Anioły, Aniołki, Aniołeczki”. Wszystkie prace zostały wykonane pod opieką nauczycieli świetlicy szkolnej, instruktorów kół plastycznych, socjoterapeutów  i terapeutów.

            Odwieczna walka dobra ze złem, w którym dobro zwycięża- ta idea przyświecała pracom starszej grupy wiekowej uczniów. Młodzi entuzjaści plastycznych działań skoncentrowali się na obrazach prezentujących anioły, aniołki według swoich wyobrażeń. Prace były wykonane różnymi technikami plastycznymi.

Ekspozycję wzbogaciły kalendarze adwentowe wykonane przez społeczność SP-1

z inicjatywy Rady Rodziców.

            Jak zawsze wernisażowi towarzyszyły występy uczniów. Z kolędą przybyła do nas Pani Wiesława Łukaszewicz i jej klasa - 3b. Uczniowie nie tylko je znakomicie wyśpiewali, przybliżając wszystkim obecnym atmosferę świąt Bożego Narodzenia, ale także zagrali. Igor Kostura z tej klasy - jak zawsze nie zawiódł - przygotował aż 5 kolęd na keyboardzie.

            W świat świątecznej poezji wprowadziła nas klasa 4f . Zaprezentowała wiersze pod wspólnym tytułem „Wśród anielskich skrzydeł”. Kierownikiem artystycznym grupy była Pani Agata Pilipczuk- wychowawca tej klasy.

            O Aniołach w kulturze i sztuce opowiedział Pan Robert Tomak- zielonogórski artysta

 i nauczyciel plastyki w SP- 1. Słodkimi pierniczkami i innymi słodkościami zostali nagrodzeni wszyscy artyści. Przygotowali je rodzice dzieci z klasy 4f.

            Prace plastyczne można oglądać do końca grudnia 2017r.  w Galerii SP- 1 „ Za Drzwiami” . Zapraszamy. Komisarze wystawy Robert Tomak, Bożena Waszczyk.


Kiedy magia świąt nas ogarnie. Kiedy śnieg na Ziemię spadnie. Wtedy przyjdzie Boże Narodzenie i Niech da Wam radość i ukojenie oraz Moc prezentów i miłości i jak najwięcej szczęścia i pomyślności

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________

 

TECHNOLOGICZNE DZIECIAKI

           W związku z Międzynarodowym Tygodniem Edukacji Informatycznej

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprosił lubuskie dzieci ze

szkół podstawowych w podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów.

Klasa 4 A, wraz z wychowawczynią wzięła udział w warsztatach będących

połączeniem nowoczesnych technologii z twórczą nauką i zabawą. Uczniowie z

zachwytem wykonywali doświadczenia, zbudowali robota i wzięli udział w 

multimedialnej lekcji.

                                                                                Anna Więcek

 

_________________________________

 

 

_________________________________

 

    W siedzibie straży pożarnej przy ul. Kożuchowskiej, gdzie mieliśmy okazję się znaleźć działa Ognik, czyli dwie sale edukacyjne, w których uczyliśmy się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Wszystkie elementy były interaktywne, więc uczyliśmy się przez zabawę i eksperyment. Pierwsza sala to mieszkanie podzielone na kilka modułów – pokój, kuchnię czy łazienkę. Dzieci oglądały tam nie tylko filmy edukacyjne i wizualizacje. Są tam tzw. ciepłe drzwi, które są podgrzewane do bezpiecznej temperatury. W ten sposób dzieci nauczyły się, że jeżeli wyczujemy pożar w budynku, a drzwi, których dotkniemy są ciepłe, to pod żadnym pozorem nie należy ich otwierać, bo dostarczymy mu dodatkowego tlenu i pozwolimy pożarowi się rozprzestrzenić.

Dzieci nauczyły się także zachowania w przypadku porażenia prądem, zaczadzenia przez piecyk gazowy, zapalenia się tostera, piekarnika czy garnka z olejem. Na końcu atrakcje: samochód strażacki, z którym można sobie zrobić zdjęcie, włączyć sygnały i obejrzeć od środka.

          Druga część Ognika związana jest z ochroną środowiska i lasami. Dzieci dowiedziały się, jak zachować się podczas burzy, pożaru lasu czy zlokalizować swoje położenie, jeśli się w nim zgubimy. I choć w Ogniku czuliśmy się jak w sytuacji prawdziwego zagrożenia, sala jest całkowicie bezpieczna. Bardzo nam się podobało.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

 

_________________________________

_________________________________

Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi." J. Paweł II.

Za nami kolejna edycja „Szlachetnej Paczki”. Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i dobre serce. Dzięki Waszej szczodrości udało nam się spełnić wszystkie marzenia obdarowanej rodziny. Życzymy zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Koordynatorzy „Szlachetnej Paczki”

„W świątecznym klimacie”

– warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców

Dnia 07 grudnia 2017r o godz. 17:00 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „W świątecznym klimacie”. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Nasze spotkanie zostało zorganizowane po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. Celem warsztatów było wspólne malowanie farbami akrylowymi odlewów gipsowych z motywami bożonarodzeniowymi przez dzieci i ich rodziców, wspólne spędzenie czasu wolnego dziecka z rodzicem w miłej i życzliwej atmosferze a także podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowej poprzez śpiewanie kolęd. Prowadząca warsztaty – pani Magda Sycha zaproponowała wykorzystanie gotowych odlewów gipsowych takich jak: choinki, gwiazdki, aniołki, mikołaje, świeczniki z motywem choinki i gwiazdki.

Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się wspaniałą wyobraźnią i twórczym podejściem do zadania. Dzięki temu powstały wyjątkowe, wykonane wspólnie, świąteczne bożonarodzeniowe dekoracje.

Opracowała: Magdalena Sycha

 

_________________________________

 

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania  warsztatów dla uczniów klas 1b i 1c w Lubuskim  Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku. Uczniowie pod opieką instruktorów, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników.  Niektórzy po raz pierwszy poznawali proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowali przygotowane wcześniej  ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia.  Upieczone pierniczki dekorowali mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.

 Drugą atrakcją było uczestniczenie w warsztacie chemicznym. Były wybuchy, ogień, barwne reakcje oraz wiele innych ciekawych doświadczeń, a jednocześnie dużo radości i naukowej zabawy.  

Wychowawczynie : A. Ilkowska i  J. Kiersnowska


 

_________________________________

 

 

Uczniowie klasy 1b wzięli udział w programie edukacyjnym Tesco ,,Od uprawy do przyprawy’’.  Tym razem pierwszoklasiści poznali  zasady zdrowego odżywiania nie w szkolnej ławce, lecz… w sklepie spożywczym. Dzieci były ciekawe, otwarte i zaangażowane w Ekspedycję. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących nie tylko zdrowego żywienia, ale również  funkcjonowania całego sklepu. Bardzo smakowały im   bakalie, owoce i  warzywa oraz jogurty, które sami mogli sobie przygotować. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych zgadywankach. Chętnie odpowiadały na pytania dzieląc się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą z domu bądź szkoły. Jednakże największym hitem okazało się zbieranie naklejek do piramidy żywieniowej.”

Wychowawczyni klasy

Agnieszka Ilkowska

 

_________________________________

 

 

Jesienne spotkanie z rodzicami

Listopadowe zebranie z rodzicami miało odświętny charakter.

Wystąpiliśmy przed rodzicami  w jesiennych kolorach.

Była pani Jesień, Jacek i Wacek, warzywa z wiersza ,, Na straganie”.

Śpiewaliśmy piosenki o listkach i deszczu, tańczyliśmy cza-czę i graliśmy na fletach,

czytaliśmy wiersze, które sami napisaliśmy. Na ławkach położyliśmy barwne liście,

ustawiliśmy świeczniki z nasionami, które sami wykonaliśmy.

Śpiewaliśmy razem z rodzicami na głosy, okazało się, że wszyscy umieją pięknie

śpiewać!

Było kolorowo, śmiesznie i magicznie.

Uśmiechnięci  i radośni wracaliśmy do domów.

Pokonaliśmy ponurą jesień radością i humorem!

Klasa 3b z wychowawczynią

 

_________________________________

 

Klasa 4d gościła na lekcji wychowawczej grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Przeprowadzili krótkie ale bardzo treściwe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
Uczniowie mieli możliwość przećwiczyć jak należy postępować w sytuacji gdy jesteśmy świadkiem wypadku oraz zastosować poznaną wiedzę na przyniesionym przez młodzież fantomie.

wychowawca:
Patrycja Kośmider

 

_________________________________

 

                    LEKCJA MUZEALNA

          13 grudnia uczniowie klasy 3f uczestniczyli w zajęciach ph. „Legendy Lubuskie”. Lekcje odbyły się w Muzeum Ziemi Lubuskiej.  Dzieci poznały legendę Heleny Rutkowskiej dotyczącą naszego miasta pt. „Skąd się wzięło wino w Zielonej Górze”. Zwiedziły również zbiory Działu Winiarskiego – narzędzia i naczynia związane z produkcją wina. Następnie udali się do jednej z sal muzeum gdzie wypełniały kartę pracy „muzealnych tropicieli” sprawdzającą zapamiętane wiadomości. Do pokolorowania i uzupełnienia dostały również obrazek przedstawiający wydarzenie poznanej legendy. Lekcje były bardzo ciekawe. Uczniowie pogłębili wiedzę o naszym mieście i życiu jego mieszkańców.

Wychowawczyni Renata Łado.

 

 

_________________________________

 

  „Zielona Góra – Moja Mała Ojczyzna” – to hasło projektu, który od kilku lat realizuje Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze. 

W ramach inicjatywy, wśród uczniów promowana jest wiedza na temat naszego miasta – jego historii i kultury. Finałem każdej edycji jest konkurs adresowany do dzieci z zielonogórskich szkół podstawowych. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3f : Aleksandra Zawadzka, Klara Budych i Katia Koza, które w konkursie zajęły 3 miejsce. Gratulujemy!

Opiekun: Renata Łado.

 

_________________________________

 

Mikołajkowo i sportowo….

Tradycją naszej szkoły jest organizacja Sportowego Turnieju Mikołajkowego , dlatego też nie mogło być inaczej i w tym roku. Uczniowie wszystkich klas I dzielnie i z dużym zaangażowaniem zmagali się z konkurencjami sportowymi, które przygotowała Beata Zabłocka. Emocji było bardzo dużo. Nad bezpieczeństwem i poprawnością wykonywania zadań czuwała Pani Dyrektor Katarzyna Tylicka. Całość imprezy uświetnił taniec Mikołai wykonany przez uczniów klasy IIIb, który przygotowała Wiesława Łukasiewicz.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kieruję do  Dyrekcji oraz do Rady Rodziców za sponsorowanie imprezy i zakup prezentów.

Angelika Świątczak, Sylwia Grabowicz, Wiesława Łukasiewicz

_________________________________

 

Uczniowie klasy 4d lubią spędzać czas w szkole … W poniedziałkowe popołudnie wzięli udział w warsztatach tworzenia kartek świątecznych. Zajęcia prowadzone były przez Panią Dorotę Król, która na co dzień zajmuje się rękodziełem artystycznym - http://kartisticzki.blogspot.com/Zajęcia wprowadziły uczestników w nastrój iście świąteczny …

Patrycja Kośmider


 

 

 _________________________________

 

                 Rozruszaj swój umysł!       

                                   Uczniowie koła matematycznego przygotowali świąteczne zadania matematyczne dla swoich kolegów i koleżanek z klas 1 – 3.

Zadanie 1. Policz, ile pieniędzy uczniowie przeznaczyli na wydatki związane ze świętami.

Zadanie 2. Rozwiąż krzyżówki.

 

 Na rozwiązanie wszystkich zadań (krzyżówek w całości) czekamy do 19 grudnia (sala nr 5). Mamy przygotowane niespodzianki dla pierwszych pięciu osób. Powodzenia!

Opiekun koła matematycznego Renata Łado.

 

pobierz krzyżówkę...

 

 

 

pobierz krzyżówkę...

 

_________________________________

„Mikołaj Święty nocą wędruje,

w okna zagląda i nasłuchuje.

Gwiazdką w okna świeci,

gdzie są grzeczne dzieci…”

 

 6 grudnia Mikołaj znalazł grzeczne w naszej szkole. Tego dnia klasę 1c odwiedziła najpierw Śnieżynka, czyli mama Wiktora Rynasa , która wraz z Wiktorem przygotowała upominki dla całej klasy. Następnie dzieci odwiedził  Mikołaj z prezentami. Odczytał on piękny list. Każde dziecko musiało zaprezentować swoje zdolności, aby otrzymać paczkę. Wszyscy spisali się znakomicie i otrzymali upragnione upominki.

                                                                                     Wych. Janina Kiersnowska

 

 

_________________________________

 

 W SP nr 1 o przyrodę dbamy,
nawet ekologiczne ozdoby
świąteczne wymyślamy !

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie na własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 170 prac, autorstwa 120 uczniów  z zielonogórskich szkół podstawowych i zespołów edukacyjnych. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Nagrodzeni zostali:

·       w pierwszej kategorii wiekowej    (klasy I-III) wyróżniony został                           - Oliwier Chojecki; praca wykonana pod  

opieką  p. Renaty Łado

w drugiej kategorii wiekowej (klasy IV-VI)   I miejsce - Iga Gazińska; praca wykonana pod opieką p. Weroniki Gaziński

·       w drugiej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) wyróżnienie otrzymała klasa 4c; praca wykonana pod

opieką p. Ingrid Kamińskiej

Niezwykłe dekoracje są ozdobą miejskiej żywej choinki, na zielonogórskim rynku.

 

_________________________________

W sobotę, 02 grudnia 2017r. o  godzinie 10.00 w naszej szkole rozpoczęły się zmagania uczestników  XV rejonowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu

Drogowym dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego pod hasłem

,,W Europie jeździmy bezpiecznie’’

Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży, Lubuski Kurator Oświaty oraz Starosta Zielonogórski.  Gościem tegorocznej imprezy był J. Szambelan, przedstawiciel Lubuskiego Kuratorium Oświaty.

 Zgodnie z regulaminem konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozwiązaniu w ciągu 40 minut testu z wiedzy o ruchu drogowym, który składał się z 20 pytań. Drugi etap miał charakter bardziej widowiskowy- uczestnicy musieli popisać się doskonałą jazdą na rowerach po torach przeszkód. Nasi reprezentanci Kacper  Maciejewski z klasy IVd, Marcin Pilarski uczeń kl.Vb oraz Filip Szumowski z kl.VIa  spisali się znakomicie i zdobyli 71 punktów. A szkoła w prezencie otrzymała rower od Stowarzyszenia Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, który został przekazany Panu Dyrektorowi Adamowi Szymczakowi.

 W łącznej klasyfikacji punktowej I miejsce zajęła drużyna ze Słubic, zdobywając 80 punktów.

Ingrid Kamińska – opiekun drużyny

 

_________________________________

 

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1