________________________________________

Finał Falubazowych Klas

15 marca na hali sportowej UZ przy ul. Szafrana odbył się finał Falubazowych Klas, do którego awansowały z naszej szkoły klasy 2a i 3c. Dziesięcioosobowe drużyny wraz z dwoma zawodnikami Falubazu dzielnie rywalizowały z innymi szkołami. Gorąco dopingowali nas uczniowie z klasy 1a. Za udział w zawodach otrzymaliśmy zaproszenie na Memoriał Rycerzy Speedwaya, na który pojedziemy wraz z wychowawczyniami. Więcej zdjęć z imprezy można obejrzeć na stronie internetowej Gazety Lubuskiej.

Dziękujemy!

Uczniowie 2a, 3c 1a

wraz wychowawczyniami Jolantą Sztejna,

Małgorzatą Marczak, Małgorzatą Lipińską

 

 

Niecodzienna lekcja z weterynarzem

14 marca gościliśmy w klasie 2a lekarza weterynarii dr Bartosza Kurzawę. Pan doktor opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca. Omówił zasady prawidłowego żywienia pupili oraz w jaki sposób należy dbać o ich higienę. Dzieci poznały budowę szkieletu psa na przykładzie zademonstrowanej pomocy naukowej, jakim był model szkieletu. Pan weterynarz przyniósł też ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, dzięki czemu dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza i poczuć się jak prawdziwy weterynarz. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, jednak największą atrakcją okazało się głaskanie psa Toli, której właścicielem jest Tymek.

 Dziękujemy !

Uczniowie klasy 2a

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

 

 

________________________________________

 

Relacja z Zielonej Szkoły

Wroniawy, poniedziałek, 19 marca 2018

             Pierwszy dzień, a tyle wrażeń!

Mieszkamy w pałacu. Jest to obiekt zabytkowy, więc podczas powitalnego apelu, w jednej z sal, zapoznaliśmy się z regulaminem, zasadami bezpieczeństwa, których będziemy przestrzegać  w czasie całego pobytu, rozkładem dnia i programem. Następnie udaliśmy się do swoich pokoi, gdzie rozpakowaliśmy walizki i zakładaliśmy pościel (ta czynność okazała się dosyć trudna, szczególnie dla chłopców).  Dom Wczasów Dziecięcych należy do „Szkół promujących Zdrowie”, dlatego też podejmowane tu są zwiększone działania na rzecz zdrowia oraz realizowane są cele przyjęte przez Europejską Sieć Szkół Promujących Zdrowie. Posiłki są smaczne i zdrowe czego doświadczyliśmy podczas obiadu i kolacji. Popołudniowe zajęcia były bardzo aktywne. Po obiedzie udaliśmy się na zwiad po Wroniawach. Następnie uczestniczyliśmy w zabawach z wykorzystaniem sprzętu sportowego, a po kolacji odbyła się dyskoteka powitalna z rówieśnikami z Wrocławia. Dzień był bardzo miły, pełen wrażeń i emocji.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

 

________________________________________

 

W dniach 12 marca – 16 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki.
W związku z tym uczniowie mieli możliwość przekonać się, że matematyka nie jest taka straszna jak się wydaje.

12 marca 2018 roku klasa 7c wzięła udział w Konkursie Matematycznym „Matematyka od kuchni” organizowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Wszyscy świetnie się bawili ponieważ zadania były bardzo ciekawe a ich treść i rozwiązania niejednokrotnie zaskakiwały.

14 marca 2018 roku dla klas: 4b, 4c oraz 4d zostało zorganizowane wyjście na Uniwersytet Zielonogórski.  Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w warsztatach matematycznych: Matematyka i kredki oraz poznać ciekawe gry planszowe, które jak wszyscy wiemy doskonale rozwijają logiczne myślenie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Pana dr Jacka Bojarskiego oraz Panią dr Krystynę Białek. Niesamowitym podejściem pedagogicznym wykazali się studenci matematyki którzy byli troszkę zaskoczeni ruchliwością oraz żywotnością naszych uczniów.

15 marca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematycznym „Rozkoszne łamanie głowy”. Test składał się z 10 zadań na rozwiązanie których uczniowie mieli 15 minut. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie następujący uczniowie:

klasa 4: MAKSYMILIAN MACKIEWICZ – klasa 4d

klasa 5: ANASTAZJA LUBAŃKSA – klasa 5a
              MAKSYMILIAN AL-SHAIK – klasa 5a

klasa 6: IDALIA CIEŚLAK – klasa 6b
              TOMASZ BLAUT – klasa 6b

Klasa 7: JULIA PILIPCZUK – klasa 7e
               ŁUKASZ KRĘPA – klasa 7c

Tego dnia również najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość „pobawić” się matematyką. Każda klasa otrzymała zestaw ciekawych zadań które uczniowie rozwiązywali z wypiekami na policzkach.
Warto podkreślić, że w akcję włączyli się również rodzice Wiktora Rynasa – ucznia klasy 1c. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie! Tak duży wysiłek umysłowy naszych najmłodszych uczniów został oczywiście doceniony. Każda klasa otrzymała słodki upominek.

W ciągu całego tygodniu zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli możliwość podziwiać prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Tematyka wystawy: Myślę, liczę, tworzę”.
Klasy wyróżnione w konkursie plastyczno – matematycznym, to: 4f, 4d, 4c, 4a, 5b, 5a, 5d, 6d, 6a, 6c, 7a, 7d, 7e, 7f. Wszystkim uczniom dziękuję za ogromne zaangażowanie i zainteresowanie konkursem. Ilość prac dostarczona przez klasy przerosła moje oczekiwania.

Wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się i wspomogli przeprowadzenie konkursów  bardzo dziękuję.

Organizator Święta Matematyki: Patrycja Kośmider________________________________________

________________________________________

15 marca odbył się etap rejonowy II Edycji Diecezjalnego Konkursu wiedzy Biblijnej Biblista Junior pod patronatem Kuratora Lubuskiego. Uczniowie naszej szkoły pokonali wielu uczestników i zdobyli pierwsze lokaty, tym samym przechodząc do etapu wojewódzkiego jako laureaci. 
|

I Miejsce: Hubert Bortkiewicz- klasa 5 c,
II Miejsce: Przemysław Rola- klasa 6 c,
III Miejsce: Dominik Rak- klasa 5 d
Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów.
                                                          ( opiekun: Regina Śmiejczak)


 

 

________________________________________

„Hałas to nasz wróg – dbajmy o ciszę”

      Akcja dbania o ciszę w naszej szkole trwa. „Strażnicy Ciszy”, czyli uczniowie klasy 3 f organizują zabawy ruchowe w czasie przerw, z których mogą skorzystać wszystkie dzieci. Chodzą też ze znakami i w ten sposób przypominają o zachowaniu spokoju podczas przerw. Wręczają również „cichoszki”. Niektóre klasy zgromadziły już ponad 20 plakietek. Uczniowie, wyróżniający się cichym zachowaniem podczas przerw, otrzymali „cichoszki – przypinki”. Dziękujemy wszystkim za włączanie się w akcję dbania o ciszę w naszej szkole i gratulujemy pierwszych wyróżnień w zachowaniu.

 

             „STRAŻNICY CISZY” – uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

 

________________________________________

 

Po raz kolejny gratulujemy Julicie Łotyszonek z kl. 7d

I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Prusicach

________________________________________

 

Dzień Kobiet w klasie 2a

8 marca z okazji Dnia Kobiet mama Zosi pani Joanna Pilarska, która na co dzień prowadzi firmę Art&Fun przeprowadziła warsztaty plastyczne, na których każdy samodzielnie zrobił mydełko glicerynowe. Na początku wybraliśmy kształt mydełka- serduszko, motylka, misia lub babeczkę, zapach- kokosowy, lawendowy lub o smaku gumy balonowej i kolor. Następnie ozdabialiśmy je różnymi błyskotkami. Było to fantastyczne doświadczenie. Wykonane mydełka idealnie nadają się na prezent lub jako ozdoba łazienki.

Dziękujemy!

Uczniowie klasy 2a
________________________________________

 

 

Salon Wystaw PGNiG zaprasza – „Fantastyczne kamieniczki” 

W piątek 10 marca 2018r. w Salonie Wystaw PGNiG przy ulicy Westerplatte 15 Pan Robert Tomak

i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zielonej Górze zaprezentowali swoje prace pod hasłem „Fantastyczne kamieniczki”. Był to kolejny wernisaż grupy młodych plastyków szkoły - z cyklu „Mistrz i uczeń”.

Wystawa była inspirowana pięknem polskich kamieniczek m.in. Zamościa, Kazimierza nad Wisłą,  Poznania, Wrocławia, Gdańska i oczywiście naszej pięknej, prawie niezniszczonej w czasie  II wojny światowej  Zielonej Góry. Fotorelacja ze spotkania poniżej. W imieniu wszystkich twórców prac

- w wernisażu wzięła udział klasa 7d, w jej szeregach nie brakowało też i autorów kolorowych kamieniczek.  

Wystawa jest czynna codziennie od godz. 8.00 do 16.00. Zapraszamy.

 

_________________________________

Uczniowie klasy 1c wzięli udział w lekcji muzealnej. Poznawali dzieje naszego miasta, jego herb i flagę. Dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat Zielonej Góry. Z wielkim zapałem kolorowali ilustrację przedstawiającą herb oraz układali puzzle. Uczniowie swoje prace zabrali do szkoły i przygotowali wystawę. Zajęcia w muzeum to ciekawa forma wzbogacania wiedzy.

                                                                          

           Wych. J. Kiersnowska

 

_________________________________

 W ten wyjątkowy dzień chłopcy z klasy 3f przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek. Najpierw złożyli życzenia. Potem obdarowali dziewczęta samodzielnie przygotowanymi upominkami. Były kwiaty, maskotki, laurki oraz słodkie czekoladki.
Oczywiście nie obyło się bez wspaniałego, pysznego poczęstunku!
Druga część Święta Kobiet w naszej klasie upłynęła w atmosferze świętowania przy wspólnym stole, na którym znalazły się pyszne babeczki, ciasteczka, galaretki oraz niespodzianki dla dziewczynek. Było bardzo sympatycznie. Dzień upłynął nam w miłej i pogodnej atmosferze. Bardzo lubimy takie chwile w naszej klasie. Dziękujemy naszym chłopakom za zorganizowanie tak wspaniałego dnia.

Uczniowie klasy 3f z wychowawczynią Renatą Łado.

_________________________________

 

Klasa 4d w bardzo nietypowy i oryginalny sposób obchodziła Dzień Kobiet
Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach krawieckich.
Każdy miał możliwość spróbowania swoich sił przy maszynie do szycia i uszycia dla siebie misia – Przytulanki.
Trzeba przyznać, że chłopcy swoimi umiejętnościami wcale nie odbiegali od koleżanek z klasy. Radzili sobie świetnie.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Monikę, która jest twórcą
  pracowni Mini Bambini: http://www.mini-bambini.pl/o-mini-bambini/

wychowawca klasy: Patrycja Kośmider


 

_________________________________

 

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

     W klasie 1c została przeprowadzona lekcja uświadamiająca młodego ucznia jakie są zagrożenia w Internecie. Omówione zasady bezpieczeństwa w sieci zostały wklejone do zeszytu. Została wyświetlona i omówiona prezentacja oraz filmy „Owce w sieci”. Dzieci zapoznały się ze stroną sieciaki.pl. i projektowały plakaty. Lekcja była bardzo ciekawa, dzieci były bardzo aktywne oraz zaangażowane w lekcję

Aneta Gałęzewska-Grysak
Janina Kiersnowska

_________________________________

  Po raz kolejny uczennica naszej szkoły Julita Łotyszonek z kl. 7d zdobyła I miejsce w  Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w dwóch kategoriach w Kościanie.

GRATULUJEMY


 

_________________________________

 

Ogólnopolska Olimpiada Języków Obcych „PIONIER”

W czwartek, 1 marca odbyło się rozdanie nagród uczniom wyróżnionym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języków Obcych „PIONIER”, organizowanej przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie.

W kategorii klas 5 wyróżnieni zostali Sebastian Grzywacz z klasy 5a (15 miejsce, język angielski) oraz Oliwia Pigulska z klasy 5b (15 miejsce, język niemiecki). W kategorii klas 6 wyróżnieni zostali Mikołaj Lisiecki z klasy 6e (8 miejsce, język angielski) oraz Sylwia Krzyżak z klasy 6d (11 miejsce, język angielski).

 

Serdecznie gratulujemy!

Weronika Łacna
Joanna Silska
Iwona Turczyńska
Anna Więcek

_________________________________

 

We wtorek, 28 lutego 2018 roku gościliśmy grupę „Jeżyki” z Przedszkola nr 8

Celem spotkania było ułatwienie dzieciom przedszkolnym przekroczenia progu szkolnego i dostarczenie miłych wspomnień z pobytu w szkole. Dzieci 6- wraz ze swoimi nauczycielkami miały okazję obejrzeć sale lekcyjne, gabinet pani pielęgniarki, stołówkę, świetlicę i inne pomieszczenia. Uczniowie klasy III b zaprezentowali przedstawienie pt. Rzepka’’ przygotowane przez panią Wiesławę Łukasiewicz. Przedszkolaki bardzo chętnie zajęły miejsca w szkolnych ławkach, aby poczuć klimat i atmosferę szkolną. Pani Sylwia Grabowicz wychowawczyni klasy III a przygotowała zgaduj – zgadulę z przyborami szkolnymi. Pani Beata Rusińska wraz z uczniami klasy VII e zaproponowała gościom zabawę z literkami. Spędzony wspólnie czas w szkole minął bardzo przyjemnie i miło, a najciekawsze momenty zostały uwiecznione na zdjęciach. Przedszkolaki bardzo chciałyby wrócić do szkoły z jeszcze jedną wizytą.

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się dnia 20 marca 2018r.

Agnieszka Ilkowska

_________________________________

 

W gorącym klimacie  Afryki 

Za oknami mróz, dlatego dzieci z  klasy III d postanowiły przenieść się w ciepłe kraje i wirtualnie poczuć magię gorącej Afryki metodą projektów.  Uczniowie zapoznali się z klimatem panującym w Afryce, ludnością i jej życiem- wierzeniami, obrzędami, tradycjami oraz zwierzętami i roślinnością tam występującą. Poznali też małą podróżniczkę Nelę, która w swoich książkach opowiada o przeżytych przygodach i w ten sposób przybliżyła obraz dzikiej, gorącej Afryki. Całość projektu uwieńczona została wykonaniem plakatów . Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

                             Z gorącym pozdrowieniem uczniowie klasy III d z wych. A. Świątczak


 

_________________________________

Zimolandia 2018

W dniach 12-16.02.2018r. odbyły się w naszej szkole półkolonie „Zimolandia”. Wzięły w nich udział dzieci z klas 1-3. W programie było wiele różnych atrakcji. Byliśmy w kinie na filmie „Paddington”, w Centrum Przyrodniczym dzieci poznały „Tajniki mikroświata”, „Pajęczaki” oraz brały udział w „Podniebnej przygodzie”. W muzeum w ramach warsztatów „Zielona Góra miastem różnych kultur” przybliżono uczestnikom kulturę żydowską. Najstarsza grupa była na wycieczkach: Szlakiem Kolei Szprotawskiej oraz Szlakiem Bachusików. W ostatnim dniu dzieci brały udział w warsztatach w Krainie Słodkości, skąd każdy wyszedł  z własnoręcznie zrobionym lizakiem. Były też zajęcia plastyczne, na których tworzyliśmy walentynkowe serduszka, maski karnawałowe oraz zimowe portrety. Uczyliśmy się gry w ping  - ponga oraz braliśmy udział w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej. Panie kucharki przyrządzały śniadania oraz gotowały pyszne zupy. Na koniec sprawdziliśmy wiedzę dzieci o ,,Zimolandii" w Paradzie Oszustów. Każdy z uczestników półkolonii otrzymał nagrody oraz pamiątkowy dyplom.

Było wspaniale!

Do zobaczenia za rok!


kierownik: Jolanta Sztejna
wychowawcy: Alicja Katrycz
Małgorzata Antkiewicz
   Bożena Waszczyk

 

_________________________________

KONKURS “THE ENGLISH SPEAKING WORLD”

Hello, Fans of English!

Rozpoczynamy drugą edycję internetowego konkursu „The English Speaking World”!

Raz w tygodniu (w piątki) na stronie internetowej naszej szkoły pojawiać się będą quizy dotyczące krajów anglojęzycznych. Bądź systematyczny, bądź szybszy od innych, odpowiedz poprawnie na wszystkie pytania konkursowe, aby na koniec roku szkolnego zostać zwycięzcą konkursu i wygrać atrakcyjne nagrody!

W piątek, 2 marca, w zakładce „Konkursy językowe” pojawi się pierwszy z ośmiu quizów, dotyczący Stanów Zjednoczonych. Poprawne odpowiedzi wyślij jak najszybciej do piątku,
9 marca na adres mailowy: 
learn.english.sp1@gmail.com.

 Good luck!
Weronika Łacna

 

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1