Data: 2018-12-17

Data: 2018-12-14

W tym roku , po wielu, wielu  latach zajmowania  drugich, trzecich, czwartych miejsc , pierwszy raz w historii  naszej Szkoły  szachowa  reprezentacja Jedynki  zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Województwa  Szkół Podstawowych ( i  Gimnazjalnych) w szachach szybkich.   Jedynka  na podium wyprzedziła drużyny  z SP 20 Gorzów Wlk.  I z SP 13 Gorzów Wlkp. 

Szkolną drużynę reprezentowali na poszczególnych szachownicach:


1.       
Mateusz Górkiewicz  8e
2.       Michał Tomczyk 8 d
3.       Mikołaj Lisiecki  7b
4.       Julia Lisiecka 8a

Gratulujemy historycznego wyniku.

  _________________________________

Data: 2018-12-14

Uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach

w Bricks 4 Kidz. Zajęcia miały charakter świąteczny. A więc były rozmowy o świętach, prezentacja multimedialna o zwyczajach w różnych krajach i oczywiście budowanie z klocków lego. Na koniec odwiedził nas robot, który odpowiadał na pytania dzieci. Wzbudził on ogromne zainteresowanie. Zajęcia wszystkim bardzo podobały się.

Uczniowie klasy 2c z wych. J. Kiersnowską

 

  _________________________________

Data: 2018-12-14

  XVII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY    7 grudnia w naszej szkole odbył się kolejny, już XVII Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 23 zawodników z klas I-VIII. Rozegrano 6 rund i wyłoniono najlepszych z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Zarówno na sali jak i na szachownicach panowały wielkie emocje, ale w powietrzu wyczuwało się miłą i serdeczną atmosferę. Wszyscy dobrze się bawili, a rozdane medale, dyplomy i nagrody były miłym podsumowaniem.

 

Szachowe zmagania sędziował p. Zdzisław Krzysztofiak.

Wyniki XVII Mikołajkowego Turnieju Szachowego

Klasy V -VIII

1. Tomczyk Michał

2. Lisiecki Mikołaj

3. Hurna Kamil

4. Lisiecka Julia

5. Grosse Mateusz

Klasy I-IV

1. Burczyński Kamil

2  Burda Hubert

3. Rak Dzmitry

4. Bożek Igor

5. Weidner Jan

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i upominki. 

 Roman Igielski, Lucyna Witkowska

 

  _________________________________

Data: 2018-12-13

         Dnia 12 grudnia 2018 r. klasa 2b uczestniczyła w warsztatach pn. „Technologiczne Dzieciaki” zorganizowanych  przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z robotem NAO, który śpiewa, tańczy i recytuje. Dzięki akcji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie.

Klasa 2b z wychowawczynią A. Ilkowską

  _________________________________

Data: 2018-12-13


  _________________________________

Data: 2018-12-12

 

Data: 2018-12-12

  _________________________________

Data: 2018-12-12

Kiermasz

Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez uczniów i rodziców klasy 4e , który odbędzie się w naszej szkole w dniu 13 grudnia ( w trakcie długich przerw). Na kiermaszu będzie można zakupić stroiki świąteczne, kartki i coś słodkiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto Fundacji Warto Pomagać- dla Pana Andrzeja Bukowicza, męża pani Małgorzaty Bukowicz, która prowadzi zajęcia ceramiczne w pobliskim Domu Harcerza. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Domu Harcerza, umieszczonej na profilu Facebook.

Klasa IVE z wychowawcą

  _________________________________

Data: 2018-12-12

MIKOŁAJKI W 4E

6 grudnia  w klasie 4 e panował świąteczny nastrój, w trakcie lekcji odwiedził nas św. Mikołaj z workiem. Były w nim słodkie prezenty. Dzieci  były zadowolone z niespodzianki, przywitały Mikołaja z wielką radością. Później klasa wzięła udział w zabawie przedświątecznej, która polega na tym, że w kalendarzu adwentowym ukryte są zagadki i zadania do wykonania. Dzieci szukają hasła. Finał wydarzenia rozegra się tuż przed świętami. Dziękujemy pani Beacie- mamie Julki z naszej klasy za pomysł na zabawę oraz wykonanie pięknego kalendarza, który wprowadza dzieci w atmosferę świąteczną.

  _________________________________

Data: 2018-12-11

Andrzejki w klasie 4E

Uczniowie klasy 4e mieli okazję nie tylko bawić się przy wróżbach, ale przede wszystkim wziąć udział w licznych andrzejkowych sztuczkach.  W ich klimat mistrzowsko wprowadziła wszystkich uczestników imprezy Pani Urszula Brosławska-Białowąs(BańkoUla), która przygotowała nietuzinkowy zestaw sztuczek, czarów i magii. Sztuczki spotkały się z wielkim aplauzem publiczności i były dopełnieniem tej całej imprezy. Podczas zabawy
z „serduszkiem” można było dowiedzieć się jak będzie miał na imię przyszły mąż lub żona.  Nie zabrakło również ciasteczek z wróżbami. Zabawa była wspaniała. Dziękujemy Pani Urszuli za zaangażowanie się w naszą klasową imprezę

A.Katrycz

  _________________________________

Data: 2018-12-11

EKOLOGICZNY AUTOBUS

Znamy już wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez MZK Zielona Góra pod hasłem „Ekologiczny autobus”. Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice z klasy 3a, Zuzanna Czuj i Basia Salwerowicz zostały nagrodzone i otrzymały hulajnogi, a Laura Borowska z klasy 2b została wyróżniona i otrzymała upominek.

     Lucyna Witkowska, Małgorzata Antkiewicz Bożena Waszczyk

  _________________________________

Data: 2018-12-11

W ramach mikołajkowego prezentu uczniowie klasy 2b wybrali się do Centrum  Bricks 4 Kidz. Uczestniczyli tam w wyjątkowych LEGO- MIKOŁAJKACH w formie klasowego warsztatu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Potem  budowali z klocków świąteczne modele. Zabawa była doskonała.  

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią

  _________________________________

Data: 2018-12-10

 To były wyjątkowe mikołajki dla uczniów klasy 2c. Najpierw odwiedził nas Mikołaj, który wręczył upominki. Każdy uczeń musiał mu przyrzec, że będzie uczciwie  pracował nad swoimi słabymi stronami. Następnie wybraliśmy się na wycieczkę do Krainy Eksperymentów, gdzie powitały nas dwie urocze „Mikołajki”, mama Antosia Z. i jej asystentka pani Paulinka. Każdy uczestnik warsztatów przed rozpoczęciem eksperymentów otrzymał biały fartuszek i czapkę mikołajkową. W czasie zajęć uczniowie uczyli się poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Efektem tego powstał sztuczny śnieg w różnych kolorach. Były też zabawy z balonem i suszarką. Na koniec dzieci dokonały degustacji pierniczków upieczonych przez panie „Mikołajki”.  Uczniowie wrócili zachwyceni wizytą w Krainie Eksperymentów. 

                                                                Wych. klasy Janina Kiersnowska

 

 

  _________________________________

Data: 2018-12-07

Listopadowy Zlot szkolnych drużyn turystycznych  

Pod hasłem: „Moja mała Ojczyzna jest ciekawa”. Zielona Góra 2018r.

Zakończył się listopadowy zlot szkolnych drużyn turystycznych z lubuskiego. Jego 12.  edycja odbywała się pod hasłem „ Moja mała Ojczyzna jest ciekawa”. Organizatorem jak co roku  było Polskie Towarzystwo Krajoznawcze oraz uczestniczące w tegorocznym Zlocie szkoły. W tym roku gościliśmy w I LO w Zielonej Górze.

            Nasze zlotowe zadania rozpoczęliśmy od nocnej wycieczki szlakiem zabytkowej, zielonogórskiej kolei z przewodnikiem PTKraj, przejażdżek drezyną, prezentacji grup, ogniska z kiełbaskami,  pląsów i  zabaw.  Na  koniec zaprosiliśmy wszystkich  na  dyskotekę.

            Z samego rana udaliśmy się do miasta, by  wykonać nasze kolejne zlotowe zadania- były to wywiady z mieszkańcami wyznaczonych dzielnic Zielonej Góry. Były one dla nas dość owocne. Po zebraniu potrzebnego materiału wszystkich uczestników Zlotu zaproszono do Muzeum Archeologicznego w Świdnicy na warsztaty przygotowane przez jego pracowników. Były to: gra terenowa polegająca na odszukaniu miejsc, o których mówiono w trakcie wykładu i wykonanie wszystkich misji na karcie zadań, próba sił pisania piórem gęsim i patykiem na wzorniku liter, wykonanie starych ozdób. Dokładnie zwiedziliśmy też Muzeum.

            Po obiedzie - już w Zielonej Górze - na kolejną wycieczkę udaliśmy się do Czerwieńska. Tam przeprowadziliśmy wywiad z maszynistą opiekującym się muzealnym parowozem Thk1. Skorzystaliśmy z możliwości obejrzenia go od środka. Po powrocie do szkoły przedstawiliśmy wyniki naszych zlotowych działań. Około godziny 20 zakończyliśmy dwudniowe spotkanie szkolnych drużyn.

             Za rok zapraszamy aktywnych turystów do SP w Drzonkowie. Fotorelacja ze Zlotu poniżej.

  _________________________________

Data: 2018-12-07

W listopadzie uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym ph. ,,Owoce spożywamy, bo o zdrowie dbamy”. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną prezentującą jeden z podanych owoców. Na plakatach pojawiły się dorodne jabłka i gruszki oraz ciekawostki związane z wartościami odżywczymi owocu, przepisami kulinarnymi i właściwościami leczniczymi tych owoców. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac. Autorami wyróżnionych prac są: Julia Gryglicka i Michał Kaszewski z klasy 1a, Julia Sukiennik i Maja Kokoszka z klasy 1b, Maja Kędzierska i Joanna Sokalska z klasy 1c, Zofia Konieczna, Lena Wiśniewska i Hanna Gandecka z klasy 2a, Amelia Kuś i Zuzanna Jurewicz oraz Natasza Bat i Julia Nowacka z klasy 2d.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Małgorzata Marczak, Iwona Panek

  _________________________________

Data: 2018-12-03

                ANDRZEJKI 2018

Popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Stały się też one idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

28listopada wróżby zagościły w naszej szkole. W czasie przerw najmłodsi uczniowie szkoły mogli poznać swoją przyszłość u wróżek i czarownic, które przygotowały szereg magicznych wróżb.

Wiele śmiechu i radości dostarczyły uczniom przepowiednie…które przygotowały i przeprowadzały studentki III roku Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej UZ.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

M. Lipińska, J. Sztejna

 

  _________________________________

Data: 2018-12-03

Andrzejki w kręgielni …

          W taki sposób klasa 5d postanowiła spędzić to święto. Wszyscy świetnie się bawili.

Niestety w tym roku uczniowie rywalizowali ze sobą już jak dorośli ponieważ nie mieli możliwości skorzystania z takiego udogodnienia jak bandy.

W trakcie zabawy uczniowie bardzo szybko opadli z sił. W samą porę dojechała do nas pizza, która znikła z talerzy w zastraszająco szybkim tempie.

Wszystkim gorąco polecamy taką formę spędzenia wolnego czasu.

 

wychowawca: Patrycja Kośmider

  _________________________________

Data: 2018-12-03

Żywiołowe Andrzejki klasy 4f

W piątek 30 listopada klasa 4f przy wsparciu rodziców zorganizowała klasowe Andrzejki. Wróżby, farbowanie włosów, malowanie twarzy, peruki, kapelusze i całe mnóstwo innych rekwizytów. Nieustanne zmiany image, tańce, występy, choreografia, całe układy choreograficzne. Z resztą zobaczcie sami na zdjęciach.

Wychowawczyni Anna Anders-Markowska

  _________________________________

 

Data: 2018-12-03

   29 listopada 2018 roku  klasy drugie bawiły się na  andrzejkowej dyskotece. Były wróżby, tańce, słodki poczęstunek i mnóstwo emocji.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej imprezy.

Wych. klas: M. Lipińska,  A.Ilkowska, 

J. Kiersnowska, I. Panek.

 

  _________________________________

Data: 2018-11-29

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Akcja charytatywna

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dniach 5 i 7 grudnia przy świetlicy szkolnej, podczas I - III przerwy międzylekcyjnej.

Na kiermaszu będzie można nabyć m. in. figurki z gipsu, kartki oraz wiele innych ręcznie robionych ozdób świątecznych. Zebrane fundusze przekażemy dla OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra.

Można też pomóc przynosząc dary dla potrzebujących zwierząt. Potrzebne jest dosłownie wszystko: karma, koce, kołderki, gryzaki, smycze, zabawki itp. Dary przynosimy do świetlicy szkolnej.

Koordynatorki:

Lucyna Witkowska
Ula Barczyszyn

 _________________________________

Data: 2018-11-29

      28 listopada w świetlicy szkolnej mieliśmy niezwykłego gościa. Odwiedziła nas pani Inspektor OTOZ Animals Zielona Góra. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, uczulił jak należy właściwie opiekować się zwierzętami oraz jak zachować się w sytuacji gdy zobaczymy porzucone zwierzątko. Spotkanie było bardzo ciekawe. Przy użyciu psiego fantoma, uczniowie mieli okazję nauczyć się jak sprawdzić puls u czworonoga. Dowiedzieli się także, jak wielka pomoc potrzebna jest zwierzętom, które odbierane są nieodpowiedzialnym osobom i chwilowo pozostają bez domu. W związku z tym tegoroczny kiermasz świąteczny organizowany 5 i 7 grudnia, jak również zbiórka darów poświęcona jest potrzebującym zwierzętom. Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej.

Lucyna Witkowska
Ula Barczyszyn
Adrianna Głuszyk

 _________________________________

 

Data: 2018-11-29

W piątek, 23 listopada klasy IVa i IVc udały się na wycieczkę do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, zwiedzili ekspozycje na terenie parku muzealnego (m. in. wnętrze wyrzutni rakiet oraz kabinę pilota samolotu myśliwskiego) oraz odbyli przejażdżkę zabytkowym transporterem opancerzonym. Wycieczka była bardzo udana.

Roman Igielski
Weronika Łacna
Diana Król-Tuczyńska

 

 _________________________________

Data: 2018-11-26

23 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje misie, które towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw, lekcji i w świetlicy. Dzieci miały okazję poznać historię pluszowego misia. Z okazji święta nie zabrakło zabaw ruchowych i plastycznych.

Małgorzata Antkiewicz i Barbara Rzeszuto

 _________________________________

 

Data: 2018-11-26

Poetyckie uniesienia..

21 listopada w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyła się bardzo miła uroczystość, na którą zostali zaproszeni młodzi zielonogórscy poeci,  nagrodzeni na różnych konkursach poetyckich w poprzednim roku szkolnym. Najlepsze teksty poetyckie zostały zebrane w jeden tomik  zatytułowany "Zagrywki z miłością" . W gronie uzdolnionych młodych osób znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:  Laura Gwizdek, Alan Klimek, Nikola Nalewa  oraz Leon Siatecki.  To m.in. ich teksty wybrzmiały ze sceny w wykonaniu aktorów z teatru Czyli Chilli, którzy stworzyli z nich ciekawy spektakl poetycki. Na koniec każdy z młodych poetów został obdarowany świeżo wydrukowanymi tomikami poezji oraz Autunaliowym Dżemem:)                                                  

                                                                                                                     Renata Trzaskowska

 _________________________________

 

Data: 2018-11-23

    16 listopada, na zakończenie uroczystych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodleglości, gościliśmy w naszej szkole  przedstawicieli lubuskiego zespołu pieśni i tańca z lekcją folkloru pt. ,,wytańczyć niepodległą”.

Instuktor zespołu pan michał kiszowara, ubrany w strój ułana, bardzo malowniczo opowiadał o roli tańca w czasie zaborów. Pozwolił też przymierzyć chłopcom czako- czapkę ułańską.

mieliśmy okazję poznać polskie tańce narodowe: poloneza, mazura i krakowiaka, w pięknym wykonaniu tancerzy zespołu. dzieci miały również okazję zatańczyć poloneza, co udało się znakomicie, mimo początkowych trudności z utworzeniem par. na koniec znaczna grupa uczniów miała okazję wyciąć holupca w krakowiaku,  przy akompaniamencie akordeonowym  pana grzegorza łukasiewicza.

To była bardzo udana lekcja. Piękne, barwne polskie stroje, muzyka na żywo i możliwośc zatańczenia być może zachęcą niejedną dziewczynkę lub chłopca do podtrzymywania tradycji i dołączenia do Lubuskiego Zespołu, w którym tańczyli i śpiewali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

wiesława łukasiewicz i angelika świątczak

   

 _________________________________

 

Data: 2018-11-21

„Piękna nasza Polska cała”

Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Plastyczny „Piękna nasza Polska cała” został rozstrzygnięty. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom dziękujemy za trud włożony w wykonanie prac.

I miejsca – Zosia Konieczna – klasa IIa

II miejsce – Wiktor Rynas – klasa IIc

III miejsce – Hania Gandecka – klasa IIa

Nagrodzone oraz wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie w holu szkoły.

Organizatorzy:

M. Antkiewicz, M. Lipińska, M. Marczak, J. Sztejna

 

Data: 2018-11-20

 _________________________________

REKORD dla NIEPODLEGŁEJ

W piątek 9 listopada 2018r. nasza szkoła włączyła się do wspólnej akcji ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Punktualnie o godzinie 11.11 – symbolizującej ważną dla Polski datę, wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w liczbie 820 uroczyście odśpiewali hymn narodowy.

Uczniowie przygotowali kotyliony, udekorowano sale lekcyjne oraz korytarze szkolne. Szkołę przystroiły specjalne przygotowane przez dzieci plakaty, chorągiewki i balony w biało-czerwonych barwach.

 

Uczniowie przygotowali kotyliony, udekorowano sale lekcyjne oraz korytarze szkolne. Szkołę przystroiły specjalne przygotowane przez dzieci plakaty, chorągiewki i balony w biało-czerwonych barwach.

W uroczysty klimat, przygotowujący do tej ważnej godziny, wprowadziły nas wspólnie śpie-wane pieśni patriotyczne, słuchanie poezji oraz oglądanie prezentacji multimedialnych.

_________________________________

Data: 2018-11-20

100-lecie Niepodległości  1918 -2018

DUMNA, BIAŁO – CZERWONA KLASA 5A

DZIĘKUJE ZA

WSPÓLNE BICIE

„REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ”…..

                                                                                                                 

                                                                                                                    Anna Więcek.

_________________________________

 

Data: 2018-11-20

 „Wielki Test o Polsce”

       Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w naszej szkole, 16 listopada, odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Polsce dla uczniów z klas 3 finansowany ze środków miasta. W rozgrywce brały udział dwuosobowe zespoły z 9 zielonogórskich szkół.

Konkurs był podzielony na 2 etapy. W etapie I zespoły rozwiązywały test. W etapie II wytypowane osoby z trzech zespołów, które zdobyły w teście największą ilość punktów zmierzyły się w finale i odpowiadały na pytania pokazując poprawną odpowiedź a, b lub c na przygotowanych znakach. W przerwie konkursu Jury (uczennice klasy 8a naszej szkoły : Karina Foryś, Magdalena Szymczak i Wiktoria Burczyńska) sprawdzało prace, natomiast uczniowie mogli posilić się oraz obejrzeć prezentacje multimedialne: krótki film pt. „Niezwyciężeni” oraz „Polskie Symbole Narodowe”. Po podliczeniu punktów okazało się, że 1 miejsce zajęła SP1, 2 miejsce SP7, 3 miejsce SP8. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Opiekunom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie uczniów, których wiedza okazała się ogromna.

Organizatorki: Renata Łado, Jolanta Sztejna.

_________________________________

 

Data: 2018-11-20

Piękne teatralne spotkanie

         Teatr to miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć... Piękne chwile przeżywają zarówno widzowie, którzy przez uchylone drzwi wyobraźni przenikają do świata ukazanego na scenie, jak i aktorzy, którzy ten świat tworzą. To tu spotykają się różne wrażliwości ludzkie.

Tym razem na scenie Teatru Lubuskiego zobaczyliśmy dwa spektakle - "Pajęczynę" w wykonaniu Teatru TU I TAM oraz "Dziób w dziób" w wykonaniu Teatru POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA. Oba zespoły teatralne stworzone są z uczniów naszej szkoły, a ich instruktorem jest Renata Trzaskowska. Zaprezentowane spektakle zostały nagrodzone na różnych przeglądach i festiwalach teatralnych.

Na widowni zasiedli zaproszeni goście, a wśród nich dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 25, uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 7 w Zielonej Górze, seniorzy, uczniowie naszej szkoły oraz osoby szczególne, dzięki którym możliwe stały się wyjazdy na ogólnopolskie festiwale. W przerwie pomiędzy spektaklami aktorzy przekazali im specjalne podziękowania.

To były piękne teatralne chwile...

                                                                                                                      Renata Trzaskowska

Teatr POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA - spektakl "Dziób w Dziób"

Teatr TU I TAM - spektakl "Pajęczyna"

_________________________________

Rok szkolny 2018/2019

1 2 3 4 5

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1