Data: 2020-09-18

Data: 2020-09-01

 

Data: 2020-07-15

 

 

 

Data: 2020-06-24

Data: 2020-06-23

Data: 2020-06-19

Data: 2020-06-17

Data: 2020-09-01

      LETNIAKI 2020

 

W czasie wakacji, od 7 do 10 lipca, w naszej szkole dla uczniów z klas I – III odbyła się  półkolonia „Letniaki 2020”.  Pod opieką pań: U. Barczyszyn i S. Grabowicz dzieci brały udział w ciekawych zajęciach: w Ogrodzie Botanicznym i w Centrum Przyrodniczym. W Planetarium Wenus oglądały film pt. „Życie drzew”. Ponadto odbyły się warsztaty chemiczne „Super Chemik – Ekstra Fizyk” oraz warsztaty z klockami LEGO. Podczas spotkania z Panem Policjantem dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać wakacje. Nie zabrakło też gier i zabaw ruchowych, warsztatów plastycznych, zagadek, łamigłówek czy quizów.

Na zakończenie półkolonii dzieci bawiły się w Sali Zabaw „Arek”. Otrzymały również dyplomy i upominki. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w półkolonii.

Koordynator: Renata Łado.

Data: 2020-09-01

Data: 2020-07-01

Data: 2020-07-03

Matematyka Bez Granic…Kolejna edycja !

Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów.  Patronat nad Międzynarodowym Konkursem „MBG” w Polsce objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego promocję i organizację w Polsce powierzono Zielonogórskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. 5 marca odbył się 3 etap  Junior. Do konkursu przystąpiły  klasy : 6d ( opiekun p. A. Kisielewska) ; 6c ( opiekun p. I. Kamińska) ;  5d ,5e ,5f ( opiekun p. Anna Anders-Markowska) . Nasi uczniowie spisali się „na medal”  osiągnęli następujące wyniki :

·        6d :  2 miejsce w województwie,  7  w kraju;

·        6c :  10  miejsce w województwie,  17 w kraju;

·        5e : 9  miejsce w województwie, 16 w kraju;

·        5d :  11 miejsce w województwie i 18 w kraju;

·        5f :   13   miejsce w województwie i 20 w kraju;

Brawo dla wszystkich biorących aktywny udział

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Za nami miejski etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego  PRO ARTE 2020 dla miasta Zielona Góra.  Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem SARS-CoV-2 odbył się on w formule on-line. Wyjątkowo, w tym roku, w porozumieniu Zielonogórskiego Ośrodka Kultury z Regionalnym Centrum Animacji Kultury Przegląd został zorganizowany przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Rada Artystyczna postanowiła nominować po jednej osobie z każdej kategorii wiekowej do finału wojewódzkiego on-line.

Miło nam poinformować, że taką nominację uzyskał uczeń naszej szkoły - Leon Siatecki z klasy 5e (II kategoria wiekowa), natomiast Maja Mocek z klasy 2d (I kategoria wiekowa) otrzymała wyróżnienie, GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za Leona w finale wojewódzkim.

 

Baw się z nami podczas wakacji !!!

Warszawski Instytut Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL przygotował dla dzieci i młodzieży atrakcyjne działania edukacyjne na okres wakacji. Zapraszamy do zapoznania się z załącznikami, życzymy owocnej zabawy

 

Data: 2020-06-11

Przedstawiamy zwycięską bajkę w formie teatrzyku kamishibai  „Krótka historia Unii Europejskiej”. Bajkę, którą przygotowali uczniowie z klasy 2b czyta wychowawczyni  Pani Renata Łado.

Data: 2020-05-15

 Instrukcja korzystania z pakietu OFFICE 

Data: 2020-05-11

 

Data: 2020-04-10

Drodzy Rodzice,

ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół

i jednostek oświatowych w związku z zapobieganiem,

przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19
informujemy, że rekrutacja do klas pierwszych

w roku szkolnym 2020/2021

odbędzie się w terminie od  18 do 27 maja 2020 r.

 

Poniżej szczegółowy harmonogram naboru.

Harmonogram rekrutacji do klas I  - rok szkolny 2020_2021.pdf

Data: 2020-05-05

Data: 2020-04-23

Data: 2020-05-07

Data: 2020-04-24

film..

Data: 2020-04-16

 

Data: 2020-04-15

Data: 2020-04-02

Data: 2020-03-10

 

POMAGANIE JEST FAJNE!

PODZIEL SIĘ KREDKAMI Z DZIECIAKAMI.

Kolorowa Akcja SP1 --- Kredki do Szpitala.

 

Z racji tego, że nasza szkoła nie jest obojętna na dobro drugiego człowieka,

organizujemy „Kolorową Akcję, Kredki dla Szpitala”.

W Akcji tej, najważniejszy jest UŚMIECH DRUGIEGO CZŁOWIEKA :)

Kredki prosimy dostarczać do gabinetu pedagoga (parter) i gabinetu pedagoga/psychologa (I piętro)

do 27 marca br.

Jolanta Garbowska Marta Graba   Joanna Górniak                                                                

                                                                                             

Data: 2020-03-10 

                                                                                     

Udział w audycji na antenie Radia Zachód to niezwykłe przeżycie i wspaniałe doświadczenie. Dzieci pierwszy raz znalazły się w studiu radiowym. Była to nie tylko lekcja języka angielskiego ale też możliwość poznania od wewnątrz pracy radiowców.

Dziękujemy Pani Redaktor Elżbiecie Wozowczyk-Leszko za zaproszenie.

Renata Łado, Iwona Turczyńska

                                                                          

 

Data: 2020-03-05

Zapraszamy do wysłuchania audycji pt.

„Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”

     z udziałem uczniów naszej szkoły z klasy 2b, którą usłyszycie w sobotę w godzinach od 9.05 do 10.00 na antenie Radia Zachód.

Renata Łado, Iwona Turczyńska

 

Data: 2020-03-05

Muzyczna lekcja historii

3 tyś. młodzieży ze szkół woj. lubuskiego, w tym nasza klasa 7e oraz przedstawiciele harcerzy ZHR jako reprezentacja SP 1 pod opieką p. M.Żołądziejewskiej   i pP.Olichwer , mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym koncercie "Pytając o Polskę", który odbył się 3 marca w Zielonej Górze w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Była to dla młodzieży nowoczesna, muzyczna lekcja historii, podczas której w  hali CRS wystąpili m.in. Marek Piekarczyk, Anna Rusowicz i Mateusz Ziółko oraz inni młodzi wokaliści.

Nasz uczeń Patryk z kl. 7c jako harcerz ZHR miał okazję udzielić  wywiadu lokalnym mediom:

„To świetny pomysł. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to bardzo ważne święto dla nas, ponieważ czcimy ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla Polski. Jestem harcerzem i, podobnie jak dla nich, tak i dla mnie hasło: "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest bardzo ważne! ”

Radio Zelona Góra - wypowiedź Patryka kl.7c SP 1
                   

Data: 2020-02-26

Wizyta „Żabek”

25 lutego 2020 r.  klasę 1b odwiedziły „Żabki” z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem  „Dalej Razem”.  Dzieci uczestniczyły  we wspólnych zajęciach edukacyjnych pt. „Kraina skuta lodem”. Zajęcia rozpoczęliśmy odkodowując ukryty obrazek przedstawiający pingwina. Następnie porządkowaliśmy kry lodowe wg wielkości, dowiedzieliśmy się gdzie leży Antarktyda i jakie warunki na niej panują. Poznaliśmy również ciekawostki związane z życiem pingwinów, oglądaliśmy zdjęcia, składaliśmy obrazki z części. Nie zabrakło także zabawy muzyczno-ruchowej „Pingwini taniec”, przy której wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy naszym nowym kolegom za wspólnie spędzony czas.

Uczniowie kl. 1b wraz z wych. U. Barczyszyn

Data: 2020-02-26

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego 2020 r. klasa V E obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie poznali  zagrożenia związane z Internetem oraz sposoby ich unikania. Przypomnieliśmy najważniejsze zasady korzystania z Internetu. Wspólnie w grupach uczniowie wypracowali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu w postaci rymowanek. Na koniec każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy.                             

Wychowawca klasy 5e Alicja Katrycz

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dnia Języka Ojczystego.
tej okazji Ola, Zuzia i Leon z  klasy 5e przygotowali zajęcia dla dzieci w świetlicy. Uczestnicy  zajęć wykazywali się znajomością języka polskiego, między innymi
w konkurencjach polegających na: łamańcach językowych, znajomości ortografii oraz przysłowiach. Były również zagadki, krzyżówki, wąż ortograficzny  oraz kolorowanki . Zajęcia okazały się dobrą zabawą. Fajlandczycy mile spędzili czas, uczcili święto polszczyzny i pokazali, że nasz ojczysty język jest piękny, ale trudny.

                                                Wychowawca kl.5E Alicja Katrycz

 

Data: 2020-02-26Data: 2020-02-25

Data: 2020-02-25

                                     Bezpieczni z Kubusiem Puchatkiem

Uczniowie klas I naszej szkoły  celująco zakończyli udział w  XI-tej edycji programu edukacyjnego  Akademia Bezpiecznego Puchatka.  Jego celem było propagowanie bezpieczeństwa  szeroko rozumianego. Dzieci zapoznawały się  z tematami z zakresu  bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie. W bardzo ciekawy sposób Puchatek opowiadał  i uczył  pierwszaków jak właściwie zachowywać się  i  reagować w różnych napotkanych sytuacjach. Na koniec każdy uczeń musiał wykonać test online,      w którym sprawdzana była zdobyta wiedza. Wszystkie pierwszaki zdały test celująco. W nagrodę otrzymały dyplomy ukończenia Akademii Bezpiecznego Puchatka, a także zdobyły kolejny certyfikat dla szkoły. Myślę, że zdobyta wiedza przyczyni się do wyeliminowania wypadków i różnych niebezpiecznych sytuacji.

                                                                    koordynator programu  Angelika Świątczak

Data: 2020-02-19

 

„WALENTYNKI 2020”

17 lutego w klasie 1a, 1b oraz 3a dominował czerwony kolor, a wszystko za sprawą Walentynek. Tego dnia uczniowie ubrani na czerwono przygotowali w swoich klasach słodkie przyjęcia walentynkowe. Były pyszne ciasteczka, lizaki, galaretki w kształcie serc oraz przepyszny serduszkowy tort. Dzieci dowiedziały się m. in.  skąd wziął się zwyczaj obchodzenia walentynek,  uczestniczyły również w różnych zabawach związanych  z tym świętem.  Rozwiązywały zagadki, kodowały, obdarowywały się przygotowanymi przez siebie upominkami.

Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość.

M. Antkiewicz, U. Barczyszyn, M. Lipińska

Data: 2020-02-11

Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie z policjantem

Tuż przed feriami zimowymi gościliśmy w naszej szkole dzielnicowego z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze. Uczniowie klas I - III obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w czasie przerwy zimowej. Zawarte w niej przestrogi omówił sierż. szt. Grzegorz Mieczkowski. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali m. in. o tym, że jeździć na łyżwach można tylko na lodowisku - nigdy na zamarzniętych akwenach wodnych; jazda na sankach z górki to super zabawa - ale nigdy z górki prowadzącej na jezdnię; kulig to jedna z ulubionych zabaw - ale nigdy za traktorem, czy samochodem! Pan policjant przypomniał również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami. Na koniec nasz gość życzył wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

 U. Barczyszyn, L. Witkowska

 

„ZIMOLANDIA 2020”

W czasie ferii zimowych w naszej szkole uczniowie klas I - III brali aktywny udział w półkolonii „Zimolandia 2020”.

Pod opieką pań M. Antkiewicz, R. Łado i J. Sztejny dzieci uczestniczyły w szerokim wachlarzu zajęć : plastycznych, sportowych, umysłowych, badawczych, muzycznych i integracyjnych.

Zimolandię  rozpoczęliśmy od spotkania filmem – byliśmy w Cinema City na bajce „Król lew”. Odbyło się również spotkanie z Panem Policjantem - rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

We wtorek odwiedziliśmy Centrum Przyrodnicze oraz byliśmy w Planetarium na filmie pt. „Jesteśmy gwiazdami”– było fantastycznie!!!

Środa była dniem eksperymentowania – w Krainie Eksperymentów odbyły się zajęcia ph. „W krainie nietypowego lodu”.

Muzeum Ziemi Lubuskiej przygotowało dla nas warsztaty związane z piśmiennictwem.

Młodzi entuzjaści tajników niegdysiejszych sposobów pisania i wytwarzania papieru spróbowali swoich sił podczas warsztatów edukacyjno plastycznych. Po części teoretycznej, która odbyła się w Sali Witrażowej, cała grupa przeniosła się na pierwsze piętro i tam już praktycznie tworzono osobiste inicjały, podejmowano próby pisania przy pomocy pióra gęsiego, stalówki czy patyka bambusowego.  Zaciekawienie wzbudziło czerpanie papieru i sygnowanie pieczęcią lakową, przygotowanych wcześniej dokumentów. Była to żywa lekcja historii.

Aktywnie i wesoło bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych w sali gimnastycznej.

Panie przygotowały również dla nas łamigłówki – „kodowanie dla każdego”.

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy: „Talerzyk z bałwankiem”, „Kartkę z pingwinkiem” oraz karteczki walentynkowe dla najbliższych.

W piątek  świetnie spędziliśmy czas na zabawach w Sali zabaw „Arek”.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator M. Lipińska

więcej...

21 stycznia- Dzień Babci

22 stycznia- Dzień Dziadka

Co my byśmy zrobili bez naszych babć i dziadków. Z okazji ich święta uczniowie klasy  1c, 1a przygotowali inscenizację słowno-muzyczną. Uczniowie recytując wiersze, śpiewając piosenki wyrazili swoją wdzięczność i podziękowanie za wszystko co dla nas robią. Na koniec każda babcia i dziadek otrzymali prezent przygotowany własnoręcznie przez wnuków i wnuczki. Były łzy wzruszenia. Kochamy Was  dziadkowie i  dziękujemy za to, że jesteście!!!Uczniowie klasy 1c, 1a wychowawczyniami

Jolantą Sztejna i Małgorzatą Antkiewicz

Wizyta w Bibliotece Pana Kleksa

15 stycznia uczniowie klasy 1c byli z pierwszą wizytą w Bibliotece Pana Kleksa.  Jest to oddział dla dzieci Wojewódzkiej Biblioteki im. C. K. Norwida. Podczas zajęć poznali  zasady korzystania z biblioteki, dowiedzieli się, jakie są rodzaje książek, jak należy o nie dbać, by służyły wszystkim jak najdłużej, oraz czy w bibliotece tylko się wypożycza książki. Następnie każdy zrobił zakładkę do książki. To na pewno nie była ich ostatnia wizyta w tym miejscu.

Uczniowie klasy 1c

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

 

,,Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.’’ Cecelia Ahern

Od września 2019 klasa 3b realizuje klasowy projekt ,,Moje pasje i zainteresowania”. Dzieci przygotowywały krótką prezentację, w której przedstawiały swoje zainteresowania. Niejednokrotnie przynosiły  kolekcje, medale, dyplomy oraz  rzeczy, które kojarzyły się z danym talentem czy hobby. Zachęcali kolegów do rozwijania swoich zdolności i pasji.

wych. Agnieszka Ilkowska                         

Data: 2020-01-23

Serce dla babci i dziadka

Wszystkie dzieci bardzo kochają swoje babcie i dziadków.  Dlatego uczniowie klasy Id chcieli zrobić dla nich serca symbolizujące ich miłość. Dlatego uczestniczyli w warsztatach plastycznych,  na których wykonywali  śliczne serduszka z gipsu i masy solnej. Zajęcia specjalnie dla pierwszaków przygotowała pani Lucyna Witkowska, która pokazywała jak pięknie pomalować i ozdobić serduszka.  Podczas, gdy prace schły , pod czujnym okiem pań uczniowie wykonali również śliczne laurki, w których  napisali życzenia. Już wszystko gotowe!

 Teraz tylko musimy zaprosić naszych kochanych dziadków do szkoły na przedstawienie.

                                                                     Lucyna Witkowska i Angelika Świątczak

Data: 2020-01-14

Bezpiecznie z Ognikiem

13 stycznia uczniowie klasy 1B  wybrali się  do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze,  gdzie uczestniczyli w zajęciach  edukacyjnych w ramach realizacji programu „Ognik”.

 Głównym celem zajęć było przypomnienie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposobami zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz poznanie pracy strażaka „od podszewki”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak  dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Nauczyły się również jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, jak zachować się podczas burzy czy pożaru lasu. Z całą pewnością wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie wizyty zwiększą poziom bezpieczeństwa uczniów.

 Urszula Barczyszyn

Data: 2020-01-13

  Domek z piernika – warsztaty.

    Podczas wigilijnego spotkania uczniowie z klasy 2b uczestniczyli w warsztatach piernikowych, na których składali i ozdabiali domek z piernika.  Najpierw każdy zapoznał się z instrukcją i opracował plan działania. Następnie po złożeniu odpowiednich elementów  powstawały domki, które należało skleić lukrem i ozdobić małymi pierniczkami oraz cukiereczkami, a plansza z figurkami pomogła ozdobić otoczenie.

  Zrobienie takiej chatki wymaga cierpliwości, dokładności i czasu, ale pomoc mamy Michała i taty Piotrka sprawiła, że każdy sobie poradził.

Chatki piernikowe wyglądały pięknie i smacznie. Były w całości jadalne.

Dziękujemy mamie Michała i tacie Piotrka.

Wychowawczyni kl.2b Renata Łado.

Data: 2020-01-12

RAZEM  NA  ŚWIĘTA

     Klasa 7c zainspirowana przez swoje koleżanki Natalię i Patrycję, pozwoliła przeżyć pięknie Święta Pani Jance angażując się w organizację skromnych, ale z serca płynących podarunków codziennej potrzeby.

    Mamy nadzieję, że dzięki postawie młodzieży i ogromnym wsparciu rodziców, radość z Bożego Narodzenia była większa w progach domu, do którego dotarliśmy z pomocą.

    Zainspirowani akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej, nie kończymy naszej pomocy w/ w darami, ale Natalka i Patrycja kontynuują pomoc poprzez cotygodniowe wizyty niosąc wsparcie duchowe. Z całą klasą będziemy Je w tym przedsięwzięciu wspierać.

    Potwierdza się znane powiedzenie:” Większa radość jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Możemy być dumni, że mamy takich wrażliwych uczniów w szkole.

Regina Śmiejczak i Joanna Soszyńska

Data: 2019-12-20

 

kartki świąteczne...

Data: 2019-12-19

Ach ten czas...

Już w bardzo odległych czasach, o których nie mamy zbyt dużego pojęcia, stosowano różne metody odmierzania czasu. To niezwykle interesująca historia, której cząstkę mieli okazję poznać uczniowie klasy 2 d podczas lekcji muzealnej, jaka odbyła się 13 grudnia br. w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści na temat pierwszych zegarów wymyślonych przez człowieka i podziwiały zgromadzone w muzeum eksponaty. Dodatkowo zobaczyły również wystawę starych fotografii, przedstawiających życie ludzi w dawnej Zielonej Górze. To była niezwykle interesująca lekcja.

Renata Trzaskowska

MŁODZI  POECI

W Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyło się piękne spotkanie poetyckie. Zostali na nie zaproszeni młodzi poeci  z naszej szkoły - Lena Daiksler, Zuzanna Kaniecka, Alicja Zambroziewicz i Leon Siatecki -  nagrodzeni  w Turnieju Jednego Wiersza. Podczas spotkania został zaprezentowany nowy tomik poetycki „Za szybą ekranu”, w którym znalazły się najlepsze wiersze napisane przez młodych zielonogórskich poetów. Wieczór poetycki  uświetnili swoimi występami aktorzy teatru Zza Winkla, którzy zaprezentowali teksty z  tomiku poetyckiego w formie spektaklu. Wystąpiły również wokalistki ze Studia Piosenki ERATO.                                                                                                                                       

"A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd..."

W naszej szkole z powodzeniem działają dziecięce grupy teatralne. Uczniowie przygotowują spektakle, które prezentują na przeglądach i festiwalach teatralnych. Pod koniec listopada Teatr TU I TAM z klasy 5e oraz  Teatr NO I... KROPKA z klasy 2d zaprezentowały na deskach Teatru Lubuskiego dwa spektakle - "Coś" i "Śnieżka". Zaproszone zostały na nie dzieci z naszej szkoły oraz dzieci z MP Bajka oraz Przedszkola Pod Topolą.

Występ w teatrze był jednym z elementów programu "Teatralna twórczość dziecięca jako element współtworzenia kultury europejskiej", realizowanego w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych.

              Renata Trzaskowska-instruktor zespołów teatralnych

Data: 2019-12-17

MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTOWANIE w KLASIE 6A!!!!!

Czy trudno być Świętym Mikołajem? To najłatwiejsze zadanie na świecie…

Dla Nas był to wspaniały dzień, pełen emocji i zabawy.

Życzymy Wszystkim Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!!!

                                                      Anna Więcek z klasą 6A!

Data: 2019-12-17

Data: 2019-12-17

Data: 2019-12-17

 Sportowy Turniej Mikołajkowy

      Tradycją naszej szkoły jest coroczny turniej sportowy, który odbywa się dla uczniów klas I naszej szkoły w okresie mikołajkowym. Dlatego też i w tym roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zawodach sportowych. Jak zawsze było gwarno i wesoło. Pierwszaki dzielnie i szybko zmagali się z konkurencjami sprawnościowymi przygotowanymi przez pana Damiana Kociszewskiego. Nad przebiegiem imprezy czuwał pomocnik Mikołaja pani wicedyrektor Katarzyna Tylicka. Wszystkim zawodnikom i nauczycielom dziękujemy za przygotowanie drużyn do wspólnej zabawy.

Dziękujemy Dyrekcji oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie  imprezy -zakup nagród w postaci sprzętu sportowego i słodyczy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sprawności i chęci do zabawy.

organizatorzy: Angelika Świątczak, Damian Kociszewski

Data: 2019-12-16

Warsztaty pieczenia świątecznych pierników

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierników. Dlatego też dnia  13.12.2019  r. uczniowie klasy 1b  wybrali się do Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego  w Zielonej Górze, gdzie odbyły się warsztaty pieczenia pierników. Dzieci w pracowni gastronomicznej pod opieką przyszłych kucharzy robiły ciasto, wałkowały, wycinały i formułowały różne kształty pierniczków świątecznych. Następnie układali ciasteczka na blachach i z niecierpliwością czekały na efekt końcowy.
To jednak nie był koniec niespodzianek, pierwszaki miały również okazję odwiedzić pracownię fryzjerską, w której stworzono im wspaniałe fryzury. 
Warsztaty przebiegły w bardzo miłej i świątecznej atmosferze, a uczniowie ZSiPKZ wykazali się wielką opiekuńczością i serdecznością w stosunku do młodszych kolegów.

Urszula Barczyszyn

Data: 2019-12-13

Data: 2019-12-13

Data: 2019-12-13

Data: 2019-12-13

Mikołajki na sportowo

       10 grudnia na hali do koszykówki przy ul. Amelii odbyły się zawody sportowe dla klas 1-3 „Mikołajki na sportowo”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 1c, 2a, 2d, 3b, i 3c. Świetnie wypadli we wszystkich konkurencjach i ostatecznie zajęli 4 miejsce na 16 szkół biorących udział w rozgrywkach. Każdy otrzymał pamiątkowy medal i prezent.

 Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Sztejna

Mikołajki w 1c

    6 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klasy 1c poszli do Sali Zabaw Arek. Oprócz wspaniałej zabawy czekała na nich niespodzianka- Mikołaj. Zaskoczenie było ogromne, ale wszyscy byli grzeczni i otrzymali wymarzony prezent. Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z szanownym gościem. Do zobaczenia za rok.

uczniowie klas 1 c

z wychowawczynią Jolantą Sztejna

Data: 2019-12-11

Szkolny Konkurs na Prezentację Multimedialną

Z okazji Miesiąca Świadomości Dysleksji uczniowie klas 7 pod opieką p. Andrzeja Janowiaka  wzięli udział w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną pod tytułem „Dysleksja”. Ze wszystkich wybrano 11 najciekawszych. 

Ze względu na różnorodność prezentacji  i wyrównany  poziom  jury przyznało cztery równorzędne pierwsze nagrody dla: 

Nel  Kilian z kl. 7b                 

Nataszy  Kotylak z kl. 7c 

Maksymiliana Al-Shaicka z kl. 7a

Marcina Pilarskiego z kl. 7b 

Zwycięzcom  gratulujemy!

Organizator:

Paulina Olichwer

Data: 2019-12-10

,,Pozytywna uwaga’’ - akcja  ogólnopolska!

Włączamy się  w akcję ,,Pozytywna uwaga”. Niech jak najwięcej uczniów dostanie pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dziennika elektronicznego. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

Dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie!

 

 Specjaliści:  J.Garbowka, M.Graba, J.Górniak

 

Data: 2019-12-09

            6 grudnia Pomocnice Świętego Mikołaja przybyły do nas z niespodzianką. Sala lekcyjna, w której na co dzień mamy lekcje, zamieniła się w mikołajkowe laboratorium. Dzieci mogły samodzielnie zrobić sztuczny śnieg oraz „tańczącego Mikołaja”. Obserwowały również doświadczenia, które demonstrowały Panie Mikołajowe wraz z naszym Mikołajem, który w tym dniu obchodzi imieniny. Eksperymenty to wspaniały prezent od Świętego Mikołaja. Bardzo dziękujemy. Szkoda tylko, że na następny trzeba będzie czekać cały rok.

Uczniowie kl. 2b z wychowawczynią Renatą Łado.

Data: 2019-12-06

W dniu 2 grudnia 2019 r. odbył się wojewódzki finałowy turniej szachowy rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna SP1 Zielona Góra w składzie Mikołaj Lisiecki 8b, Kamil Hurna 7c Mateusz Grosse 7d i Amelia Urbańska 8b wywalczyli tytuł wicemistrzów województwa lubuskiego w szachach. Na 7 partii poszczególni zawodnicy zdobyli: Mikołaj 5 punktów, Kamil 4, Mateusz 5, Amelia 4. Gratulujemy.

Data: 2019-12-05

Wystawa pt. „Kolory jesieni” w Galerii SP 1 „Za Drzwiami”

                                W piątek 29 listopada 2019r. w naszej szkole została uroczyście otwarta pierwsza, inaugurująca kolejny rok szkolny i zarazem plastyczny wystawa pod hasłem „Kolory jesieni”. Ponad 90 prac uczniów z klas 1-8 , wykonanych różnymi technikami, łączyły barwy jednej z najpiękniejszych pór roku.

                 Gości zgromadzonych na wernisażu przywitali prowadzący go nauczyciele

E. Bielejewska, R.Tomak, B.Waszczyk wierszem Marka Głogowskiego pt. „ Pora wesoła”. Potem oddaliśmy głos młodym recytatorom: Basi Salwerowicz, Zosi Zaborowskiej i Lilianie Sawickiej z klasy 4a oraz dzieciom z klasy 1a. „Jesienne wiersze” w ich wykonaniu wzbogaciły to artystyczne wydarzenie. Całości dopełniły „Jesienne zagadki” przygotowane przez  panią E. Bielejewską. Prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone.

                Życzymy miłych wrażeń podczas klasowych wizyt w Galerii SP 1, serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia  rodziców .

Kuratorzy wystawy nauczyciele : Robert  Tomak, Bożena Waszczyk.

Data: 2019-12-05

Data: 2019-12-03

Spotkanie z Górnikiem

2 grudnia z okazji Barbórki do klasy 1c zaprosiliśmy górnika. Pan Darek bardzo interesująco opowiadał o swoim zawodzie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat tradycyjnego stroju górnika, wydobywanych surowców i sposobu ich wykorzystania. Obejrzeliśmy film o Ignacym Łukasiewiczu. To była bardzo ciekawa lekcja. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Uczniowie klasy 1 c z wychowawczynią Jolantą Sztejna

Data: 2019-12-03

Andrzejki w klasie 1c

29 listopada w klasie 1c odbyły się Andrzejki. Na początku uczniowie zapoznali się z historią Andrzejek i Katarzynek. Następnie starsze koleżanki z klasy 4a: Zuzia, Basia, Dominika i Zosia przeprowadziły wróżby. Dzieci losowały imię przyszłego wybranka, dowiedziały się na co mają uważać, a także co je spotka w tym roku. Andrzejkową zabawę zakończyła wróżba z butami. Zabawa była bardzo udana. Mamy nadzieję, że wszystkie wróżby się spełnią.

Uczniowie klasy 1c z wychowawczynią Jolantą Sztejna

Data: 2019-12-03

 Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

          29 listopada Mały Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Było przekuwanie papierowego serca, losowanie przepowiedni czy magia z kartami. Każdy chciał dowiedzieć się, co miłego przyniesie mu los, dlatego ustawiały się długie kolejki do stolików z wróżbami.

Organizatorzy A. Ilkowska i J. Kiersnowska

 Data: 2019-12-03

ANDRZEJKI 2019

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

28 listopada 2019 Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów klas III Zabawę Andrzejkową. Obok tanecznych rytmów na dzieci czekały wróżby, przygotowane przez Rodziców z każdej klasy.

Wszyscy uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wspaniałej zabawy – uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami.

 Data: 2019-12-02

 Data: 2019-12-02

Dnia 29 listopada Fajlandczyków oraz klasę 1B odwiedziła pani Inspektor OTOZ Animals Zielona Góra. Nasz gość opowiedział dzieciom czym się zajmuje, uczulił jak należy właściwie opiekować się zwierzętami oraz jak trzeba się zachować, gdy atakuje nas niebezpieczne zwierzę. Przy użyciu psiego fantomu, uczniowie mieli okazję nauczyć się jak sprawdzić puls u czworonoga. Dowiedzieli się także, jak wielka pomoc potrzebna jest zwierzętom, które odbierane są nieodpowiedzialnym osobom i chwilowo pozostają bez domu. W związku z tym dochód z tegorocznego kiermaszu świątecznego organizowanego w dniach  2, 3 i 6 grudnia zostanie przekazany na rzecz OTOZ Animals Zielona Góra.

Urszula Barczyszyn

Lucyna Witkowska

Data: 2019-12-02

Data: 2019-12-02

Data: 2019-11-29

Miś to ukochana zabawka każdego dziecka. Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy 3d odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 37 w Zielonej Górze. Dzieci bawiły się razem w rytmie znanych i lubianych piosenek o misiach. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Iwona Panek

Data: 2019-11-29

    ”Wielki Test o Polsce”

        
27 listopada, w naszej szkole, odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Polsce dla uczniów z klas trzecich, finansowany ze środków miasta. W rozgrywce brały udział dwuosobowe zespoły z 10 zielonogórskich szkół. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała prowadząca: Lena Jackiewicz – uczennica klasy 7c.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie zespoły rozwiązywały test. W etapie drugim wytypowane osoby z trzech zespołów, które zdobyły w teście największą ilość punktów zmierzyły się w finale i odpowiadały na pytania pokazując poprawną odpowiedź a, b lub c na przygotowanych znakach. W przerwie konkursu Jury (uczniowie klasy 7c naszej szkoły : Natasza Kotylak, Wiktoria Saputa i Kamil Hurna) sprawdzało prace, natomiast uczniowie mogli posilić się oraz obejrzeć prezentacje multimedialne: krótki film pt. „Niezwyciężeni” oraz „Polskie Symbole Narodowe”. Po podliczeniu punktów okazało się, że 1 miejsce zajęła SP nr 17, 2 miejsce SP nr 18, 3 miejsce SP nr 15. Wszyscy uczestnicy z rąk Pana Dyrektora otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Opiekunom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie uczniów, których wiedza okazała się ogromna.

Organizator konkursu: Renata Łado

Data: 2019-11-28

15 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym wzięło udział 19 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy zaprezentowali polskie piosenki pochodzące z różnych okresów historii naszej Ojczyzny.

Jury w składzie: pan Dyrektor Adam Szymczak, pani Aleksandra Markowska oraz pan Roman Igielski przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Wiktoria Wiater kl.6b

II miejsce: Natalia Tumas kl.5b

III miejsce: Nadia Majewska kl.4a

IV miejsce: Jakub Wybranowski kl.7a

i Patryk Wiśniewski kl.7c

Wszystkim występującym oraz nagrodzonym GRATULUJEMY!

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla p. Anny Mizdrak i p. Aleksandry Markowskiej.

Organizator: Paulina Olichwer

 

Data: 2019-11-26

Ola, Agata i Emilia z wizytą w SP 22,

czyli czy wszyscy wiedzą czym jest dysleksja?

W listopadzie nasze uczennice z klasy 8b: Aleksandra Anioł, Agata Michalska, Emilia Musiał pod opieką p. Pauliny Olichwer miały przyjemność odwiedzić sąsiedzką Szkołę Podstawową nr 22, aby przeprowadzić zajęcia dla piątoklasistów o dysleksji. Dziewczyny sprawdziły się w roli prowadzących doskonale, wzorowo zaprezentowały młodszym koleżankom i kolegom czym jest dysleksja, jak ją rozpoznać i jak ją „oswoić”?

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali starszych koleżanek, chętnie brali udział w rozmowie i ćwiczeniu. Dziękujemy Oli, Emilii i Agacie za godne reprezentowanie naszej szkoły, a p. Katarzynie Małachowskiej za zaproszenie do SP 22.

 _________________________________

Rok szkolny 2019/2020

1 2Rok szkolny 2018/2019

1 2 3 4 5

 

 ________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2017/2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rok szkolny 2016/2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

klasa_8_7

klasa_7_7

klasa_6_7

 klasa 3_6

klasa 5_2 

klasa3_2