Data: 2019-05-20

W dniach 8 – 9 maja klasy 5c i 5d wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Torunia.
Mieliśmy okazję wzięcia udziału w piernikowych warsztatach wg średniowiecznej receptury.
Odwiedziliśmy Muzeum Historii Torunia, Dom Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Wiedzy.
Prawdziwą przyjemnością (pomimo deszczu) był spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, który przybliżył Nam w bardzo przystępny i humorystyczny sposób historię Torunia. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika, zabytkowy ratusz, arsenał, krzywą wieżę oraz dwór Artusa.
Wieczorem została zorganizowana impreza taneczna podczas której wszyscy świetnie się bawili (zarówno młodzi jak i starsi uczestnicy wycieczki).

Uczniowie klasy 5c i 5d w czasie wycieczki spisali się na medal
 

Opinie uczniów o wycieczce:
„ Bardzo miła atmosfera. Super nocleg”.
„Wycieczka bardzo ciekawa i zabawna. Było dużo ciekawostek”.
„Super opiekunowie. Miła atmosfera”.
„Było super! Bardzo dobre jedzenie i super impreza”.
„Dużo śmiechu, wspaniałe nauczycielki i pilot”.
„Było bardzo fajnie”.
„Było wspaniale. Nie mogę się już doczekać drugiej takiej wycieczki. Ale muszą być te same Panie”.
„Wycieczka była bardzo ciekawa i dużo się dowiedziałam. Bardzo podobały mi się miejsca, które zwiedziliśmy”.
„Najbardziej podobała mi się Pani Ingrid w autokarze. Mam nadzieję, że taka wycieczka się jeszcze powtórzy”.
„Było bardzo fajnie. Wszyscy byli bardzo zgrani”.

No cóż … Czytając takie opinie koniecznie trzeba już myśleć o wycieczce w przyszłym roku szkolnym

_________________________________

Data: 2019-05-17

Laureatkami  konkursu ,,Kosmiczny Szyfr’’ zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze zostały uczennice z klasy 1c Maja Kędzierska oraz
z klasy 2b Aleksandra Dolata, Zofia Pacholak, Maja Lubańska, Amelia Gulczyńska i Weronika Nowak.
 Zadanie  konkursowe polegało na odszyfrowaniu rysunku za pomocą siatki oraz listy współrzędnych.

_________________________________

Data: 2019-05-14

W marcu klasę 4e odwiedził tata jednego ucznia z klasy - Pan Jakub Kawecki, który  jest instruktorem nauki jazdy w Zielonej Górze. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda praca instruktora oraz jakie wymagania musi spełniać kandydat na instruktora. Pan Kawecki przeprowadził dzieciom quiz, pytając  zarówno o zasady obowiązujące w ruchu drogowym, jak i znaki drogowe. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć zawodoznawczych w naszej szkole pod hasłem „Mama i tata w roli eksperta”.

_________________________________

  Data: 2019-05-14

Aby zachęcić uczniów do nauki matematyki i pokazać im, że „królowa nauk” towarzyszy nam w życiu codziennym, uczniowie klas 2b i 2c przez cały rok szkolny, przy współudziale Uniwersytetu Dzieci w Krakowie, realizowali projekt „ Matematyka z klasą”. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych był sport. Cały projekt składał się z czterech etapów po 3 scenariusze w każdym. Zajęcia dotyczyły między innymi obliczania kalorii sportowców, planowania biegu maratońskiego, przygotowywania budżetu imprezy sportowej, poznawania brył, które ukryły się w stadionie sportowym czy obliczania powierzchni ringu. Wszyscy doskonale bawili się też podczas projektowania stroju sportowców z figur  geometrycznych. Każdy uczestnik otrzymał indeks i za  zrealizowany scenariusz otrzymywał naklejki. Na zakończenie projektu  Fundacja Uniwersytetu Dzieci przekazała dla klasy dyplom. Dzięki tym zajęciom uczniowie rozwinęli umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, a przy tym doskonali bawili się.

Wych klas A. Ilkowska i J. Kiersnowska

_________________________________

 

  Data: 2019-05-08

_________________________________

  Data: 2019-05-06
Dnia 24 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskich Górowskich Konkursów Informatycznych i Międzypowiatowego Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego "Matgura".
O godzinie 13.00 rozpoczęła się na sali informatycznej PCDNiPPP w Górze prezentacja tablic interaktywnych. W ciekawy sposób przedstawiono również zestawy pomiarowe wielkości  fizycznych “Einstein LabMate+” oraz możliwości ich wykorzystania w edukacji.
O godzinie 14.00 rozpoczęło się uroczyste podsumowanie konkursów.
Tytuł LAUREATA w IV Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym w kategorii Scratch otrzymali:

I miejsce Marcin Staruch Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze opiekun Aneta Gałęzewska-Grysak,

III miejsce Filip Szumowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze opiekun Aneta Gałęzewska-Grysak.


Nagrody ufundowane dla laureatów konkursów informatycznych to dwa roboty  "JIMU" oraz twarde dyski przenośne oraz dodatkowe pendrive.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

_________________________________

Data: 2019-04-08

_________________________________

Data: 2019-04-05

Edukacja ekologiczna

Do klas 2a i 3a została zaproszona na lekcję Pani Agnieszka Miszon, która na co dzień pracuje w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Zorganizowała zajęcia na temat segregacji śmieci. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły wiedzę o kolorach pojemników oraz ich przeznaczeniu. Na zakończenie otrzymały książeczki oraz informatory dla rodziców na temat prawidłowej segregacji odpadów. Mamy nadzieję, że dzięki takim lekcjom nasze środowisko będzie czyste.

Jolanta Sztejna, Małgorzata Lipińska

  _________________________________

Data: 2019-04-05

Moja mała Ojczyzna

3 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 14 odbył się międzyszkolny konkurs „Moja mała Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3a- Annika Mamczur, Anita Massalska, Basia Salwerowicz pod opieką pani Jolanty Sztejny. Dziewczynki musiały odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania oraz rozwiązać zadania (puzzle, krzyżówka), których tematem była historia naszego miasta oraz czasy współczesne. Poradziły sobie rewelacyjnie i zajęły II miejsce.

Gratulujemy !!!

 

  Data: 2019-04-05

Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorski

25 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla I kategorii wiekowej (klasy I-III). Wystąpiło w nim 41 najlepszych recytatorów z całego województwa. Decyzją Rady Artystycznej nasza uczennica - Lena Bożęcka (klasa 1d)  została wyróżniona w konkursie.

27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla II kategorii wiekowej (klasy IV-VI). Po zaprezentowaniu się 40 wykonawców, którzy zjechali Kostrzyna nad Odrą z całego województwa, Jury postanowiło wyróżnić uczennicę naszej szkoły - Wiktorię Wiater z klasy 5b.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Trzaskowska

  _________________________________

Data: 2019-04-05

Wizyta w Centrum Stomatologii DEN MED

W ramach akcji "Podziel się Uśmiechem" klas 1d udała się na wycieczkę do Centrum Stomatologicznego DEN MED. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Zobaczyliśmy nowocześnie urządzone gabinety dentystyczne, przypomnieliśmy zasady pielęgnacji zębów, otrzymaliśmy nawet drobne upominki. Z pewnością będziemy pamiętać o tym, że o zęby trzeba dbać, a wizyta u dentysty nie jest wcale taka straszna :)

Renata Trzaskowska

  _________________________________

Data: 2019-04-03

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym jego przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski. „Fajlandczycy” na znak solidarności z osobami z autyzmem przyłączyli się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu” oraz  uczestniczyli  w zajęciach, dzięki którym  poszerzyli  swoją wiedzę na temat specyficznych zachowań i trudności, które napotykają osoby z autyzmem.

U. Barczyszyn

  _________________________________

  Data: 2019-04-03

 

Data: 2019-04-02

LUBUSKIE KODUJE”

KLASA 5 A  razem z panią Anią Więcek uczestniczyła w kolejnej III edycji lekcji programowania „Lubuskie koduje” w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Zabawy wymagały przede wszystkim pracy zespołowej, polegającej m. in.: na sterowaniu i programowaniu robotów. To były unikatowe  warsztaty !!!

Anna Więcek.

 

  _________________________________

 Data: 2019-04-01

       21 marca klasa 4a udała się na poszukiwanie wiosny do Muzeum Etnograficznego w Ochli.  Uczniowie zapoznali się   tam z różnymi  polskimi tradycjami ludowymi, przy okazji pielęgnując jedną z nich- topienie marzanny.   _________________________________

 Data: 2019-04-01

Wernisaż prac plastycznych w galerii SP 1 „Na Piętrze” –

pod hasłem  „ Radość Tworzenia 

 „Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i przeżyć”. Wraz z nadejściem wiosny uczniowie pod kierunkiem wychowawców świetlicy i koła plastycznego dla klas 1-3 przygotowali ponad 90 prac związanych tematycznie z przyrodą.  W czasie otwarcia wernisażu były prezentowane prace, przeprowadzono wiele ciekawych konkursów. Na zakończenie wydarzenia mogliśmy obejrzeć występ artystyczny klasy 4b pod kierownictwem Pani Wiesławy Łukasiewicz.

Gorąco zapraszamy do oglądania prac w galerii „Na Piętrze”, która będzie otwarta do końca marca.

                                                       Kuratorzy wystawy: M. Antkiewicz, B. Waszczyk.

  _________________________________

Data: 2019-03-29KONKURSY PRZEDMIOTOWE LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY 2018/2019
 LAUREACI

JĘZYK ANGIELSKI
Alekxandra Szykuła

FIZYKA
Mikołaj Karol Lisiecki

 FINALIŚCI

BIOLOGIA
Mikołaj Zawisza Dyl

MATEMATYKA
Dominika Julia Cieślik
Rafał Jakub Chutko

JĘZYK POLSKI
Rozalia Cieciorowska
Kinga Herbut
Dominika Cieślik
Kornelia Obuchowicz
Julia Wiszniowska
Mateusz Gądek
Aleksandra Mizerak

HISTORIA
Jakub Rafał Chutko

  _________________________________

Data: 2019-03-29

  _________________________________

Data: 2019-03-29

       EDUKACJA EKOLOGICZNA

 W czwartek, 28 marca, gościliśmy w naszej klasie pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej Panią Agnieszkę Miszon, która przeprowadziła eko-lekcję dotyczącą segregacji odpadów. Podczas zajęć uczniowie poznali pojęcia związane z gospodarowaniem odpadami. Dowiedzieli się, w jaki sposób i dlaczego należy segregować odpady. Wskazywali sposoby zmniejszania ilości generowanych śmieci oraz podawali pomysły na ponowne wykorzystywanie niektórych odpadów. Wszyscy otrzymali książeczki z zadaniami utrwalającymi wiadomości oraz broszurkę dla rodziców. Lekcja była bardzo ciekawa. Dziękujemy Pani Agnieszce.

 Uczniowie klasy 1B z wychowawczynią Renatą Łado

  _________________________________

Data: 2019-03-29

„Wiosenny kiermasz”

21 marca, pierwszego dnia Wiosny uczniowie klas IIa i IId przygotowali dla swoich kolegów słodkości w wiosennych kolorach. Nie mogło zabraknąć zielonych ciast i babeczek oraz żółto-zielonych galaretek. Dookoła zapachniało Wiosną, było smacznie, zdrowo i kolorowo. Mamy uczniów spisały się na medal – bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Całkowity dochód z kiermaszu – 915 zł został przekazany na akcję charytatywną, którą od kilku tygodni żyje nasza szkoła.

Uczniowie  kolejny raz udowodnili, że WARTO JEST POMAGAĆ.

Wych. M. Lipińska i I. Panek

  _________________________________

Data: 2019-03-29

Fot. Laura Bezaniuk – SP 1

  _________________________________

Data: 2019-03-28

Warsztaty kreatywne

„Czy każdy może być twórcą, czyli kto tworzy kulturę?”

27 marca uczniowie klasy IIa udali się do Media Markt na warsztaty edukacyjne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały  się kim jest autor, jakie ma prawa, a także czym są legalne źródła kultury, gdzie ich szukać i dlaczego warto z nich korzystać. Ciekawym punktem warsztatów było tworzenie robotów i innych przedmiotów z kreatywnych materiałów – zabawa była wspaniała, a pomysły dzieci fantastyczne.

Uczniowie klasy IIa i wych. M. Lipińsk

  _________________________________

Data: 2019-03-27

Dnia 20 marca 2019 roku odbył się kiermasz słodkości  przygotowany przez rodziców uczniów klasy 2b. Babeczki, galaretki i ciasta własnej produkcji ,,rozeszły się ‘’ zaledwie w ciągu kilku przerw międzylekcyjnych. Cały dochód pozyskany ze sprzedaży zostanie przekazany dla Basi.
      Kiermasz okazał się wielkim sukcesem, ponieważ po podliczeniu pieniędzy, okazało się, że udało się nam zebrać
634 zł 82 gr.

wychowawczyni klasy 2b Agnieszka Ilkowska

  _________________________________

Data: 2019-03-27

PRZYJDŹ, ZOBACZ, WYBIERZ!!!  SP 1 NA DOBRY POCZĄTEK!"

To było hasło przewodnie naszego Dnia Otwartego, który odbył się 20 marca.

Pracownicy szkoły jak zawsze przygotowali interesujące zadania dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Były eksperymenty fizyczno-chemiczne, zajęcia matematyczne, historyczne, szachowe, plastyczne, sportowe i przyrodnicze. Można było również zobaczyć jak działa tablica multimedialna oraz zrobić  zdjęcie z maskotką misia lub przeobrazić się w księżniczkę lub króla Uczniowie naszej szkoły, odkryli także przed nami swoje talenty muzyczne i wokalne. Odwiedzający naszą szkołę byli pod dużym wrażeniem, Dlatego do zobaczenia we wrześniu!

  _________________________________

Data: 2019-03-26

 

Technologiczna Wiosna

21 marca 2019 roku uczniowie klas 2b i 2c wzięli udział w warsztatach z okazji Dnia Nowoczesnych Technologii. Uczestnicy mieli możliwość rozwiązywania różnorodnych zadań z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. A więc było  koło fortuny, milionerzy, tabliczka mnożenia i inne zabawy. Dzieci też  doskonaliły umiejętność kodowania wykorzystując do tego plansze i kolorowe kubeczki. Dzięki takim zajęciom uczniowie poszerzali swoją wiedzę, zdobywali nowe umiejętności, ale przede wszystkim doskonale bawili się.

 

Wych. klas A.Ilkowska, J. Kiersnowska oraz panie studentki odbywające praktyki.

 _________________________________

Data: 2019-03-25

W dniu 19 marca 2019 roku klasa 4D wraz z wychowawcą udała się do Urzędu Marszałkowskiego na, trzecią już edycję lekcji programowania „Lubuskie Koduje”!. Tym razem hasłem przewodnim warsztatów była „Podróż w Kosmos”. W ramach zajęć uczniowie skorzystali z :

 • aktywności programistycznych
  • zabawy ćwiczącej logiczne myślenie i nauki programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go! Bohater gry - Scottie – znajdował  się w przestrzeni kosmicznej, gdzie przeżywał różne przygody, wpadał w różne pułapki, z których uczniowie pomagali mu się wydostać.
  • zabawy wymagającej pracy zespołowej polegającej na sterowaniu 
   i programowaniu robotów Dash i Dot i mBot. Roboty znajdowały się w kosmicznym labiryncie, z którego trzeba było pomóc im się wydostać.
 • aktywności makerskich (mini majsterkowanie)
  • uczniowie mogli zaprogramować płytkę Makey Makey, która pozwalała na wywoływanie dźwięków i bawienie się muzyką.

Klasie bardzo podobały się warsztaty i dopytywały kiedy następna edycja.

wychowawca Małgorzata Mikunda - Żwir


 _________________________________

Data: 2019-03-22

            Pierwszy Dzień Wiosny

          21 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie klasy 1B wybrali się do Krainy Eksperymentów na warsztaty chemiczne. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik otrzymał biały fartuszek i zajął przygotowane miejsce przy stole. Na początku odbył się ciekawy pokaz eksperymentu chemicznego przy udziale asystentów: Lenki i Borysa. Chwilę później wszyscy mogli już się zająć swoimi pierwszymi doświadczeniami i eksperymentami, dzięki którym powstały „glutko-robaczki”. Dzieciom bardzo podobała się taka lekcja. Na pewno pójdziemy tam jeszcze raz na inne zajęcia.

Wychowawczyni: Renata Łado

_________________________________

Data: 2019-03-22

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego

Przedstawiciele szkolnego teatru TU I TAM  uczestniczyli w spotkaniu z marszałek Elżbietą Polak, dotyczącym Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych. Jako szkoła mieliśmy już okazję skorzystać z projektów dofinansowanych przez Zarząd Województwa Lubuskiego i mamy nadzieję, że w tym roku również nam się to uda.                       

 Renata Trzaskowska

Data: 2019-03-21

 

_________________________________

Data: 2019-03-20

 

 

 

_________________________________

Rok szkolny 2018/2019

1 2 3 4 5

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

1