18 kwietnia sala klasy 1c zamieniła się w pracownię chemiczną. A wszystko to za sprawą mamy Antosia Zubaszewskiego, która wprowadziła uczniów w świat eksperymentów. Emocji było mnóstwo, wszyscy z wielkim zapałem wykonywali eksperymenty, a następnie wyciągali wnioski ze swoich badań. To była wyjątkowa lekcja i  będziemy z niecierpliwością czekać na następne spotkanie.

Wych. Janina Kiersnowska


_________________________________

 

Laureatka „8 Wspaniałych”

_________________________________

 

GRATULACJE DLA NASZYCH RECYTATORÓW !

W Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyły się prezentacje Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego.Po wysłuchaniu 169 recytatorów, jury postanowiło nagrodzić, wyróżnić i nominować do udziału w finale wojewódzkim najlepszych z nich.  Z radością informujemy, że w tej grupie znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

Amelia Zając, Laura Gwizdek, Leon Siatecki i Wiktoria Wiater zostali laureatami konkursu i otrzymali nominację do udziału w finale wojewódzkim. Nel Białowąs i Alan Klimek zostali wyróżnieni. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.

Renata Trzaskowska


 

_________________________________

 

 LEKCJA MUZEALNA

     11 kwietnia uczniowie klasy 3f uczestniczyli w zajęciach ph. „Z kufra mojego pradziadka – wędrówki w świat przeszłości”. Lekcja odbyła się w Muzeum Ziemi Lubuskiej, która przybliżyła i wyjaśniła jak wyglądało dawniej życie ludzi i jakie panowały obyczaje. Podczas spotkania prezentowane były dawne przedmioty codziennego użytku, np. urządzenia do mierzenia, ważenia, liczenia, sprzęt oświetleniowy oraz inne przedmioty gospodarstwa domowego używane w przeszłości.

 Następnie uczniowie udali się do jednej z sal muzeum gdzie wypełniali kartę pracy „muzealnych tropicieli” sprawdzającą zapamiętane wiadomości. Lekcja była bardzo ciekawa. Uczniowie pogłębili wiedzę o życiu i obyczajach pradziadków.

Wychowawczyni Renata Łado.

_________________________________

 

_________________________________

 

WIZYTA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

13 kwietnia przedstawiciele klasy 3e zostali zaproszeni do Urzędu Marszałkowskiego na podsumowanie pierwszej edycji Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych.

Dzieci  z naszej klasy miały okazję realizować  w tym roku projekty dofinansowane w ramach LIM -"Aktywne dzieci = aktywna młodzież" oraz "Bliżej przyrody, bliżej natury". Dzięki nim odwiedziły wrocławskie zoo i  park trampolin, uczestniczyły w zajęciach gotowania, przeprowadzały eksperymenty, uczestniczyły w zajęciach konstruowania modeli ze specjalnych zestawów klocków, a także wystąpiły w Teatrze Lubuskim dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły oraz z Państwowego Przedszkola nr 8.

Podczas  wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, uczniowie mieli okazję spotkać się z marszałek Elżbietą Anną Polak, udzielili też krótkiego wywiadu. Więcej zdjęć oraz informacji  na temat tego wydarzenia dostępnych jest  na stronie http://lubuskie.pl/news/23251/806/Milion-dla-mlodych-po-raz-drugi-wideo/d,news-bootstrap/

Renata Trzaskowska

 

_________________________________

 

Długopis to nieodzowne narzędzie pracy każdego ucznia. Jak powstaje, z czego jest wykonany i jak jest skonstruowany, tego dowiedzieli się uczniowie klasy 1d podczas wycieczki do firmy DreamPen, która zajmuje się miedzy innymi produkcją długopisów reklamowych na cały świat. Uczniowie mieli okazję obserwować cały proces produkcji. Na pamiątkę otrzymali długopisy specjalnie dla nich zaprojektowane, z własnym imieniem i nazwiskiem, które sami musieli złożyć oraz kolorowe magnesy. Dzieci były zachwycone wizytą. Niektórzy zadeklarowali chęć pracy w tej firmie. Panu Łukaszowi Makowskiemu – tacie Amelki, serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wycieczki.

Uczniowie i wychowawczyni klasy 1d Iwona Panek


 

_________________________________

 

Piątek 13 – ego dla klasy 4d z pewnością nie był pechowy…


We wrześniu klasa 4d brała udział w wieczorze z filmem i grami planszowymi.
Ponieważ ta forma spędzenia wolnego czasu bardzo im się spodobała postanowiliśmy to powtórzyć.

Podobnie jak ostatnio była bajka (tym razem „Emotki”) , gry planszowe oraz pizza
(na którą wszyscy oczekiwali z niecierpliwością. Pan który dowiózł nam pizzę przyznał, że jeszcze nikt go nie przywitał z taka radością i aplauzem
J).

Ponieważ energia rozpierała uczniów postanowiliśmy się troszkę poruszać – był twister oraz zabawy z piłką.

Czas upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie.

Na koniec padło „sakramentalne” pytanie: KIEDY TO POWTÓRZYMY J

Wychowawca: Patrycja Kośmider

 

_________________________________

 

Klasa 4d przygotowywała się do świąt wielkanocnych pełną parą.
Postanowiła zadbać o wystrój swoich domów lub o słodkie upominki dla swoich najbliższych… Bo przecież taki szklany zajączek z mentosami w środku sprawdzi się świetnie jako dekoracja ale również upominek.

wychowawca: Patrycja Kośmider


 

_________________________________

 

 

W środę 11 kwietnia 2018 roku,  klasa 1c wybrała się z wizytą do pracowni rzeźbiarskiej pana Roberta Tomaka. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wspaniałych rzeźb wykonanych przez pana Roberta. Ponadto rzeźbiarz pięknie opowiadał dzieciom o tym, jak powstawały jego dzieła. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyli i usłyszeli w czasie tej wizyty.

                                                                       Wych. Janina Kiersnowska

 

_________________________________

 

Gratulujemy

                     I miejsca  w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt

Hannie Zaleskiej z kl. 7d

Hannie Jackowskiej z kl. 7c

Jagodzie Rudzińskiej z kl. 7b

Juli Wiszniowskiej z kl. 7b

Juli Lewandowskiej z kl. 7b

Patrycji Mickiewicz z kl. 7e

Nikoli Uglik z kl. 6a

Matyldzie Horbacz z kl. 6d

 

Nauczyciele: Karolina Macuda, Beata Zabłocka, Damian Kociszewski

 

_________________________________

Kwiecień miesiącem AUTYZMU

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w świetlicy szkolnej została zorganizowana akcja „Na niebiesko dla autyzmu”, której celem było podniesienie świadomości uczniów na temat autyzmu.  Na znak solidarności z osobami z autyzmem „Fajlandczycy” ubrali się  na niebiesko. Poznali m. in. historię „Marii, dziewczynki, która lubi mieć plan” oraz obejrzeli krótki film pt. „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.  Dzięki tej akcji dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat specyficznych zachowań i trudności, które napotykają osoby ze spektrum autyzmu.

U. Barczyszyn

 

_________________________________

 

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Uczniowie klasy Ib wzięli udział w zajęciach  z cyklu kodowanie na dywanie. Zabawy mają na celu między innymi wspieranie w każdym dziecku kreatywności, umiejętności pracy w grupie,  konsekwentnego dążenia do celów oraz rozwoju intelektualnego.

Nauka programowania przez zabawę bez konieczności użycia komputerów okazała się wspaniałą zabawą ale i cenną nauką dla naszych najmłodszych uczniów.    

Agnieszka Ilkowska

_________________________________

 

Przez trzy tygodnie w klasie Ib  pani Katarzyna Szatarska studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego odbywała praktykę szkolną. Pani Kasia jest absolwentką naszej szkoły.  Z wielką przyjemnością i  sentymentem powróciła w mury Szkoły Podstawowej nr1. Praca z dziećmi sprawiła jej wielką przyjemność i dała dużo radości i satysfakcji.

 Życzymy  pani Kasi powodzenia w realizacji swojej drogi zawodowej.

Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią Agnieszką Ilkowską

 

_________________________________

 

 

 

Dzień Nowoczesnych Technologii zamiast Dnia Wagarowicza

http://www.zachod.pl/dzien-nowoczesnych-technologii-zamiast-wagarowicza/

 „Wielkanocne warsztaty”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą w naszych klasach nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Uczniowie klas 1a, 3d, 3g i 5c na warsztatach wielkanocnych wykonali akrylowe jajeczka z króliczkiem  i kolorowe zające z drewnianych łyżek. Prace te będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.

M. Antkiewicz, M. Lipińska, J. Soszyńska, A. Świątczak

_________________________________

 

Rodzinne zabawy matematyczno-przyrodnicze to projekt realizowany w klasie Ib.

Pani Małgosia Czajka-Gulczyńska przygotowała dla uczniów wiele ciekawych zabaw i gier . Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich proponowanych działaniach.

Bardzo dziękujemy za lekcję i czekamy na kolejne.

Uczniowie klasy Ib z  wychowawczynią Agnieszką Ilkowską

 

_________________________________

 

 

Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanieJim Trelease 

W marcu uczniowie klasy I b gościli na zajęciach  panią Elżbietę Kraśko-Żur oraz panią Anetę Siubę, które włączyły się w realizację  programu rozwijania kompetencji czytelniczych. Rodzice zawsze z wielką starannością przygotowują się do spotkania z dziećmi. Dobierają interesującą, budzącą zaciekawienie literaturę dziecięcą. Panie przedstawiły swoim słuchaczom fragmenty książki Tove Janssona pt .,,Opowiadania z Doliny Muminków”. Ten typ literatury jest bez wątpienia godny polecenia.

Wychowawczyni klasy Ib Agnieszka Ilkowska

 

_________________________________

Wizyta przedszkolaków w świetlicy szkolnej

W dniach 12, 15 i 16 marca Fajlandię odwiedziły dzieci z Przedszkoli
nr 8,10 i 20. Każdego dnia przedszkolaki zwiedzały szkołę oraz brały udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez wychowawców świetlicy.

12 marca p. Lucyna Witkowska i Adrianna Głuszyk przygotowały atrakcje dla naszych gości: dzieci miały okazję wysłuchać wiersza, który zachęcił je do wykonania pracy plastycznej pt. „Zielone żabki”.

15 marca p. Urszula Barczyszyn i Alicja Katrycz zaprosiły dzieci do udziału w zabawach ruchowych z chusta animacyjną, następnie przedszkolaki wykonały wesołe króliczki na patyczkach.

Ostatniego dnia, czyli w piątek 16 marca p. Bożena Waszczyk
i Marta Graba zachęcały przedszkolaków do wspólnych zabaw integracyjnych, wysłuchania wierszy, rozwiązywania krzyżówek, zabaw z chustą animacyjną i wykonania pracy plastycznej pt. „Żabka”.

Każdego dnia po ukończeniu pracy plastycznej przedszkolaki otrzymały upominek: zakładkę do książki oraz gipsową figurkę do malowania przygotowaną przez p. Lucynę Witkowską. Przedszkolaki wychodziły ze szkoły z uśmiechem na ustach. Mamy nadzieję, że wrócą do nas już we wrześniu jako pierwszoklasiści.

 

                                                       Wychowawcy świetlicy

 

 

_________________________________

 

Julita Łotyszonek z klasy 7d

          I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego w Tańcu Towarzyskim w Skwierzynie

I miejsce w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza w Skwierzynie

 

_________________________________

 

Relacja z Zielonej Szkoły
Dzień piaty
Wroniawy, piątek, 23 marca 201
8

 

           To ostatni dzień pobytu we Wroniawach. Po śniadaniu oglądaliśmy Magiczny Teatrzyk Obrazkowy – Kamishibai pod tytułem „Listy z Afryki”, a następnie rozwiązywaliśmy zaszyfrowaną ilustrację związaną z treścią przedstawienia. Podczas apelu pożegnalnego rozstrzygnięte zostały konkursy, w których uczestniczyliśmy przez cały tydzień: czystości, wiedzy o historii pałacu, sportowy, plastyczny, muzyczny, za które otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Po obiedzie spakowaliśmy się i już gotowi do wyjazdu, podczas oczekiwania na autokar, jeszcze na koniec pobytu, graliśmy w gry planszowe.

            Bardzo dziękujemy wychowawcom i pracownikom za wspaniały pobyt, ciekawe zajęcia, imprezy i smaczne jedzonko.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócimy.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

 

_________________________________

 

 

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 1a przywitali w kolorze zieleni. Od samego rana wszyscy ubrani na zielono przystąpili do wykonania zdrowych, zielonych kanapek.

W menu królowały: sałata, ogórek zielony, szczypiorek, papryka, kiełki i rzeżucha. Było smacznie, zdrowo i wesoło.

wych. Małgorzata Lipińska

_________________________________

 

„Poznajemy herb i flagę Zielonej Góry”

W marcu uczniowie klas 1a, 1b, 1d uczestniczyli lekcji muzealnej.

Podczas lekcji z dużym zaciekawieniem oglądali stare pieczęcie naszego miasta i

jego instytucji (od XV w.) oraz dokumenty, które są tymi pieczęciami opatrzone

(odciśnięte w laku, wosku i tuszu), do których nawiązuje współczesny herb

Zielonej Góry. Wspólnie z p. przewodnik podziwiali makiety przedstawiające nasze miasto.

Uczniowie poznali również flagę Zielonej Góry, herby innych miast, godło i flagę Polski, flagę Unii Europejskiej.

Zajęcia zakończyły się warsztatami plastyczny, podczas których dzieci malowały herb i flagę Zielonej Góry oraz układały je z puzzli.

Było to bardzo interesujące spotkanie z historią naszego miasta.

Wych. A. Ilkowska, M. Lipińska, I. Panek

 

_________________________________

 

Relacja z Zielonej Szkoły
Dzień czwarty
Wroniawy, czwartek, 22 marca 2018

 

           Dzień czwarty rozpoczęliśmy spacerem po alejkach pałacowego parku. Potem uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy na temat historii pałacu, w którym mieszkamy. Następnie braliśmy udział w grach i zabawach rekreacyjnych na placu zabaw, a po powrocie, jeszcze przed obiadem, odbył się Wielkanocny Konkurs Plastyczny. Druga połowa dnia to świetna zabawa liczbowa „Bingo”, quiz, oraz bajka w formie teatru ilustracji kamishibai o motylku cytrynku. Po kolacji mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w grach planszowych. Na zakończenie dnia dzieci, które miały ochotę bawiły się na dyskotece. To był bardzo miły dzień i żal, że pobyt na Zielonej Szkole dobiega końca.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

_________________________________

Relacja z Zielonej Szkoły
Dzień trzeci
Wroniawy, środa, 21 marca 2018

 

              Dzisiaj, od razu po śniadaniu, wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę po Ziemi Wolsztyńskiej. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, gdzie podziwialiśmy zabytkowe wozy strażackie, drezyny, sprzęt strażacki oraz wystawę przyrodniczą z unikatowymi eksponatami. Następnie pojechaliśmy do Skansenu Budownictwa Zachodniej Wielkopolski. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o dawnym życiu mieszkańców tutejszego regionu. Wracając obejrzeliśmy najstarsze w Polsce parowozy w Wolsztynie.

Po południu braliśmy udział w zabawie „Karaoke”, a wieczorem świetlica zamieniła się w salę kinową, gdzie oglądaliśmy film pt. „Hop”. W przerwie, na dziedzińcu pałacowym czekało na nas ognisko. Piekliśmy kiełbaski i spędzaliśmy miło czas z naszymi opiekunami.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

_________________________________

 

Lekcja z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

         Uczniowie klasy 1c pod nadzorem p. Anety i p. Janiny korzystały w czasie zajęć z tablicy interaktywnej. Tablica ta stwarza wiele możliwości. Dzieci z wielką radością przystąpiły do pracy i sprawnie posługiwały się narzędziami TI.

Janina Kiersnowska, Aneta Gałęzewska-Grysak

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

21 marca 2018 jest Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Z tej okazji Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs skierowany do szkół. Jego celem jest popularyzacja technologii informatyczno-komunikacyjnych (TIK).Cała akcja skupia 34 ministerstwa edukacji z całej Europy.

Ponieważ nasza szkoła w codziennej pracy z uczniem wykorzystuje nowoczesne technologie, więc także przystąpiliśmy do konkursu. Tego dnia nasi nauczyciele postanowili wszystkie swoje lekcje zaprezentować uczniom w oryginalny sposób, proponując inne, nowe sposoby uczenia, oczywiście z wykorzystaniem TIK.

Uczniowie i ich rodzice mieli więc możliwość uczestniczenia w wielu  pokazach, warsztatach, zajęciach multimedialnych, projekcjach i lekcjach pokazowych.                                           Wystawa

Nasi nauczyciele wykorzystywali tablice interaktywne oraz różnorodne programy i aplikacje.

W klasach młodszych uczono kodowania z zastosowaniem Maxi plansz i tablicy interaktywnej, dzieci uczyły się także wesołego programowania.

Nauczanie początkowe

p. Janina Kiersnowska, p. Agnieszka Ilkowska

 

 

 

więcej...

 _________________________________

 

Relacja z Zielonej Szkoły
Dzień drugi

Wroniawy, wtorek, 20 marca 2018 

            Dzisiejszy dzień rozpoczął się smacznym śniadaniem i porannym spacerem alejkami parku. Następnie dobrze dotlenione umysły wsłuchiwały się w ciekawe opowieści związane z historią pałacu, w którym mieszkamy. Bardzo interesujący był zwiad po pomieszczeniach, gdzie nadal widoczne są ślady przeszłości. Na kartkach ze zdjęciem pałacu pisaliśmy pozdrowienia dla bliskich, a po ich  zaadresowaniu udaliśmy się na pocztę aby je wysłać. Robiliśmy też drobne zakupy w pobliskim sklepie. Po obiedzie braliśmy udział w grze terenowej „Szukanie skarbu”, a po kolacji świetna zabawa „Kalambury”. Czas mija tu szybko i wesoło.

Uczniowie kl. 3f z wychowawczynią Renatą Łado

_________________________________

20 marca 2018 roku po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Otwarty. Rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z dyrektorami i nauczycielami. Kandydaci do klas pierwszych zostali oprowadzeni po szkole, wzięli udział  w różnorodnych zajęciach, warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przy współudziale uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

 

 

 

 

więcej...

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1